Pracujete za počítačom pravidelne, niekoľko hodín vkuse? V tom prípade by ste mali mať doma kvalitný model, ktorý vám pri práci svojim vysokým výkonom pomôže a uľahčí celý proces pracovania. Na trhu nájdete viaceré modely. Niektoré sú pre profesionálov, iné pre bežných užívateľov. Vyberte si presne taký, ktorý každú vašu úlohu zvládne bez problémov.

Pri výbere notebookov je dôležité sledovať nielen jeho dizajn a rozmery, ale mnohé ďalšie parametre, od ktorých sa odvíja napríklad výkon. Ten by mal byť dostatočne vysoký na to, aby vám utiahol činnosti ako surfovanie po internete, sledovanie filmov alebo hranie hier. V prípade, že plánujete programovať, budete potrebovať notebook z vyššej cenovej a taktiež výkonnostnej kategórie.

Medzi jedny z najlepších notebookov, ktoré nájdete na trhu, sa radia tie od značky Lenovo. Ide o výkonné a kompaktné počítače, ktoré sa vám zmestia pohodlne do tašky, nebudú zavadzať a nie sú ťažké. Popri tom všetkom stále poskytujú vysoký výkon, neprehrievajú sa a jednoducho sa na nich pracuje. Ak plánujete kúpu nového zariadenia a chceli by ste sa pozrieť na niečo od značky Lenovo, máme pre vás model Lenovo IdeaPad Gaming L340-17IRH, ktorý si zamilujete na prvé použitie.

Rýchly náhľad

Hľadáte kvalitného pomocníka, ktorému by nerobilo problém surfovanie po internete, sledovanie videí, programovanie alebo písanie dokumentov? V tom prípade stavte na model Lenovo IdeaPad Gaming L340-17IRH, ktorý nájdete v pomere skvelej ceny a výborného výkonu.

Notebook Lenovo IdeaPad Gaming L340-17IRH je vhodný pre každú náročnú úlohu. Poskytuje skvelé grafické programy, no taktiež rozhranie pre hranie hier. Zodpovedá tomu nielen jeho dizajn, ale taktiež výkonný hardvér. A čo viac si od notebooku priať? Ak vás model od značky Lenovo zaujal, mali by ste si prečítať celú recenziu.

Dizajn 

Kým pri mnohých výrobkoch do domácnosti dizajn až tak neriešime, notebooky si v mnohých prípadoch vyberáme podľa výzoru. Chceme mať pri sebe vždy štýlového a pekného pomocníka, ktorý pomôže v každom prípade.

Dizajn notebooku je veľmi príjemný a minimalistický. Odetý je do čiernej farby, ktorej dominujú tyrkysové prvky. Tie nájdete na vrchnej časti notebooku zvonka a následne po jeho otvorení. Výhodou je, že počas tmy klávesnica svieti na tyrkysovo, čím len dopĺňa celý dizajn. Nehovoriac o tom, že svetlo je praktické a pomáha vám pri písaní.

Notebook je osadený do odolného tela, ktoré je odolné aj voči nepríjemným nárazom či inému manuálnemu poškodeniu. Tým pádom sa mu nič nestane ani po dlhšom čase používania alebo prenášania z miesta na miesto. Netreba sa tak oň báť za žiadnych okolností.

Výkon 

Výkon je najhlavnejší parameter, ktorý by vás mal zaujímať v prípade, ak hľadáte kvalitného spoločníka. Pre klasických užívateľov, ktorí budú písať dokumenty alebo surfovať po internete, pokojne stačí nižší. Naopak, ak plánujete programovať alebo robiť nejaké iné grafické úpravy, budete musieť zvoliť vyšší. Ten sa následne odrazí aj na vyššej cene.

Notebook Lenovo IdeaPad Gaming L340-17IRH má nepopierateľne vysoký výkon, ktorý mu môžu závidieť mnohé iné modely. O všetko sa stará spojenie Intel Core s moderným hardvérom, vďaka ktorému viete na počítači robiť aj náročné úlohy. Systém je plynulý a dokáže reagovať veľmi rýchlo.

O výkon sa stará aj samostatná grafická karta NVIDIA GeForce, ktorá je garanciou toho, že môžete hrať hry a pritom si užívať dokonalú grafiku.

Displej 

Displej je, rovnako ako pri klasických počítačoch, veľmi dôležitý. Budete naň pozerať celý čas, ako budete notebook používať. Práve preto by mal byť kvalitný, dostatočne veľký a mal by sa vám vedieť prispôsobiť. Ako je na tom displej modelu Lenovo IdeaPad Gaming L340-17IRH?

Ak ste si doteraz mysleli, že notebooky s uhlopriečkou 15,6” sú veľké, mýlili ste sa. Ide o strednú veľkosť, pretože tie najväčšie majú displej 17,3”. A do tejto kategórie patrí aj notebook Lenovo IdeaPad Gaming L340-17IRH, ktorý poskytuje Full HD rozlíšenie.

Displej je veľký, s minimálnymi rámami. Tým pádom sa vám na počítači dobre pracuje a nikdy vás nič nevyrušuje. Nehovoriac o rozlíšení, vďaka ktorému máte ten najlepší zážitok pri sledovaní filmov, videí alebo fotografií.

Rozmery 

Ako sme už vyššie spomenuli, Lenovo IdeaPad Gaming L340-17IRH patrí k väčším notebookom, ktoré nemajú príliš kompaktné rozmery. Je masívnejší a väčší, čo je dôvod, prečo sa s ním horšie cestuje. Ak ho neplánujete prenášať každý jeden deň, nebude vám to však vôbec vadiť.

Rozmery tohto modelu sú 413 x 284,7 x 25,3 mm. Je vhodný tak skôr na prácu na jednom mieste.

Funkcie 

To, čo je pre mnohých veľkým plusom Lenovo notebooku je to, že má numerickú klávesnicu, ktorá sa dnes v notebookoch moc neobjavuje. Dôvodom je šetrenie miesta. V tomto prípade však bolo miesta viac ako dosť, pretože notebook je veľký. Môže tak poskytovať dostatočne veľkú numerickú klávesnicu. Práca je omnoho praktickejšia a lepšia.

Notebook Lenovo IdeaPad Gaming L340-17IRH je poháňaný operačným systémom Windows, ktorý patrí medzi veľmi obľúbené u mnohých užívateľov. Je jednoduchý na používanie a vhodný pre každého.

Bezpečnosť je pre značku Lenovo dôležitá, a preto tento model vybavila krytom webkamery. Môžete ju kedykoľvek fyzicky zakryť bez toho, aby ste sa cítili nepríjemne, že vás niekto sleduje.

Klávesnica sa na tomto notebooku počas tmy zapne. Dokonca svieti na tyrkysovo, aby skvelo ladila s celým dizajnom. Pracovať môžete aj počas tmy bez zapnutého svetla.

Samozrejmosťou notebooku je Wi-Fi, ktorá je dostatočne výkonná na to, aby bolo pripojenie stále, plynulé a nevypadávalo.

Okrem Wi-Fi notebook podporuje Bluetooth v úspornej verzií 4.2. Vďaka tejto funkcii vám poskytuje možnosť pripojenia ďalších zariadení. 

A netreba zabudnúť ani na vysokú konektivitu. Notebook poskytuje audio konektor, 2x USB 3.1 Gen 1, 1x USB 3.1 Type C Gen 1, čítačku microSD kariet, vstup na adaptér, HDMI.

Zaujímavosťou tohto modelu sú ešte dva režimy Quick a Quiet. Prvý, Quick, je k dispozícií pre hranie hier. Quiet je zas vhodný pre prácu.

Výdrž batérie 

Batéria je stále kameňom úrazu pre mnohé notebooky. Veľká väčšina modelov poskytuje skvelý výkon, no ich batérie naň nestačia a vydržia len zopár hodín. Práve preto by ste mali vyberať notebooky aj na základe tohto parametra.

Výdrž batérie je viac ako skvelá. Tak veľký notebook ako je model Lenovo IdeaPad Gaming L340-17IRH musí byť poháňaný veľkou batériou, aby vydržal niekoľko hodín bez elektrickej energie. A ako je to v skutočnosti? Model vydrží neuveriteľných 9 hodín, čo len potvrdzuje, že v jeho vnútri sú tie najlepšie komponenty.

O značke

Lenovo Group Limited, v skratke len Lenovo, je čínska technologická spoločnosť, ktorá sídli v Pekingu, v Číne a v USA. Patrí medzi najväčších výrobcov osobných počítačov, tabletov, smartfónov a zariadení na ukladanie dát. Svoje pobočky má po celom svete a v roku 2012 sa stala druhým najväčším predajcom osobných počítačov. K najvýznamnejším a najobľúbenejším radám, ktoré značka poskytuje, sa radia ThinkPad a ThinkCentre. Lenovo má pobočky vo viac ako 60 krajinách sveta vrátane Slovenska. Založená bola v roku 1988, vďaka čomu sú jej výrobky otestované nielen miliónmi zákazníkov, ale taktiež časom.