Máte radi dobrodružstvo a potrebovali by ste pri sebe partnera, ktorý by to celé nakrútil? V tom prípade by ste mali staviť na outdoorové kamery, ktoré majú nielen kompaktné rozmery, ale taktiež skvelé funkcie. Sú odolné voči prachu, vode a nárazom. Nehovoriac o kvalitnom zázname. Ten urobia aj vtedy, ak sa pohybujete po nerovnom povrchu.

Pri výbere kamery je dôležité sledovať rôzne parametre, medzi ktoré sa radí najmä kvalita videa. Ak si chcete vytvoriť tie najkrajšie zábery, nemali by ste na kamere šetriť. Okrem kvality je dobré zamerať sa aj na dizajn či doplnkové funkcie.

Kamery dnes dokážu okrem nakrúcania aj fotiť alebo sa pripojiť na internetovú sieť a pridávať nakrútené zábery na sociálne siete. A to nie je všetko. Stavte na kameru z dnešnej recenzie a uvidíte, že ju len tak z ruky nepustíte.

Rýchly náhľad

Potrebujete nakrútiť svoj najbližší výstup na jeden z vrchov alebo potápanie v extrémnych hĺbkach? Stavte na kameru LAMAX X10.1, ktorá váš výlet povznesie na úplne iný level. Okrem toho, že nakrúti každú jednu situáciu, vám poskytne ostrý obraz v 4K a slowmotion vo Full HD.

To však stále nie je všetko. Kamera LAMAX X10.1 je pomocníkom, ktorého si zamilujete aj vďaka extra baterke v balení a dlhej výdrži. Stále premýšľate, či by ste mali na kameru staviť? Prečítajte si našu dnešnú recenziu, ktorá vás rozhodne presvedčí.

Dizajn 

Kamery majú v dnešnej dobe štýlový a minimalistický dizajn, vďaka čomu sa hodia do ruky žene aj mužovi. Mnohé z nich majú taktiež kompaktné rozmery, aby ste mohli nahrávať tie najlepšie zábery kdekoľvek sa nachádzate. Dizajn síce kúpu pri kamerách príliš neovplyvňuje, no určitým spôsobom by ste ho do úvahy mali brať. Ako je na tom model kamery LAMAX X10.1?

Výzor kamery LAMAX X10.1 je minimalistický a jednoduchý. Jej plastové telo je odeté do čiernej farby, vďaka čomu sa hodí ako žene, tak aj mužovi. Celý dizajn je následne doplnený a veľký objektív, ktorý je len čerešničkou na torte.

Kamera LAMAX X10.1 je veľmi ľahká, pretože je vytvorená z kvalitného a odolného plastu. V prípade, že by ste si ju chceli vziať pod vodu alebo niekam na túru, si nezabudnite so sebou vziať aj plastový kryt. Ten nájdete v balení.

Tento kryt vašu kameru ochraňuje nielen pred škrabancami, ale taktiež jej dáva vlastnosť vodeodolnosti. Pokojne s ňou nahrávajte krásne zábery pod vodou. V puzdre dosahuje kamera vodotesnosť až do hĺbky 40 metrov.

Hlavnou výhodou kamery LAMAX X10.1 sú jej rozmery. Tie sú veľmi kompaktné. Môžete si ju vziať kamkoľvek pôjdete. Pokojne ju strčte do vrecka. Ak by vás zaujímali presné rozmery, sú takéto:

  • šírka: 6 cm
  • výška: 4,4 cm
  • hĺbka: 3,3 cm
  • hmotnosť: 0,1 kg

Kamera je aj ľahká, takže vám v rukách neoťažie ani po dlhšom čase nakrúcania.

Kvalita záznamu 

Kvalita záznamu je tým najdôležitejším parametrom, ktorý by ste pri kamerách mali sledovať. Podľa neho si totižto vyberiete najlepší model, ktorý vám poskytne krásny videozáznam. Ten si následne budete môcť prehrávať na televízii, v počítači alebo na akomkoľvek inom zariadení.

Mnohé outdoorové kamery síce poskytujú vysokú kvalitu, no pri horších podmienkach, ako napríklad nespevnená cesta, sú záznamy trasľavé a nekvalitné. Výhodou je, že kamera LAMAX X10.1 má množstvo funkcií, v rámci ktorých nájdete aj optickú stabilizáciu (OIS). Tá sa postará o to, aby ste mali aj v náročných podmienkach vždy ostré zábery.

Kvalita obrazu na kamere je perfektných 4K, čo je ďaleko za hranicami Full HD. Poskytuje tak tie najkrajšie a najostrejšie zábery, ktoré si zamilujete. Takéto zábery sú však príliš veľké a zaberajú množstvo pamäte. Práve preto modelu nechýba moderný kodek H.265 šetriaci miesto.

Plus, ku kvalite obrazu musíme spomenúť aj fotografie v rozlíšení až 12 Mpx. Počas nakrúcania tak pokojne robte aj snímky.

Funkcie

Každá kamera má nejaké funkcie. Model LAMAX X10.1 je na tom rovnako. Nechýbajú mu rôzne vylepšenia, vďaka ktorým sa vám celá práca a nakrúcanie uľahčia.

Medzi tieto funkcie sa radí napríklad zabudovaná Wi-Fi alebo APPC LAMAX Hi Cam, pomocou ktorých môžete svoje videá upravovať a rovno zdieľať na sociálne siete bez použitia mobilného telefónu či iného zariadenia.

Pri práci vám pomôže dostatočne veľký a jasný LCD displej. Jeho rozmery sú 2 palce. To znamená, že je dostatočne veľký na to, aby ste na ňom uvideli všetky detaily.

Nehovoriac o tom, že pri nakrúcaní videí môžete v reálnom čase na displeji vidieť čo nahrávate. Nikdy sa nestane, že by ste nakrútili niečo nesprávne alebo by ste to na zázname nevideli.

Režimy, ktoré si zamilujete

Každá kamera poskytuje určité režimy, vďaka ktorým môžete robiť rôzne typy videí. Kým niektoré ich majú len zopár, iné modely ich majú desiatky. Z vás, ako bežného používateľa, sa tak stáva profesionálny kameraman, ktorý môže okolie zaznamenať na viacero spôsobov.

Jedným z týchto režimov je slowmotion. Ten môžete využívať aj vo Full HD rozlíšení. Spomalené zábery sú nielen moderné a zaujímavé, ale taktiež vo vysokej kvalite.

V HD rozlíšení ide video spomaliť až o 8-krát vďaka 240 fps.

Okrem slowmotion je veľmi obľúbené aj timelapse video. V tomto prípade ide o časozberné video. Pomocou jednoduchého nastavenia a zvolenia vhodného intervalu si viete urobiť kamerou LAMAX X10.1 svoje vlastné.

Ďalej nechýba možnosť robiť zábery. Z kamery LAMAX X10.1 sa veľmi jednoducho stane kvalitný fotoaparát. Môžete s ním robiť fotografie v rozlíšení až 12 Mpx.

Kamera LAMAX X10.1 dokáže urobiť nielen klasické, ale aj sériové fotografie. V závislosti od nastavenia si môžete spraviť až 15 obrázkov počas krátkeho časového úseku.

A profesionáli si prídu na svoje najmä v rámci manuálneho nastavenia. Sami si počas robenia záznamu nastavíte expozíciu, ISO, ostrosť, vyváženie bielej a ďalšie farebné filtre.

Ovládanie 

Ovládanie kamery by malo byť jednoduché a intuitívne. Ak chcete zaznamenať niečo nečakané, mali by ste kameru len vytiahnuť, stlačiť tlačidlo a nakrúcať. Niektoré kamery majú náročnejšie, iné zas jednoduchšie ovládanie. Pri výbere by ste mali sledovať aj tento parameter.

Ovládanie kamery LAMAX X10.1 je veľmi jednoduché. Na svojom tele má tlačidlá, z ktorých si vyberáte jednotlivé nastavenia. V prípade, že by ste pri kamere neboli, ju môžete ovládať aj pomocou diaľkového ovládača.

Ten nájdete v balení ako príslušenstvo. Je veľmi praktický pretože je vo forme náramku. Stačí si ho dať len na zápästie.

Kameru môžete ovládať aj pomocou aplikácie LAMAX Hi Cam. Na diaľku cez telefón vyberáte nastavenia a môžete vidieť aj živý náhľad. Nechýba ani možnosť sťahovania získaných záznamov priamo do mobilného telefónu pre okamžité zdieľanie v priateľmi.

Plus, ovládanie je veľmi jednoduché, pretože kamera poskytuje slovenské menu.

Príslušenstvo, ktoré si zamilujete

Pri používaní kamery LAMAX X10.1 budete určite potrebovať príslušenstvo, ktoré vám pomôže pri nevhodných podmienkach ako napríklad pod vodou alebo na horách.

Jedným z takýchto kúskov je napríklad vodeodolný a prachuvzdorný obal. Pomocou neho môžete kameru vystavovať aj nepriaznivým podmienkam.

Následne v balení nájdete aj extra baterku. Pomocou tej zas môžete nahrávať videá omnoho dlhšie. Nikdy sa nestane, že by ste museli nakrúcanie prerušiť z dôvodu nedostatku energie.

A samozrejmosťou je aj diaľkový ovládač. Tým veľmi jednoducho ovládate celú kameru bez toho, aby ste sa jej dotkli. Ovládač je maličký a môžete ho mať pri sebe aj vtedy, ak nemáte vrecká. Je totižto v podobe náramku. Stačí si ho nasadiť na zápästie.

O značke

Lamax je výrobca elektroniky so širokou ponukou. Okrem outdoorových kamier poskytuje aj kamery do auta, bluetooth audio či inteligentnú techniku. K nej sa radia fitness náramky, powerbanky a množstvo ďalšieho. Stavte na jeden výrobok od Lamax aj vy a uvidíte, že budete spokojní.