Radi doma varíte alebo pečiete a potrebujete dobrý a výkonný spotrebič, ktorý bude stíhať urobiť všetku prácu za vás? Kuchynské roboty sú síce skvelou voľbou, no mnohokrát je to vec, ktorá je veľká, nehodí sa do malej kuchyne a je veľmi nákladná na kúpu. V takomto prípade je dôležité prehľadávať snáď každý jeden obchod s jasným cieľom – nájsť ten správny spotrebič pre vás. 

Do menšej kuchyne sa hodí napríklad mixér, ktorý má rovno niekoľko nadstavcov a veľmi jednoducho tak spravíte úplne každé jedlo. Naopak, rodiny s väčším priestorom môžu staviť aj na väčšie výrobky, ktoré majú kde následne uskladniť. 

Medzi veľmi obľúbené výrobky, ktoré by nemali chýbať v žiadnej domácnosti, sa radia aj ponorné mixéry. Tie sú dôležité ako pri výrobe múčnikov, dezertov alebo chutných polievok, tak aj pri zdravej strave. Vďaka nim si totižto môžete pripraviť chutné a zdravé smoothies či domáce orechové maslo. 

Ponorné mixéry sa dnes u nás v domácnostiach objavujú stále častejšie. Niet sa ani čomu čudovať. Ich funkcií je stále viac a viac. Mnohým nechýba ani príslušenstvo a množstvo rozšírení, vďaka ktorým sú naozaj multifunkčné. Vďaka ponorným mixérom si tak vieme uľahčiť náš každodenný život. Pripravte si stlačením tlačidla všetko, čo máte radi aj vy. Je to jednoduchšie ako kedykoľvek predtým. 

Dnes sme si preto pre vás pripravili recenziu na skvelý ponorný mixér Bosch MSM67160. Ten očarí nielen svojím dizajnom, ale taktiež výkonom a funkciami, ktoré ponúka. Tých je viac ako sa zdá.

Rýchly náhľad

Ponorné mixéry sú základom každej domácnosti. Nemali by chýbať v žiadnej kuchyni. Majú široké využitie, veľké množstvo príslušenstva a sú za skvelú cenu. Táto trojica vlastností vystihuje aj jeden presný model, ktorým je ponorný mixér Bosch MSM67160.

Tento model zvládne aj tie najnáročnejšie úlohy, ktoré mu dáte. Všetko je to vďaka vysokému výkonu a kvalitnému motoru, ktorý v sebe skrýva. Zvládne mixovať horúce pyré, sekať zeleninu, vyšľahať smotanu, podrviť ľad či orechy a môžete ním vytvárať aj chutné smoothies či smoothies a to stále nie je všetko. Zapáčil sa aj vám tento ponorný mixér? Čítajte ďalej!

Vysoký výkon

Výkon je základom každého ponorného mixéru. Od toho sa odvíja to, čo všetko zvládne mixér pomixovať a na čo všetko ho môžete využiť. Platí tu aj všeobecná rovnica. Čím vyšší výkon ponorný mixér má, tým viac vecí zvládne. Práve preto je potrebné pri výbere mixéru sledovať najmä tento parameter. Berie sa ako jeden z najdôležitejších.

Výkon sa odvíja od kvalitného motora. V prípade modelu Bosch MSM67160 ide o ten najlepší. Aj vďaka nemu vám vie výrobok poskytnúť príkon až 750 W. Pre tých, ktorí sa v týchto číslach neorientujú môžeme len povedať, že ide o vysoký výkon, ktorý dokáže posekať tvrdé orechy či vyšľahať smotanu za veľmi krátky čas.

Jednoduché ovládanie

Ovládanie je jednoduché a intuitívne. Všetky tlačidlá sa nachádzajú na ergonomickej rukoväti, ktorú pri mixovaní držíte. Výhodou je, že tlačidlá sú orientované tak, aby ste ich počas mixovania náhodou nestláčali a neprepínali si tak program.

Model Bosch MSM67160 poskytuje dve hlavné tlačidlá orientované v strednej časti tela. Jedno je na bežný výkon, ktorý budete využívať asi najviac. Následne ide o ďalšie tlačidlo, ktoré využijete pre turbo výkon. Ide o maximálny výkon mixéra. Práca bude vďaka nemu urobená omnoho rýchlejšie.

Štýlový dizajn

Dizajn kuchynských spotrebičov je dnes veľmi diskutovanou vecou, ktorá ovplyvňuje kúpu. Mnohí chcú okrem výkonných produktov aj tie, ktoré vyzerajú dobre. Niet sa čomu čudovať. Kuchyne sú miestom, v ktorom trávime veľa času a chceme, aby vyzerali dobre aj vtedy, keď v nich niečo pripravujeme.

Ponorný mixér Bosch MSM67160 je nielen vysoko výkonný, ale taktiež veľmi štýlový. Jeho čierno-strieborné prevedenie je minimalistické a hodí sa do každej jednej kuchyne.

Tichý chod

Mixéry sú hlučné výrobky, ktoré by sa mali používať len počas dňa. Večer dokážu prekážať pri pozeraní televízie alebo pri bežnej konverzácií. Výhodou ponorného mixéru Bosch MSM67160 je najmä to, že jeho prevádzka je príjemne tichá. Nikoho tak zbytočne neruší a piecť alebo variť môžete aj počas večera.

Samozrejme, hlučnosť sa odvíja najmä od stupňa mixovania, ktorý používate. Čím vyšší stupeň máte nastavený, tým bude mixér hlučnejší. Netreba sa však báť, hlučnosť pri najvyššom stupni stále nie je tak vysoká ako pri starších modeloch mixérov.

Príslušenstvo a funkcie

Nerezový mixér Bosch MSM67160 prichádza s bohatým príslušenstvom, ktoré ocení úplne každý, kto rád varí alebo pečie.

Prvým kúskom je nerezový podstavec, ktorý je vysoko odolný, a preto je možné ponoriť ho aj do jedla, ktoré má viac ako 80 stupňov Celzia. Okrem toho, je vhodný aj na mixovanie väčšieho objemu jedla, pretože je možné ponoriť ho do hĺbky až 20 cm.

Nerezový podstavec je vytvorený z vysoko kvalitnej nehrdzavejúcej ocele, čo zabezpečuje, že sa len tak ľahko nezničí. Práve naopak, je odolný aj voči tvrdším kúskom jedla.

Nôž, ktorý sa v podstavci nachádza, má štyri čepele z nerezovej ocele. Veľmi rýchlo a jednoducho všetko spracuje a jemne rozdrví. Nemá problém s takmer ničím.

Ponorný mixér Bosch MSM67160 poskytuje možnosť výberu z dvanástich rýchlostí. Sami si na otočnom koliesku vyberáte, akú rýchlosť zvolíte. Každý stupeň je vyznačený len orientačne, takže nastavovanie je plynulé a rýchle.

K príslušenstvu sa radí ešte nadstavec na šľahanie, chopper nádoba a nádoba na šľahanie.

A samozrejmosťou je aj funkcia Anti Splash, ktorá je medzi mixérmi značky Bosch celkom známa. Ide o technológiu, ktorá počas prípravy pokrm nerozstrekuje okolo. Preto je práca s mixérom Bosch MSM67160 vždy čistá a jednoduchá.

Ergonomický úchop

Na to, aby sa vám s mixérom pracovalo dobre, musí byť vytvorený tak, aby vám skvelo padol do ruky. To znamená, že musí byť ergonomicky tvarovaný. Na tento parameter je dôležité pri výbere pozerať, pretože mixér držíte po celý čas v ruke. Nesmie vám vypadávať ani sa šmýkať. Taktiež nesmie byť príliš veľký.

Model Bosch MSM67160 poskytuje tú najlepšiu ergonómiu, akú môžete očakávať. Do ruky skvelo padne. Je vytvorený tak, aby sa držal dobre ako človeku s väčšou rukou, tak aj s menšou. Mixér tak poskytuje maximálne pohodlie pri manipulácií.

Hmotnosť

Hmotnosť je veľmi dôležitý parameter. Mixér budete mať pri práci neustále v rukách, a preto nesmie byť príliš ťažký.

Model Bosch MSM67160 má len 1,4 kilogramu, čo znamená, že je ľahký a jednoducho sa používa. Ani pri dlhšej práci vám neoťažie, práve naopak. rukách ho nebudete takmer vôbec cítiť.

O značke

Značka Bosch má vo svojej ponuke nielen kvalitné, ale aj štýlové výrobky. Každý produkt je precízne spracovaný a ponúka výkon, hodný mnohých profesionálnych spotrebičov. Výrobky značky Bosch sú známe po celom svete a vy si môžete byť istí, že milióny spokojných zákazníkov by ich nemenili.