Premýšľate o tom, že by ste si zakúpili novú outdoorovú kameru? Veľké množstvo z nich dnes poskytuje skvelé funkcie, perfektný výkon a krásne výsledky z fotografovania. Ich kompaktné rozmery z nich robia tých najlepších pomocníkov, ktorí budú s vami pri každom jednom dobrodružstve.

Pri výbere kamery je dôležité sledovať rôzne parametre, medzi ktoré sa radí najmä kvalita videa. Ak si chcete vytvoriť tie najkrajšie zábery, nemali by ste na kamere šetriť. Okrem kvality je dobré zamerať sa aj na dizajn či doplnkové funkcie.

Kamery dnes dokážu okrem nakrúcania aj fotiť alebo sa pripojiť na internetovú sieť a pridávať nakrútené zábery na sociálne siete. A to nie je všetko. Stavte na kameru z dnešnej recenzie a uvidíte, že ju len tak z ruky nepustíte.

Rýchly náhľad

Značka Niceboy je známa tým, že vytvára outdoorové kamery, ktoré sú obľúbené medzi mnohými milovníkmi dobrodružstiev. Nedávno prišla s novým modelom, ktorý má názov Niceboy VEGA 5 a okrem kompaktných rozmerov, ktoré sú pri tomto type kamier bežné, má aj ďalšie skvelé funkcie.

Medzi jej najsilnejšie stránky sa radí nakrúcanie záznamov v kvalite 4K, možnosť rozšírenia pamäte pomocou microSD karty až do 64 GB či zmena rozlíšenia na Full HD. To však stále nie je všetko. Zaujala vás kamera Niceboy VEGA 5 a chceli by ste o nej vedieť niečo viac? Čítajte našu recenziu ďalej.

Dizajn 

Kamery majú v dnešnej dobe štýlový a minimalistický dizajn, vďaka čomu sa hodia do ruky žene aj mužovi. Mnohé z nich majú taktiež kompaktné rozmery, aby ste mohli nahrávať tie najlepšie zábery kdekoľvek sa nachádzate. Dizajn síce kúpu pri kamerách príliš neovplyvňuje, no určitým spôsobom by ste ho do úvahy mali brať. Ako je na tom model kamery Niceboy VEGA 5?

Kamera Niceboy VEGA 5 patrí medzi štýlové kamery v čiernom minimalistickom prevedení. Okrem toho, že vyzerá štýlovo, má výhodu, že sa hodí ako ženám, tak aj mužom.

Čierny dizajn je skvelo doplnený o minimalistický názov VEGA 5 pop a objektív nachádzajúci sa na pravej strane. Ten je síce menší, no dokáže zaznamenať videá v kvalite až 4K.

Telo kamery je vyrobené z kvalitného tvrdého plastu. Aj pri páde alebo oškretí vydrží a vyzerá ako nové. Na kameru vďaka tomu nepotrebujete žiaden kryt, ktorý by jej rozmery zväčšil alebo zvýšil jej hmotnosť.

Kryt však budete potrebovať vtedy, ak plánujete nakrúcať záznamy pod vodou. O vodotesnosti si povieme niečo viac nižšie.

Rozmery sú pri kompaktných kamerách to najdôležitejšie. Telo by malo byť odolné a malé. Dokonca tak malé, že by ste ho mali zmestiť aj do vrecka.

Ak vás zaujímajú presné rozmery kamery Niceboy VEGA 5, sú takéto:

  • šírka: 6,5 cm
  • výška: 3,9 cm
  • hĺbka: 2,4 cm
  • hmotnosť: 0,1 kg

Kvalita záznamu 

Kvalita záznamu je tým najdôležitejším parametrom, ktorý by ste pri kamerách mali sledovať. Podľa neho si totižto vyberiete najlepší model, ktorý vám poskytne krásny videozáznam. Ten si následne budete môcť prehrávať na televízii, v počítači alebo na akomkoľvek inom zariadení.

Značka Niceboy vie, že každý dobrodruh potrebuje okrem kvalitnej kamery s príjemnými rozmermi, aj vysoké rozlíšenie.

Práve to bol dôvod, prečo kamera Niceboy VEGA 5 dostala mimoriadnu kvalitu v hodnote až 4K. Pomocou nej budete vidieť aj tie najmenšie detaily.

Pri kvalite záznamu si povieme aj o kvalite snímok, ktoré s kamerou môžete robiť. Ak by ste si zabudli mobil alebo fotoaparát, kamera Niceboy VEGA 5 vám dokáže vytvoriť tie najlepšie snímky v rozlíšení až 16 Mpx.

Na to, aby ste však celý záznam mali kvalitný a dobrý, je potrebný stabilizátor. V kamere Niceboy VEGA 5 rozhodne nechýba. Poskytuje optický aj elektronický typ. Oba sa postarajú o to, aby boli aj tie najroztrasenejšie záznamy ostré.

Funkcie 

Každá kamera má nejaké funkcie. Model Niceboy VEGA 5 je na tom rovnako. Nechýbajú mu rôzne vylepšenia, vďaka ktorým sa vám celá práca a nakrúcanie uľahčia.

Okrem videozáznamov môžete pomocou Niceboy VEGA 5 robiť aj krásne fotografie v kvalite až 16 Mpx. To znamená, že si so sebou nemusíte brať mobil alebo zrkadlovku. Stačí vám malá, kompaktná kamera.

Ďalšou skvelou funkciou je kompozícia až 170°, prostredníctvom ktorej dokážete do jedného záberu zachytiť úplne celé okolie. Plus, kamera sa špeciálnou technológiou stará o to, aby sa z takéhoto pekného záberu nestalo “rybie oko”.

V prípade, že by ste chceli nakrúcať videá alebo fotiť fotografie pod vodou, rozhodne využijete vodotesné puzdro. To je vodotesné až do hĺbky 30 metrov. Pokojne s ním choďte aj hlbšie a odkrývajte tajomstvá podmorského sveta.

Máte pekný záznam, ktorý by ste chceli zdieľať na sociálnych sieťach? Nezaťažujte sa zložitým presúvaním záznamov z kamery do mobilu alebo počítača.

Kamera má zabudovanú Wi-Fi, pomocou ktorej sa môžete pripojiť k internetu a záznam alebo fotografie rovno zdieľať.

Ovládanie 

Ovládanie kamery by malo byť jednoduché a intuitívne. Ak chcete zaznamenať niečo nečakané, mali by ste kameru len vytiahnuť, stlačiť tlačidlo a nakrúcať. Niektoré kamery majú náročnejšie, iné zas jednoduchšie ovládanie. Pri výbere by ste mali sledovať aj tento parameter.

Ovládanie kamery Niceboy VEGA 5 je veľmi jednoduché. Má totižto dotykový displej. Prostredníctvom neho si vyberáte úplne všetky nastavenia. Neobmedzujú vás žiadne fyzické tlačidlá, ktoré by ste mohli počas nakrúcania alebo fotografovania nechtiac stlačiť.

V prípade, že by ste neboli v blízkosti kamery, môžete staviť na diaľkové ovládanie pomocou ovládaču, ktorý ku kamere dostanete.

Poprípade kameru ovládajte cez aplikáciu. Tú si môžete stiahnuť v App Store alebo Google Play.

Režimy

Každá kamera poskytuje určité režimy, vďaka ktorým môžete robiť rôzne typy videí. Kým niektoré ich majú len zopár, iné modely ich majú desiatky. Z vás, ako bežného používateľa, sa tak stáva profesionálny kameraman, ktorý môže okolie zaznamenať na viacero spôsobov.

Výhodou je, že kamera Niceboy VEGA 5 poskytuje možnosť manuálneho nastavenia. Ak ste profesionálom, pokojne si sami nastavte expozíciu, ISO alebo vyváženie bielej.

Ak však tieto veci nechcete riešiť sami, pokojne stavte na automatický režim, kedy sa vám kamera o všetko postará.

Máte pekný záznam, no chceli by ste ho nejako vylepšiť? Jednoducho nakrúcajte spomalené video pomocou slow motion funkcie.

Alebo si vyberte presne opačnú funkciu s názvom timelapse. Tá vám zas záznam zrýchli.

O značke

Značka Niceboy bola na európsky trh uvedená až v roku 2016. Tým pádom sa radí medzi pomerne nové značky, ktoré nepozná až toľko zákazníkov. Výhodou však je, že výborné výrobky, ktoré Niceboy vyrába, si mnohí tak zamilovali, že sa za veľmi krátky čas zaradila k tým najlepším. Jej hlavným zameraním sú outdoorové kamery. Ak nejakú hľadáte, mali by ste si pozrieť jej ponuku. Uvidíte, že si v nej aspoň jeden model nájdete.