Pranie je dnes otázkou len zopár minút. Stačí, aby ste oblečenie vytriedili, vložili do spotrebiča a následne zapli jeden z programov. Práčka za vás urobí úplne všetko, niektoré najnovšie modely dokonca poskytujú možnosť vyrovnania a tzv. vyžehlenia oblečenia. To znamená, že isté typy stačí z práčky len vytiahnuť a poskladať do skrinky. Výber práčky však nie je tak jednoduchý, ako sa na prvý pohľad môže zdať.

Práčka je spotrebič, ktorý by vám doma nemal chýbať. Pri výbere je potrebné zamerať sa na tie najdôležitejšie parametre a jemné detaily, ktoré tvoria celok. Dnes si v recenzií spomenieme jeden druh práčky, ktorý patrí medzi tie najlepšie na trhu, a na ktorý by ste sa pri kúpe mali rozhodne pozrieť. Poskytuje totižto nielen skvelé výsledky z prania, ale taktiež veľmi príjemný dizajn a zaujímavé funkcie, ktoré rozhodne oceníte. A o akej práčke hovoríme? Predstavujeme vám práčku Bosch Avantixx WLT24440BY.

Rýchly náhľad

Tá najlepšia práčka vám vie poskytnúť skvelé výsledky z prania, nízku spotrebu, tichý chod a hlavne, štýlový dizajn. A práve toto všetko poskytuje model Bosch Avantixx WLT24440BY, ktorý vás ohromí hneď po prvom použití.

Spredu plnená práčka značky Bosch ponúka omnoho viac než len to, čo sme si spomenuli. Jej Anti Vibration dizajn sa kombinuje s desiatkami funkcií a programov, vďaka čomu vám vie poskytnúť profesionálne a tie najlepšie výsledky.

Do bubna tejto kompaktnej práčky v SLIM prevedení sa zmestí na jedno opratie až 6,5 kilogramu špinavej bielizne. Patrí pritom do energetickej triedy A+++, čo znamená, že aj pri jej pravidelnom využívaní nebudete mať vysoký účet za energie.

Chcete vedieť o modeli Bosch Avantixx WLT24440BY viac? Prečítajte si našu recenziu!

Dizajn 

Dizajn je v dnešnej dobe veľmi dôležitým parametrom. Spotrebič je veľký a v miestnosti ho vidno. Pritiahne pozornosť mnohých ľudí, a preto musí vedieť s okolím splynúť. Toto je jeden z dôvodov, prečo sú mnohé práčky či iné podobné spotrebiče odeté do bielej minimalistickej farby. Mnohí výrobcovia však taktiež vedia, že ľudí príjemný dizajn priťahuje, a preto do klasickej bielej pridávajú aj štýlové dizajnové kúsky a drobnosti, ktoré celý výzor spotrebiču príjemne zmenia.

Práčka Bosch Avantixx WLT24440BY má štýlový minimalistický dizajn. Je odetá do bielej farby. V strede dominuje otvor do bubna, ktorý je lemovaný strieborným rámom. Dvierka nie sú príliš veľké. Nechýba ani rúčka, na lepšie otváranie.

Na vrchnej časti práčky sa nachádza gombík, ktorým všetko ovládate a vyberáte si programy a funkcie. Na pravej strane máte displej, kde uvidíte nastavený program a ďalšie podrobné informácie. Na ľavej strane sa zas nachádza dávkovač na aviváž a prášok.

Funkcie a programy

Práčka Bosch Avantixx WLT24440BY poskytuje veľké množstvo programov. Medzi ne sa radia napríklad:

Vario Perfect, ktorá sa dokáže prispôsobiť vášmu životnému štýlu. Väčšina programov sa totižto dá nastaviť tak, aby šetrila čas aj energiu. Ušetrite 65 % času a 50 % energie.

Zabudli ste pridať nejaký kúsok oblečenia do práčky? Netreba sa ničoho báť. Funkcia Reload poskytuje možnosť, pri ktorej môžete do bubna pridávať chýbajúcu bielizeň aj po začatí pracieho cyklusu. Následne pokračujete s praním. Funkcia Reload je dostupná až do 89 % trvania pracieho cyklu.

Ako sme už vyššie spomínali, práčka má Anti Vibration dizajn, ktorý zaisťuje väčšiu stabilitu a znižuje vibrácie spôsobené otáčaním bubna. Táto funkcia taktiež pôsobí na nízku hlučnosť.

Technológia Active Water sa stará nielen o vašu peňaženku, ale taktiež o životné prostredie. Vstavané senzory sledujú, čo sa deje v práčke, a používajú len nevyhnutné množstvo vody. Voda je prispôsobená presne podľa typu tkaniny a množstva bielizne.

Patentovaný bubon a systémy zas umožňujú rýchlejšie namáčanie, čím sa program skracuje a využíva menej elektrickej energie.

Systém Vario Drum jemne a účinne vyperie každý jeden druh odevu. Vodu rozdeľuje rovnomerne tak, aby sa dostala úplne všade. Bielizeň je následne jemne otáčaná smerom od bokov do stredu. Nebojte sa v práčke Bosch Avantixx WLT24440BY prať aj jemné kúsky, ktoré by sa mohli inak zničiť. Vďaka profesionálnemu bubnu je o všetko postarané.

A netreba zabudnúť ani na špeciálne programy ako napríklad programy pre vlnu, perie, hodváb, športové oblečenie alebo pre alergikov. Všetky tieto programy zjednodušujú celé používanie a poskytujú vyšší komfort.

Spotreba

Druhým, veľmi dôležitým parametrom, na ktorý je dôležité pozerať, je spotreba. Ovplyvňuje úplne celú kúpu. Spravidla platí fakt, že lacnejšie práčky majú vyššiu spotrebu. Ich kúpa sa neoplatí. Na druhej strane, drahšie práčky majú vyššiu cenovku, no ponúkajú nízku spotrebu. O nejaký čas si všimnete rozdiel, a preto by ste do nich mali investovať.

Práčka Bosch Avantixx WLT24440BY sa nachádza v energetickej triede A+++. Model tak šetrí vašu peňaženku a životné prostredie. Všetkému pomáha najmä energeticky úsporný a tichý motor. Ten svojou konštrukciou eliminuje hluk a vibrácie. Pritom stále zostáva chladný. Nedochádza tak k energetickým stratám vplyvom trecej teploty, čo zabezpečuje dlhú životnosť.

Motor je tak tichý, že pranie je možné aj večer alebo vtedy, keď sledujete televíziu.

Hlučnosť

Veľkou výhodou práčky Bosch Avantixx WLT24440BY je najmä jej tichý chod, ktorý vás nebude rušiť pri spánku, sledovaní televízie či konverzácií s priateľmi. Dokonca vám nebude vadiť ani vtedy, keď sa budete nachádzať v kúpeľni alebo v miestnosti, kde sa práčka nachádza. 

Jej hlučnosť je len 52 dB pri praní a 76 dB pri odstreďovaní. To znamená, že ju takmer nepočuť. Nikdy vám nebude robiť problémy alebo vadiť.

O značke

Značka Bosch má vo svojej ponuke nielen kvalitné, ale aj štýlové výrobky. Každý produkt je precízne spracovaný a ponúka výkon, hodný mnohých profesionálnych spotrebičov. Výrobky značky Bosch sú známe po celom svete a vy si môžete byť istí, že milióny spokojných zákazníkov by ich nemenili.