Outdoorové kamery si za posledné roky vyslúžili veľký obdiv. Okrem toho, že sú kompaktné a štýlové, majú taktiež skvelé funkcie, ktoré si zamilujete na prvé použitie. Spravidla poskytujú vysokú kvalitu, jednoduché ovládanie a množstvo režimov. Tie robia z bežného záznamu omnoho viac ako len krátke video. Plánujete kúpu outdoorovej kamery aj vy?

Pri výbere kamery je dôležité sledovať rôzne parametre, medzi ktoré sa radí najmä kvalita videa. Ak si chcete vytvoriť tie najkrajšie zábery, nemali by ste na kamere šetriť. Okrem kvality je dobré zamerať sa aj na dizajn či doplnkové funkcie.

Kamery dnes dokážu okrem nakrúcania aj fotiť alebo sa pripojiť na internetovú sieť a pridávať nakrútené zábery na sociálne siete. A to nie je všetko. Stavte na kameru z dnešnej recenzie a uvidíte, že ju len tak z ruky nepustíte.

Rýchly náhľad

Akčná kamera LAMAX X3.1 Atlas poskytuje viac ako len možnosť nahrávania jednoduchých videí. Vďaka svojej kompaktnosti a odolnosti s ňou môžete nakrúcať každý jeden zážitok a dobrodružstvo, ktoré prežijete. Jedným dotykom spustíte nahrávanie a užijete si tie najlepšie výsledky.

Kamera LAMAX X3.1 Atlas poskytuje širokouhlý objektív, ktorý dosahuje až 170°. Dokáže tak zachytiť omnoho viac ako bežné kamery alebo mobilné telefóny. To však stále nie je všetko. Zapáčil sa aj vám tento model? V tom prípade čítajte našu recenziu ďalej!

Dizajn 

Kamery majú v dnešnej dobe štýlový a minimalistický dizajn, vďaka čomu sa hodia do ruky žene aj mužovi. Mnohé z nich majú taktiež kompaktné rozmery, aby ste mohli nahrávať tie najlepšie zábery kdekoľvek sa nachádzate. Dizajn síce kúpu pri kamerách príliš neovplyvňuje, no určitým spôsobom by ste ho do úvahy mali brať. Ako je na tom model kamery LAMAX X3.1?

Dizajn kamery LAMAX X3.1 je minimalistický a štýlový. Vyzerá dobre hneď na prvý pohľad. Vďaka svojmu jednoduchému čiernemu prevedeniu sa hodí nielen mužovi, ale taktiež žene. Celý dizajn je skvelo doplnený o veľký objektív. Ten zaznamenáva videá v krásnej kvalite 2,7 K.

Rozmery kamery sú taktiež viac ako dobré. Je malá a kompaktná. Zmestí sa vám do vrecka a nosiť ju môžete z miesta na miesto. Ak by vás zaujímali presné rozmery, sú takéto:

  • šírka: 5,9 cm
  • výška: 4,1 cm
  • hĺbka: 3 cm
  • hmotnosť: 0,1 kg

Na zadnej časti kamery nájdete LCD displej s veľkosťou 2 palce. Je to dostatočná veľkosť na to, aby ste videli v reálnom čase záznam, ktorý nahrávate, plus kameru cezeň ovládali.

Kvalita záznamu 

Kvalita záznamu je tým najdôležitejším parametrom, ktorý by ste pri kamerách mali sledovať. Podľa neho si totižto vyberiete najlepší model, ktorý vám poskytne krásny videozáznam. Ten si následne budete môcť prehrávať na televízii, v počítači alebo na akomkoľvek inom zariadení.

Možno sa budete čudovať, ako tak malá kamera dokáže zaznamenať tak skvelé zábery. Keď ju však vyskúšate, pochopíte, že ide o jednu z najlepších outdoorových kamier, ktoré sa práve nachádzajú na trhu.

Kamera LAMAX X3.1 má rozlíšenie neuveriteľných 2,7 K, vďaka čomu dostávate kvalitné a ostré zábery. Zabúdať však nesmieme ešte na jednu dôležitú vec. Tou je stabilizátor. Ten je totižto veľmi dôležitý.

Keď má kamera vysoké rozlíšenie, aj ten najmenší pohyb dokáže celý záznam zničiť. Zábery by neboli ostré a pekné. Ako to kamera LAMAX X3.1 vyriešila?

Veľmi jednoducho. Stavila na kvalitný 6-osový stabilizátor. Ten pomáha zaznamenávať tie najostrejšie a najkrajšie zábery aj vtedy, keď sedíte na bicykli, motorke alebo ste vo vode.

Funkcie 

Každá kamera má nejaké funkcie. Model Niceboy VEGA X PRO je na tom rovnako. Nechýbajú mu rôzne vylepšenia, vďaka ktorým sa vám celá práca a nakrúcanie uľahčia.

Niektoré kamery, rovnako ako kamera LAMAX X3.1, dokážu ešte jednu vec. Okrem nakrúcania videí robia aj fotografie. Z kamery sa tak stane zrkadlovka či klasický digitálny fotoaparát.

Kamera LAMAX X3.1 dokáže zachytiť fotografie v kvalite skvelých 16 megapixelov. Je to kvalita, ktorú majú mnohé zrkadlovky alebo mobilné telefóny.

Odteraz na dovolenky neberte fotoaparát aj kameru. Stačí vám len jeden pomocník vo forme LAMAX X3.1.

Nakrúcanie videí pomocou kamery LAMAX X3.1 je veľmi jednoduché aj vďaka uhlu záberu až do 170 °. Ten dokáže zachytiť aj miesta, ktoré by ste inou kamerou do záberu nedali.

Samozrejmosťou je aj Wi-Fi pripojenie. Vďaka nemu už záznamy a fotografie nemusíte presúvať z kamery do mobilného telefónu. Stačí sa pripojiť kamerou a následne ich uverejniť.

A veľkou výhodou je takisto vodotesnosť. Pomocou špeciálneho puzdra, ktoré nájdete v balení, môžete s kamerou snímať záznamy v hĺbke až 30 metrov.

Režimy, ktoré si zamilujete

Každá kamera poskytuje určité režimy, vďaka ktorým môžete robiť rôzne typy videí. Kým niektoré ich majú len zopár, iné modely ich majú desiatky. Z vás, ako bežného používateľa, sa tak stáva profesionálny kameraman, ktorý môže okolie zaznamenať na viacero spôsobov.

Skvelé 2,7 K rozlíšenie si poradí s takmer všetkým. Vytvoriť môžete krásne časozberné zážitky, ktoré vedia ozvláštniť aj nudné video. Nechýba ani možnosť slow motion. Tá zachytáva záznam v spomalenom režime.

Vďaka tomu, že kamera LAMAX X3.1 dokáže zachytávať aj fotografie, máte možnosť robiť sériové fotografie. Stačí stlačiť spúsť kamery a nasnímať vami zvolený objekt.

Ovládanie 

Ovládanie kamery by malo byť jednoduché a intuitívne. Ak chcete zaznamenať niečo nečakané, mali by ste kameru len vytiahnuť, stlačiť tlačidlo a nakrúcať. Niektoré kamery majú náročnejšie, iné zas jednoduchšie ovládanie. Pri výbere by ste mali sledovať aj tento parameter.

Kamera LAMAX X3.1 sa ovláda veľmi jednoducho a to hneď z dvoch dôvodov. Tým prvým je, že celé menu je v slovenčine. Je to prekvapením, pretože mnohé kamery majú anglické, maximálne české nastavenie.

Druhým dôvodom sú fyzické tlačidlá. Pomocou nich si vyberiete všetky nastavenia. Následne už len stačí kameru nechať pracovať.

Kameru LAMAX X3.1 môžete ovládať aj pomocou mobilného telefónu na diaľku. Stačí si aplikáciu stiahnuť z Google Play alebo App Store.

A samozrejmosťou je aj diaľkový ovládač. Tým veľmi jednoducho ovládate celú kameru bez toho, aby ste sa jej dotkli. Ovládač je maličký a môžete ho mať pri sebe aj vtedy, ak nemáte vrecká. Je totižto v podobe náramku. Stačí si ho nasadiť na zápästie.

Ovládač si však musíte dokúpiť. Nie je súčasťou balenia. Nájsť ho môžete v obchode, kde ste kameru kupovali. Poprípade sa obráťte na špecializované e-shopy.

O značke

Lamax je výrobca elektroniky so širokou ponukou. Okrem outdoorových kamier poskytuje aj kamery do auta, bluetooth audio či inteligentnú techniku. K nej sa radia fitness náramky, powerbanky a množstvo ďalšieho. Stavte na jeden výrobok od Lamax aj vy a uvidíte, že budete spokojní.