Kvalitný vysávač poskytuje vysoký výkon, jednoducho sa ovláda a má štýlový dizajn. Ak sa radí medzi profesionálne modely, má taktiež rôzne zaujímavé funkcie. Na trhu sa stretnete s desiatkami rôznych typov, a preto, ak nejaký nový hľadáte, mali by ste si celú kúpu dobre premyslieť.

Nakupovanie vysávačov nie je tak náročnou úlohou, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Dôležité je sledovať základné a najdôležitejšie parametre, ku ktorým sa radí napríklad výkon alebo doplnkové funkcie. Výhodou je, že podlahové vysávače nájdete za príjemné ceny a nebudete do nich musieť investovať stovky eur. Vyberáte si jeden práve teraz? Siahnite kúsku od značky ETA.

Rýchly náhľad

Podlahový vysávač ETA Adagio 1511 90000 vás dostane hneď na prvý pohľad. Má totižto zaujímavý, červený dizajn, ktorý na seba pritiahne pozornosť. Okrem toho, spotrebič disponuje skvelým výkonom, má ľahké ovládanie a kompaktné rozmery. Jednoducho sa tak prenáša z miesta na miesto.

Aj napriek tomu, že množstvo príslušenstva a funkcie sú parametre, na ktoré by ste mali pozerať, najdôležitejším je výkon. Tento model vysávača sa môže pochváliť ECO motorom, ktorý je síce úsporný, no nijakým spôsobom neovplyvňuje výsledky vysávania. Zaujal vás ETA Adagio 1511 90000 a chceli by ste o ňom vedieť viac? V tom prípade čítajte našu recenziu ďalej.

Výkon 

Výkon je jedným z najdôležitejších parametrov pri vysávačoch. Platí tu priama úmera. Čím vyšší výkon majú, tým lepší výsledok z práce vám poskytujú. S narastajúcim číslom pri tomto parametri je však potrebné počítať aj s vyššou cenou.

Začnime najdôležitejším parametrom, ktorý sa pri vysávačoch vyjadruje príkonom a Wattmi. Vysávač značky ETA sa môže pochváliť nielen kvalitným motorom, ale aj vysokým výkonom. Dosahuje totižto 800 W. Takýto výkon dosahujú vysávače profesionálnejšieho typu.

Výkon vysávača ETA Adagio 1511 90000 zaručuje vysatie každej nečistoty, nehľadiac na to, či ide o pavučinu v kúte obývačky, omrvinky na alebo pod stolom či nečistoty na vankúši alebo sedačke. Nechajte sa rozmaznávať týmto spotrebičom aj vy.

Typ vysávania

Pri dnešných vysávačoch sa stretnete s dvomi typmi vysávania – mokrým a suchým. Kým mokré je vhodné na vysávanie tekutín, suché sa využíva pri vysávaní bežných prachových častíc či iných suchých nečistôt. Vysávače spravidla poskytujú jedno alebo druhé. Len málokedy sú kombináciou oboch.

Tak ako väčšina bežných podlahových vysávačov, tak aj ETA Adagio 1511 90000 poskytuje len suché vysávanie. Je však naň odborníkom. Zbaví vás všetkých nečistôt.

Tekutiny, rôzne nápoje či rozliatu vodu preto rozhodne vysávačom nevysávajte. Mohli by ste ho poškodiť.

Používanie 

Na používanie vplývajú spravidla dva faktory. Veľkosť vysávača a jeho ovládanie. Príliš veľký a masívny vysávač sa nepoužíva jednoducho. Je ťažký a spôsobuje problémy pri prenášaní. Ovládanie by malo byť vyriešené zopár tlačidlami.

Používanie vysávača značky ETA je jednoduché a rýchle. Na zapnutie má jedno tlačidlo, ktorým sa aj vypína. Vedľa neho sa nachádza druhé, ktorým môžete automaticky vťahovať a namotať šnúru.

Na tele sa nachádzajú ešte dve tlačidlá označené znamienkom plus a mínus. Tými ovládate výkon a silu vysávania. Niekedy totižto človek nepotrebuje úplne najvyšší výkon, najmä ak sa jedná o vysávanie jemnejších látok.

V rámci ovládania je však potrebné, aby ste poznali aj samotné rozmery vysávača a jeho hmotnosť. Tieto aspekty ovplyvňujú to, ako sa vám spotrebič používa. Či sa z miestnosti do miestnosti presúva jednoducho alebo na jeho nadvihnutie budete potrebovať viac sily.

Model ETA Adagio 1511 90000 je na tom takto:

  • šírka: 51,5 cm
  • výška: 25,0 cm
  • hĺbka: 33,5 cm
  • hmotnosť: 10,1 kg

V porovnaní s bežnými modelmi vysávačov je potrebné dodať, že ETA Adagio 1511 90000 je väčší a taktiež ťažší. Hmotnosť aj rozmery sú však stále pomerne kompaktné a umožňujú jednoduchú manipuláciu.

Plus, dizajn spotrebiča je viac ako štýlový. Kombinuje v sebe tmavočervenú farbu s čiernou. Vysávač je tak skvelým doplnkom do každej domácnosti.

Príslušenstvo

Dôležitou súčasťou každého vysávača je príslušenstvo. Od toho sa odvíja to, na čo všetko ho môžete použiť. Ako je na tom ETA Adagio 1511 90000?

Vysávač ETA Adagio 1511 90000 má vo všeobecnosti široké príslušenstvo, ktoré sa stará o vaše pohodlie. Prvou je hubica na tvrdé podlahy. S ňou si príde na svoje úplne každý, kto doma nemá koberce, prípadne má kombináciu ako kobercov, tak aj podláh.

Hubica si vie poradiť s parketami aj s kachličkami. Jednoducho vysávajte všetko, čo potrebujete.

Na parkety však využijete aj parketovú hubicu, ktorá je na ne špeciálne upravená. Dokáže z nich vysať aj tie najmenšie čiastočky prachu.

Štrbinová hubica je úzka a maličká. Dostane sa na všetky miesta, dokonca aj za skrine. Vysajte ťažko dostupné miesta a zbavte sa nálože prachu či pavučín.

V prípade, že máte doma zvieratko, na svoje si prídete pri hubici na zvieracie chlpy. Tú môžete využívať ako na podlahu, tak aj na sedačku alebo posteľ.

Univerzálna hubica na koberce a podlahy je základom. Ak sa vám nechce jednotlivé príslušenstvo meniť, jednoducho používajte len ju.

V balení ešte nájdete turbokefu na rýchle vysávanie, vankúšovú hubicu vhodnú na vankúše, posteľné obliečky a sedačku, a kefovú hubicu.

V rámci príslušenstva však spomenieme aj šnúru, vďaka ktorej môžete vysávať väčšie plochy. Poskytuje vám totižto akčný rádius až 13 metrov. Zabudnite na neustále hľadanie iných zásuviek alebo predlžovačiek. Vysávač je pripravený na vysávanie bez nich.

Využitie 

Niektoré vysávače sú vhodné len na koberce, iné zas len na klasické tvrdé parkety. Väčšina však poskytuje široké využitie a sú vhodné aj na viacero povrchov naraz.

Ako ste si mohli už pri príslušenstve všimnúť, vysávač ETA Adagio 1511 90000 je vhodný nielen na koberce, ale aj na parkety alebo posteľ a sedačku. Pokojne si ho zoberte aj do auta a vysajte celý interiér. Zbavte sa nečistôt rýchlo a jednoducho.

Nádoba 

Nádoba je jednou z najdôležitejších častí vo vnútri vysávača. Čím je väčšia, tým viac komfortu vám poskytuje. Veľké nádoby sú však často aj ťažké.

Vysávač ETA Adagio 1511 90000 využíva na zber nečistôt prachové vrecko. Na to, aby ste ho mohli meniť, si budete musieť kúpiť ďalšie vrecká, ktoré sa predávajú samostatne v obchodoch s elektronikou či domácimi potrebami.

Výhodou však je, že vysávač má kapacitu aj na veľké vrecká s objemom 4,5 litra. Zaplniť takýto objem trvá pomerne dlhú dobu, a preto sa nemusíte báť, že by ste ich menili príliš často.

Hlučnosť 

Hlučnosť vysávačov je dôležitým parametrom, na ktorý netreba zabúdať. Kým v minulosti išlo o hlučný spotrebič, dnes to tak už nie je. Moderné vysávače sú tiché a používať ich môžete aj pri počúvaní hudby či sledovaní televízie.

Vysávač ETA Adagio 1511 90000 je extra tichý. Dosahuje len 66 dB. V porovnaní s inými typmi je to skvelá hodnota. Mnohé z nich totižto presahujú hodnotu 75 dB.

Pre koho je vhodný?

Vysávač značky ETA je vhodný pre malé aj veľké rodiny. Poskytuje veľké vrecko na zber nečistôt a taktiež dlhý akčný rádius. Poradíte si s ním v akejkoľvek miestnosti.

Tento spotrebič je však vhodný aj pre tých, ktorí bojujú s rôznymi alergiami. Má totižto HEPA filter starajúci sa o to, aby sa vysaté nečistoty nedostávali späť do miestnosti.

O značke

ETA je česká značka, ktorá má veľmi dlhú tradíciu a drží si popredné miesto na trhu už celé generácie. Kupujú ju nielen Slováci a Česi, ale takisto aj zákazníci z celého sveta. Spotrebiče sú spravidla za príjemné ceny, vďaka čomu si ich môže dovoliť takmer každý. ETA ponúka množstvo výrobkov ako napríklad žehličky na vlasy či vysávače. Zvoľte si jeden z produktov z jej portfólia aj vy.