Notebooky patria medzi základné vybavenie, ktoré by nemalo chýbať v žiadnej domácnosti. Jednoducho sa používajú, sú štýlové a môžete ich so sebou vziať kamkoľvek idete. Niektoré sú väčšie, iné menšie. Rozmery však často nie sú tak dôležité ako samotný výkon.

Nakupovanie notebookov nie je jednoduchým procesom. Na trhu sa stretnete s desiatkami rôznych modelov, ktoré sa od seba odlišujú cenou, spracovaním, výkonom či značkou. Kým niektoré sú vhodné skôr pre začiatočníkov, iné svojim výkonom poskytujú možnosti aj profesionálom. K veľmi obľúbeným notebookom sa dnes radia modely od značky Lenovo. 

Rýchly náhľad

Patríte k ľuďom, ktorí notebooky alebo počítače využívajú nielen na prácu, ale taktiež na hranie hier? V tom prípade by ste mali staviť na notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15ARH05, ktorý patrí medzi veľmi obľúbené. Poskytuje vysoký výkon, ktorý si často poradí aj s tými najnáročnejšími hrami.

Okrem vysokého výkonu si určite užijete veľkú obrazovku, vysoké rozlíšenie, skvelé reproduktory a veľmi dobrú výdrž batérie. Zaujal vás tento model a chceli by ste o ňom vedieť niečo viac? V tom prípade čítajte našu recenziu ďalej.

Dizajn

Dizajn je dôležitým parametrom, na ktorý pri notebookoch často pozeráme ako prvý. Prenosné počítače dnes nie sú len nástroje, na ktorých pracujeme, ale aj určitý typ doplnku. Práve preto si vyberajte zo širokej ponuky nielen výkonných, ale taktiež štýlových modelov.

Výzor notebooku Lenovo IdeaPad Gaming 3-15ARH05 je veľmi univerzálny a bežný. Hodí sa vďaka tomu ako mužovi, tak aj žene. Na svoje si prídu ako mladší, tak aj starší. Jemné modré prevedenie, ktoré dopĺňa čiernu základnú dosku, vás určite zaujme a pritiahne pozornosť.

Notebook je po zatvorení však celočierny a na pravom boku sa nachádza logo značky Lenovo.

V rámci dizajnu je dobré spomenúť aj samotné rozmery počítača. Hneď na prvý pohľad si môžete všimnúť, že tento model je teochu väčší. Nezaraďuje sa k malým kompaktným notebookom, ktoré je jednoduché presúvať z miesta na miesto. Uhlopriečka displeja 15,6″ vám môže dopredu naznačiť, že notebook je masívnejší.

Rozmery Lenovo IdeaPad Gaming 3-15ARH05 sú takéto:

  • šírka: 35,9 cm
  • výška: 2,5 cm
  • hĺbka: 25,0 cm
  • hmotnosť: 2,2 kg

Notebook je nielen rozmernejší, ale taktiež ťažší. Preto sa pripravte na to, že jeho prenášanie v brašni bude náročnejšie.

Displej

Pri vyberaní notebookov alebo monitorov je dôležité sledovať parametre displeja. Na ten budete počas pracovania alebo voľného času pozerať. Najnovšie displeje poskytujú technológiu 4 – 5K, sú veľké a vidíte na nich aj ten najmenší detail. Ako je na tom Lenovo IdeaPad Gaming 3-15ARH05?

Ako sme už vyššie spomenuli, notebook sa môže pochváliť veľkým displejom s uhlopriečkou skvelých 15,6″. To znamená, že pri pozeraní seriálov, filmov alebo pri hraní hier budete vidieť každý jeden detail. Počítač poskytuje vysoký komfort.

Príjemnú prácu vám zaručuje aj kvalitné rozlíšenie. Presnejšie ide o Full HD rozlíšenie, ktoré číní 1920 x 1080 pixelov. Očakávať tak môžete sýte farby a ostrý obraz.

Displej je roztiahnutý do strán. Rámy okolo neho sú úzke, vďaka čomu vyzerá celé telo notebooku veľmi moderne a štýlovo.

Výkon

Na to, aby sa vám na notebooku či počítači dobre pracovalo, musí poskytovať vysoký výkon. Ten sa často odvíja od počtu jadier, veľkosti RAM a kapacity pevného disku. Na chod má taktiež vplyv čip a typ procesora.

Lenovo IdeaPad Gaming 3-15ARH05 je herný notebook, ktorý poskytuje vysoký výkon. O všetko sa stará 512 SSD, ktorá je doplnená o 16 GB operačnú pamäť, AMD Ryzen 54600H a grafickú kartu NVIDIA GeForce GTX 1650.

To znamená, že notebook pracuje plynulo bez toho, aby sekal. Otvárajte karty, prechádzajte jednotlivými webovými stránkami, načítavajte obsah obrovskou rýchlosťou a užívajte si hranie akejkoľvek hry.

Funkcie

Každý notebook má nejaké funkcie, pomocou ktorých sa odlišuje od ostatných modelov. Niektoré ich majú viac, iné menej. Spravidla sa to odvíja od toho, v akej cenovej kategórii sa počítač nachádza. Ako je na tom Lenovo IdeaPad Gaming 3-15ARH05?

Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15ARH05 poskytuje herný výkon, vďaka ktorému si na ňom môžete zahrať aj tie najnáročnejšie AAA hry. V prípade, že nepatríte k hráčom, ale využívate skôr náročné programy na úpravu fotografii či videí, na svoje si prídete taktiež.

To, čo príde vhod mnohým užívateľom, je numerická klávesnica. V mnohých, najmä menších notebookoch, sa totižto nachádza len hlavná klávesnica, na ktorej sa čísla píšu omnoho náročnejšie.

Nechýba ani podsvietenie klávesnice, vďaka ktorému sa vám na nej bude písať dobre aj počas noci. Komfort pri písaní však nezískate len vďaka podsvieteniu, ale taktiež vďaka tomu, že klávesnica je o 1,5 mm nadvihnutá.

Funkcia Rapid Charge poteľí každého, kto sa ponáhľa a potrebuje rýchle nabíjanie. Za jednu hodinu na nabíjačke získate až 80 % energie.

Konektivita

Jednotlivé vstupy, ktoré nájdete v počítači, sú dôležité najmä pre pripojenie externého príslušenstva, ako napríklad myš alebo USB. Každý notebook poskytuje iné možnosti. Čím viac ich však je, tým lepšie.

Notebook Lenovo IdeaPad Gaming 3-15ARH05 poskytuje viacero konektorov. Môžete si k nemu pripojiť množstvo príslušenstva. Okrem klasiky vo forme HDMI 2.0 poskytuje aj 2x USB 3.2 Gen 1, 1x USB 3.2 Type-C Gen 1, Ethernet a 3,5 mm Jack.

Operačný systém

Operačný systém je základom každého počítača a notebooku. Bez neho by ste ho nemohli využívať. Kým vo väčšine notebookov sa nachádza Windows, stretnúť sa môžete aj s Linuxom či obľúbeným macOS, ktorý sa nachádza v prístrojoch značky Apple.

Pri kúpe notebooku Lenovo IdeaPad Gaming 3-15ARH05 získavate operačný systém Windows 10 Home. Táto verzia patrí medzi veľmi obľúbené, ktoré môžete využívať ako doma, tak aj v práci.

Batéria

Každý notebook má batériu, vďaka ktorej môže pracovať aj bez toho, aby bol napojený do elektrickej siete. Niektoré majú batériu výkonnejšiu a poskytujú vám tak dlhé hodiny nerušeného pozerania filmov či pracovania. Iné musíte nabíjať častejšie.

Výdrž batérie Lenovo IdeaPad Gaming 3-15ARH05 je viac ako dobrá. Na svoju veľkosť poskytuje príjemných 7 hodín výdrže. Pokojne tak surfujte po internete alebo pozerajte filmy aj na cestách.

O značke

Lenovo Group Limited, v skratke len Lenovo, je čínska technologická spoločnosť, ktorá sídli v Pekingu, v Číne a v USA. Patrí medzi najväčších výrobcov osobných počítačov, tabletov, smartfónov a zariadení na ukladanie dát. Svoje pobočky má po celom svete a v roku 2012 sa stala druhým najväčším predajcom osobných počítačov. K najvýznamnejším a najobľúbenejším radám, ktoré značka poskytuje, sa radia ThinkPad a ThinkCentre. Lenovo má pobočky vo viac ako 60 krajinách sveta vrátane Slovenska. Založená bola v roku 1988, vďaka čomu sú jej výrobky otestované nielen miliónmi zákazníkov, ale taktiež časom.