Mnohí ľudia si veľmi radi kupujú kamery, ktoré sú prachuvzdorné či vodeodolné. Takíto zákazníci totižto radi cestujú a svoje kamery často podrobia rôznym ťažkým podmienkam. Nielen cestovatelia, ale aj ľudia, ktorí chcú skúšať niečo nové, si kupujú vodeodolné kamery, vďaka ktorým môžu spraviť nádherné zábery nielen pod vodou. Výhodou mnohých kamier je aj to, že sú menších rozmerov, a preto sa vám budú hodiť na každý jeden deň. Môžete si ich vziať všade so sebou, vďaka čomu môžete takisto veľmi jednoducho spraviť záznam aj z bežného dňa. Takúto výhodu určite ocenia najmä ľudia, ktorí sa robením videí živia. Okrem toho, najnovšie kamery ponúkajú aj vysoké rozlíšenie, vďaka ktorému sa na obraz pozerá omnoho lepšie a celková kvalita videa je výrazne kvalitnejšia. Pomocou dnešných kamier už nenatočíte len rodinné videá, ktoré si potom pozriete z nostalgie doma na televízií, ale takisto kvalitné videozáznamy, ktoré môžete uverejňovať na sociálnych sieťach a pochváliť sa tak perfektnými zážitkami so svojimi priateľmi. Do kamier dnes nemusíte investovať stovky eur. Aj tie najlepšie a značkové už nestoja toľko, ako v minulosti. Doba sa posúva a aj tie najlepšie výrobky, ktoré niekedy stáli príliš veľa, sú dnes omnoho lacnejšie a to aj vďaka tomu, že konkurencia stále silnie. Na trhu tak nájdete naozaj obrovské množstvo rôznych kamier od rôznych značiek, ktoré ste možno doteraz ani len nepoznali. Niet sa ani čomu čudovať. Zákazníci dnes milujú najnovšie výdobytky techniky, a preto tlačia aj na značky, ktoré neustále vyrábajú nové produkty. Každým novým produktom prichádza niečo nové, niečo lepšie a s viacerými funkciami. Výber je omnoho širší, no tým pádom aj ťažší.

Outdoorové kamery boli veľmi dlho považované za skvelé kamery, ktorými sa dali natáčať nielen zážitky pod hladinou alebo v horách, ale takisto aj všedné dni. Nevýhoda v nich spočívala v tom, že neboli príliš kvalitné a výsledný záznam nebol najkrajší. Dnes sa všetko posunulo o niekoľko míľových krokov dopredu a okrem zaujímavých funkcií ako vodeodolnosť alebo prachuvzdornosť, vám kamery ponúkajú aj veľmi kvalitné záznamy, ktoré si zamilujete. Presne toto ponúka aj kamera LAMAX X7.1 Naos, s ktorou môžete videá nakrúcať v 4K alebo 2,7K režimoch a kvalitné fotografie. Touto kvalitou sa kamera vyrovná veľmi jednoducho aj zrkadlovke.

Základné funkcie

Na začiatok si povedzme, čo vám kamera LAMAX X7.1 Naos ponúka. Medzi jej základné funkcie patrí 4K time-lapse , natívne 2,7K 30 fps video, Full HD 60fps, integrovaný 2 palcový LCD displej, spomalené zábery bez postprodukcie, Wi-Fi a takisto aj mobilnú aplikáciu. Kamera je skvelá aj na fotografie, ktoré vám zhotoví v kvalite až 16 MPx. Nechýbajú ani sériové fotografie, uhol záberu až 170 stupňov, 23 ks príslušenstva v balení či vodotesnosť až do 30 metrov.

Kamera LAMAX X7.1 Naos vám toho ponúka naozaj veľmi veľa. Vďaka tomu, že vám nakrúti kvalitné video, môžete ju tak nosiť úplne všade. Video je nakrútené ostrým obrazom s maximom detailov v natívnom rozlíšení až 2,7K. Pre niekoho, kto sa v kamerách moc nevyzná, ide o štvornásobok oproti obvyklej HD kvalite. A to je už čo povedať, že?

Technológie

Vytvoriť si môžete takisto aj časozberné video, vďaka ktorému môžete na jedenkrát spraviť dlhý záber, ktorý prebehne veľmi rýchlo. Pre umocnenie zážitku si môžete časozber zaznamenať v ultravysokom rozlíšení 4K.

Chcete zachytiť jedinečné zábery, ktoré nemajú obdobu? Stačí len stlačiť spúšť a tvoriť. Vo fotografickom režime môžete sériovým snímaním zachytiť celý priebeh rýchlej akcie ako radu snímok. V režime spomaleného záznamu, známeho pod názvom slow motion, si môžete vychutnať každý detail pohybu.

Vďaka tomu, že je kamera LAMAX X7.1 Naos vodotesná a prachuvzdorná, dáva voľný priestor vašej kreativite. Kreativitu posilní aj 23 kusov príslušenstva, pomocou ktorého si upevníte kameru takmer na všetko. Môžete ju mať tak pri sebe vždy, kedy budete potrebovať. Nechýba ani ochranné púzdro, ktoré chráni kameru proti nárazu a udržuje ju v suchu a v bezpečí až do hĺbky 30 metrov.

Na to, aby ste popri snímaní videli na kamere úplne všetko, potrebujete dostatočne veľký LCD displej. Aj napriek tomu, že je kamera menšia, ponúka vám celkom veľký LCD displej, ktorý má 2 palce. Môžete si tak pozrieť aj svoj prehraný záznam so všetkými detailami.

Vďaka tomu, že vám outdoorová kamera ponúka Wi-Fi pripojenie a mobilnú aplikáciu, môžete kameru tak ovládať aj na diaľku prostredníctvom mobilu.

Dizajn

Dizajn kamery LAMAX X7.1 Naos je naozaj veľmi jednoduchý, no za to elegantný. Skvelo sa nosí a môžete si ho vziať na každý jeden výlet či na dovolenku. Hmotnosť je takisto veľmi nízka, a preto vám pri fotení alebo nakrúcaní videí nebude zavadzať a ani vám neoťažie. Jej vodeodolnosť s ochranným puzdrom je až do 30 metrov, vďaka čomu nebudete mať núdzu ani o fotky alebo videá pod vodou. Užívateľská príručka aj menu kamery pre nastavenie je kompletne v češtine, takže s učením sa na kamere nebudete mať problémy.

Akčná kamera LAMAX X7.1 Naos je skvelá nielen pre jedincov alebo pre páry, ale takisto aj pre rodiny, ktoré radi navštevujú nejaké zaujímavé miesta. Môžete s ňou totižto zaznamenať úplne každý jeden zážitok, ktorý sa vám naskytne. Kamera vám takisto umožňuje podľa nastavenia po stlačenia spúšte zatnamenať niekoľko fotografií v rýchlom slede, ktorý zachytí celú akciu a umožní vám tak vybrať tú najlepšiu snímku.