Práčky nám zľahčujú život už niekoľko rokov. Asi málokto by si vedel v dnešnej modernej dobe predstaviť pranie v rukách, niekde v potoku alebo doma vo vedrách. Práve vďaka práčkam máme mnohokrát menej roboty, môžeme si oddýchnuť počas toho, kým čakáme na prádlo a niekedy pomôže aj omnoho viac, ako len s umývaním. Najnovšie typy majú totižto už aj programy na vyžehlenie či sušenie.

Posledné roky sa výrobcovia snažia neustále predbiehať v množstve funkcií, v novodobom dizajne či v iných veciach. Vďaka tomu máte istotu, že najnovšie typy práčok majú perfektné funkcie, medzi ktorými si nájdete vášho favorita. Dnes máme pre vás recenziu práčky značky AEG, ktorá je už rokmi overená a určite sa vám zapáči.

Značku AEG nemusí poznať úplne každý. Zameriava sa väčšinou na výrobu kvalitných práčok, ktoré majú mnohé funkcie, jednoducho sa ovládajú a vy s nimi budete spokojní niekoľko rokov bez toho, aby sa vám poškodila.

Práčka AEG Lavamant 85470SL patrí medzi najnovšie kúsky, ktoré vyhrali už mnohé testovanie. Na trhu sa nenachádza príliš dlho, vďaka čomu má mnohé nové funkcie, ktoré vás určite zaujmú. Okrem toho, práčka značky AEG má perfektný moderný a minimalistický dizajn, ktorý sa vám určite bude hodiť do kúpeľne. Jednoduché biele prevedenie so striebornými dvierkami sa vám bude určite páčiť a prať ešte lepšie!

Keďže práčka AEG Lavamant 85470SL patrí medzi úzke práčky s predným plnením, určite sa vám zmestí všade, kde to budete potrebovať. Či už máte veľký dom a o miesto nemáte núdzu, alebo máte malý byt a o miesto bojujete, všade sa táto práčka bude hodiť. Medzi jej veľké prednosti patrí najmä objemný bubon, ktorý je schopný pojať na jedno opratie až 6,5 kilogramov prádla! Keďže na jedno opratie vyperiete hneď veľké množstvo oblečenia, výrobok sa hodí do stredne veľkých až veľkých rodín, ktoré majú omnoho viac oblečenia ako iba dvaja ľudia v domácnosti.

Určite sa vám zapáči aj výkonný invertorový motor, ktorý je rýchly a tichý. Keďže nevydáva žiadny hluk, budete môcť prať aj v noci. Vy sa pekne vyspíte a práčka spraví všetko namiesto vás. Na túto práčku si môžete uplatniť až 10 ročnú záruku, takže aj po tak dlhej dobe ak sa niečo s práčkou stane, si môžete uplatniť túto záruku.

Všetky práčky značky AEG majú jednu zaujímavosť a tou je jemný bubon ProTex, ktorý sa stará aj o to najjemnejšie prádlo. Nemusíte sa preto báť, že by sa niečo stalo napríklad kašmírovému svetru či jemnému spodnému prádlu.Jemné vodné trysky bielizeň nadvihujú a zbytočne ju neťahajú z jedného miesta na druhé vo vnútri práčky.

V odtoku nájdete aj zabudovaný Eco ventil. Ten zabraňuje úniku pracieho prostriedku do odpadu. Tak môže nielen značka, ale aj vy bojovať proti ničeniu životného prostredia.

Ovládanie práčky je veľmi jednoduché, pretože si môžete úplne všetko prispôsobiť. Ak vám niečo nevyhovuje, sami si to vymeníte. Práčka si sama nastavuje čas, ktorý si preráta podľa toho, čo idete prať. Ak vám však niečo na danom programe nevyhovuje, vymeniť a pozmeniť si to môžete podľa seba. Páčiť sa vám bude aj tlačidlo Pauza, čo vám umožňuje prerušiť prací cyklus, ak sa náhodou niečo v práčke deje alebo ste do nej dali niečo, čo tam jednoducho nemalo byť. Niečím novým je aj to, že ak je hladina vody nízka, môžete dvierka otvoriť a doplniť chýbajúce prádlo, ktoré ste tam zabudli dať.

Dôležitým parametrom je aj spotreba, podľa ktorej si ľudia často nakupujú svoje elektrospotrebiče. Práčka AEG Lavamant 85470SL sa radí do energetickej triedy A+++, čo znamená, že ušetrí naozaj perfektne vaše úspory. Práčka tak môže prať aj pri nižších teplotách.

Zaujímajú vás aj iné podrobnosti ako napríklad otáčky? Práčka AEG Lavamant 85470SL pracuje pri 1400 otáčkach za minútu. Žmýkanie si môžete nastaviť pri rôznych programoch od 600 otáčok vyššie. Vďaka skvelému žmýkaniu si môžete byť istí, že oblečenie vytiahnete suché bez toho, aby z neho kvapkala voda.

Nechýba ani posunutý štart, pri ktorom si vždy môžete nastaviť, kedy začne práčka prať. Programov má 16 základných, ktoré vám zaistia profesionálnu starostlivosť o každý druh oblečenia, ktorý doma máte. Patria sem napríklad programy bavlna, syntetika či jemná bielizeň. Všetky programy určite veľmi radi vyskúšate a nájdete si svojho favorita.

Práčka AEG Lavamant 85470SL sa zaraďuje medzi stredne drahé práčky, ktoré vám však vyperú bielizeň perfektne a ušetria aj náklady na energie. Ak stavíte na značku AEG, určite budete spokojní niekoľko rokov.