Kým v minulosti sa muselo množstvo vecí v kuchyni robiť ručne, dnes je to presne naopak. Na trhu nájdete desiatky nástrojov, ktoré spravia prácu za vás v zlomku sekundy. Varenie a pečenie je tak zábavou, ktorú dnes zvládne úplne každý. Medzi obľúbených pomocníkov sa radí najmä ponorný mixér, ktorý je klasikou.

Do menšej kuchyne sa hodí napríklad mixér, ktorý má rovno niekoľko nadstavcov a veľmi jednoducho tak spravíte úplne každé jedlo. Naopak, rodiny s väčším priestorom môžu staviť aj na väčšie výrobky, ktoré majú kde následne uskladniť. 

Medzi veľmi obľúbené výrobky, ktoré by nemali chýbať v žiadnej domácnosti, sa radia aj ponorné mixéry. Tie sú dôležité ako pri výrobe múčnikov, dezertov alebo chutných polievok, tak aj pri zdravej strave. Vďaka nim si totižto môžete pripraviť chutné a zdravé smoothies či domáce orechové maslo. 

Ponorné mixéry sa dnes u nás v domácnostiach objavujú stále častejšie. Niet sa ani čomu čudovať. Ich funkcií je stále viac a viac. Mnohým nechýba ani príslušenstvo a množstvo rozšírení, vďaka ktorým sú naozaj multifunkčné. Vďaka ponorným mixérom si tak vieme uľahčiť náš každodenný život. Pripravte si stlačením tlačidla všetko, čo máte radi aj vy. Je to jednoduchšie ako kedykoľvek predtým. 

Dnes sme si preto pre vás pripravili recenziu na skvelý ponorný mixér Bosch MaxoMixx MS8CM6160. Ten očarí nielen svojím dizajnom, ale taktiež výkonom a funkciami, ktoré ponúka. Tých je viac ako sa zdá.

Rýchly náhľad

Výkonný mixér je základom každej správnej domácnosti. Niekedy je ho ťažké v desiatkach modelov nájsť, no vám sa to podarilo. Práve model Bosch MaxoMixx MS8CM6160 je jedným z najlepších. Vo svojom útlom tele schováva motor s tým najlepším výkonom. Nehovoriac o štýlovom dizajne, ktorý ide ruka v ruke s jednoduchým používaním.

Premýšľate, že by ste si kúpili nového pomocníka, ktorý by mal nízku hmotnosť a jednoducho sa používal? Stavte na Bosch MaxoMixx MS8CM6160, ktorý vás poteší príjemnou cenou a rôznymi funkciami.

Vysoký výkon

Výkon je základom každého ponorného mixéru. Od toho sa odvíja to, čo všetko zvládne mixér pomixovať a na čo všetko ho môžete využiť. Platí tu aj všeobecná rovnica. Čím vyšší výkon ponorný mixér má, tým viac vecí zvládne. Práve preto je potrebné pri výbere mixéru sledovať najmä tento parameter. Berie sa ako jeden z najdôležitejších.

Model Bosch MaxoMixx MS8CM6160 vám poskytuje vysoký výkon 1000 W, ktorý sa len tak pri mixéroch tohto typu neobjavujú. Vďaka silnému motoru však môžete pokojne sekať oriešky, ľad či iné tvrdé suroviny, ktoré potrebujete. Tento prístroj si s tým poradí veľmi jednoducho.

Jednoduché ovládanie

Ovládanie je jednoduché a intuitívne. Všetky tlačidlá sa nachádzajú na ergonomickej rukoväti, ktorú pri mixovaní držíte. Výhodou je, že tlačidlá sú orientované tak, aby ste ich počas mixovania náhodou nestláčali a neprepínali si tak program.

Ovládacie tlačidlá nájdete na tele mixéra. Nachádzajú sa v strede, trochu vyššie, aby ste ich zbytočne nestláčali, keď budete s mixérom pracovať.

Tlačidiel na ovládanie nie je veľa. Sú len dve a to hlavné, ktorým mixér zapínate a následne turbo tlačidlo, pomocou ktorého jednoducho zapnete turbo výkon.

Tichý chod

Mixéry sú hlučné výrobky, ktoré by sa mali používať len počas dňa. Večer dokážu prekážať pri pozeraní televízie alebo pri bežnej konverzácií. Výhodou ponorného mixéru Bosch MaxoMixx MS8CM6160 je najmä to, že jeho prevádzka je príjemne tichá. Nikoho tak zbytočne neruší a piecť alebo variť môžete aj počas večera.

Model Bosch MaxoMixx MS8CM6160 má síce výkonný motor, no aj napriek tomu má veľmi nízku hlučnosť. To znamená, že vám nebude pri mixovaní nikdy vadiť.

Príslušenstvo a funkcie

Ponorný mixér Bosch MaxoMixx MS8CM6160 prichádza s bohatým príslušenstvom, ktoré ocení úplne každý, kto rád varí alebo pečie.

Model Bosch MaxoMixx MS8CM6160 vám poskytuje 12 rýchlostí, ktoré sa plynule ovládajú. Sami si vyberáte, o ktorú máte záujem. Daný výrobok si môžete prispôsobiť presne podľa receptu alebo toho, čo práve mixujete.

Na tvrdé potraviny budete potrebovať vyšší výkon, zatiaľ čo na mäkšie potraviny nižší.

Mixovacia noha je z vysoko kvalitnej nerezovej ocele, ktorá sa len tak nezničí. Je odolná a jednoducho sa používa. Chuťovo a čuchovo je neutrálna, vďaka čomu vám nijak nezmení chuť pokrmu.

Všetky plasty, ktoré dostanete k príslušenstvu sú bez obsahu BPA, čo znamená, že nie sú pre človeka a jeho zdravie nebezpečné.

Jedným z príslušenstva je spoľahlivý sekáčik, ktorý vám rýchlo a veľmi precízne naseká oriešky, bylinky, mäso aj syr. Jeho používanie jednoduché aj vďaka viečku. Potraviny si v ňom môžete pokojne aj uchovať na dlhší čas.

Turbo tlačidlo sme už spomínali, no rozhodne sa oplatí spomenúť ho ešte raz. Po jeho stlačení má mixér vysoký výkon, ktorý budete potrebovať napríklad pri tvrdých surovinách.

Ergonomický úchop

Mixér sa vám pri práci musí vždy dobre držať. Niekedy totižto mixujete aj dlhší čas. Práve to je dôvod, prečo mnohé mixéry poskytujú ergonomické tvarovanie. To zabezpečuje tú najlepšiu prácu.

Model Bosch MaxoMixx MS8CM6160 vám poskytuje rukoväť s názvom Soft Touch, ktorá je vyrobená z protišmykového materiálu. Je tak veľmi príjemná na dotyk.

V kombinácií s ergonomickým tvarovaním vám padne do ruky ako uliata a bude sa vám s ňou perfektne pracovať.

Hmotnosť

Rovnako ako ergonómia, aj hmotnosť je dôležitým parametrom, na ktorý musíte dávať pozor. Ak je mixér ťažký, nerobí sa s ním dobre a po chvíľke v ruke oťažie. To je dôvod, prečo by mal byť mixér ľahký.

Bosch MaxoMixx MS8CM6160 má len 1,6 kilogramu, čo znamená, že vám v ruke ani po dlhšom používaní neoťažie. Práca s ním je jednoduchá a príjemná.

O značke

Značka Bosch má vo svojej ponuke nielen kvalitné, ale aj štýlové výrobky. Každý produkt je precízne spracovaný a ponúka výkon, hodný mnohých profesionálnych spotrebičov. Výrobky značky Bosch sú známe po celom svete a vy si môžete byť istí, že milióny spokojných zákazníkov by ich nemenili.