Outdoorové kamery patria medzi veľmi obľúbených pomocníkov každého milovníka dobrodružstiev. Okrem toho, že vedia nakrútiť kvalitný záznam, poskytujú veľké množstvo funkcií, jednoduché ovládanie a kompaktné rozmery. To však nie je všetko. Mnohé z nich sú vodeodolné či prachuvzdorné, vďaka čomu sú zábery omnoho zaujímavejšie.

Pri výbere kamery je dôležité sledovať rôzne parametre, medzi ktoré sa radí najmä kvalita videa. Ak si chcete vytvoriť tie najkrajšie zábery, nemali by ste na kamere šetriť. Okrem kvality je dobré zamerať sa aj na dizajn či doplnkové funkcie.

Kamery dnes dokážu nielen nakrúcať, ale taktiež fotiť alebo sa pripojiť na internetovú sieť a pridávať nakrútené zábery na sociálne siete. A to nie je všetko. Stavte na kameru z dnešnej recenzie a uvidíte, že ju len tak z ruky nepustíte.

Rýchly náhľad

Milujete dobrodružstvo, radi cestujete a chceli by ste mať všetko zaznamenané na kamere? Hovorí sa, že spomienky nemôžete chytiť, no keď do ruky dostanete kameru Niceboy VEGA X PRO pochopíte, že to nie je až také nemožné.

Táto vodotesná akčná kamera vám umožňuje zaznamenať všetky extrémne zážitky, ktoré prežijete. Pokojne s ňou plávajte, zdolávajte hory alebo jazdite na bicykli. Je to na vás. Všetky záznamy sú nakrútené v luxusnej kvalite – v rozlíšení 4K, ktoré si zamilujete.

Zaujal vás model Niceboy VEGA X PRO? V tom prípade čítajte našu recenziu ďalej.

Dizajn 

Kamery majú v dnešnej dobe štýlový a minimalistický dizajn, vďaka čomu sa hodia do ruky žene aj mužovi. Mnohé z nich majú taktiež kompaktné rozmery, aby ste mohli nahrávať tie najlepšie zábery kdekoľvek sa nachádzate. Dizajn síce kúpu pri kamerách príliš neovplyvňuje, no určitým spôsobom by ste ho do úvahy mali brať. Ako je na tom model kamery Niceboy VEGA X PRO?

Kamera Niceboy VEGA X PRO má štýlový čierny dizajn, ktorý je z prednej časti doplnený o štýlové logo Vega X Pro a veľký objektív. Ten sa stará o to, aby ste mali záznamy v tej najlepšej kvalite.

Celočierny dizajn sa hodí ako ženám, tak aj mužom. Je nielen minimalistický, ale aj štýlový. Vyzerá elegantne a len tak ľahko sa nezašpiní. Telo je vyrobené z odolného plastu, ktorý je však veľmi ľahký. Kameru môžete mať pri sebe kamkoľvek idete.

Predná časť je doplnená o menší displej. Na ňom môžete vidieť, čo nakrúcate. Je to výhodou najmä vtedy, keď nakrúcate samých seba.

Tým najdôležitejším pri akčných kamerách sú však rozmery. Kamera musí byť kompaktná, aby ste ju mohli so sebou vziať všade, kam pôjdete. Rozmery kamery sú:

  • šírka: 6,5 cm
  • výška: 4,4 cm
  • hĺbka: 3,4 cm
  • hmotnosť: 0,1 kg

Kvalita záznamu 

Kvalita záznamu je tým najdôležitejším parametrom, ktorý by ste pri kamerách mali sledovať. Podľa neho si totižto vyberiete najlepší model, ktorý vám poskytne krásny videozáznam. Ten si následne budete môcť prehrávať na televízii, v počítači alebo na akomkoľvek inom zariadení.

Kamera Niceboy VEGA X PRO poskytuje to najlepšie rozlíšenie, ktoré by ste od kamery mohli očakávať. Dosahuje skvelý výkon až 4K pri 60 FPS. FPS je údaj označujúci počet snímok za sekundu.

Zvoliť si môžete aj menšie rozlíšenie a to Full HD. V tomto rozlíšení získavate až 120 snímok za sekundu. Nechýba ani možnosť stabilizátora, ktorý vám pomôže nakrúcať ostré záznamy aj na nerovnom povrchu.

Stabilizácia X-STEADY sa stará o to, aby boli zábery vždy ostré. Dokonca aj vtedy, keď idete po nerovnom povrchu. 6-osová stabilizácia novej generácie redukuje nežiaduce otrasy. Videá sú stabilné a plynulé aj v tých najnáročnejších situáciách.

O ten najlepší zvuk sa zas stará stereo mikrofón. Pomocou neho bude každý záber kvalitný nielen obrazovo, ale aj zvukovo.

To, čo má veľký vplyv na kvalitu videí, je najmä objektív. Kamera Niceboy VEGA X PRO má celosklenený typ 7G s antireflexnou vrstvou. Pomocou neho vie redukovať nežiaduce odlesky svetla. Zabudnite na presvetlené zábery.

Funkcie 

Každá kamera má nejaké funkcie. Model Niceboy VEGA X PRO je na tom rovnako. Nechýbajú mu rôzne vylepšenia, vďaka ktorým sa vám celá práca a nakrúcanie uľahčia.

Veľké množstvo kamier má funkciu vodeodolnosti len vďaka krytu, ktorý dostanete v balení ako príslušenstvo. Výhodou však je, že kamera Niceboy VEGA X PRO má vodeodolnú konštrukciu do hĺbky 12 metrov aj bez krytu.

V prípade, že by ste potrebovali kameru vziať do väčšej hĺbky, stavte na vodotesné puzdro. Kupovať ho nemusíte. Dostanete ho v balení. Pomocou neho môžete s kamerou nakrúcať v hĺbke až 30 metrov.

Ďalšou zaujímavou funkciou je predný displej, ktorý sa len tak na kamerách nenachádza. Pomôže vám napríklad pri fotografovaní selfies.

Nechýba ani Wi-Fi pripojenie, pomocou ktorej môžete uverejňovať fotografie rovno na sociálne siete.

Režimy, ktoré si zamilujete

Každá kamera poskytuje určité režimy, vďaka ktorým môžete robiť rôzne typy videí. Kým niektoré ich majú len zopár, iné modely ich majú desiatky. Z vás, ako bežného používateľa, sa tak stáva profesionálny kameraman, ktorý môže okolie zaznamenať na viacero spôsobov.

Jedným z režimov, ktoré kamera Niceboy VEGA X PRO má, je Slow Motion. Ten dokáže záznam spomaliť až o osemkrát.

Ďalšou skvelou možnosťou je Time Lapse video. V tomto prípade ide o časozberné video, ktoré zas záznam zrýchli.

Ovládanie 

Ovládanie kamery by malo byť jednoduché a intuitívne. Ak chcete zaznamenať niečo nečakané, mali by ste kameru len vytiahnuť, stlačiť tlačidlo a nakrúcať. Niektoré kamery majú náročnejšie, iné zas jednoduchšie ovládanie. Pri výbere by ste mali sledovať aj tento parameter.

Kamera Niceboy VEGA X PRO má dotykový displej s veľkosťou 2 palcov. Na ňom si vyberáte jednotlivé nastavenia a režimy nakrúcania. Ovládanie kamery je tak jednoduché a rýchle. Na tele sa nenachádzajú fyzické tlačidlá, ktoré by ste mohli nechtiac počas nakrúcania stlačiť.

Výhodou je, že kameru Niceboy VEGA X PRO môžete ovládať aj pomocou diaľkového ovládača, ktorý je vo forme náramku na ruku. Funguje do vzdialenosti 2 metrov a je vodotesný.

Bohužiaľ, v balení ho nenájdete a musíte si ho samostatne dokúpiť.

O značke

Značka Niceboy bola na európsky trh uvedená až v roku 2016. Tým pádom sa radí medzi pomerne nové značky, ktoré nepozná až toľko zákazníkov. Výhodou však je, že výborné výrobky, ktoré Niceboy vyrába, si mnohí tak zamilovali, že sa za veľmi krátky čas zaradila k tým najlepším. Jej hlavným zameraním sú outdoorové kamery. Ak nejakú hľadáte, mali by ste si pozrieť jej ponuku. Uvidíte, že si v nej aspoň jeden model nájdete.