Práčky sú dnes veľmi obľúbeným spotrebičom hneď z niekoľkých dôvodov. Ten prvý je najmä to, že šetria čas, energie, náklady a celkovo vám uľahčia život. Ten druhý je, že si vďaka nim dokážete skrášliť celkový dizajn svojej kúpeľne a pridať na jej modernosti a štýlovosti. Dnes je totižto dizajn a štýlovosť veľmi dôležitá, pretože tvorí úplne celú “tvár” domu či bytu. Každý, kto už niekedy práčku vyberal a kupoval vie, že to nie je jednoduchý proces, pri ktorom musíte zvážiť mnohé parametre.

Práčka je spotrebič, ktorý by vám doma nemal chýbať. Pri výbere je potrebné zamerať sa na tie najdôležitejšie parametre a jemné detaily, ktoré tvoria celok. Dnes si v recenzií spomenieme jeden druh práčky, ktorý patrí medzi tie najlepšie na trhu, a na ktorý by ste sa pri kúpe mali rozhodne pozrieť. Poskytuje totižto nielen skvelé výsledky z prania, ale taktiež veľmi príjemný dizajn a zaujímavé funkcie, ktoré rozhodne oceníte. A o akej práčke hovoríme? Predstavujeme vám práčku so sušičkou Samsung WW70K5210UW/LE.

Rýchly náhľad

Samsung WW70K5210UW/LE je predom plnená práčka, ktorá je vhodná do každej jednej domácnosti. Poskytuje totižto veľké množstvo programov a funkcií, ktoré si zamilujete hneď na prvé použitie. Nechýba ani jednoduché ovládanie a vysoká energetická trieda A+++.

Využite tie najlepšie funkcie a všetko, čo práčka poskytuje. Stavte na model Samsung WW70K5210UW/LE aj vy a uvidíte, že vás nesklame. Čítajte jej recenziu ďalej.

Dizajn 

Aj keď to tak nevyzerá, dizajn je v dnešnej dobe veľmi dôležitý. Spotrebič je výrazným kúskom v každej jednej miestnosti. Priťahuje pozornosť, a preto sa musí k okoliu správne hodiť. Mnohí výrobcovia veľmi dobre vedia, že práve dizajn je pre mnohých zákazníkov rozhodujúci.

Práčka Samsung WW70K5210UW/LE vyzerá skvelo. Jej dizajn je minimalistický. Je odetá do klasickej bielej farby, ako väčšina práčok v dnešnej dobe. Na prednej časti sa vynímajú veľké dvierka. Tie sú väčšie, vďaka čomu robia dizajn modernejší a štýlovejší. 

Vďaka rozmerom (š × v × h) 600 × 850 × 550 mm sa zmestí aj do menších kúpeľní alebo iných miestností.

Ovládacie prvky nájdete na vrchnej časti práčky, ako vo väčšine prípadov. Ovládacím prvkom je hlavný gombík, ktorý sa veľmi jednoducho používa. Následne nechýba LED displej, na ktorom nájdete úplne všetky dôležité informácie a dve tlačidlá na pravej strane. Na ľavej strane nájdete zásuvku pre aviváž a prací prášok.

Bubon

Bubon práčky Samsung WW70K5210UW/LE je veľký. Na jedno opratie vďaka tomu pojme až 7 kilogramov oblečenia. Vhodná je tak pre stredne veľké až veľké rodiny, ktoré majú pravidelne veľa bielizne na pranie.

Funkcie a programy

Práčka Samsung Samsung WW70K5210UW/LE poskytuje veľké množstvo programov. Medzi ne sa radia napríklad:

Odložený štart, vďaka ktorému si môžete naplánovať pranie presne na určitý čas. Nechýba ani možnosť odloženého konca prania, ktorý si taktiež viete nastaviť sami. Keď sa vrátite domov, práčka práve dokončí pranie a vy budete môcť bielizeň vytiahnuť.

Funkcia pamäte posledného nastaveného programu vám poskytuje veľmi praktické riešenie. Ak periete dve várky rovnakého oblečenia, stačí stlačiť jeden gombík a následne program pustiť. Nemusíte ho nastavovať.

Rýchle otáčky dosahujú rýchlosť až 1200 otáčok za minútu, vďaka čomu dôjde vždy k dôkladnému vyžmýkaniu každého jedného kúsku oblečenia. Po zavesení oblečenie vyschne behom niekoľkých hodín. Treba však dodať, že aj napriek tomu, že sú otáčky vysoké, sa netreba nijako báť o zničenie oblečenia. Práčka dáva na každý kúsok pozor.

Veľkou výhodou je taktiež jednoduché nastavenie. Vyberať si môžete z ponuky 13 programov, z ktorých si rozhodne vyberiete ten, ktorý potrebujete. Pri každom programe si môžete ľubovoľne upravovať nastavenie, napr. teplotu vody alebo rýchlosť otáčok. Ako bonus možno tiež pridávať ďalšie úkony, napr. predpierku, intenzívne umývanie a podobne. Vďaka tomu je tak každý program nastavený a prispôsobený presne pre vás.

Práčka poskytuje systém Smart Check, ktorý vie kontrolovať jej prevádzku a dať vám včas vedieť, ak niečo nie je v poriadku alebo sa vyskytla určitá chyba. V aplikácií, ktorá je vhodná pre Android či iOS sa vám objaví taktiež jednoduché riešenie, ako chybu odstrániť.

O bezpečnosť sa taktiež stará detská poistka. Tá sa postará, aby dieťa počas prania nemohlo otvoriť dvierka alebo prepnúť program. Môžete tak nechať dieťa voľne chodiť po kúpeľni.

Spotreba

Spotreba je druhým parametrom, ktorý zákazníci často sledujú. Je to veľmi dôležitý parameter, ktorý ovplyvňuje celú kúpu. Lacnejšie práčky majú vyššiu spotrebu, a preto sa do nich investovať rozhodne neoplatí. Na druhej strane, drahšie práčky sú síce na začiatku drahšie, no ich výhodou je vyššia energetická trieda a tým pádom aj nižšia spotreba. Na začiatku teda zainvestujete, ale peniaze následne ušetríte.

Práčka Samsung WW70K5210UW/LE sa radí do energetickej triedy A+++, čo znamená, že šetrí energie všade, kde sa dá, no pritom poskytuje vysoký výkon.

Hlučnosť

Veľkou výhodou práčky Samsung WW70K5210UW/LE je najmä jej tichý chod, ktorý vás nebude rušiť pri spánku, sledovaní televízie či konverzácií s priateľmi. Dokonca vám nebude vadiť ani vtedy, keď sa budete nachádzať v kúpeľni alebo v miestnosti, kde sa práčka perie. 

Jej hlučnosť je len 54 dB pri praní a 74 dB pri odstreďovaní. To znamená, že ju takmer nepočuť. Nikdy vám nebude robiť problémy alebo vadiť.

O značke

Značka Samsung patrí medzi popredných výrobcov elektro spotrebičov, ktorí si svoje miesto na trhu neustále držia a výrobky zdokonaľujú. Mnohí zákazníci poznajú značku Samsung najmä podľa štýlových a kvalitných mobilných telefónov. Značka sa však zaoberá aj inými spotrebičmi a elektronikou, ako sú napríklad chladničky, monitory alebo televízory. Všetky tieto výrobky sú precízne spracované, jednoducho ovládateľné a kvalitné, takže vám vydržia desiatky rokov.