Tie najlepšie notebooky sa vyberajú dlho a za pomoci niekoho, kto sa v tomto odbore vyzná. Predsa len, na trhu nájdete dnes veľmi veľa zaujímavých typov a druhov notebookov, ktoré vyzerajú dobre, majú vysoký výkon a takisto ponúkajú veľkú pamäť. Bohužiaľ, mnohé počítače majú len jednu z týchto vlastností a kombináciu všetkých troch základných a veľmi dôležitých parametrov za príjemnú cenu len tak nenájdete. Pri výbere sa treba zamerať nielen na dizajn, ktorý je, samozrejme, veľmi dôležitý, ale takisto aj na výkon alebo na to, akú pamäť vám výrobok ponúka. Často sa totižto stáva, že si ľudia kúpia notebook podľa výzoru alebo podľa toho, ktorý je najlacnejší, čo je jedným z najväčších problémov. Aj keď dnešné moderné notebooky v sebe dokážu skĺbiť niekoľko dôležitých parametrov, existuje len naozaj veľmi málo kusov, ktoré stoja za to. Pri výbere je teda dôležité naštudovať si nejaké tie základné informácie, následne notebooky porovnať a vybrať si ten najlepší. S istotou vám však vieme povedať, že človek, ktorý pracuje na notebooku a využíva najčastejšie textové dokumenty určite nebude potrebovať tak výkonný notebook ako napríklad informatik alebo človek, ktorý používa aj zložitejšie programy a potrebuje vyšší výkon. Medzi základné parametre, na ktoré by ste mali pri výbere a kúpe hľadieť sú operačný systém, operačná pamäť, pevný disk či konektivita. Mnohí si myslia, že posledný spomenutý bod nie je tak dôležitý, no opak je pravdou. Čím viac konektorov na notebooku máte, tým viac externých zariadení doň môžete zapojiť.

Dokážete si v dnešnej dobe predstaviť svet bez počítačov, notebookov či smartfónov, ktoré využívame pravidelne, každý deň na prácu, zábavu alebo robenie vecí, ktoré nás bavia? Asi je to zbytočná a pre niekoho možno čudná otázka, pretože každý využíva tieto elektro spotrebiče denno denne bez toho, aby sa zamyslel, čo by sme vlastne bez nich robili. Keď sa na to pozrieme z druhej stránky, vďaka vzniku počítačov a vynálezu internetu dnes môžeme vykonávať aj také práce, o ktorých sa nám niekedy nesnívalo. Uverejňovanie článkov na web stránkach, spravovanie sociálnych sietí, marketing či iné veci sa jednoducho bez počítačov, mobilov a internetu nedokážu vykonávať. A práve v dobe, kedy používame internet a počítače na dennej báze, je úplne normálne, že sa na trhu nachádza stále viac a viac zaujímavých kúskov, z ktorých si môžeme vyberať. Každý model je v niečom iný a každý novší model ponúka iné, vynovené funkcie, o ktorých sme dovtedy nepočuli. Niektoré aplikácie a vlastnosti sú pre nás dôležité, iné k životu nepotrebujeme, pretože sú až príliš komplikované. Ako si však nájsť presne taký notebook, ktorý by vám vyhovoval vo všetkom? Niekedy je to totižto omnoho ťažšie, ako si ľudia myslia. Niektorí si mylne myslia, že prídu do obchodu, kúpia prvý, celkom lacný notebook a odídu. Pravdou je však to, že väčšina ľudí si pred kúpou notebooku prezrie všetky parametre a porovná niekoľko modelov, kým sa dostane k tomu svojmu vysnívanému. Niektorí dokonca využijú aj pomoc odborníka.

O značke

Značku Umax v našej krajine moc ľudí nepozná. Je to možno z toho dôvodu, že patrí k mierne novým na našom trhu. Niektorí ľudia sa jednoducho boja, že by pri kúpe nejakej novej značky mohli stupiť do čierneho a nekúpiť niečo výhodné. Nie vždy sú totižto nové značky aj zárukou niečoho dobrého. Značka Umax je však nová prevažne na našom trhu. Na českom trhu pôsobí už omnoho dlhšie. Okrem notebookov sa zameriava aj na inú techniku ako napríklad tablety, múdre hodinky a náramky, počítače či mnoho iného. Medzi tie najlepšie výrobky, na ktoré stavia aj mnohí ľudia, sa radia notebooky. Všetky modely sú výkonné, kvalitné a dá sa pomocou nich pracovať nielen doma či v práci, ale takisto aj v teréne. Značku si pochvaľuje niekoľko stoviek ľudí, a ak túžite po kvalitnom výrobku, mali by ste na túto značku rozhodne staviť aj vy.

Skvelý výkon za skvelú cenu

Práca z domu môže byť niekedy relaxom a takisto aj oddychom. Na to, by ste však mohli spraviť úplne všetko tak, ako v práci, potrebujete kvalitný výrobok, ktorý sa postará o plynulý chod a o spravenie všetkých úloh načas. Medzi takéto výrobky patrí aj notebook Umax VisionBook 14Wi-S, ktorý sa pýši tým, že je ľahký a kompaktný. Ideálny je tak na prácu nielen doma, ale aj v teréne, pretože sa dá bez problémov prenášať. Cenovo dostupný a štýlový notebook značky Umax musíte mať jednoducho doma aj vy.

Nízka hmotnosť

Viete, ako sa tomuto notebooku hovorí inak? Vizionár na vašom pracovnom stole. Vďaka jeho hmotnosti, ktorá je len 1,27 kilogramu si ho totižto môžete vziať úplne všade. Rovnako skvelo je na tom aj displej, ktorý je oproti bežným notebookom o niečo menší a ponúka vám uhlopriečku s rozmermi 14,1 palca. Na cestách vďaka nemu ťažkú batožinu určite mať nebudete. Notebook Umax VisionBook 14Wi-Ss vami zvládne úplne každý bežný pracovný deň, kedy potrebujete podať vysoký výkon. Štvorjadrový procesor Intel Atom x5 Z8350 Cherry-Trail s frekvenciou až 1920 MHz a 2GB RAM pamäťou sa postará o to, aby chod počítača bol plynulý a bez zasekávania. Rovnako skvelo ako procesor je na tom aj batéria, ktorá vydrží až 8 hodín. Ak ste teda mimo domov alebo kanceláriu, môžete sa starosti s nabíjaním zbaviť.

Kvalitný monitor

Mnohí si myslia, že sledovaním monitoru a neustálym pozeraním do počítača si môžu pokaziť zrak. Ak však máte kvalitnú a jemnú obrazovku s príjemným rozlíšením, určite sa nič také nestane. Takýmto príkladom ide aj notebook Umax VisionBook 14Wi-S, ktorý má ultrajemné rozlíšenie 1366 x 768, s ktorým vám s istotou nič nehrozí. O precízne spracovanie sa stará aj grafická karta HD Graphics 400 od spoločnosti Intel. Či už pracujete alebo komunikujete s priateľmi prostredníctvom webkamery, môžete si byť istí, že vždy sa o váš komfort a vaše pohodlie postará 2 Mpx rozlíšenie.

Veľká vnútorná pamäť

Svoje cenné dáta, ktoré potrebujete mať uložené, môžete mať pri sebe kedykoľvek budete potrebovať. Postará sa o to pevný disk s veľkosťou 32 GB. V prípade, že by vám vyhradená kapacita nestačila, rozšíriť ju môžete pomocou slotu na SD kartu až o 128 GB! Je to naozaj dostatočná veľkosť na úplne všetko, čo potrebujete. Mimo túto funkciu určite využijete aj dvojicu USB portov, pričom nechýba rozhranie USB 3.0. Spojenie so svetom vám zaistí bezdrôtové pripojenie Wi-Fi a Bluetooth vo verzií 4.0. Mnohých určite neprekvapí ani to, že kvôli nízkej hmotnosti a menšej veľkosti je notebook Umax VisionBook 14Wi-S bez optickej mechaniky.

Operačný systém Windows

K notebooku Umax VisionBook 14Wi-S získate aj operačný systém Windows 10, ktorý si zamilujete hneď na prvé vyskúšanie. Okrem neho získate aj radu mnohých, veľmi užitočných, aplikácií, ktoré využijete nielen pri zábave, ale takisto aj pri práci. Notebook Umax VisionBook 14Wi-S vám ponúka vyvážený pomer medzi príjemnou cenou a skvelým výkonom. Spolu s ním získate aj štýlového pomocníka v pôsobivom striebornom balení.