V dnešnom svete je veľmi potrebné mať doma dostatok elektroniky. Okrem mobilov, notebookov a počítačov či nejakých prehrávačov, by ste mali mať v “zásobe” aj nejaké tie digitálne fotoaparáty, zrkadlovky či kamery, pretože každý jeden deň, významná udalosť alebo len nejaký výlet či dovolenka, sú predsa situáciou, ktorú musíte a chcete mať zaznamenanú navždy. Rovnako sú na tom aj sociálne siete, ktoré sú zaplavené nádhernými a zaujímavými fotografiami a snímkami. Určite aj vy radi prispievate na rôzne sociálne siete a ak ste to doteraz robili len s fotkami, odteraz môžete aj s videami, pretože práve kvalitné kamery sú niečo, čo by vám doma nesmelo chýbať. Ak totižto nechávate všetko na svoj fotoaparát alebo zrkadlovku, nikdy nemáte tak dobrý video záznam ako vtedy, keď si ho spravíte práve kvalitnou kamerou. Predsa len, mobil, zrkadlovka alebo digitálny fotoaparát nie sú stavané na to, aby vám ponúkali “výrobu” videozáznamov. Mobily sú určené skôr na volanie, SMS-kovanie či na iné, veľmi dôležité veci, a zrkadlovky majú zas veľmi hlavnú funkciu robenia fotografií. Dnešné kamery nestoja príliš veľké čiastky, ako to bývalo niekedy v minulosti a takisto nie sú na trhu len profesionálne kamery, ktoré by ste nevedeli ovládať alebo by bolo ich ovládanie ťažké. Nájdete tu takisto kamery, ktoré sú vhodné pre amatérov a začiatočníkov, ktorých nakrúcanie videí baví a chcú sa v tom posúvať vpred. A sú to takisto kamery pre rodiny s deťmi alebo pre páry, či jednotlivcov, ktorí len chcú zaznamenávať nejaké situácie.

Mnohí ľudia si veľmi radi kupujú kamery, ktoré sú prachuvzdorné či vodeodolné. Takíto zákazníci veľmi radi cestujú a svoje kamery často podrobia rôznym ťažkým podmienkam. Nielen cestovatelia, ale aj ľudia, ktorí chcú skúšať niečo nové, si kupujú vodeodolné kamery, vďaka ktorým môžu spraviť nádherné zábery pod vodou. Výhodou mnohých kamier je aj to, že sú menších rozmerov, a preto sa vám budú hodiť na každý jeden deň. Môžete si ich vziať všade so sebou, vďaka čomu môžete takisto veľmi jednoducho spraviť záznam aj z bežného dňa. Takúto výhodu určite ocenia najmä ľudia, ktorí sa robením videí živia. Okrem toho, najnovšie kamery ponúkajú aj vysoké rozlíšenie, vďaka ktorému sa na obraz pozerá omnoho lepšie a celková kvalita videa je lepšia a lepšia. Pomocou dnešných kamier už nenatočíte len rodinné videá, ktoré si potom pozriete z nostalgie doma na televízií, ale takisto kvalitné videozáznamy, ktoré môžete uverejňovať na sociálnych sieťach a pochváliť sa tak perfektnými zážitkami so svojimi priateľmi. Do kamier dnes nemusíte investovať stovky eur. Aj tie najlepšie a značkové už nestoja toľko, ako v minulosti. Doba sa posúva a aj tie najlepšie výrobky, ktoré niekedy stáli príliš veľa, sú dnes omnoho lacnejšie a to aj vďaka tomu, že konkurencia stále silnie. Na trhu tak nájdete naozaj obrovské množstvo rôznych kamier od rôznych značiek, ktoré ste možno doteraz ani len nepoznali. Niet sa ani čomu čudovať. Zákazníci dnes milujú najnovšie výdobytky techniky, a preto tlačia aj na značky, ktoré neustále vyrábajú nové a nové produkty. Každým novým produktom prichádza niečo nové, niečo lepšie a s viacerými funkciami. Výber je omnoho širší, no tým pádom aj ťažší.

Značka GoPro je rokmi overená značka, ktorá má mnohých priaznivcov. Všetci zákazníci sú spokojní s výberom, pretože ani jedného z nich nesklamal výsledok. Jej meno pozná takmer každý, kto sa aspoň trochu orientuje vo svete fotografie či videa. Táto značka patrí medzi celkom mladé značky, ktoré sa dostali na náš trh pred niekoľkými rokmi. Aj napriek tomu však dokázala značka rozvíriť vody v tomto segmente trhu. Ak túžite po krásnych videách, no patríte len k začiatočníkom, ktorí nechcú investovať príliš veľké čiastky do svojej novej kamery, mali by ste staviť na kamery od značky GoPro, ktoré sú určené nielen pokročilým, ale takisto aj začiatočníkom. Značka Canon má totižto naozaj veľmi veľa fanúšikov, ktorí nie sú len profesionáli, ale takisto aj amatéri, ktorí potrebujú spraviť kvalitné snímky a nahrávky, a ukázať ich svetu napríklad na sociálnych sieťach. Nádherné zábery sa tak potom tešia veľkej obľube. Práve kamera GoPro HERO5 Session vám ponúka veľký pokrok, ktorý od svojich videí budete určite vyžadovať.

Pre lepšie ujasnenie kamery GoPro HERO5 Session, či samotnej značky GoPro, je dobré vedieť, že je to značka, ktorá sa orientuje na adrenalín, zábavu a skúšanie nových vecí. Ak sa teda chystáte do prírody za dobrodružstvom, novými zážitkami a niečím novým, určite by ste si so sebou mali vziať aj kameru, ktorá toto všetko perfektne zaznamená. Mnohí ľudia však nemajú príliš veľa záznamov z adrenalínových zážitkov, pretože ich obmedzuje jeden faktor, ktorým je to, že ich kamery nie sú tak odolné. Ak si chcete všetky zážitky, a tým myslíme naozaj úplne všetky, zachovať vo svojej pamäti čerstvo a mať ich nakrútené na kamere, mali by ste staviť na GoPro HERO5 Session, ktorá vám nakrúti a zároveň aj uchová všetko, čo chcete. Svojimi unikátnymi vlastnosťami s dôrazom na spoľahlivosť aj v tých najneobvyklejších podmienkach vám s istotou zaručuje, že bude pri vás neustále, pri každom novom zážitku. Od svojich predchodcov sa posunula o niečo dopredu a ponúka vám tak ideálnu vyváženosť medzi kvalitou a cenou.

Outdoorová kamera GoPro HERO5 Session je jedným prekvapením za druhým. V malej plastovej krabičke je ukrytých niekoľko perfektných vlastností, kvôli ktorým si ju zamilujete ešte viac. Jej hmotnosť je len 0,1 kilogramu, čo znamená, že vám nebude nikde zavadzať a takisto ju prakticky nikde neucítite, ak ju budete mať pri sebe na túrach alebo pri výletoch. Jej rozmery sú 4 x 4 x 4 (šírka x výška x hrúbka), čo vám ponúka jednoduché uschovanie do vrecka, batohu, ľadvinky či hocikde, kde budete potrebovať. Bez použitia krytu ju môžete dokonca používať až do hĺbky 10 metrov a v prípade, že potrebujete ísť ešte nižšie, máte v ponuke vodotesný obal, ktorý vám dáva priestor ísť ešte hlbšie a to do hĺbky až 60 metrov. Plávajte, skáčte do vody a robte čo chcete, pretože s kamerou GoPro HERO5 Session môžete.

Bojíte sa, že pri vybalení kamery z krabičky sa na vás vysype niekoľko príručiek a rôznych papierikov s návodmi, ako kameru ovládať? Nemusíte sa báť, nič také nehrozí. Kamera GoPro HERO5 Session je vhodná nielen pre pokročilých, ale takisto aj pre amatérov a začiatočníkov, ktorí kameru v ruke ešte nedržali. Je vybavená intuitívnym ovládaním, medzi ktoré sa radí napríklad multifunkčné tlačidlo, s ktorým máte pod palcom všetky kľúčové funkcie od zapínania a vypínania prístroja až k spusteniu nahrávania či fotografovania. Presne tak, pomocou kamery od značky GoPro môžete aj fotiť! Vyskúšať si môžete aj hlasové zadávanie povelov, ktorým zariadenie veľmi jednoducho rozumie.

Mnohé dnešné kamery ponúkajú HD rozlíšenie alebo Full HD. Toto rozlíšenie býva už klasickou a častou súčasťou kamier. V prípade GoPro HERO5 Session to nie je ani HD a ani Full HD. Je to až Ultra HD (ktoré činí 3840 x 2160 bodov). Pri snímkach 30 snímok/sekundu, je kamera schopná zachytiť aj tie najzáludnejšie detaily a to bez straty autentického vykreslenia farieb, prirodzeného tieňovania alebo možnosti impozantnej projekcie na veľkoplošnej televízií. Vybrať si môžete takisto aj nahrávanie v rozlíšení 3840 x 2160 bodov pri 30 snímkach/s, 2560 x 1440 bodov pri 60 snímkach/s, 1980 x 1080 bodov pri 90 snímkach/s, 1280 x 960 bodov pri 100 snímkach/s alebo 1280 x 760 bodov pri 120 snímkach/s. To znamená, že kamera necháva úplne na vás výber rozlíšenia. Samozrejme, to najväčšie rozlíšenie je aj najlepšie a vaše zážitky sú tak naozaj realisticky zaznamenané.

Podobne nadpriemerné parametre dosahuje aj spomínaná funkcia fotoaparátu. Pri rozlíšení skvelých 10 MPx a svetelnosti f/2,8 nestratia vaše krásne fotografie na kráse svojej dobrodružnej atmosféry ani po rokoch. Problém nie je ani pri vytváraní veľkoformátových plagátov s využitím režimu Burst Photo v rýchlom slede až 30 snímok za sekundu. Nemusíte sa báť ani rozmazania fotografií. Ak sa vám náhodou trasie ruka v nestabilnom prostredí sa zapne vstavaný stabilizátor, ktorý sa postará o zníženú kvalitu výslednej snímky.

Najväčšou výhodou je výbava pre bežné a takisto aj extrémne situácie. Stačí stlačiť jedno jediné tlačidlo a kamera sa postará o všetko sama. Nemusíte sa v zlých podmienkach starať o to, či sa vlastne záznam nakrúca alebo či je kvalitný. Vo výbave nájdete napríklad funkciu Lineárny FOV (Field od View) ktorý vám umožňuje meniť uhol záberu pre fotografie a takisto aj pre videá. Okrem toho môžete robiť aj jednorázové fotografie alebo fotiť kontinuálne podržaním tlačidla spúšťe. Vytváranie fotografií počas nahrávania je takisto samozrejmosťou. Pri kamere GoPro HERO5 Session spoznáte aj benefity cyklického, nekonečného nahrávania. Nie je totižto nič jednoduchšieho než robiť takéto nahrávanie na tejto kamere, ktorá sa prispôsobí vašim potrebám bez ohľadu na to, či budete vyžadovať časozberné záznamy alebo budete pracovať výhradne v noci. Všetko bude zreteľne vidno a vy si užijete krásny záznam. Regulácia vlastnosti snímania je naozaj veľmi jednoduchá aj vďaka funkcií Super View alebo Auto Low Light, ktorá rozlišuje rozdiel od nočného režimu.

Vo výbave na vás čaká aj vstavaná Wi-Fi technológia, ktorá vám sprostredkuje priamy prístup na internet všade, kde sa nejaké pripojenie nachádza. Nemusíte si tak preposielať fotografie alebo videozáznamy z kamery do mobilu a uverejňovať ich následne tak. Prostredníctvom kamery ich sami uverejníte presne tam, kde chcete. Kamere nechýba ani Bluetooth technológia. Súčasťou výbavy je aj USB konektor, duálny systém reproduktorov na posilnenie kvality zvukového záznamu a podpora microSD a microSDHC pamäťových kariet. Ako ďalšie príslušenstvo obdržíte štandardný rámik, zakrivený a plochý lepiaci držiak a USB-C kábel. Ak chcete vidieť, ako perfektne kamera pracuje, môžete si to sami pozrieť aj na mnohých videách, ktoré ľudia pridávajú na sociálne siete.