Aj napriek veľkému rozmachu notebookov, tabletov alebo smartfónov, ostali mnohí ľudia verní klasike, na ktorú boli zvyknutí niekoľko rokov. Ešte pred, dnes už veľmi slávnymi, notebookmi, ktoré dnes prenesieme veľmi jednoducho z miesta na miesto, tu boli stolné počítače. Nemožnosť preniesť stolný počítač je síce nevýhoda, no notebooky vám často neposkytnú taký výkon ako klasika. Preto, ak nepotrebujete prenášať počítač z jedného miesta na druhé a skôr potrebujete výkonného pomocníka na prácu, určite by ste mali staviť na stolný počítač, ktorý nikdy nesklame.

Rýchly náhľad

iMac Pro je jedným z najmocnejších Macov spoločnosti Apple, aký kedy spoločnosť vyrobila. Tento počítač typu “all in one” poskytuje stále lepší výkon ako notebooky od tejto spoločnosti. Je to model, ktorý má tie najlepšie funkcie a ten najlepší výkon aj pre náročnejších zákazníkov.

Najnovší iMac Pro sa môže pochváliť špičkovými počítačovými komponentmi a výnimočnými funkciami v rámci štýlovo tenkého tradičného tvaru, ktorý iMac počítače majú. iMac Pro bol navrhnutý s ohľadom na tvorivých profesionálov a tvorcov obsahu.

Displej je najlepší, aký by na počítači mohol byť. Poskytuje rozlíšenie dosahujúce hodnotu 5K. Aj to jeden z dôvodov, prečo je iMac Pro tak drahý. Tento stroj je výlučne pre profesionálov a ľudí, ktorí na svoju prácu potrebujú vysoký výkon. Ak potrebujete stroj, ktorý zefektívni váš pracovný život, využite pohodlie, ktoré vám iMac Pro dokáže poskytnúť.

Dizajn

Samozrejme, nie je to len o dizajne. Pri počítačoch je omnoho dôležitejší výkon. Na druhej strane, dizajn je pre mnohých taktiež dôležitý. Preto si ho spomenieme hned ako prvý.

Spoločnosť Apple nechala iMac Pro jeho klasický vzhľad. To však vôbec nevadí, pretože tento dizajn miluje každý. Štíhle telo s minimalistickým vzľadom a hmotnosť len 0,7 kg vám poskytuje istotu, že ide o jeden z najlepších strojov.

Chladenie takejto tenkej konštrukcie je však pomerne namáhavé. Práve preto sa v iMac Pro nachádza efektívny chladiaci systém. Ide o duálne ventilátory, ktoré pomáhajú cirkulovať studený vzduch cez komponenty. Tento systém, ktorý je integrovaný vysokokapacitným chladičom a ďalšie vetranie na zadnej strane, poskytujú takmer o 75 % väčší prietok vzduchu a o 80% zvýšenie tepelnej kapacity systému. Po celú dobu tak iMac Pro spotrebuje o 67% viac energie ako 27-palcový iMac.

Hlučnosť

iMac Pro je až prekvapivo tichý. Mnohé “all-in-one” počítače majú hlučné komponenty, ktoré pri práci rušia. Toho sa však pri tomto modeli nemusíte báť. Prácujte nerušene a v tichu.

Obrazovka

Najdôležitejšou časťou tohto modelu je obrazovka, ktorá má veľkosť 27”a rozlíšenie 5 000. Týmito hodnotami bola vyhlásená za „najlepšiu obrazoku v histórii Apple“. Okrem spomínaných sa môže pochváliť aj hodnotou 500 v jase, čo predstavuje nárast o 43% oproti predchádzajúcemu jasu iMac.

Rozlíšenie 5 120 x 2 880 je veľmi príjemné. Nachádza sa aj na ďalších iMacoch, ktoré v ponuke Apple nájdete.

Vďaka malým detailom sa iMac Pro dokáže zmeniť na úžasný nástroj pre profesionálov. Pomáha zrýchliť a zefektívniť prácu minimalizovaním potreby vstúpiť a ukončiť režim na celú obrazovku.

Pretože je iMac Pro vytvorený pre profesionálov, reprodukcia farieb musí byť čo najpresnejšia. Toto je okrem iného rozhodujúce pre fotografov, grafikov a kameramanov. Aby bola zaručená presná reprodukcia farieb, displej podporuje farebný priestor so širokou škálou farieb P3 a farebný priestor RGB, ktorý sa bežne používa pri výrobe digitálnych filmov.

Ak pracujete s digitálnym filmom, táto funkcia je pre vás veľmi dôležitá. Je však potrebné dodať, že nie je to novinka, pretože Apple iMac ho podporujú od roku 2015.

Web kamera

Web kamera obsahuje sadu štyroch mikrofónov, ktorá pracuje veľmi účinne a efektívne. Znižuje šum v pozadí a keďže niektoré mikrofóny sa nachádzajú na vrchnej časti, pracujú lepšie a zvuk zachytávajú rýchlejšie.

Príslušenstvo

Príslušenstvo je veľmi dôležité. K samotnému počítaču potrebujete myš alebo trackpad a klávesnicu.

iMac Pro je vybavený klávesnicou Magic Keyboard. Tá poskytuje aj numerickú časť. Ďalej je to Magic Mouse 2 a voliteľný Magic Trackpad 2. Toto všetko, vrátane počítača, prichádza v novej farbe – Space Grey.

Magic Mouse 2 je vo svojej práci oveľa lepšia ako jej prechádzajúci model. Aj keď je dizajn v podstate rovnaký, mnohí odborníci tvrdia, že súčasný model je takmer dokonalý.

Počas používania sa myšou pohybuje veľmi hladko a to aj bez podložky a na rôznych povrchoch. Magic Mouse 2 má však stále jednu menšiu nevýhodu a tou spôsob nabíjania. Počas neho sa totižto myš musí položiť na bok, aby ste mohli kábel pripojiť zo spodnej strany a tým pádom ju nemôžete používať.

Výkon

Apple iMac Pro je vybavený procesorom Intel Xeon-W 3,0 GHz. Poskytuje 128 GB pamäte. S týmito špecifikáciami a mimoriadne vysokou cenou každý zákazník očakáva, že počítač bude pracovať plynule a bez jediného problému. A v skutočnosti to tak aj je.

Apple macOS High Sierra vám vďaka 2TB SSD v iMac Pro poskytuje hladký chod.

Výkon iMac Pro pri práci s Final Cut Pro X je vynikajúcim príkladom. Vďaka procesoru a grafickej karte vo vnútri iMac Pro sa spracovanie veľkých video súborov s vysokým rozlíšením vykonáva oveľa rýchlejšie, pretože dokážete editovať, pridávať efekty, vylepšovať farby a pridávať ďalšie scény, a pritom ich sledovať v reálnom čase.

To znamená, že keď robíte svoju prácu na iMac Pro, nemusíte čakať na vykreslenie náhľadu, čo vám skutočne ušetrí veľa času na projekte.

O značke

Apple je americká technologická spoločnosť založená v roku 1976 v Silicon Valley, v kalifornskom meste Cupertino, USA. Hlavnou úlohou značky je výroba a vývoj osobných počítačov s názvom Mac, mobilných telefónov iPhone, tabletov iPad či predaj hudby iTunes. Prvých tridsať rokov svojej existencie bola spoločnosť známa ako Apple Computer, Inc. Zmena názvu bola ohlásená 9. januára 2007 po predstavení nových produktov iPhone a Apple TV.