Kamery sa v dnešnom svete stali pomocníkmi mnohých rodín. Vedia zaznamenať krásne a unikátne zábery, ktoré sa v našich životoch často vyskytnú len raz. Pomocou kamier si vieme pripomínať staré dobré časy prežité so svojou rodinou či blízkymi. Mnohé modely dnes poskytujú okrem nakrúcania aj desiatky ďalších funkcií, ktoré si zamilujete už na prvé použitie.

Pri výbere kamery je dôležité sledovať rôzne parametre, medzi ktoré sa radí najmä kvalita videa. Ak si chcete vytvoriť tie najkrajšie zábery, nemali by ste na kamere šetriť. Okrem kvality je dobré zamerať sa aj na dizajn či doplnkové funkcie.

Kamery dnes dokážu nielen nakrúcať, ale taktiež fotiť alebo sa pripojiť na internetovú sieť a pridávať nakrútené zábery na sociálne siete. A to nie je všetko. Stavte na kameru z dnešnej recenzie a uvidíte, že ju len tak z ruky nepustíte.

Rýchly náhľad

Plánujete nákup novej kamery, no neviete, po ktorej by ste mali siahnuť? Máme pre vás jeden tip. Je ním model Niceboy 6. Ten poskytuje skvelý výkon, krásne zábery a kompaktné rozmery, vďaka čomu si ho so sebou môžete vziať takmer všade, kam idete.

Kamera Niceboy 6 s vami bude pri každom dobrodružstve. Ide o ďalšiu generáciu akčných kamier od známej značky Niceboy, ktorá poteší úplne každého milovníka turistiky, bicyklovania či iných akčných športov. Zaujal vás tento model? V tom prípade čítajte recenziu ďalej!

Dizajn

Kamery majú v dnešnej dobe štýlový a minimalistický dizajn, vďaka čomu sa hodia do ruky žene aj mužovi. Mnohé z nich majú taktiež kompaktné rozmery, aby ste mohli nahrávať tie najlepšie zábery kdekoľvek sa nachádzate. Dizajn síce kúpu pri kamerách príliš neovplyvňuje, no určitým spôsobom by ste ho do úvahy mali brať. Ako je na tom model kamery Niceboy 6?

Kamera Niceboy 6 je štýlová a minimalistická. Hodí sa úplne každému používateľovi. Celé jej telo je odeté do čierneho plastového obalu, ktorý je ľahký. Pokojne ju hoďte do vrecka alebo tašky.

Pred nejakým nárazom či dokonca vodou kameru chráni špeciálny vodotesný kryt. Ten zaisťuje bezchybnú funkčnosť prístroja až do 30 metrov. Je ideálnym spoločníkom ak radi plávate alebo sa potápate. Objavujte tak krásy podmorského sveta.

Výhodou je, že kryt je skvelý aj v prípade, že nechcete, aby sa telo kamery poškriabalo alebo inak manuálne poškodilo. Zíde sa vám aj na horách alebo pri turistike.

Samozrejmosťou sú aj spomínané kompaktné rozmery, ktoré si mnohí na kamerách Niceboy pochvaľujú. Vďaka nim sa vám kamera zmestí všade. Ak by vás zaujímali presné rozmery, sú takéto:

  • šírka: 4,6 cm
  • výška: 6,2 cm
  • hĺbka: 2,9 cm
  • hmotnosť: 0,1 kg

Kamera je aj ľahká, takže vám v rukách neoťažie ani po dlhšom čase nakrúcania.

Kvalita záznamu

Kvalita záznamu je tým najdôležitejším parametrom, ktorý by ste pri kamerách mali sledovať. Podľa neho si totižto vyberiete najlepší model, ktorý vám poskytne krásny videozáznam. Ten si následne budete môcť prehrávať na televízii, v počítači alebo na akomkoľvek inom zariadení.

Kamera Niceboy 6 vám poskytuje to najlepšie, 4K rozlíšenie. Užiť si ho môžete na každom, aj tom najväčšom displeji alebo na obrazovke, kde budete záznam prehrávať. Dokonca, 4K záznam bude jasný a ostrý aj počas jazdy na hrboľatom povrchu.

O všetko sa stará šesťosová elektronická stabilizácia obrazu zaisťujúca vysokú kvalitu záberov k maximálnej užívateľskej spokojnosti.

4K videá sa musia ukladať aj na dostatočne veľkú pamäť. Do kamery môžete vložiť pamäťovú kartu s veľkosťou 64 GB.

Sledujte záznamy, ktoré ste nahrali v tej najlepšej a najvyššej kvalite. Pri nahrávaní vám pomáha nastavenie požadovaného uhlu až do 170 stupňov. Zachytíte tak čo najväčší priestor a vytvoríte omnoho kvalitnejšie a lepšie snímky.

Obraz bude nielen kvalitný, ale hlavne realistický. Zachytí scenériu, ktorú by ste inak do klasického záznamu nemohli vtesnať.

Výhodou je, že pri nakrúcaní v 4K môžete využívať aj korekciu automaticky sa tvoriaceho rybieho oka. Čo viac si ešte želať?

Režimy, ktoré si zamilujete

Každá kamera poskytuje určité režimy, vďaka ktorým môžete robiť rôzne typy videí. Kým niektoré ich majú len zopár, iné modely ich majú desiatky. Z vás, ako bežného používateľa, sa tak stáva profesionálny kameraman zaznamenávajúci okolie na viacero spôsobov.

Kamery Niceboy 6 patrí práve k tým modelom, ktoré majú vo svojej ponuke rovno niekoľko desiatok režimov. K nim sa radí napríklad samostatné fotografovanie v skvelej kvalite 12 Mpx.

Následne nechýbajú režimy ako Slow Motion alebo časozber. Pomocou nich vytvoríte zaujímavé sekvencie.

A ak radi v kamere upravujete svoje záznamy, model značky Niceboy ponúka aj to. Základom je čiernobiely filter, no v ponuke nájdete aj ďalšie.

Plus, pri režimoch si spomenieme aj jednu skvelú funkciu, ktorou je stabilizácia obrazu. Tú sme spomenuli už trochu vyššie po rozlíšení 4K.

Ako urobiť stabilný a neroztrasený ostrý obraz aj pri rozlíšení 4K? Táto otázka Niceboy trápila dlhé roky. Aj napriek tomu, že to bolo náročné, sa k tomu po čase značka dopracovala. Vytvorila pokročilú, šesťosovú EIS stabilizáciu obrazu, ktorá vám aj na hrboľatej ceste spraví tie najkrajšie zábery.

Videozáznam je neustále ostrý. Pokojne tak nakrúcajte počas jazdy v aute, na bicykli alebo pri behu. S kamerou Niceboy 6 vás nezastaví nič.

Ovládanie

Ovládanie kamery by malo byť jednoduché a intuitívne. Ak chcete zaznamenať niečo nečakané, mali by ste kameru len vytiahnuť, stlačiť tlačidlo a nakrúcať. Niektoré kamery majú náročnejšie, iné zas jednoduchšie ovládanie. Pri výbere by ste mali sledovať aj tento parameter.

Kamera značky Niceboy má veľmi jednoduché a intuitívne ovládanie. Vybavená je dotykovým displejom, na ktorom si vyberáte zo všetkého nastavenia.

LCD displej je dostatočne veľký. Má dva palce, takže na svoje si príde nielen žena s menšou rukou, ale aj muž, ktorý má ruku väčšiu.

Okrem toho, na LCD displeji sa dá sledovať v reálnom čase záznam, ktorý nakrúcate. Nestane sa tak, že by vám v zábere náhodou niečo utieklo alebo by ste to nestihli.

Kameru Niceboy 6 však môžete ovládať aj na diaľku pomocou špeciálnej funkcie, ktorú si stiahnete do svojho smartfónu. Nemusíte ju mať tak vždy pri sebe.

Poprípade využite praktický ovládač, ktorý nájdete v balení. Vyzerá ako inteligentné hodinky. Stačí si ho dať na ruku a kameru ovládať aj vtedy, keď ju pri sebe nemáte.

O značke

Značka Niceboy bola na európsky trh uvedená až v roku 2016. Tým pádom sa radí medzi pomerne nové značky, ktoré nepozná až toľko zákazníkov. Výhodou však je, že výborné výrobky, ktoré Niceboy vyrába, si mnohí tak zamilovali, že sa za veľmi krátky čas zaradila k tým najlepším. Jej hlavným zameraním sú outdoorové kamery. Ak nejakú hľadáte, mali by ste si pozrieť jej ponuku. Uvidíte, že si v nej aspoň jeden model nájdete.