Chýba vám doma vysávač alebo sa vám pokazil váš starý model? V tom prípade by ste sa mali pripraviť na výber toho nového. Na trhu sa stretnete s množstvom rôznych druhov. Väčšina sa od seba odlišuje funkciami, značkou a cenou. Ako si však vybrať ten najlepší?

Nakupovanie vysávačov nie je tak náročnou úlohou, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Dôležité je sledovať základné a najdôležitejšie parametre, ku ktorým sa radí napríklad výkon alebo doplnkové funkcie. Výhodou je, že podlahové vysávače nájdete za príjemné ceny a nebudete do nich musieť investovať stovky eur. Vyberáte si jeden práve teraz? Siahnite kúsku od značky Rowenta. 

Rýchly náhľad

Tichý a výkonný. Aj tak by sa dal opísať podlahový vysávač Rowenta COMPACT POWER CYCLONIC CLASSIC+ RO3731EA, ktorý patrí medzi veľmi obľúbené. Okrem toho má aj desiatky ďalších výhod. Na svoje si prídu najmä viacčlenné domácnosti, pretože disponuje väčšou záchytnou nádobou.

Model vysávača značky Rowenta si získal srdcia mnohých zákazníkov. Okrem toho, že poskytuje štýlový dizajn, má taktiež skvelú cenu a široké príslušenstvo. Zaujal vás a chceli by ste o ňom vedieť niečo viac? V tom prípade čítajte recenziu ďalej.

Výkon 

Výkon je jedným z najdôležitejších parametrov pri vysávačoch. Platí tu priama úmera. Čím vyšší výkon majú, tým lepší výsledok z práce vám poskytujú. S narastajúcim číslom pri tomto parametri je však potrebné počítať aj s vyššou cenou.

Výkon vysávača môžete odvodiť od jeho príkonu, ktorý sa udáva vo Wattoch. Model Rowenta COMPACT POWER CYCLONIC CLASSIC+ RO3731EA má príkon skvelých 750 W, vďaka čomu sa zaraďuje do kategórie tých najkvalitnejších a najvýkonnejších vysávačov. Dokáže si poradiť ako s menšími nečistotami, tak aj s tými väčšími.

Vysoký výkon umožňuje široké používanie. Okrem vysávania podláh môžete staviť aj na vysávanie kobercov či čalúnenia.

Typ vysávania

Pri dnešných vysávačoch sa stretnete s dvomi typmi vysávania – mokrým a suchým. Kým mokré je vhodné na vysávanie tekutín, suché sa využíva pri vysávaní bežných prachových častíc či iných suchých nečistôt. Vysávače spravidla poskytujú jedno alebo druhé. Len málokedy sú kombináciou oboch.

Vysávač Rowenta COMPACT POWER CYCLONIC CLASSIC+ RO3731EA je vhodný len na suché vysávanie. To znamená, že si neporadí s rozliatymi tekutinami. Dokonca, tekuté nečistoty by ho mohli negatívne ovplyvniť. Využívajte ho preto len na bežné vysávanie.

Používanie 

Na používanie vplývajú spravidla dva faktory. Veľkosť vysávača a jeho ovládanie. Príliš veľký a masívny vysávač sa nepoužíva jednoducho. Je ťažký a spôsobuje problémy pri prenášaní. Ovládanie by malo byť vyriešené zopár tlačidlami.

Výhodou tohto modelu je najmä to, že má pomerne kompaktné rozmery a príjemnú hmotnosť, ktoré vám zaručujú jednoduché a praktické používanie. Presúvajte ho z miestnosti do miestnosti bez toho, aby ste sa namáhali.

Rozmery vysávača Rowenta COMPACT POWER CYCLONIC CLASSIC+ RO3731EA sú takéto:

  • šírka: 28,0 cm
  • výška: 48,0 cm
  • hĺbka: 32,5 cm
  • hmotnosť: 6,4 kg

V rámci celkového prevedenia by sme mohli spomenúť aj dizajn. Dnešné vysávače už nie sú len praktickými pomocníkmi, ale aj štýlovými kúskami. Rowenta v tomto modeli skombinovala dve tmavé farby – modrú a čiernu. Skvelo spolu ladia a vytvárajú tak moderný dizajn.

Príslušenstvo

Dôležitou súčasťou každého vysávača je príslušenstvo. Od toho sa odvíja to, na čo všetko ho môžete použiť. Ako je na tom Rowenta COMPACT POWER CYCLONIC CLASSIC+ RO3731EA?

Samozrejmosťou je hlavná sacia hlavica, ktorej využitie nájdete najmä na tvrdých podlahách. Vďaka vysokému výkonu vám poskytuje tie najlepšie výsledky.

Samozrejmosťou je kefka na čalúnenie. Tou môžete manuálne čistiť ako sedačku, tak aj vankúše alebo posteľ a obliečky.

XL kovová teleskopická trubica vám umožňuje dostať sa aj na miesta, kam by ste sa s bežným vysávačom nedostali. Pokojne vysávajte aj vysoké stropy a zbavte sa pavučín a iných nečistôt.

Štrbinová hlavica je úzka a kompaktná. Zmestí sa aj za skrine alebo na veľmi úzke miesta. Pokojne ňou vysajte všetky nečistoty.

V rámci príslušenstva musíme spomenúť aj veľké kolieska. Tie sa starajú o praktickú a jednoduchú manipuláciu.

Využitie 

Niektoré vysávače sú vhodné len na koberce, iné zas len na klasické tvrdé parkety. Väčšina však poskytuje široké využitie a sú vhodné aj na viacero povrchov naraz.

Vysávač je vhodný najmä na tvrdé podlahy. Poradí si však aj s bežným kobercom alebo čalúnením. Pokojne ním vysávajte všetko, čo potrebujete.

Dokonca, vďaka jeho kompaktným rozmerom ho môžete prenášať aj z miesta na miesto a jednoducho ním tak vysať napríklad auto.

Nádoba 

Nádoba je jednou z najdôležitejších častí vo vnútri vysávača. Čím je väčšia, tým viac komfortu vám poskytuje. Veľké nádoby sú však často aj ťažké.

Vysávač Rowenta COMPACT POWER CYCLONIC CLASSIC+ RO3731EA sa môže pochváliť nádobou s objemom 1,5 litra. Ide o pomerne veľkú nádobu, ktorá sa stará o to, aby ste počas vysávania domácnosti nemuseli vysávač vypínať a vyprázdňovať ho.

Plus, vysávač je bezsáčkový, vďaka čomu nenarúša váš rozpočet. Nehovoriac o tom, že tento spôsob vysávania je ekologický. Prispievate tak k obnove a udržateľnosti našej planéty.

Doplnkové funkcie 

Model Rowenta COMPACT POWER CYCLONIC CLASSIC+ RO3731EA disponuje moderným cyklónovým systémom. Ten sa stará o to, aby prach počas vysávania nevíril a nevracal sa späť do miestnosti. Systém dokáže zachytiť až 99,98 % mikročastíc.

Ďalšou funkciou je napríklad úspora energie. Pri vysávaní dokáže spotrebič znížiť spotrebu na polovicu, pričom neovplyvní výkon. Výsledky z vysávania sú stále rovnaké.

Hlučnosť 

Hlučnosť vysávačov je dôležitým parametrom, na ktorý netreba zabúdať. Kým v minulosti išlo o hlučný spotrebič, dnes to tak už nie je. Moderné vysávače sú tiché a používať ich môžete aj pri počúvaní hudby či sledovaní televízie.

Rowenta COMPACT POWER CYCLONIC CLASSIC+ RO3731EA dosahuje hlučnosť 79 dB. Pre bežné vysávače je to veľmi dobrá úroveň.

Pre koho je vhodný? 

Vďaka účinnému cyklónovému systému, ktorý dokáže zachytiť až 99,98 % mikročastíc, je vysávač vhodný aj pre alergikov.

Vďaka kompaktným rozmerom sa jednoducho presúva a na svoje si prídu aj zákazníci, ktorí pravidelne vysávajú auto.

O značke

Rowenta je jednou z najobľúbenejších značiek na slovenskom trhu. Má široký sortiment produktov, ktoré sú známe nielen vysokou kvalitou, ale taktiež štýlovým dizajnom a praktickými funkciami. Hlavným cieľom spoločnosti je poskytovať užívateľom tie najlepšie technológie za príjemné ceny. V portfóliu značky Rowenta nájdete napríklad vysávače, žehličky, parné generátory, sušiče vlasov či epilátory