Pre niekoho je veľmi dôležité mať zachytené tie najkrajšie okamihy života presne tak, ako sa stali aj v reálnom živote. Séria fotografií vám nikdy neprinesie presne to, čo by ste inak požadovali od kvalitného videozáznamu. Práve aj to je dôvod, prečo mnohí ľudia stavia na kameru. Chcú mať totižto všetko zaznamenané. Najmú staršie generácie vedia, že dnešné moderné kamery sú omnoho jednoduchšie na ovládanie, ako tie, ktoré ste si kúpili pred niekoľkými rokmi. My sa ani nečudujeme. Najnovšie prístroje majú kvalitné spracovanie, jednoduché a intuitívne ovládanie a najmä štýlový dizajn, vďaka ktorému si zamilujete výrobok okamžite. Výsledkom týchto kamier však nie sú len také hocijaké záznamy. Naopak, ako výsledok získate zážitok plný farieb s autentickým zvukom. Nakrúcanie videa je síce trochu ťažšie, ako fotografovanie fotografií, no môžete si byť istí, že pri tých najnovších kamerách sa vám to bez problémov podarí. Mnohé kamery, v najnovších asi väčšina, má zabudovaný aj stabilizátor obrazu, ktorý vám ponúka kvalitný záber aj vtedy, ak sa vám v priebehu nakrúcania ruka triasla alebo ste nestáli na práve rovnom povrchu. Zaujímavé a pútavé video tak spravíte s modernou a kvalitnou kamerou, ktorá je už teraz na trhu. Jediná prekážka, ktorá vám stojí v ceste je, vybrať si tú najlepšiu z veľkého množstva. Niekedy sa to môže zdať ako neuveriteľný a ťažký proces, no ak sa do toho ponoríte a budete porovnávať niekoľko druhov, ktoré vás zaujali, určite prídete na to, ktorá kamera je pre vás najlepšia, a ktorú by ste si mali po návšteve obchodu odniesť domov. Nezabudnite však, že aj napriek tomu, že je dizajn veľmi dôležitý, funkcie kamery a jej výkonnosť je v tomto prípade omnoho dôležitejšia, a preto si dajte poradiť aj nejakým odborníkom, ktorý vám vysvetlí, ako na to.

V dnešnom svete je veľmi potrebné mať doma dostatok elektroniky. Okrem mobilov, notebookov a počítačov či nejakých prehrávačov, by ste mali mať v “zásobe” aj nejaké tie digitálne fotoaparáty, zrkadlovky či kamery, pretože každý jeden deň, významná udalosť alebo len nejaký výlet či dovolenka, sú predsa situáciou, ktorú musíte a chcete mať zaznamenanú navždy. Rovnako sú na tom aj sociálne siete, ktoré sú zaplavené nádhernými a zaujímavými fotografiami a snímkami. Určite aj vy radi prispievate na rôzne sociálne siete a ak ste to doteraz robili len s fotkami, odteraz môžete aj s videami, pretože práve kvalitné kamery sú niečo, čo by vám doma nesmelo chýbať. Ak totižto nechávate všetko na svoj fotoaparát alebo zrkadlovku, nikdy nemáte tak dobrý video záznam ako vtedy, keď si ho spravíte práve kvalitnou kamerou. Predsa len, mobil, zrkadlovka alebo digitálny fotoaparát nie sú stavané na to, aby vám ponúkali “výrobu” videozáznamov. Mobily sú určené skôr na volanie, SMS-kovanie či na iné, veľmi dôležité veci, a zrkadlovky majú zas veľmi hlavnú funkciu robenia fotografií. Dnešné kamery nestoja príliš veľké čiastky, ako to bývalo niekedy v minulosti a takisto nie sú na trhu len profesionálne kamery, ktoré by ste nevedeli ovládať alebo by bolo ich ovládanie ťažké. Nájdete tu takisto kamery, ktoré sú vhodné pre amatérov a začiatočníkov, ktorých nakrúcanie videí baví a chcú sa v tom posúvať vpred. A sú to takisto kamery pre rodiny s deťmi alebo pre páry, či jednotlivcov, ktorí len chcú zaznamenávať nejaké situácie.

Značka GoPro je rokmi overená značka, ktorá má mnohých priaznivcov. Všetci zákazníci sú spokojní s výberom, pretože ani jedného z nich nesklamal výsledok. Jej meno pozná takmer každý, kto sa aspoň trochu orientuje vo svete fotografie či videa. Táto značka patrí medzi celkom mladé značky, ktoré sa dostali na náš trh pred niekoľkými rokmi. Aj napriek tomu však dokázala značka rozvíriť vody v tomto segmente trhu. Ak túžite po krásnych videách, no patríte len k začiatočníkom, ktorí nechcú investovať príliš veľké čiastky do svojej novej kamery, mali by ste staviť na kamery od značky GoPro, ktoré sú určené nielen pokročilým, ale takisto aj začiatočníkom. Značka Canon má totižto naozaj veľmi veľa fanúšikov, ktorí nie sú len profesionáli, ale takisto aj amatéri, ktorí potrebujú spraviť kvalitné snímky a nahrávky, a ukázať ich svetu napríklad na sociálnych sieťach. Nádherné zábery sa tak potom tešia veľkej obľube. Práve kamera GoPro HERO5 vám ponúka veľký pokrok, ktorý od svojich videí budete určite vyžadovať

Milovníci dobrodružstiev a perfektných akcií, zbystrite pozornosť! Pri takýchto perfektných akciách by ste mali mať aj svojho pomocníka, ktorým je outdoorová videokamera, ktorá zvládne úplne všetko. Práve outdoorová kamera GoPro HERO5 sa stane vaším praktickým pomocníkom, ktorý bude každý jeden deň s vami. Nejde o žiadny prehnaný idealizmus. Svojimi vynikajúcimi vlastnosťami totižto nadväzuje na obrovský úspech svojich predchodcov, ktorí zožali veľkú slávu. Tieto kamery neboli len štýlové, ale takisto aj praktické. Nový model kamery GoPro HERO5 vám tak prináša nové funkcie a zaujímavé výsledky, ktoré si zamilujete.

Outdoorová kamera GoPro HERO5 vám ponúka omnoho viac, ako si myslíte a prekvapí vás pri úplne každom jednom úkone. Jej hmotnosť je naozaj veľmi nízka a rovná sa len 0,1 kilogramu. Naucítite ju ani keď sa budete venovať akýmkoľvek adrenalínovým alebo športovým aktivitám. Podobne veľmi príjemné, ako aj hmotnosť, sú aj jej rozmery a to len 6 x 4,2 x 3 cm, čo z nej robí naozaj kvalitnú a veľmi maličkú praktickú kameru, ktorú môžete mať so sebou úplne všade. Skvelou funkciou je aj vodeodolnosť až do hĺbky 10 metrov, bez použitia krytu, takže veľmi jednoducho môžete nakrúcať aj svoje surferské zážitky. Ak však použijete vodeodolný kryt, môžete ísť až do hĺbky 60 metrov a preskúmať, čo sa v hlbinách morí alebo oceánov nachádza.

Mnohí ľudia sa boja toho, že kamery, ktoré si kúpia, budú veľmi ťažko na obsluhu, a preto budete musieť používať stále nejaké príručky. Outdoorová kamera GoPro HERO5 vám ponúka intuitívne ovládanie, ktoré zjednodušuje ovládanie kľúčových funkcií prostredníctvom dvojpalcového dotykového LCD displeja, prípadne s využitím multifunkčného tlačidla, ktoré reguluje radu integrovaných vychytávok. Kamera sa takisto nebráni ani hlasovému zadávaniu príkazov, vďaka čomu ju jednoducho kedykoľvek zapnete a začnete nakrúcať, aj s plnými rukami. Aby všetko bežalo ako po masle, kamera je vybavený výkonným procesorom A10.

Aj napriek tomu, že je kamera len malou “plastovou krabičkou”, ponúka naozaj široké spektrum rôznych funkcií a kvalitných výsledkov. Vaše videá budú v strhujúcej kvalite Ultra HD rozlíšení (čo činí 3840 x 2160 bodov), s ktorým vytvárate nádherné a krásne zachytené detaily, autentické farby, prirodzené tieňovanie a bohaté možnosti ďalšieho spracovania vrátane impozantného prehrávania na 4K televízií. Vyberať si môžete aj s ďalších variant, ako je napríklad nahrávanie v rozlíšení 2560 x 1440 bodov pri 80 snímkach za sekundu, 1980 x 1080 bodov pri 120 snímkach za sekundu, 1280 x 960 bodov pri 120 snímkach za sekundu alebo 1280 x 760 bodov pri 240 snímkach za sekundu.

Okrem toho, že vám kamera ponúka veľmi kvalitné nahrávanie Ultra HD videozáznamu, ponúka vám takisto aj rozlíšenie 12 MPx na fotenie fotografií. Kamera GoPro HERO5 vám ponúka možnosť vytvárať až 30 snímok za sekundu a svetelnosť objektívu f/2,8 zvládne urobiť snímky, ktoré majú perfektnú výslednú kvalitu. Niektoré sa budú jednoducho rovnať aj plnohodnotným fotoaparátom. Problémom nie je ani vytváranie veľkoplošných fotografií, ktoré budú aj na veľkej obrazovke plné ostrých detailov. Vstavaný stabilizátor sa zas postará o to, aby bol obraz a následný výsledok, či už videa alebo fotografie, ostrý aj v tom prípade, že by sa vám triasla ruka.

Pri kamere GoPro HERO5 si môžete užiť to, že vám kamera ukáže to, čo vie. Okrem klasického fotografovania vo formáte JPEG dokáže takisto robiť aj tzv. RAW snímky, ktoré obsahujú omnoho viac informácií ako bežná fotografia alebo môžete snímať širokouhlým dynamickým rozsahom kontrastu. Nechýba ani funkcia lineárnej FOW (Field of View), ktorá umožňuje meniť uhol záberu pre video a fotografie. Automatické otočenie obrazu či súbežné fotenie behom nahrávania je samozrejmosťou.

Kamera GoPro HERO5 sa dokáže prispôsobiť úplne každému jednému prostrediu. Môžete vyskúšať funkciu cyklického (nekonečného) nahrávania, vďaka ktorému spravíte naozaj zaujímavé snímky, ktoré budete milovať. S vlastnosťami snímania sa môžete zahrať a využiť tak napríklad funkciou Super View , ktorá dokáže vtiahnuť do deja natoľko, že prežijete všetko odznova. Funkcia Auto Low Light rozlišuje drobné svetelné nuancie, vďaka čomu budú výsledky naozaj ešte lepšie.

S kamerou získavate zabudovanú Wi-Fi technológiu, s ktorou sa jednoducho dostanete na internet a môžete tak zdieľať svoje výtvory na sociálnych sieťach. K pripojeniu s múdrymi zariadeniami ako napríklad s televíziou, telefónom, tabletom a podobne, nie je potrebný žiaden kábel. Za pomoci Bluetooth technológie spárujete obe zariadenia veľkou rýchlosťou. Značka GoPro nezabúda ani na zálohovanie, k čomu vám ponúka možnosť nahrávania výtvorov do cloudu na GoPro Plus. Metóda je rýchla, efektívna a k zálohovaniu nepotrebujete žiaden externý disk.

S pomocou kamery GoPro HERO5 môžete získať pocit, že myslí za vás a bude stále pri vás aj v tých najhorších a anjadrenalínovejších zážitkoch. Jednou z užitočných funkcií je napríklad zaznamenávanie GPS polohy, tri mikrofóny pre autentické uchovávanie zvuku alebo rozhranie pre prenos výsledkov. Súčasťou balíčka je aj rámček na kameru, dobíjajúcu batériu, zakrivený a plochý lepiaci držiak a USB-C kábel.