Mnohí ľudia si veľmi radi kupujú kamery, ktoré sú prachuvzdorné či vodeodolné. Takíto zákazníci totižto radi cestujú a svoje kamery často podrobia rôznym ťažkým podmienkam. Nielen cestovatelia, ale aj ľudia, ktorí chcú skúšať niečo nové, si kupujú vodeodolné kamery, vďaka ktorým môžu spraviť nádherné zábery nielen pod vodou. Výhodou mnohých kamier je aj to, že sú menších rozmerov, a preto sa vám budú hodiť na každý jeden deň. Môžete si ich vziať všade so sebou, vďaka čomu môžete takisto veľmi jednoducho spraviť záznam aj z bežného dňa. Takúto výhodu určite ocenia najmä ľudia, ktorí sa robením videí živia. Okrem toho, najnovšie kamery ponúkajú aj vysoké rozlíšenie, vďaka ktorému sa na obraz pozerá omnoho lepšie a celková kvalita videa je výrazne kvalitnejšia. Pomocou dnešných kamier už nenatočíte len rodinné videá, ktoré si potom pozriete z nostalgie doma na televízií, ale takisto kvalitné videozáznamy, ktoré môžete uverejňovať na sociálnych sieťach a pochváliť sa tak perfektnými zážitkami so svojimi priateľmi. Do kamier dnes nemusíte investovať stovky eur. Aj tie najlepšie a značkové už nestoja toľko, ako v minulosti. Doba sa posúva a aj tie najlepšie výrobky, ktoré niekedy stáli príliš veľa, sú dnes omnoho lacnejšie a to aj vďaka tomu, že konkurencia stále silnie. Na trhu tak nájdete naozaj obrovské množstvo rôznych kamier od rôznych značiek, ktoré ste možno doteraz ani len nepoznali. Niet sa ani čomu čudovať. Zákazníci dnes milujú najnovšie výdobytky techniky, a preto tlačia aj na značky, ktoré neustále vyrábajú nové produkty. Každým novým produktom prichádza niečo nové, niečo lepšie a s viacerými funkciami. Výber je omnoho širší, no tým pádom aj ťažší.

Na začiatok by sme si mali vlastne ujasniť, čo je to outdoorová kamera a pre akých ľudí je vhodná. Predsa len, nie každý hneď tomuto anglickému slovíčku porozumie a bude sa vedieť na trhu orientovať. Outdoorové kamery sú kamery s menšími rozmermi, ktoré majú z jedného jasného dôvodu. Týmto dôvodom je to, že ich ľudia využívajú najmä na rôzne extrémne športy alebo na nejaké dobrodružné akcie, kde by vám jednoducho veľká kamera zavadzala. Práve preto sa outdoorové kamery robia menšie, kompaktnejšie a jednoduchšie sa prenos.
Pri odpovedi na to, čo je vlastne outdoorová kamera, sme jemne zmienili aj to, na čo sa takáto kamera využíva a pre koho je vhodná. Kamery sú teda skvelými pomocníkmi pre ľudí, ktorí radi chodia do prírody, do hôr či na rôzne exotické miesta. Vďaka jednoduchému ovládaniu a kompaktnej veľkosti je tak číslom jedna pre každého, kto si chce svoje zážitky zapamätať o niečo lepšie.
A na akú kameru by ste sa mali zamerať? Vyskúšajte si prečítať v dnešnej recenzií niečo o kamere Niceboy VEGA 5 fun, ktorá patrí medzi tie najlepšie.

Vysoké rozlíšenie

Outdoorové kamery boli veľmi dlho považované za skvelé kamery, ktorými sa dali natáčať nielen zážitky pod hladinou alebo v horách, ale takisto aj všedné dni. Nevýhoda v nich spočívala v tom, že neboli príliš kvalitné a výsledný záznam nebol najkrajší. Dnes sa všetko posunulo o niekoľko míľových krokov dopredu a okrem zaujímavých funkcií ako vodeodolnosť alebo prachuvzdornosť, vám kamery ponúkajú aj veľmi kvalitné záznamy, ktoré si zamilujete. Presne toto ponúka aj kamera Niceboy VEGA 5 fun, s ktorou môžete videá nakrúcať v 4K alebo 2,7K režimoch a fotografie v kvalite 16 MPx. Touto kvalitou sa kamera vyrovná veľmi jednoducho aj zrkadlovke.

Outdoorová kamera Niceboy VEGA 5 fun sa postará o kvalitné a detailné zábery, ktoré môžete robiť v celej rade rôznych rozlíšení. Výhodou je najmä to, že ak chcete niečo fotiť, nie je problém. Môžete si pokojne zhotoviť aj krásne fotky, ktoré si zamilujete. Kamera vám ponúka okrem všetkého spomenutého aj širokouhlý objektív, ktorý vám dokáže zaznamenať omnoho širší uhol, ako ten, na ktorý ste inak zvyknutí. Samozrejmosťou je aj efekt rybieho oka.

Štýlový dizajn

A ako kamera vyzerá? Jej dizajn je pre mnohých veľmi rozhodujúci. Ako sme spomínali už vyššie, jej rozmery sú veľmi maličké, takže sa nemusíte báť, že by vám niekde zavadzala. Vstavaný displej má 2 palce, čo je priemerná veľkosť pri malých kamerách. Na tomto displeji uvidíte všetky dôležité informácie a takisto aj výsledné fotografie či videozáznamy.

Veľká kapacita

Dôležitá je aj batéria, ktorá má kapacitu 900 mAh a ponúkne vám energiu na nakrúcanie 80 minútového záznamu. Vďaka takejto kapacite natočíte úplne všetko počas dňa, čo potrebujete. Naplno si kameru dobijete už za 3,5 hodiny. Kapacitu kamery riešiť nemusíte, pretože to vyriešite pomocou microSD pamäťovej karty, ktorá môže mať veľkosť až do 64 GB.

Pre mnohých ľudí, ktorí sú kreatívni a radi vytvárajú niečo nové a niečo iné, je určite skvelou správou najmä to, že kamera má okrem vysokého rozlíšenia aj skvelé funkcie, ktoré sú určite veľmi zaujímavé a lákavé. Medzi ne patrí napríklad časozber, ktorý je dnes stále obľúbenejší. Opakom tejto funkcie je zas Slow Motion, ktorým spravíte spomalené zábery. Tie sú takisto v dnešnej dobe často používané, pretože dokážu oživiť celé video. Medzi ďalšie funkcie patrí napríklad mód autokamery, prešmyčka alebo možnosť pretočenia displeja, vďaka čomu môže byť kamera čiernou skrinkou vo vašom aute. S kamerou Niceboy VEGA 5 fun nie je nič nemožné.

Zabudovaná Wi-Fi

Máte od outdoorovej kamery Niceboy VEGA 5 fun veľké očakávania? Aj by ste ich mali mať! Od každej kamery sa totižto musí vyžadovať to najlepšie. Výhodou tejto kamery je však to, že vám všetko, čo požadujete, aj ponúkne. V kamere je zabudovaný Wi-Fi modul, vďaka čomu sa môžete pripojiť k akejkoľvek Wi-Fi a následne kameru ovládať prostredníctvom aplikácie, ktorú si stiahnete do smartfónu alebo tabletu. Aplikáciu si môžete stiahnuť s operačným systémom Android a iOS.

Príslušenstvo

Outdoorová kamera nie je tou správnou kamerou, ak nemá bohaté príslušenstvo, ktoré vám pomôže v rôznych situáciách. To výrobcovi kamery Niceboy VEGA 5 fun veľmi dobre vedeli, a preto pri jej kúpe dostanete veľké množstvo rôzneho príslušenstva medzi ktoré patrí vodotesný obal, nabíjací kábel, úchyt, otvorený držiak, batéria, sada úchytov pre pripojenie obalu a držiaku k ďalšiemu príslušenstvu, nalepovací úchyt, štyri popruhy na prichytenie, diaľkové ovládanie, viac jazykový manuál. Výhodou diaľkového ovládania je najmä to, že môžete na diaľku ovládať svoju kameru a bez problémov tak fotiť rôzne fotografie, ako napríklad skupinové fotografie, kde ste všetci spolu. Ochranné a vodeodolné púzdro vám zaručuje, že s kamerou môžete ísť až do hĺbky 30 metrov. Foťte a nakrúcajte krásne zábery, ktoré následne uverejníte na sociálnych sieťach a pochválite sa nimi ostatným.