Radi doma varíte alebo pečiete a potrebujete dobrý a výkonný spotrebič, ktorý bude stíhať urobiť všetku prácu za vás? Kuchynské roboty sú síce skvelou voľbou, no mnohokrát je to vec, ktorá je veľká, nehodí sa do malej kuchyne a je veľmi nákladná na kúpu. V takomto prípade je dôležité prehľadávať snáď každý jeden obchod s jasným cieľom – nájsť ten správny spotrebič pre vás. 

Do menšej kuchyne hodí napríklad mixér, ktorý má rovno niekoľko nadstavcov a veľmi jednoducho tak spravíte úplne každé jedlo. Naopak, rodiny s väčším priestorom môžu staviť aj na väčšie výrobky, ktoré majú kde následne uskladniť. 

Medzi veľmi obľúbené výrobky, ktoré by nemali chýbať v žiadnej domácnosti, sa radia aj ponorné mixéry. Tie sú dôležité ako pri výrobe múčnikov, dezertov alebo chutných polievok, tak aj pri zdravej strave. Vďaka nim si totižto môžete pripraviť chutné a zdravé smoothies či domáce orechové maslo. 

Ponorné mixéry sa dnes u nás v domácnostiach objavujú stále častejšie. Niet sa ani čomu čudovať. Ich funkcií je stále viac a viac. Mnohým nechýba ani príslušenstvo a množstvo rozšírení, vďaka ktorým sú naozaj multifunkčné. Vďaka ponorným mixérom si tak vieme uľahčiť náš každodenný život. Pripravte si stlačením tlačidla všetko, čo máte radi aj vy. Je to jednoduchšie ako kedykoľvek predtým. 

Dnes sme si preto pre vás pripravili recenziu na skvelý ponorný mixér ETA Rizzo 3057 90000. Ten očarí nielen svojím dizajnom, ale taktiež výkonom a funkciami, ktoré ponúka. Tých je viac ako sa zdá.

Rýchly náhľad

Každý ponorný mixér by mal byť dostatočne výkonný na to, aby vám mohol spraviť chutné jedlo bez prehriatia alebo zničenia. Jedným takýmto je aj ETA Rizzo 3057 90000, ktorý však nevyniká len výkonom. Poskytuje taktiež skvelé a praktické funkcie, ktoré si zamilujete hneď na prvé vyskúšanie.

Ponorný mixér ETA Rizzo 3057 90000 vám dokáže urýchliť a zefektívniť každú jednu činnosť. Už za pár minút budete mať dokonale rozmixovanú polievku, urobené smoothie či dokonca chutnú detskú výživu. Zaujal vás tento model od českej značky ETA? V tom prípade čítajte ďalej!

Vysoký výkon

Výkon je základom každého ponorného mixéru. Od toho sa odvíja to, čo všetko zvládne mixér pomixovať a na čo všetko ho môžete využiť. Platí tu aj všeobecná rovnica. Čím vyšší výkon ponorný mixér má, tým viac vecí zvládne. Práve preto je potrebné pri výbere mixéru sledovať najmä tento parameter. Berie sa ako jeden z najdôležitejších.

Model ETA Rizzo 3057 90000 poskytuje 400 W, čo je veľmi príjemný výkon, vďaka ktorému sa vám podarí rozmixovať každú potravinu. Pozor by ste si však mali dávať na tvrdé kúsky ako ľad alebo orechy. Mohli by robiť problémy.

Skvelý výkon však zaisťuje tichý motor, vďaka ktorému môžete mixovať aj počas večera.

Jednoduché ovládanie

Ovládanie je jednoduché a intuitívne. Všetky tlačidlá sa nachádzajú na ergonomickej rukoväti, ktorú pri mixovaní držíte. Výhodou je, že tlačidlá sú orientované tak, aby ste ich počas mixovania náhodou nestláčali a neprepínali si tak program.

Tlačidlá má model ETA Rizzo 3057 90000 na vrchnej časti, vďaka čomu sa ovláda veľmi intuitívne. Nehovoriac o tom, že všetky programy ovládate jedným talčidlom a druhé slúži len na turbo výkon.

Ten využijete najmä vtedy, keď budete potrebovať niečo rýchlo pomixovať.

Štýlový dizajn

Dizajn kuchynských spotrebičov je dnes veľmi diskutovanou vecou, ktorá ovplyvňuje kúpu. Mnohí chcú okrem výkonných produktov aj tie, ktoré vyzerajú dobre. Niet sa čomu čudovať. Kuchyne sú miestom, v ktorom trávime veľa času a chceme, aby vyzerali dobre aj vtedy, keď v nich niečo pripravujeme.

Dizajn ponorného mixéru ETA Rizzo 3057 90000 je štýlový a minimalistický. Kombinuje v sebe bielu farbu s jemnou sivou. Vďaka tomu sa hodí do úplne každej jednej kuchyne.

Tichý chod

Mixéry sú hlučné výrobky, ktoré by sa mali používať len počas dňa. Večer dokážu prekážať pri pozeraní televízie alebo pri bežnej konverzácií. Výhodou ponorného mixéru ETA Rizzo 3057 90000 je najmä to, že jeho prevádzka je príjemne tichá. Nikoho tak zbytočne neruší a piecť alebo variť môžete aj počas večera.

Jeho prevádzka počas klasického mixovania dosahuje aj pri najvyššom stupni len minimálne hodnoty. Naozaj tak neruší nikoho ako počas dňa, tak ani počas noci.

Príslušenstvo a funkcie

Ponorný mixér ETA Rizzo 3057 90000 prichádza s bohatým príslušenstvom, ktoré ocení úplne každý, kto rád varí alebo pečie.

V balení nájdete napríklad nadstavec na šľahanie, ktorý sa vám bude hodiť napríklad pri šľahaní krémov do koláčov alebo smotany.

Druhým kúskom v príslušenstve je sekáčik s objemom 500 ml, ktorý vám dokáže posekať orechy, cibuľu alebo dokonca aj jablká. Je to praktický pomocník do každej jednej kuchyne.

Ponorný mixér značky ETA vám poskytuje päť rýchlostných stupňov, z ktorých si sami plynule vyberáte. Nechýba ani možnosť tlačidla TURBO, ktoré zaisťuje maximálny výkon.

Plus, výhodou je motor, ktorý udržiava vibrácie na minimálnej úrovni. To znamená, že pri práci vás ruky nebudú bolieť.

Ergonomický úchop

Mixér sa vám pri práci musí vždy dobre držať. Niekedy totižto mixujete aj dlhší čas. Práve to je dôvod, prečo mnohé mixéry poskytujú ergonomické tvarovanie. To zabezpečuje tú najlepšiu prácu.

Mixér ETA Rizzo 3057 90000 má ergonomické tvarovanie rukoväte. Pomocou neho tak môžete mixovať aj dlhé minúty bez prestávky. Do ruky skvelo padne a nerobí problém.

Hmotnosť

Rovnako ako ergonómia, aj hmotnosť je dôležitým parametrom, na ktorý musíte dávať pozor. Ak je mixér ťažký, nerobí sa s ním dobre a po chvíľke v ruke oťažie. To je dôvod, prečo by mal byť mixér ľahký.

Mixér ETA Rizzo 3057 90000 má len 1,2 kilogramu a vhodný je tak pre úplne každého. Aj po dlhom mixovaní ho v rukách takmer necítite.

O značke

Na záver si už len povedzme niečo o značke ETA. ETA je česká značka, ktorá má veľmi dlhú tradíciu a drží si popredné miesto na trhu už celé generácie. Kupujú ju nielen Slováci a Česi, ale takisto aj ľudia zo zahraničia. Kvalitné výrobky si môžu tak dovoliť úplne všetci zákazníci, ktorí potrebujú kvalitné elektrospotrebiče do domácnosti. ETA ponúka množstvo výrobkov ako napríklad žehličky na vlasy či vysávače. Zvoľte si jeden z produktov z jej portfólia aj vy.