Videokamery sú dnes veľmi dôležité na nakrúcanie videí z krásnych dovoleniek, príjemných posedení s priateľmi alebo len z dní, ktoré chcete mať zaznamenané. Kamery sú v dnešnom svete vecou, ktorú by ste mali vlastniť aj vy. Vďaka nim totižto viete zachytiť všetky momenty, nakrútiť kratšie videá alebo len tak vyskúšať nejaké zaujímavé efekty, ktoré by ste neskôr mohli zúžitkovať. Mnohí sa dnes živia nakrúcaním videí na sociálne siete a je to zároveň aj ich koníčkom, ktorý radi robia.  Mnohí si myslia, že videokamery dnes nepotrebujú, pretože kvalitné fotoaparáty v mobiloch ich dokážu nahradiť. Pravdou však je, že kamery sa nedajú dnes len tak zameniť za fotoaparáty, zrkadlovky alebo mobily. Ak chcete krásne video záznamy, musíte mať aj kvalitné videokamery, ktoré vám nakrútia úplne všetko, čo potrebujete. Túžite aj vy po krásnych záberoch a videách, ktoré si budete pripomínať aj niekoľko rokov po dovolenke? Určite by ste mali staviť na kvalitnú kameru, ktorá vám spraví dych berúce zábery, nádherné videá a dokonca aj snímky! Uložte si svoje spomienky vo forme kvalitných Full HD videí, ktoré si budete neskôr prehrávať na svojom notebooku, počítači alebo dokonca na televízore. Všetko je možné, len potrebujete kvalitné zariadenie!

Mnohí ľudia si veľmi radi kupujú kamery, ktoré sú prachuvzdorné či vodeodolné. Takíto zákazníci veľmi radi cestujú a svoje kamery často podrobia rôznym ťažkým podmienkam. Nielen cestovatelia, ale aj ľudia, ktorí chcú skúšať niečo nové, si kupujú vodeodolné kamery, vďaka ktorým môžu spraviť nádherné zábery pod vodou. Výhodou mnohých kamier je aj to, že sú menších rozmerov, a preto sa vám budú hodiť na každý jeden deň. Môžete si ich vziať všade so sebou, vďaka čomu môžete takisto veľmi jednoducho spraviť záznam aj z bežného dňa. Takúto výhodu určite ocenia najmä ľudia, ktorí sa robením videí živia. Okrem toho, najnovšie kamery ponúkajú aj vysoké rozlíšenie, vďaka ktorému sa na obraz pozerá omnoho lepšie a celková kvalita videa je lepšia a lepšia. Pomocou dnešných kamier už nenatočíte len rodinné videá, ktoré si potom pozriete z nostalgie doma na televízií, ale takisto kvalitné videozáznamy, ktoré môžete uverejňovať na sociálnych sieťach a pochváliť sa tak perfektnými zážitkami so svojimi priateľmi. Do kamier dnes nemusíte investovať stovky eur. Aj tie najlepšie a značkové už nestoja toľko, ako v minulosti. Doba sa posúva a aj tie najlepšie výrobky, ktoré niekedy stáli príliš veľa, sú dnes omnoho lacnejšie a to aj vďaka tomu, že konkurencia stále silnie. Na trhu tak nájdete naozaj obrovské množstvo rôznych kamier od rôznych značiek, ktoré ste možno doteraz ani len nepoznali. Niet sa ani čomu čudovať. Zákazníci dnes milujú najnovšie výdobytky techniky, a preto tlačia aj na značky, ktoré neustále vyrábajú nové a nové produkty. Každým novým produktom prichádza niečo nové, niečo lepšie a s viacerými funkciami. Výber je omnoho širší, no tým pádom aj ťažší.

Značka Lamax je značkou, ktorú možno nepoznáte, ak sa neorientujete vo svete kamier. Rovnako ju nemusí poznať ani človek, ktorý nakrúca, pretože sa táto značka zameriava skôr na outdoorové kamery, ktoré sú trochu iné, ako tie klasické. Outdoorové kamery sú vhodné najmä na rôzne dobrodružstvá a zaujímavé výlety, ktoré prežijete so svojimi priateľmi či známymi. Sú to kamery, ktoré nakrúcajú aj adrenalínové zážitky, sú vodeodolné, prachuvzdorné a pár im neurobí takmer nič. Značka Lamax je v tomto smere naozaj priekopníkom a odborníkom a za skvelé ceny vám ponúka tie najlepšie a najnovšie výrobky, o ktoré by ste mohli mať záujem. Kamery majú príjemné rozmery, dajú sa jednoducho používať a môžete ich používať každý jeden deň, nielen na špeciálne výlety, pri ktorých vám stúpa tlak a adrenalín. Okrem skvelého prevedenia a príjemnej ceny vám značka ponúka aj výrobky, ktoré majú perfektné “vnútro” a ponúkajú vám tak skvelé videozáznamy, na ktoré sa skvelo pozerá. Jednou z tých najlepších kamier je outdoorová kamera LAMAX X10.

Jeden z najnovších modelov outdoorových kamier LAMAX X10 sa posúva do najvyššej triedy akčných kamier, ktoré nemusíte len držať v rukách, ale takisto si ich môžete pripnúť na nejakú časť oblečenia alebo dokonca na hlavu. Kamera je vhodná nielen pre profesionálnych kameramanov, ale takisto aj pre bežných ľudí a adrenalínových športovcov, ktorí určite ocenia kvalitu ukážkovo plynulého a prepracovaného 4K videa. Kompromisy tu žiadne nie sú. Skvelá cena a vysoká kvalita, to je presne to, čo vám kamera ponúka. Okrem toho, LAMAX X10, vám ponúka aj rôzne zaujímavé funkcie a príslušenstvo, medzi ktoré sa radí napríklad diaľkový ovládač.

To, aký výsledok vám kamera LAMAX X10 ponúkne závisí aj od toho, aké rozlíšenie vám ponúka. Tento model od značky Lamax vám ponúka videozáznam vo forme 4K, 2K, 1080p a 720p. Je len na vás, čo si vyberiete. Nakrúcať môžete aj pomocou kvalitných komponentov ako napríklad 12 Mpx CMOS obrazový snímač Sony IMX117, chipset Ambarella A12 a kvalitnou šošovkou, ktorá vám umožňuje nakrúcať videá s uhlom záberu až 170 stupňov.

Ak si kúpite nejakú outdoorovú kameru a nemáte k nej príslušenstvo, môžete sa cítiť, akoby ste kúpili len polotovar. Pri takomto type kamier je veľmi dôležité mať pri sebe aj príslušenstvo, ktoré kamera LAMAX X10 ponúka. K nej totižto dostanete 20 kusov rozličného príslušenstva, medzi ktoré patrí napríklad diaľkový ovládač alebo vodotesné puzdro. Svoju kameru tak môžete využívať naplno.

Kamery v dnešnej dobe nie sú len na to, aby nakrúcali. Rovnako vám ponúkajú aj funkcie, o ktorých by ste doteraz možno ani len nepočuli. Zástupcovia najvyšších tried akčných kamier vám ponúkajú napríklad účinnú stabilizáciu pomocou EIS, časozberné fotografie či video, nahrávanie v časovej slučke, efektné nočné fotografie vďaka funkcií Nightphoto, automatické spomalené zábery, nastavenie uhlu záberu FOV, diaľkový ovládač alebo napríklad bezdrôtové pripojenie ako Wi-Fi či Bluetooth.

Či už plánujete pomocou kamery LAMAX X10 fotiť alebo nakrúcať, vždy vás odmení perfektnými ostrými výsledkami, ktoré si zamilujete. Nevhodne osvetlené podmienky alebo protisvetlo? Kameru značky Lamax nezastaví nič a týchto problémov sa báť nemusíte. Vyrazte so svojimi priateľmi do prírody, mesta alebo aquaparku, zapnite kameru a tešte sa z obrazu, ktorý vidíte. V minulosti by vám niečo takéto mohol ponúknuť len profesionál. Fotoaparát alebo zrkadlovku môžete nechať doma, pretože vám táto outdoorová kamera ponúkne aj kvalitné snímky. LAMAX X10 dokáže vďaka kvalitnej optike a senzoru Sony IMX 117 vykúzliť naozaj prekrásne fotky.

A čím všetkým je kamera LAMAX X10 obdarená? Ponúka vám napríklad účinnú stabilizáciu obrazu EIS. Pri aktivácií tejto funkcie dochádza k eliminácií väčšiny otrasov a výsledkom je úžasne plynulý a profesionálny záznam. Nemusíte sa báť nepríjemných výsledkov, na ktoré by sa nedalo pozerať. Stabilizáciu môžete využívať pri natáčaní v režime 1080p. Spomenúť však musíme aj diaľkový ovládač, ktorým môžete kameru pohodlne a priamo zo svojho zápästia ovládať. Hlavnou výhodou oproti ovládania kamery pomocou Wi-Fi pripojenia a smartfónu je výdrž batérie a skladnosť drobného ovládača, ktorý jednoducho zmestíte úplne všade.

Potrebujete nakrúcať v prostredí, kde je voda? Vďaka vodeodolnému krytu môžete kameru LAMAX X10 ochrániť od toho, aby bola poškodená pôsobením vody. Rovnako vám kvalitný a hlasitý záznam zabezpečuje aj kvalitný mikrofón, ktorý bez ohľadu na to, kde sa kamera nachádza, nahráva úplne všetko.

Prejdime na samotné a veľmi zaujímavé funkcie. Kamera LAMAX X10 je vybavená integrovaným Wi-Fi modulom, ktorý umožňuje prepojenie s ľubovoľným mobilným telefónom či tabletom, ktorý je vybavený operačným systém iOS alebo Android. Pomocou aplikácie CamApp X môžete telefónom na diaľku nastavovať úplne všetko čo na kamere potrebujete. Takisto môžete do mobilu za pomoci tejto aplikácie sťahovať všetky záznamy, ktoré potrebujete a zdieľať ich s priateľmi. Zaujímavosťou je aj časozberné video, ktoré sa za poslednú dobu stalo veľmi obľúbeným. Bez nutnosti nejakých špeciálnych nastavení veľmi jednoducho nakrútite všetko, čo potrebujete. Nastavenie takisto umožňuje zvolenie vhodného intervalu medzi vytvorením jednotlivých snímok. Medzi ďalšie funkcie patrí napríklad spomalený plynulý videozáznam, ktorý vás určite zaujme a využijete ho.

Vďaka vodeodolnému a veľmi odolnému puzdru môžete kameru používať aj v horších podmienkach, kde by ste inú elektroniku radšej ani neťahali so sebou. S kamerou tak môžete bezpečne nakrúcať záznamy aj 40 metrov pod vodnou hladinou. Priamo v tele kamery máte aj statívový závit, vďaka ktorému môžete postaviť kameru na stojan a nakrúcať všetko bez toho, aby ste ju držali.

Len donedávna malo mnoho akčných a outdoorových kamier problémy s kvalitou fotografií. Dnes tomu však tak nie je a kamera LAMAX X10 vám tak ponúka plnohodnotné snímky aj za zlého počasia či osvetlenia. Ste niekde na horách a máte krásny výhľad na nočnú oblohu? Spravte si krásne fotografie pomocou režimu dlhej uzávierky, ktorý vám kamera LAMAX X10 ponúka. Po umiestnení kamery na statív stačí len stlačiť spúšť a užívať si fotografovanie nočnej oblohy. Rovnako si môžete zvoliť aj efekt nočnej širokouhlej fotografie s notoricky známymi čiarami svetiel automobilov po ceste zahalenej tmou.

Nezabudnite ani na možnosť zapnutia funkcie rýchleho nahrávania, vďaka ktorému neprídete o žiaden dôležitý moment. Kamera automaticky spustí záznam videa ihneď po jej zapnutí. Stlačením spúšte kamery takisto spravíte v závislosti na nastavení až 30 obrázkov behom krátkeho časového úseku.

Každý profesionál vie, že je občas potreba pomôcť automatickému nastaveniu obrazu. Behom robenia záznamu v nevhodnom osvetlení môžete aj manuálne nastavovať meranie expozície, svetelnosť, ISO, ostrosť záznamu, vyváženie bielej alebo rôzne farebné filtre.

Okrem manuálu môžete využiť aj české menu, ktoré vám poradí v úplne všetkom. Nemusíte sa takisto báť ani toho, že by ste kameru nevedeli ovládať, pretože jej ovládanie je intuitívne.