Mnohí ľudia si veľmi radi kupujú kamery, ktoré sú prachuvzdorné či vodeodolné. Takíto zákazníci totižto radi cestujú a svoje kamery často podrobia rôznym ťažkým podmienkam. Nielen cestovatelia, ale aj ľudia, ktorí chcú skúšať niečo nové, si kupujú vodeodolné kamery, vďaka ktorým môžu spraviť nádherné zábery nielen pod vodou. Výhodou mnohých kamier je aj to, že sú menších rozmerov, a preto sa vám budú hodiť na každý jeden deň. Môžete si ich vziať všade so sebou, vďaka čomu môžete takisto veľmi jednoducho spraviť záznam aj z bežného dňa. Takúto výhodu určite ocenia najmä ľudia, ktorí sa robením videí živia. Okrem toho, najnovšie kamery ponúkajú aj vysoké rozlíšenie, vďaka ktorému sa na obraz pozerá omnoho lepšie a celková kvalita videa je výrazne kvalitnejšia. Pomocou dnešných kamier už nenatočíte len rodinné videá, ktoré si potom pozriete z nostalgie doma na televízií, ale takisto kvalitné videozáznamy, ktoré môžete uverejňovať na sociálnych sieťach a pochváliť sa tak perfektnými zážitkami so svojimi priateľmi. Do kamier dnes nemusíte investovať stovky eur. Aj tie najlepšie a značkové už nestoja toľko, ako v minulosti. Doba sa posúva a aj tie najlepšie výrobky, ktoré niekedy stáli príliš veľa, sú dnes omnoho lacnejšie a to aj vďaka tomu, že konkurencia stále silnie. Na trhu tak nájdete naozaj obrovské množstvo rôznych kamier od rôznych značiek, ktoré ste možno doteraz ani len nepoznali. Niet sa ani čomu čudovať. Zákazníci dnes milujú najnovšie výdobytky techniky, a preto tlačia aj na značky, ktoré neustále vyrábajú nové produkty. Každým novým produktom prichádza niečo nové, niečo lepšie a s viacerými funkciami. Výber je omnoho širší, no tým pádom aj ťažší.

Outdoorové kamery boli veľmi dlho považované za skvelé kamery, ktorými sa dali natáčať nielen zážitky pod hladinou alebo v horách, ale takisto aj všedné dni. Nevýhoda v nich spočívala v tom, že neboli príliš kvalitné a výsledný záznam nebol najkrajší. Dnes sa všetko posunulo o niekoľko míľových krokov dopredu a okrem zaujímavých funkcií ako vodeodolnosť alebo prachuvzdornosť, vám kamery ponúkajú aj veľmi kvalitné záznamy, ktoré si zamilujete. Presne toto ponúka aj kamera LAMAX X8.1 Sirius, s ktorou môžete videá nakrúcať v 4K alebo 2,7K režimoch a kvalitné fotografie. Touto kvalitou sa kamera vyrovná veľmi jednoducho aj zrkadlovke.

Základné funkcie

Na začiatok si povedzme, čo vám kamera LAMAX X8.1 Sirius ponúka. Medzi jej základné funkcie patrí 4K time-lapse , natívne 2,7K 30 fps video, Full HD 60fps, integrovaný 2 palcový LCD displej, spomalené zábery bez postprodukcie, Wi-Fi a takisto aj mobilnú aplikáciu. Kamera je skvelá aj na fotografie, ktoré vám zhotoví v kvalite až 16 MPx. Nechýbajú ani sériové fotografie, uhol záberu až 170 stupňov, 23 ks príslušenstva v balení či vodotesnosť až do 30 metrov.

Kamera značky LAMAX je medzi mnohými ľuďmi veľmi obľúbená najmä vďaka tomu, že vám ponúka perfektné rozlíšenie, ktorým je až 2,7K. To znamená, že vám ponúkne vždy krásne a živé zábery, medzi ktorými sa nebudete ani sami vedieť vybrať. Výrobok vám takisto zaručuje ostrý a jasný obraz, vďaka ktorému sa nikdy nestane, že by ste fotografie mali rozmazané alebo v nedostatočnej kvalite. Pri všetkých druhoch pohybu, či už je to v aute, pešo alebo v nejakom inom dopravnom prostriedku, si môžete byť istí, že zábery nebudú roztrasené. Bude sa na ne veľmi dobre pozerať. Ak chcete umocniť akčnosť svojich záberov, jednoducho využite funkciu sériového snímania statických snímok.

Dizajn

Dizajn kamery LAMAX X8.1 Sirius je naozaj veľmi jednoduchý, no za to elegantný. Skvelo sa nosí a môžete si ho vziať na každý jeden výlet či na dovolenku. Hmotnosť je takisto veľmi nízka, a preto vám pri fotení alebo nakrúcaní videí nebude zavadzať a ani vám neoťažie. Jej vodeodolnosť s ochranným puzdrom je až do 30 metrov, vďaka čomu nebudete mať núdzu ani o fotky alebo videá pod vodou. Užívateľská príručka aj menu kamery pre nastavenie je kompletne v češtine, takže s učením sa na kamere nebudete mať problémy.

Chcete zachytiť jedinečné zábery, ktoré nemajú obdobu? Stačí len stlačiť spúšť a tvoriť. Vo fotografickom režime môžete sériovým snímaním zachytiť celý priebeh rýchlej akcie ako radu snímok. Rozlíšenie fotografií je krásnych 16 Mpx.

OLED displej

Celý záznam, ktoré ste si nakrútili, môžete priebežne sledovať na OLED displeji. Ten je naozaj dostatočne veľký na úplne všetko. Aj napriek tomu, že je kamera menšia, ponúka vám celkom veľký OLED displej, ktorý má 2 palce. Môžete si tak pozrieť aj svoj prehraný záznam so všetkými detailami.

Pri nahrávaní je takisto veľmi užitočná pomôcka menší displej na čelnej strane, ktorý vám umožňuje lepšie komponovať záber a kontrolovať tak všetky nastavené parametre. Získate tak jedinečné a dobre nakrútené zábery od časozberných v ultravysokom rozlíšení 4K po slow-motion video, na ktorom môžete analyzovať každý milimeter pohybu.

Kamera LAMAX X8.1 Sirius sa dodáva s bohatým príslušenstvom, vďaka čomu sa vám výrazne rozširuje možnosť jej využitia. V každom prostredí a za všetkých podmienok ju tak môžete použiť bez toho, aby ste sa báli, že by vám niekde zavadzala.

Dve batérie

Kamera vám veľmi dlho aj vydrží, pretože vám poskytuje dve batérie v základnom balení, čo umožňuje omnoho dlhší pobyt v prírode, ako pri iných kamerách. V balíku tak nájdete 24 kusov príslušenstva, vrátane celého spektra pomôcok pre upevnenie kamery. Nechýbajú ani obaly proti vode či prachu. Kameru kryt dokáže ochrániť až do hĺbky 30 metrov pod vodou, takže nebudete ukrátení ani o snímky pod vodou. Unikátne zábery v extrémnych situáciách sú tak tým pravým, o čo rozhodne neprídete.

Akčná kamera LAMAX X8.1 Sirius je skvelá nielen pre jedincov alebo pre páry, ale takisto aj pre rodiny, ktoré radi navštevujú nejaké zaujímavé miesta. Môžete s ňou totižto zaznamenať úplne každý jeden zážitok, ktorý sa vám naskytne. Kamera vám takisto umožňuje podľa nastavenia po stlačenia spúšte zatnamenať niekoľko fotografií v rýchlom slede, ktorý zachytí celú akciu a umožní vám tak vybrať tú najlepšiu snímku.

O značke

Na koniec si už len povedzme niečo o značke Lamax. Značka Lamax je značkou, ktorú možno nepoznáte, ak sa neorientujete vo svete kamier. Rovnako ju nemusí poznať ani človek, ktorý nakrúca, pretože sa táto značka zameriava skôr na outdoorové kamery, ktoré sú trochu iné, ako tie klasické. Outdoorové kamery sú vhodné najmä na rôzne dobrodružstvá a zaujímavé výlety, ktoré prežijete so svojimi priateľmi či známymi. Sú to kamery, ktoré nakrúcajú aj adrenalínové zážitky, sú vodeodolné, prachuvzdorné a pár im neurobí takmer nič. Značka Lamax je v tomto smere naozaj priekopníkom a odborníkom a za skvelé ceny vám ponúka tie najlepšie a najnovšie výrobky, o ktoré by ste mohli mať záujem. Kamery majú príjemné rozmery, dajú sa jednoducho používať a môžete ich používať každý jeden deň, nielen na špeciálne výlety, pri ktorých vám stúpa tlak a adrenalín. Okrem skvelého prevedenia a príjemnej ceny vám značka ponúka aj výrobky, ktoré majú perfektné “vnútro” a ponúkajú vám tak skvelé videozáznamy, na ktoré sa skvelo pozerá. Jednou z tých najlepších kamier je aj outdoorová kamera LAMAX X7.1 Naos.