Dokážete si v dnešnej dobe predstaviť svet bez počítačov, notebookov či smartfónov, ktoré využívame pravidelne, každý deň na prácu, zábavu alebo robenie vecí, ktoré nás bavia? Asi je to zbytočná a pre niekoho možno čudná otázka, pretože každý využíva tieto elektro spotrebiče denno denne bez toho, aby sa zamyslel, čo by sme vlastne bez nich robili. Keď sa na to pozrieme z druhej stránky, vďaka vzniku počítačov a vynálezu internetu dnes môžeme vykonávať aj také práce, o ktorých sa nám niekedy nesnívalo. Uverejňovanie článkov na web stránkach, spravovanie sociálnych sietí, marketing či iné veci sa jednoducho bez počítačov, mobilov a internetu nedokážu vykonávať. A práve v dobe, kedy používame internet a počítače na dennej báze, je úplne normálne, že sa na trhu nachádza stále viac a viac zaujímavých kúskov, z ktorých si môžeme vyberať. Každý model je v niečom iný a každý novší model ponúka iné, vynovené funkcie, o ktorých sme dovtedy nepočuli. Niektoré aplikácie a vlastnosti sú pre nás dôležité, iné k životu nepotrebujeme, pretože sú až príliš komplikované. Ako si však nájsť presne taký notebook, ktorý by vám vyhovoval vo všetkom? Niekedy je to totižto omnoho ťažšie, ako si ľudia myslia. Niektorí si mylne myslia, že prídu do obchodu, kúpia prvý, celkom lacný notebook a odídu. Pravdou je však to, že väčšina ľudí si pred kúpou notebooku prezrie všetky parametre a porovná niekoľko modelov, kým sa dostane k tomu svojmu vysnívanému. Niektorí dokonca využijú aj pomoc odborníka.

Pri výbere toho najlepšieho notebooku je dôležité, aby ste si zistili, čo vlastne potrebujete. Človeku, ktorý na notebooku robí úplne základné veci, ako napríklad prezentácie, píše dokumenty alebo počúva hudbu, je úplne zbytočný veľmi výkonný notebook vhodný napríklad pre grafika alebo človeka, ktorý pracuje ako informatik. Takéto notebooky sú totižto omnoho drahšie a pre “normálneho” človeka, tzv. laika, sú úplne zbytočné. Ak ste sa rozhodli, že chcete kvalitný notebook, ktorý bude ľahký, štýlový a výkonný, no budete na ňom robiť len tie základné veci, mali by ste sa zamerať na základné parametre ako je procesor, grafická karta, operačná pamäť RAM, úložisko, displej, konektivita (na ktorú mnohí zabúdajú), operačný systém (ktorý je vo väčšine notebookov rovnaký) a samozrejme, cena. Od týchto všetkých základných parametrov sa odvíja celý notebook. Rovnako je potrebné uvedomiť si, že v dnešnej dobe nové, tenšie a ľahšie notebooky už neponúkajú možnosť vloženia CD, čo je pre niektorých úplne normálne, pretože CD už nepoužívajú, no niektorí by to radi využili. Ak si nechcete kupovať ďalší externý prístroj, pomocou ktorého by ste vložili do notebooku CD, určite si vyberajte notebooky, ktoré vám túto možnosť ponúkajú. Kupovanie laptopov je niekedy naozaj omnoho ťažšie, ako si mnohí myslia, a preto je skvelou možnosťou aj to, keď si dáte poradiť od niekoho skúsenejšieho.

Kvalitný pomocník

Pracovanie z domu je veľmi jednoduché ak máte kvalitného pomocníka, ktorý sa dá veľmi jednoducho ovládať. Medzi takéto notebooky sa radí aj notebook Umax VisionBook 14Wi-S , ktorý vás ohúri nielen svojím výkonom, ale takisto aj pekným dizajnom. Ten je totižto minimalistický a štýlový. Čo všetko vám teda tento ultraľahký a pekný notebook ponúka?

Ako sme už vyššie spomenuli, notebook Umax VisionBook 14Wi-S si prešiel istými zmenami, medzi ktoré sa ráta aj jeho nízka hmotnosť. Nemusíte sa však báť, že by kvôli svojej hmotnosti musel byť notebook menší. Uhlopriečka displeja je krásnych 14,1 palca, vďaka čomu si môžete byť istí, že na displeji uvidíte úplne všetko. Jeho hmotnosť je inak 1,27 kilogramu, vďaka čomu ho môžete prenášať z miesta na miesto veľmi jednoducho.

Plynulá práca

Každodennú prácu budete vykonávať veľmi jednoducho a plynule vďaka štvorjadrovému procesoru, ktorý vám ponúka. Procesor Intel Atom x5 Z8350 Cherry-Trail s frekvenciou až 1920 MHz a 2 GB RAM sa postará o to, aby ste svoju prácu pripravovali bez jediného zaseknutia či iného problému.

Poďme si povedať niečo o batérií, ktorá dokáže na jedno nabitie vydržať až osem hodín. Pracovať tak môžete nielen z domu alebo práce, ale takisto aj z terénu. Či už ste v autobuse, aute alebo v lietadle, notebook vám pomôže vo všetkom.

Rozlíšenie displeja

Rozlíšenie displeja je naozaj perfektné a ponúka vám až 1366 x 768, čo znamená, že vaše oči toľko pred obrazovkou netrpia. Nič podobné ako kazenie očí vám nehrozí. O precízne zobrazovanie sa postará grafická karta HD Graphics 400 z dielne spoločnosti Intel. Pri displeji nemôžeme zabudnúť ani na webkameru, ktorá ponúka rozlíšenie 2 Mpx a môžete prostredníctvom nej robiť videohovory.

Úložný disk

Úložný disk s kapacitou 32 GB je pre vás ako stvorený. Môžete si naň ukladať všetky dôležité veci, ktoré potrebujete. V prípade, že by vám táto kapacita nestačila a potrebovali ste ju rozlíšiť, môžete to urobiť pomocou USB portov.

Bezdrôtové pripojenia

Samozrejmosťou je aj pripojenie Bluetooth a Wi-Fi, vďaka ktorým môžete byť v spojení s okolitým svetom. Celý počítač vám ponúka operačný systém Windows 10, ktorý sa ovláda veľmi jednoducho a prídete si v ňom určite na svoje. Ak ste doteraz neboli zvyknutí na Windows 10 a používali ste veľmi dlho siedmu generáciu, povieme vám veľmi dobrú správu. Windows 10 ponúka známe prostredie a veľmi jednoducho sa používa. V mnohých veciach je veľmi rovnaký ako siedma generácia. Notebook sa veľmi jednoducho spúšťa a takisto aj prebúdza zo spánku. Má veľmi veľ integrovaných funkcií zabezpečení, ktoré vás budú chrániť. Vo Windows 10 sú predinštalované skvelé aplikácie ako napríklad Mapy, Fotky, Pošta a kalendár, hudba, Filmy a TV programy. Všetko tak máte po ruke.

Notebook Umax VisionBook 14Wi-S  vám ponúka vyvážený pomer výkonu a sympatickej ceny, ktorá sa vám bude určite páčiť.

Zaujímavosťou je aj Microsoft Edge, čo je prehliadač, ktorý dokáže rýchlo prejsť v prechádzaní rôznych konkrétnych činností. Píšte si priamo poznámky na webové stránky a zdieľajte ich s ostatnými.

O značke

Na koniec by sme si mali povedať ešte niečo o značke Umax. Možno ste o nej doteraz nič nepočuli, no my vám o nej radi niečo povieme. Značka bola založená v roku 1987, čo znamená, že je to pomerne mladá značka, ktorá si však dokázala spraviť miesto na našom trhu. Umax však nie je len značkou, ktorý ponúka len notebooky, ale takisto aj iné zariadenia, ktoré sa jednoducho ovládajú a vyzerajú takisto veľmi dobre. Ich cena je vždy vyvážená, a preto sa nemusíte báť, že by ste za výkonný výrobok museli zaplatiť príliš vysoké čiastky. Umax je perfektnou značkou, ktorú si určite zamilujete ako vy, tak aj vaši blízki.