Notebooky dnes patria medzi veľmi obľúbené typy počítačov. Dajú sa jednoducho preniesť z miesta na miesto, skvelo vyzerajú a poskytujú vysoký výkon, podobný tomu, ktorý majú klasické stolné počítače. Pri výbere notebooku je dôležité sledovať jednotlivé parametre, aby ste si vybrali ten najlepší, ktorý vám bude slúžiť niekoľko rokov.

Pri výbere notebookov je dôležité sledovať nielen jeho dizajn a rozmery, ale mnohé ďalšie parametre, od ktorých sa odvíja napríklad výkon. Ten by mal byť dostatočne vysoký na to, aby vám utiahol činnosti ako surfovanie po internete, sledovanie filmov alebo hranie hier. V prípade, že plánujete programovať, budete potrebovať notebook z vyššej cenovej a taktiež výkonnostnej kategórie.

Medzi jedny z najlepších notebookov, ktoré nájdete na trhu, sa radia tie od značky Lenovo. Ide o výkonné a kompaktné počítače, ktoré sa vám zmestia pohodlne do tašky, nebudú zavadzať a nie sú ťažké. Popri tom všetkom stále poskytujú vysoký výkon, neprehrievajú sa a jednoducho sa na nich pracuje. Ak plánujete kúpu nového zariadenia a chceli by ste sa pozrieť na niečo od značky Lenovo, máme pre vás model Lenovo ThinkPad E590, ktorý si zamilujete na prvé použitie.

Rýchly náhľad

Práca na notebooku by mala byť jednoduchá a rýchla. Počítač by vám mal pomáhať tým, že je výkonný, pracuje plynule a nezasekáva sa. Bohužiaľ, aj napriek tomu, že mnohé modely toto všetko sľubujú, nedokážu to poskytnúť. To však nie je prípad notebooku Lenovo ThinkPad E590, ktorý má výkonné jadro, skvelý displej a ešte lepší chod. Čo viac si od notebooku za príjemnú cenu želať?

Lenovo ThinkPad E590 má elegantné a veľmi ľahké telo, ktoré je odolné voči nárazom a poškriabaniu. Poskytuje vysoký výkon a prívetivé používateľské prostredie. Vhodné je ako pre súkromné osoby, tak aj pre podnikateľov. Práca na notebooku je intuitívna a vhodná pre úplne každého. Zaujal vás tento model a chceli by ste o ňom vedieť niečo viac? Prečítajte si dnešnú recenziu.

Dizajn

Kým pri mnohých výrobkoch do domácnosti dizajn až tak neriešime, notebooky si v mnohých prípadoch vyberáme podľa výzoru. Chceme mať pri sebe vždy štýlového a pekného pomocníka, ktorý pomôže v každom prípade.

A síce dizajn by sme nemali riešiť ako prvý, je potrebné spomenúť ho. Model Lenovo ThinkPad E590 je odetý do elegantného čierneho prevedenia, ktoré si zamiluje úplne každý. Čierne prevedenie je ešte doplnené o kovové upravenie podporujúce jeho moderný vzhľad.

Telo je vyrobené z ľahkého materiálu, vďaka čomu vám v taške alebo brašni neoťažie. Jednoducho sa nosí z miesta na miesto.

Notebook Lenovo ThinkPad E590 je známy nielen tým, že je elegantný, ale taktiež tým, že je veľmi odolný. Prešiel si niekoľkými testami, ktoré vám ako zákazníkovi dodávajú istotu, že pri páde alebo poškriabaní bude vyzerať stále ako nový. Notebooku tak nevadí bežná manipulácia alebo každodenná preprava.

V rámci dizajnu a odolnosti musíme spomenúť aj životnosť pántov. Notebook pokojne otvárajte a zatvárajte. Vydrží dlho bez toho, aby sa zničil.

Výkon

Výkon je najhlavnejší parameter, ktorý by vás mal zaujímať v prípade, ak hľadáte kvalitného spoločníka. Pre klasických užívateľov, ktorí budú písať dokumenty alebo surfovať po internete, pokojne stačí nižší. Naopak, ak plánujete programovať alebo robiť nejaké iné grafické úpravy, budete musieť zvoliť vyšší. Ten sa následne odrazí aj na vyššej cene.

A čo tak vybrať si zlatú strednú cestu, ktorú ponúka notebook Lenovo ThinkPad E590? V jeho vnútri nájdete grafickú kartu AMD Radeon RX 550X a výkonný štvorjadrový procesor Inter Cole i5-8265U s frekvenciou až 3,90 GHz.

Všetky tieto informácie znamenajú, že notebook má plynulý a rýchly chod. Zvláda nielen surfovanie po internete a písanie dokumentov, ale taktiež prehrávanie filmov, hudby, videí či dokonca hranie hier.

Viete o tom, že na celý chod notebooku vplýva taktiež úložisko? Ak premýšľate, aké veľké by malo byť, nemusíte. Notebook Lenovo ThinkPad E590 vám totižto poskytuje veľkosť 1000 GB na pevnom disku, 8 GB v rámci operačnej pamäte a rýchly SSD s kapacitou až 256 GB. Máte tu dostatok priestoru nielen na programy a aplikácie, ale taktiež na svoje vlastné súbory, ako napríklad fotografie, videá, filmy a množstvo ďalšieho.

Displej

Displej je, rovnako ako pri klasických počítačoch, veľmi dôležitý. Budete naň pozerať celý čas, ako budete notebook používať. Práve preto by mal byť kvalitný, dostatočne veľký a mal by sa vám vedieť prispôsobiť. Ako je na tom displej modelu Lenovo ThinkPad E590?

Notebook Lenovo ThinkPad E590 poskytuje výborný displej, ktorý má veľkosť 15,6”. Jeho názov je AntiGlare a rozlíšenie Full HD. Tým pádom sa vám naň bude skvelo pozerať.

Príslušenstvo

V rámci príslušenstva musíme spomenúť najmä klávesnicu, ktorá je na tomto notebooku trochu iná, ako na väčšine dnešných modelov. Dôvod je ten, že poskytuje numerickú časť, ktorú mnohé notebooky dnes už kvôli šetreniu miesta neposkytujú. Práca je omnoho praktickejšia a lepšia.

Okrem klávesnice má notebook aj niekoľko portov na pripojenie externých zariadení. Model sa môže pochváliť napríklad: HDMI, USB-C, USB 3.1, USB 2.0 a čítačkou pamäťových kariet.

Ďalším príslušenstvom v rámci notebookov je webová kamera, ktorá poskytuje HD rozlíšenie pre tie najlepšie videohovory. Okrem toho má aj dva mikrofóny. Viete tak volať s rodinou či so svojimi priateľmi bez rozdielu, kde sa nachádzate.

Výdrž batérie

Batéria je stále kameňom úrazu pre mnohé notebooky. Veľká väčšina modelov poskytuje skvelý výkon, no ich batérie naň nestačia a vydržia len zopár hodín. Práve preto by ste mali vyberať notebooky aj na základe tohto parametra.

Notebook Lenovo ThinkPad E590 poskytuje skvelých 13 hodín výdrže aj pri väčšom zaťažení. Pokojne s ním cestujte vlakom alebo autobusom.

Ak by vám náhodou chýbala energia a potrebujete notebook rýchlo pred cestou nabiť, stačí ho dať do elektrickej energie len na hodinu a získate 80 %.

O značke

Lenovo Group Limited, v skratke len Lenovo, je čínska technologická spoločnosť, ktorá sídli v Pekingu, v Číne a v USA. Patrí medzi najväčších výrobcov osobných počítačov, tabletov, smartfónov a zariadení na ukladanie dát. Svoje pobočky má po celom svete a v roku 2012 sa stala druhým najväčším predajcom osobných počítačov. K najvýznamnejším a najobľúbenejším radám, ktoré značka poskytuje, sa radia ThinkPad a ThinkCentre. Lenovo má pobočky vo viac ako 60 krajinách sveta vrátane Slovenska. Založená bola v roku 1988, vďaka čomu sú jej výrobky otestované nielen miliónmi zákazníkov, ale taktiež časom.