Na rozdiel od počítačov, notebooky majú výhodu v tom, že ich môžete prenášať z miesta na miesto. Sú kompaktné a nezaberajú príliš veľa miesta. Mnohé nájdete za skvelé ceny, s vysokým výkonom a veľkým displejom. Pri výbere a nakupovaní si však musíte vybrať správne. Na trhu sa nachádza veľké množstvo rôznych modelov.

Nakupovanie notebookov nie je jednoduchým procesom. Na trhu sa stretnete s desiatkami rôznych modelov, ktoré sa od seba odlišujú cenou, spracovaním, výkonom či značkou. Kým niektoré sú vhodné skôr pre začiatočníkov, iné svojim výkonom poskytujú možnosti aj profesionálom. K veľmi obľúbeným notebookom sa dnes radia modely od značky HP. 

Rýchly náhľad

HP patrí medzi veľmi obľúbené značky, ktoré sa orientujú najmä na výrobu počítačov a notebookov. Jedným z veľmi obľúbených je práve model HP Pavilion Gaming 15-dk1604nc. Jeho silnými stránkami sú špičkový procesor Intel Core i5-10300H a 16 GB operačná pamäť. To však, samozrejme, nie je všetko. Poskytuje aj veľký, 15,6″ displej, širokú konektivitu a veľké SSD úložisko.

Pri notebookoch je dôležité nielen vnútro, ale taktiež zovňajšok. Spoločnosť HP si pri tomto modeli dala na dizajne záležať. Ten vás zaujme štýlovým čiernym prevedením a nevšedným spojeným dvoch častí – displeja a klávesnice. Plánujete kúpu HP Pavilion Gaming 15-dk1604nc? V tom prípade si prečítajte našu recenziu.

Dizajn

Dizajn je dôležitým parametrom, na ktorý pri notebookoch často pozeráme ako prvý. Prenosné počítače dnes nie sú len nástroje, na ktorých pracujeme, ale aj určitý typ doplnku. Práve preto si vyberajte zo širokej ponuky nielen výkonných, ale taktiež štýlových modelov.

Ako sme už vyššie spomenuli, dizajn notebooku HP Pavilion Gaming 15-dk1604nc je naozaj zaujímavý. Na prvý pohľad vyzerá ako klasický, bežný notebook. Po otvorení však zistíte, že je v mnohom iný. Okrem klasického čierneho prevedenia vás určite zaujme spojenie vrchnej a spodnej časti. Asymetrický dizajn poteší každého milovníka zaujímavej techniky.

To, čo robí notebook zaujímavým, je však biele osvetlenie, ktoré na čiernej doske doslova žiari. V noci sa vám na ňom bude rozhodne dobre písať. Touchpad je v sivej farbe, ktorá skvelo ladí s celou čiernou doskou. Je dostatočne veľký na to, aby sa vám na ňom dobre písalo.

V rámci dizajnu spomenieme, ako vždy, aj rozmery. Tie sú pomerne dôležité. Uhlopriečka displeja, ktorá dosahuje 15,6″ však už dopredu naznačuje, že notebook je väčší.

Rozmery HP Pavilion Gaming 15-dk1604nc sú takéto: 

  • šírka: 36,0 cm
  • výška: 2,3 cm
  • hĺbka: 25,6 cm
  • hmotnosť: 2,2 kg

Notebook je väčší a masívnejší. Hmotnosť taktiež nie je príliš nízka, a preto môže byť prenášanie trochu zložitejšie.

Displej

Pri vyberaní notebookov alebo monitorov je dôležité sledovať parametre displeja. Na ten budete počas pracovania alebo voľného času pozerať. Najnovšie displeje poskytujú technológiu 4 – 5K, sú veľké a vidíte na nich aj ten najmenší detail. Ako je na tom HP Pavilion Gaming 15-dk1604nc?

Notebook HP Pavilion Gaming 15-dk1604nc sa môže pýšiť veľkým displejom s uhlopriečkou 15,6″ a rozlíšením Full HD, ktoré dosahuje 1920 x 1080 pixelov. Obraz je ostrý a farby sýte. Pozeranie filmov alebo seriálov je zážitkom.

Vďaka veľkému displeju sa na notebooku pracuje omnoho jednoduchšie, ako na menších modeloch. Nehovoriac o hraní hier.

Výkon

Na to, aby sa vám na notebooku či počítači dobre pracovalo, musí poskytovať vysoký výkon. Ten sa často odvíja od počtu jadier, veľkosti RAM a kapacity pevného disku. Na chod má taktiež vplyv čip a typ procesora.

Srdce notebooku značky HP tvorí SSD úložisko s veľkosťou 521 GB, procesor Intel Core i5-10300H a 16 GB operačná pamäť. Táto kombinácia, ktorú ešte dopĺňa grafická karta nVidia GeForce GTX 1650, vám garantuje vysoký výkon vhodný nielen na prácu, ale aj na hranie náročných hier.

Surfujte po internete, hrajte hry, otvárajte jednotlivé karty a užívajte si plynulý chod, ktorý vám notebook poskytuje.

Funkcie

Každý notebook má nejaké funkcie, pomocou ktorých sa odlišuje od ostatných modelov. Niektoré ich majú viac, iné menej. Spravidla sa to odvíja od toho, v akej cenovej kategórii sa počítač nachádza. Ako je na tom HP Pavilion Gaming 15-dk1604nc?

Vysoký výkon je jednou z najlepších funkcii, ktoré vám notebook poskytuje. Jednoducho na ňom hrajte hry alebo píšte dokumenty. Je to čisto na vás.

Pokročilé chladenie je pri takomto výkonnom notebooku dôležité. Spoločnosť HP vybavila svoj model HP Pavilion Gaming 15-dk1604nc dvomi ventilátormi, ktoré poskytujú vylepšené chladenie. Spolu s ďalšími prívodmi vzduchu maximalizujú prúdenie vzduchu.

Antireflexný panel, ktorý sa nachádza na obrazovke, minimalizuje úroveň odleskov. Pracujte tak nielen doma, v tieni, ale pokojne aj vonku, na slnku.

To, čo poteší mnohých, je numerická časť klávesnice, ktorá sa pri mnohých notebookoch už neobjavuje. Model HP Pavilion Gaming 15-dk1604nc ňou však disponuje, a preto sa môžete tešiť na praktickú a rýchlu prácu aj pri písaní číselných údajov.

Notebooku nechýba ani kvalitná Full HD webkamera HP Wide Vision 720p HD s dvomi integrovanými mikrofónmi.

Samozrejmosťou je aj podsvietenie klávesnice, vďaka čomu sa vám na nej bude písať dobre aj počas večera.

Konektivita

Jednotlivé vstupy, ktoré nájdete v počítači, sú dôležité najmä pre pripojenie externého príslušenstva, ako napríklad myš alebo USB. Každý notebook poskytuje iné možnosti. Čím viac ich však je, tým lepšie.

Konektivita tohto notebooku široká. Okrem klasiky vo forme HDMI poskytuje aj SuperSpeed USB Type-A s prenosovou rýchlosťou signálu 5 Gb/s, 1x RJ-45, 1x AC Smart Pin; 1x kombinovaný konektor pre slúchadlá/mikrofón. A samozrejmosťou je aj čítačka pamäťových kariet.

Operačný systém

Operačný systém je základom každého počítača a notebooku. Bez neho by ste ho nemohli využívať. Kým vo väčšine notebookov sa nachádza Windows, stretnúť sa môžete aj s Linuxom či obľúbeným macOS, ktorý sa nachádza v prístrojoch značky Apple.

Tak ako väčšina notebookov, aj model HP Pavilion Gaming 15-dk1604nc disponuje operačným systémom Windows 10 Home, ktorý môžete používať ako doma, tak aj v práci.

Batéria

Každý notebook má batériu, vďaka ktorej môže pracovať aj bez toho, aby bol napojený do elektrickej siete. Niektoré majú batériu výkonnejšiu a poskytujú vám tak dlhé hodiny nerušeného pozerania filmov či pracovania. Iné musíte nabíjať častejšie.

Batéria notebooku HP Pavilion Gaming 15-dk1604nc vydrží po nabití na 100 % približne 6 hodín. Kapacita je teda pomerne dobrá, aj napriek tomu, že existujú notebooky, ktoré vydržia bez opätovného nabitia dlhšie.

O značke

HP, celým názvom Hewlett-Packard, je nadnárodná spoločnosť s dlhou históriou, ktorá vznikla v roku 1939. Ide o americkú spoločnosť, ktorá má sídlo v Palo Alto, Kalifornia. Známa je najmä vďaka kvalitným počítačom a notebookom. To však nie je všetko. Vo svojom portfóliu má taktiež iné výrobky, ako napríklad tlačiarne, stolné počítače a rôzne doplnky. Tie vyrába nielen pre seba, ale aj pre ďalšie značky ako napríklad Lenovo či Dell.