Notebooky v dnešnej dobe dokážu veľmi efektívne nahradiť veľký neprenosný stolný počítač. Jednoducho sa na nich pracuje, sú praktické a možnosť prenášať ich z miesta na miesto nám otvára veľké možnosti, kde všade ich možno používať. Niektoré modely sú ťažšie, iné ľahšie. Všetky však vedia pomôcť nielen pri práci, ale taktiež pri programovaní, poprípade pri hraní hier, sledovaní filmov alebo prezeraní fotografií.

Pri výbere notebookov je dôležité sledovať nielen jeho dizajn a rozmery, ale mnohé ďalšie parametre, od ktorých sa odvíja napríklad výkon. Ten by mal byť dostatočne vysoký na to, aby vám utiahol činnosti ako surfovanie po internete, sledovanie filmov alebo hranie hier. V prípade, že plánujete programovať, budete potrebovať notebook z vyššej cenovej a taktiež výkonnostnej kategórie.

Medzi jedny z najlepších notebookov, ktoré nájdete na trhu, sa radia tie od značky HP. Ide o výkonné a kompaktné počítače, ktoré sa vám zmestia pohodlne do tašky, nebudú zavadzať a nie sú ťažké. Popri tom všetkom stále poskytujú vysoký výkon, neprehrievajú sa a jednoducho sa na nich pracuje. Ak plánujete kúpu nového zariadenia a chceli by ste sa pozrieť na niečo od značky HP, máme pre vás model HP ProBook 450 G7, ktorý si zamilujete na prvé použitie.

Rýchly náhľad

Nájsť ten najkvalitnejší notebook je niekedy veľmi ťažké. Značka HP to vie, čo je dôvod, prečo v jej portfóliu nájdete skvelé modely vhodné pre každého používateľa. Okrem profesionálneho grafika si na svoje príde aj začiatočník alebo človek, ktorý potrebuje počítač len na surfovanie po internete.

Model HP ProBook 450 G7 patrí k veľmi obľúbeným novinkám značky HP. Poskytuje veľký, 15,6” displej, klávesnicu s numerickou časťou, operačný systém Windows a množstvo ďalšieho. Zaujal aj vás tento notebook? Prečítajte si dnešnú recenziu.

Dizajn 

Kým pri mnohých výrobkoch do domácnosti dizajn až tak neriešime, notebooky si v mnohých prípadoch vyberáme podľa výzoru. Chceme mať pri sebe vždy štýlového a pekného pomocníka, ktorý pomôže v každom prípade.

Notebook HP ProBook 450 G7 je, na rozdiel od väčšiny bežných notebookov, v bledom prevedení. Celý je vyrobený z kvalitného materiálu, ktorý je odolný voči poškriabaniu alebo inému manuálnemu porušeniu. To znamená, že odolá aj tým najhorším podmienkam pri prenášaní z miesta na miesto.

To, čo by sme mohli brať ako menšiu nevýhodu je hmotnosť a veľkosť. Dnešné moderné notebooky poskytujú tenšie a menšie rozmery. HP ProBook 450 G7 je väčší model, ktorý môže robiť problémy pri prenášaní.

Výkon 

Výkon je najhlavnejší parameter, ktorý by vás mal zaujímať v prípade, ak hľadáte kvalitného spoločníka. Pre klasických užívateľov, ktorí budú písať dokumenty alebo surfovať po internete, pokojne stačí nižší. Naopak, ak plánujete programovať alebo robiť nejaké iné grafické úpravy, budete musieť zvoliť vyšší. Ten sa následne odrazí aj na vyššej cene.

Model HP ProBook 450 G7 vám poskytuje za príjemnú cenu vysoký výkon. Notebook je pripravený aj na náročnejšie úlohy, ktorým ho podrobíte. Vďaka procesoru Intel Core i5-10210U s výkonom 4,2 GHz dokáže spracovať akúkoľvek úlohu bez väčšieho problému.

Na to, aby mohol procesor fungovať plynule, ho dopĺňa veľká, až 8 GB operačná pamäť DDR4 SDRAM a grafická karta Intel UHD.

Na celý výkon vplýva tiež SSD, ktorá má kapacitu skvelých 256 GB. Tým pádom vám poskytuje vysokú rýchlosť. V porovnaní s inými, obyčajnými pevnými diskami ide o niekoľkonásobné zrýchlenie.

Pri tomto všetkom nespotrebuje príliš veľa energie, čím sa šetrí batéria.

Displej 

Displej je, rovnako ako pri klasických počítačoch, veľmi dôležitý. Budete naň pozerať celý čas, ako budete notebook používať. Práve preto by mal byť kvalitný, dostatočne veľký a mal by sa vám vedieť prispôsobiť. Ako je na tom displej modelu HP ProBook 450 G7? 

Ako sme už spomenuli, tento model patrí ku klasickým, veľkým notebookom, ktoré majú aj numerickú klávesnicu. Má veľký, 15,6”displej vďaka čomu sa vám na ňom dobre pracuje a nerobí problém žiadnemu užívateľovi.

To, čo robí notebook ešte väčším, sú hrubšie rámy okolo displeja. Ak by sa rámy odstránili alebo displej rozšíril do strán, vyzeral by modernejšie alebo by bol aspoň kompaktnejší.

Rozmery 

Ako sme už vyššie spomenuli, notebook HP ProBook 450 G7 patrí k väčším modelom, ktoré nemajú príliš kompaktné rozmery. Je masívnejší a väčší, čo je dôvod, prečo sa s ním horšie cestuje. Ak ho neplánujete prenášať každý jeden deň, nebude vám to však vôbec vadiť.

Rozmery notebooku sú 364,9 x 256,9 x 19 mm. Hmotnosť sú dva kilogramy. Týmito špecifikáciami sa radí do kategórie stredne veľkých notebookov vhodných skôr na prácu na jednom mieste.

Funkcie 

Medzi jedny z najlepších funkcií, ktoré notebook HP ProBook 450 G7 poskytuje, je najmä profesionálne zabezpečenie. Vďaka nemu ide o trezor, ktorý nepustí do svojho užívateľského rozhrania nikoho bez oprávnenia.

Okrem hesla si môžete model zabezpečiť aj špičkovým šifrovacím prvkom v podobe čítačky odtlačkov prstov.

V rámci funkcií si musíme spomenúť klávesnicu, ktorá je na tomto notebooku trochu iná, ako na väčšine dnešných modelov. Dôvod je najmä ten, že poskytuje numerickú klávesnicu, čo mnohé notebooky dnes už kvôli šetreniu miesta neposkytujú. Práca je tak omnoho praktickejšia a lepšia.

Súčasťou notebooku je operačný systém Windows, ktorý patrí medzi veľmi obľúbené u mnohých používateľov. Je jednoduchý na používanie a vhodný pre každého.

Ak chcete, aby notebook pracoval čo najrýchlejšie, zamerať sa musíte aj na jeho pripojenie. Notebook značky HP podporuje moderný štandard Wi-Fi 6. Tá je omnoho rýchlejšia a stabilnejšia než predchádzajúce verzie.

Okrem Wi-Fi notebook podporuje Bluetooth v úspornej verzií 5.0. Vďaka tejto možnosti máte možnosť pripojenia ďalších zariadení.

A netreba zabudnúť ani na vysokú konektivitu. Notebook má audio konektor, USB 2.0, čítačku microSD kariet, vstup na adaptér, HDMI, USB 3.1 alebo USB-C.

Výdrž batérie 

Batéria je stále kameňom úrazu pre mnohé notebooky. Veľká väčšina modelov poskytuje skvelý výkon, no ich batérie naň nestačia a vydržia len zopár hodín. Práve preto by ste mali vyberať notebooky aj na základe tohto parametra.

Výdrž notebooku je dobrá. Poskytuje úsporný režim a vydrží 8 hodín aj pri vyššom zaťažení. V porovnaní s niektorými inými notebookmi, ako napríklad modelmi od značky Apple, je to stále málo.

Pre bežného používateľa, ktorý hľadá notebook za príjemnú cenu, je to však úplne postačujúce.

O značke

HP, celým názvom Hewlett-Packard, je nadnárodná spoločnosť s dlhou históriou, ktorá vznikla v roku 1939. Ide o americkú spoločnosť, ktorá má sídlo v Palo Alto, Kalifornia. Známa je najmä vďaka kvalitným počítačom a notebookom. To však nie je všetko. Vo svojom portfóliu má taktiež iné výrobky, ako napríklad tlačiarne, stolné počítače a rôzne doplnky. Tie vyrába nielen pre seba, ale aj pre ďalšie značky ako napríklad Lenovo či Dell.