Máte radi čerstvo odšťavené šťavy bez zbytočných prísad navyše? Urobte si vlastné šťavy doma z každého druhu ovocia či zeleniny bez toho, aby ste sa zbytočne natrápili! Staré odšťavovače nemusia byť úplne výkonné a nemusia spraviť všetku prácu, ktorá by sa od nich vyžadovala.

Značka Bosch je veľmi obľúbená medzi mnohými ľuďmi najmä vďaka jej kvalitným výrobkom. Určite poznáte túto značku aj vďaka veľkým spotrebičom ako sú napríklad práčky. Bosch má však aj kvalitné výrobky v iných odvetviach, ako je napríklad odšťavovať MES3500. Ten vám odšťaví úplne všetko, čo budete potrebovať.

Chcete zdravé raňajky či desiatu, ktorú si môžete vziať? Zakúpte si odšťavovač Bosch MES3500, ktorý je silný, výkonný a určite sa vám zapáči hneď na prvé vyskúšanie! Veľká dávka vitamínov na vás bude čakať v nádobe, ktorú dostanete k odšťavovaču. Ovocné či zeleninové nápoje z čerstvých plodov si pripravíte veľmi rýchlo vďaka novému odšťavňovaču značky Bosch.

Jednou z najväčších výhod tohto odšťvňovaču je najmä to, že má silný motor. Poradí si s tvrdými aj mäkkými druhmi ovocia vďaka čomu získate maximálnu extrakciu šťavy. Nikdy nebudete mať výsledok taký, ako by ste očakávali. Praktické funkcie a neodolateľné výsledky vás presvedčia o tom, aby ste si tento stroj zakúpili.

Moderné prevedenie v nerezovej oceli je naozaj štýlové. Nemusíte svoj odšťavovač dávať niekam preč alebo do skrinky. Môžete ho mať vyložený vonku, ako nejakú dekoráciu, ktorá sa vám bude hodiť do vašej kuchyne.Detaily tohto stroja sú z pevného plastu, ktoré majú vysokú odolnosť. Nič sa vám nestane a pri odšťavovaní sa nebudete musieť báť, že by sa vám stroj zničil alebo pokazil.

Dizajn prístroja nie je len pre oči, ale je aj veľmi praktický. Medzi praktické účely patrí napríklad XL plniaci otvor, vďaka ktorému nemusíte ovocie krájať na malé kúsky. Stačí, ak ho dáte buď vcelku alebo na väčšie kusy. Silný motor si s veľkými kusmi hravo poradí a do nádoby sa všetko zmestí. Príprava vášho vitamínového nápoja a vitamínovej bomby v jednom s lahodnou chuťou je jednoduchá a rýchla.

Zbytky, ktoré ostanú z ovocia a zeleniny sa ukladajú do špeciálnej nádoby a ostávajú vám. Môžete ich neskôr použiť napríklad namiesto múky v nejakých zdravých receptoch alebo ich môžete neskôr použiť v nejakej kaši. Nádoba na dužinu má objem 2 litre. Dá sa jednoducho vytiahnuť zo stroja a rovnako jednoducho ju aj umyjete. Nádobu môžete dať aj do umývačky, vďaka čomu budete mať omnoho menej práce s celým umývaním.

O tie najlepšie výsledky sa vám postará výkonný motor, ktorý má neskutočných 700W. Spolu so špeciálnym mikrofiltrom, ktorý sa postará o optimálne odšťavovanie, tak máte istotu, že je nápoj vždy perfektne spracovaný a chutný. Nechýba ani regulácia výkonu motora. Výber máte z dvoch stupňov. Niektoré druhy ovocia, ktoré sú mäkšie nepotrebujú taký výkon, ako napríklad tvrdá mrkva či kaleráb. Podľa tvrdosti plodov si jednoducho nastavíte rýchlosť a výkon, ktorý potrebujete.

Mnohokrát sa môže stať, že pri robení vlastnej šťavy sa na povrchu robí pena. Odšťavovač Bosch MES3500 sa postará o to, aby sa pena, rovnako ako zbytky z ovocia a zeleniny, odstránila. Tá putuje do samostatnej nádoby.

Súčasťou balenia je aj nádoba na šťavu s objemom 1,25 litra, z ktorej svoj nápoj jednoducho prelejete do svojej nádobky alebo fľašky. Šťavu si tak môžete vždy vziať so sebou preč.

Dôležitá je aj bezpečnosť pri práci s odšťavovačom Bosch MES3500. Ako prvý je pre vaše bezpečie, no najmä pohodlie, vytvorený systém DripStop, ktorý spoľahlivo zabraňuje tomu, aby šťava kvapkala z prístroja po extrakcií. Vo vašej kuchyni tak ostane úplne sucho a poriadok, akoby ste nikdy nič neodšťavovali. Bezpečnosť je zaistená špeciálnou funkciou SafetyStop. Vďaka nej sa odšťavovač nezapne, ak máte nejaké časti zle zmontované. Budete tak vedieť, že keď sa stroj zapol, je v naprostom poriadku. Rovnako sa automaticky vypne aj vtedy, ak by sa nejaká časť sama otvorila v priebehu spracovania. Neexistuje tak riziko porazenia alebo vystreknutie šťavy.

Čistenie stroja je veľmi jednoduché. Všetky časti okrem pohonu si môžete nechať umyť v umývačke riadu. Určite vás bude zaujímať aj hlučnosť prístroja. Tá nie je vysoká, takže pri odšťavovaní nebudete rušiť okolie.