Kupovanie práčky je dnes omnoho jednoduchšie ako v minulosti. Na trhu nájdete rôzne modely v rôznych cenových kategóriách. Od seba sa však odlišujú nielen cenou, ale taktiež funkciami a výkonom, ktorý poskytujú. Výber je ťažký, pretože práčok je na trhu, veľa. Ak si však na začiatku zadáte určité parametre, ktoré chcete, aby práčka spĺňala, výber sa vám zúži. Jednotlivé výrobky medzi sebou nezabúdajte porovnávať a čítať si o nich recenzie.

Práčka je spotrebič, ktorý by vám doma nemal chýbať. Pri výbere je potrebné zamerať sa na tie najdôležitejšie parametre a jemné detaily, ktoré tvoria celok. Dnes si v recenzií spomenieme jeden druh práčky, ktorý patrí medzi tie najlepšie na trhu. Poskytuje totižto nielen skvelé výsledky z prania, ale taktiež veľmi príjemný dizajn a zaujímavé funkcie, ktoré rozhodne oceníte. A o akej práčke hovoríme? Predstavujeme vám práčku so sušičkou Samsung WD80J6A10AW/LE.

Rýchly náhľad

Aj vy potrebujete novú práčku, pretože tá predtým sa vám pokazila alebo je čas starú vymeniť za novú? V tom prípade by ste mali staviť na model Samsung WD80J6A10AW/LE, ktorý patrí dnes medzi tie najlepšie vo svojej kategórií.

Najväčšou výhodou práčky Samsung WD80J6A10AW/LE sú nielen jej skvelé výsledky prania, ale taktiež sušenia. O oblečenie máte postarané v jednom spotrebiči. Práčka so sušičkou značky Samsung vám šetrí veľké množstvo času a námahy. Má príjemné rozmery 60 × 85 × 67,5 cm, vďaka ktorým sa zmestí do každého, aj toho menšieho, bytu a poskytuje šikovné technológie, ktoré si pri jej používaní zamilujete aj vy.

Dizajn

Aj keď to tak nevyzerá, dizajn je v dnešnej dobe veľmi dôležitý. Spotrebič je výrazným kúskom v každej jednej miestnosti. Priťahuje pozornosť, a preto sa musí k okoliu správne hodiť. Mnohí výrobcovia veľmi dobre vedia, že práve dizajn je pre mnohých zákazníkov rozhodujúci.

Práčka Samsung WD80J6A10AW/LE vyzerá skvelo. Jej dizajn je minimalistický. Je odetá do klasickej bielej farby, ako väčšina práčok v dnešnej dobe. Na prednej časti sa vynímajú veľké dvierka. Tie sú väčšie, vďaka čomu robia dizajn modernejší a štýlovejší.

Ovládacie prvky nájdete na vrchnej časti práčky, ako vo väčšine prípadov. Ovládacím prvkom je hlavný gombík, ktorý sa používa veľmi jednoducho. Následne nechýba LED displej, na ktorom nájdete úplne všetky dôležité informácie a dve tlačidlá na pravej strane. Na ľavej strane nájdete zásuvku pre aviváž a prací prášok.

Bubon

Bubon práčky Samsung WD80J6A10AW/LE je veľký. Na jedno opratie pojme až 8 kilogramov oblečenia. V prípade sušenia je to až 5 kilogramov. To znamená, že je vhodná aj pre rodiny s viacerými členmi.

Druhou výhodou tohto bubonu je to, že ide o diamantový typ, ktorý má jemne zakrivený dizajn. Jeho súčasťou sú aj hladké hrebene v tvare diamantov, ktoré sú veľmi šetrné k textilu. Látky sú ochránené malými výstupnými otvormi, vďaka čomu nedochádza k nechcenému poškodeniu.

Funkcie a programy

Práčka Samsung WD80J6A10AW/LE poskytuje 14 programov plus 2 špeciálne, ktorú sú optimalizované pre rôzne druhy tkanín. Sú to napríklad tkaniny ako bavlna, outdoorové oblečenie alebo syntetické odevy. Pri praní môžete využiť aj funkcie ako pláchanie, odstreďovanie, predpierku, osvieženie alebo ekologické čistenie bubna Eco Drum Clean. Samozrejmosťou sú aj programy pre sušenie.

Program Super Speed vám umožňuje vyprať oblečenie už do 59 minút. Funguje totižto na báze duálneho vstrekovania, ktoré urýchľuje prísun vody do bubna.

Druhou je technológia AirWash, ktorá zas využíva teplý vzduch. Ten dokáže odstrániť baktérie a zápachy bez toho, aby ste používali chemikálie alebo vodu. Môžete tak do práčky vložiť aj oblečenie, ktoré nie je špinavé, no páchne.

Bubble Soak vám zaručuje dôkladné namočenie odevov do aktívnej peny. Takto uvoľníte úplne všetky nečistoty. Táto technológia je vhodný aj pre odstraňovanie odolných škvŕn.

Jedným zo systémov, ktoré si zamilujete, je systém Smart Check, ktorý automaticky diagnostikuje chyby a problémy. Ich riešenie si môžete zobraziť v aplikácii pre smartfóny. Veľakrát sa tak môžete vyhnúť nákladom na opravára.

Eco Drum Clean je funkcia, ktorá vie vyčistiť váš bubon bez toho, aby ste používali nejaké chemikálie. Na nutnosť vyčistenia vás práčka sama upozorní. Bubon je totižto nutné čistiť raz za určitý čas.

Medzi ďalšie funkcie sa radia:

  • Eco Bubble: účinne perie a šetrí energiu zároveň
  • AirWash: efektívne čistenie pomocou vzduchu, žiadne chemikálie
  • Super Speed: vyperie za menej než hodinu
  • Invertorový motor: vyniká nízkou hlučnosťou, vysokou účinnosťou a dlhotrvajúcim výkonom
  • Diamantový bubon: hrebene v tvare diamantov sú šetrné k látkam

Spotreba

Spotreba je druhým parametrom, ktorý zákazníci často sledujú. Je to veľmi dôležitý parameter, ktorý ovplyvňuje celú kúpu. Lacnejšie práčky majú vyššiu spotrebu, a preto sa do nich investovať rozhodne neoplatí. Na druhej strane, drahšie práčky sú síce na začiatku drahšie, no ich výhodou je vyššia energetická trieda a tým pádom aj nižšia spotreba. Na začiatku teda zainvestujete, ale peniaze následne ušetríte.

Model práčky Samsung WD80J6A10AW/LE sa nachádza v úspornej triede A, vďaka čomu šetrí vaše financie.

Hlučnosť

Veľkou výhodou práčky Samsung WD80J6A10AW/LE je najmä jej tichý chod, ktorý vás nebude rušiť pri spánku, sledovaní televízie či konverzácií s priateľmi. Dokonca vám nebude vadiť ani vtedy, keď sa budete nachádzať v kúpeľni alebo v miestnosti, kde sa práčka perie.

Jej hlučnosť je len 54 dB pri praní, 73 dB pri odstreďovaní a 59 dB pri sušení. To znamená, že ju takmer nepočuť. Nikdy vám nebude robiť problémy alebo vadiť.

O značke

Značka Samsung patrí medzi popredných výrobcov elektro spotrebičov, ktorí si svoje miesto na trhu neustále držia a výrobky zdokonaľujú. Mnohí zákazníci poznajú značku Samsung najmä podľa štýlových a kvalitných mobilných telefónov. Značka sa však zaoberá aj inými spotrebičmi a elektronikou, ako sú napríklad chladničky, monitory alebo televízory. Všetky tieto výrobky sú precízne spracované, jednoducho ovládateľné a kvalitné, takže vám vydržia desiatky rokov.