Kvalitný podlahový vysávač je základom každej domácnosti. Aj napriek tomu, že ho v mnohom pomaly nahrádzajú robotické typy, stále sa mu úplne nevyrovnajú. Podlahové modely poskytujú vysoký výkon, jednoduché používanie a množstvo funkcií. Nehovoriac o tom, že sú za skvelú cenu a nájdete ich v mnohých prevedeniach.

Nakupovanie vysávačov nie je tak náročnou úlohou, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Dôležité je sledovať základné a najdôležitejšie parametre, ku ktorým sa radí napríklad výkon alebo doplnkové funkcie. Výhodou je, že podlahové vysávače nájdete za príjemné ceny a nebudete do nich musieť investovať stovky eur. Vyberáte si jeden práve teraz? Siahnite kúsku od značky Rowenta.

Rýchly náhľad

Upratujete a zišiel by sa vám štýlový pomocník, ktorý vás zbaví prachu a nečistôt nielen z podlahy, ale aj z kútov či stien? Stavte na podlahový vysávač Rowenta X-TREM POWER CYCLONIC 4* HOME & CAR RO6963EA, ktorý si poradí s akýmkoľvek problémom. Vďaka vysokému výkonu povysáva aj väčšie častice, pri ktorých by iné vysávače dostali stopku.

Podlahový vysávač Rowenta X-TREM POWER CYCLONIC 4* HOME & CAR RO6963EA poskytuje desiatky zaujímavých funkcií a možností, ako ho používať. Okrem podlahy ním pokojne vysajte aj auto alebo stôl. Rôzne nadstavce vám umožňujú robiť aj rôzne druhy domácich prác.

Zaujal vás tento model a chceli by ste o ňom vedieť niečo viac? Čítajte našu recenziu ďalej.

Výkon

Výkon je jedným z najdôležitejších parametrov pri vysávačoch. Platí tu priama úmera. Čím vyšší výkon majú, tým lepší výsledok z práce vám poskytujú. S narastajúcim číslom pri tomto parametri je však potrebné počítať aj s vyššou cenou.

Výhodou vysávača Rowenta X-TREM POWER CYCLONIC 4* HOME & CAR RO6963EA je najmä to, že aj napriek vysokému výkonu zaň nezaplatíte stovky eur. Radí sa medzi stredne drahé vysávače, ktoré si môže dovoliť snáď každá rodina.

Výkon vysávača sa označuje príkonom. Tento model dosahuje skvelých 750 W, vďaka ktorým vám môže zaručiť ten najvyšší a najplynulejší chod, ktorý si poradí ako s väčšími, tak aj s menšími prachovými časticami. Zbaví vás taktiež všetkých nečôstôt zo stola alebo dokonca zo sedačky či postele.

Typ vysávania

Pri dnešných vysávačoch sa stretnete s dvomi typmi vysávania – mokrým a suchým. Kým mokré je vhodné na vysávanie tekutín, suché sa využíva pri vysávaní bežných prachových častíc či iných suchých nečistôt. Vysávače spravidla poskytujú jedno alebo druhé. Len málokedy sú kombináciou oboch.

Vysávač značky Rowenta sa radí k suchým vysávačom. Je vhodný na vysávanie prachu, omrviniek či pavučín. Nie je vhodný na vysávanie rozliatych tekutín.

Používanie

Na používanie vplývajú spravidla dva faktory. Veľkosť vysávača a jeho ovládanie. Príliš veľký a masívny vysávač sa nepoužíva jednoducho. Je ťažký a spôsobuje problémy pri prenášaní. Ovládanie by malo byť vyriešené zopár tlačidlami.

Značka Rowenta stavila na veľmi príjemný dizajn a rozmery. Tento vysávač je odetý do kombinácie tmavých farieb – červenej a čiernej, ktoré spolu skvelo ladia. Okrem toho, že sa spotrebič dobre používa, je aj štýlovým doplnkom.

Samozrejmosťou sú kompaktné rozmery a príjemná hmotnosť. Tie zaručujú najmä to, že sa s vysávačom dobre prechádza z miestnosti do miestnosti. Taktiež sa jednoducho prenáša. Rozmery sú takéto:

  • šírka: 37,0 cm
  • výška: 56,0 cm
  • hĺbka: 32,0 cm
  • hmotnosť: 7,4 kg

Na používanie vplýva aj ovládanie. Ani v tomto prípade však nie je žiaden problém. Vysávač má dve tlačidlá. Jedným ho zapínate a vypínate, a druhým sa staráte o automatické namotanie kábla.

Príslušenstvo

Dôležitou súčasťou každého vysávača je príslušenstvo. Od toho sa odvíja to, na čo všetko ho môžete použiť. Ako je na tom Rowenta X-TREM POWER CYCLONIC 4* HOME & CAR RO6963EA?

Príslušenstvo tohto modelu je široké. To, čo vás určite poteší, je jedinečná hubica s názvom Deep Clean Head. Vhodná je ako na koberce, tak aj na podlahy. Pri prechádzaní z miestnosti do miestnosti ju tak nemusíte meniť. Šetríte nielen energiu, ale aj čas.

Ďalšou praktickou kefou je Easy Brush. Ide o kombináciu úzkej hubice s kefou. Obe sa vám budú hodiť najmä na povrchy ako napríklad stôl, posteľ či sedačka.

Mini turbokefa je menších rozmerov, a preto sa hodí aj na menšie plochy. To znamená, využijete ju napríklad na sedačke, posteli, v aute alebo na kobercoch. Kefa má taktiež priehľadný kryt. Pri jej používaní tak môžete sledovať nečistoty a to, či je po jednom mieste potrebné prejsť ešte raz.

Na čalúnenie však využijete ešte jednu hubicu, ktorej názov je hubica na čalúnenie. Tá je širšia a dokáže na jedenkrát vysať všetky nečistoty.

XXL štrbinová hubica je kompaktná a dokáže sa prispôsobiť podľa vašich potrieb. Má dĺžku až 60 cm a mnohí užívatelia ju využívajú najmä na prach za nábytkom.

Využitie

Niektoré vysávače sú vhodné len na koberce, iné zas len na klasické tvrdé parkety. Väčšina však poskytuje široké využitie a sú vhodné aj na viacero povrchov naraz.

Výhodou vysávača značky Rowenta je najmä to, že má široké možnosti použitia. Okrem kobercov je vhodný aj na parkety a to dokonca bez zmeny hubice.

Vďaka jeho kompaktným rozmerom ho však môžete vziať aj do auta. Má niekoľko hubíc, ktoré v interiéri rozhodne využijete.

Nádoba

Nádoba je jednou z najdôležitejších častí vo vnútri vysávača. Čím je väčšia, tým viac komfortu vám poskytuje. Nemusíte ju meniť tak často. Veľké nádoby sú však často aj ťažké.

Vysávač Rowenta X-TREM POWER CYCLONIC 4* HOME & CAR RO6963EA má extra veľkú nádobu s objemom 2,5 litra, vďaka ktorej môžete plynulo pracovať. Bez toho, aby ste vysávač museli čistiť.

Doplnkové funkcie

Každý vysávač má zopár doplnkových funkcií. Pri modeli Rowenta X-TREM POWER CYCLONIC 4* HOME & CAR RO6963EA sa môžete tešiť napríklad z toho, že je bezvreckový. Nezvyšuje vám tak náklady pri kupovaní vreciek. Nehovoriac o tom, že tento spôsob vysávania je ekologický.

Ďalším plusom je HEPA filter. Ten sa stará o to, aby prach nevíril. Jeho výhodou je taktiež to, že sa oň nemusíte nijakým spôsobom starať a čistiť ho.

O to, že pri používaní vysávača nebude víriť prach, sa stará aj veko vybavené samozatváracím mechanizmom.

Hlučnosť

Hlučnosť vysávačov je dôležitým parametrom, na ktorý netreba zabúdať. Kým v minulosti išlo o hlučný spotrebič, dnes to tak už nie je. Moderné vysávače sú tiché a používať ich môžete aj pri počúvaní hudby či sledovaní televízie.

Model Rowenta X-TREM POWER CYCLONIC 4* HOME & CAR RO6963EA dosahuje príjemnú hlučnosť 75 dB.

Pre koho je vhodný?

Vysávač Rowenta X-TREM POWER CYCLONIC 4* HOME & CAR RO6963EA je vhodný ako pre bežných užívateľov, tak aj pre alergikov. O všetko sa totižto stará spomínaný HEPA filter a veko so samozatváracím mechanizmom. Vďaka nim prach nevíri a nedostáva sa späť do miestnosti.

O značke

Rowenta je jednou z najobľúbenejších značiek na slovenskom trhu. Má široký sortiment produktov, ktoré sú známe nielen vysokou kvalitou, ale taktiež štýlovým dizajnom a praktickými funkciami. Hlavným cieľom spoločnosti je poskytovať užívateľom tie najlepšie technológie za príjemné ceny. V portfóliu značky Rowenta nájdete napríklad vysávače, žehličky, parné generátory, sušiče vlasov či epilátory