Tie najlepšie notebooky sa vyberajú dlho a za pomoci niekoho, kto sa v tomto odbore vyzná. Predsa len, na trhu nájdete dnes veľmi veľa zaujímavých typov a druhov notebookov, ktoré vyzerajú dobre, majú vysoký výkon a takisto ponúkajú veľkú pamäť. Bohužiaľ, mnohé počítače majú len jednu z týchto vlastností a kombináciu všetkých troch základných a veľmi dôležitých parametrov za príjemnú cenu len tak nenájdete.
Pri výbere sa treba zamerať nielen na dizajn, ktorý je, samozrejme, veľmi dôležitý, ale takisto aj na výkon alebo na to, akú pamäť vám výrobok ponúka.
Aj keď dnešné moderné notebooky v sebe dokážu skĺbiť niekoľko dôležitých parametrov, existuje len naozaj veľmi málo kusov, ktoré stoja za to. Pri výbere je teda dôležité naštudovať si nejaké tie základné informácie, následne notebooky porovnať a vybrať si ten najlepší. Medzi základné parametre, na ktoré by ste mali pri výbere a kúpe hľadieť sú operačný systém, operačná pamäť, pevný disk či konektivita.

Dokážete si v dnešnej dobe predstaviť svet bez počítačov, notebookov či smartfónov, ktoré využívame pravidelne, každý deň na prácu, zábavu alebo robenie vecí, ktoré nás bavia? Asi je to zbytočná otázka. Počítače a notebooky spĺňajú množstvo úloh a pomáhajú nám vo fungovaní vo svete. A práve v dobe, kedy používame internet a počítače na dennej báze, je úplne normálne, že sa na trhu nachádza stále viac a viac zaujímavých kúskov, z ktorých si môžeme vyberať. Každý model je v niečom iný a každý novší model ponúka iné, vynovené funkcie, o ktorých sme dovtedy nepočuli. Ako si však nájsť presne taký notebook, ktorý by vám vyhovoval vo všetkom? Niekedy je to totižto omnoho ťažšie, ako si ľudia myslia. My vám však vieme poradiť.

Kvalita a výkon v jednom

Notebook HP Omen 15-dc1040nc je herný model. ktorý vám umožňuje splniť si aj tie najodvážnejšie hry pomocou hrania hier, robenia rôznych úloh či dokonca programovania. Všetko to začína už premysleným dizajnom a atraktívnym podsvietením klávesnice. Tou dávate najavo svoju zaujímavú osobnosť, ktorá si vybrala práve tento notebook.

Všetky procesy riadi nainštalovaný systém Windows, vďaka ktorému môžete pracovať nonstop. Nechýba ani dostatočne veľký, 15,6 palcový, displej s jemným Full HD rozlíšením a 144 Hz frekvenciou.

Ani v ďalších spektrách tohto notebooku nenájdete mínusy. K dispozícií máte veľa portov, nechýba prepracovaný systém chladenia a prémiový zvuk od Bang & Olufsen.

Veľmi dôležité je taktiež chladenie. To je v tomto počítači naozaj kvalitné. Notebook sa zbytočne neprehrieva a je predĺžená aj životnosť súčiastok.

Výkon

A aký výkon od notebooku HP Omen 15-dc1040nc očakávate vy? Ak priemerný, môžete na to zabudnúť. Tento model vám poskytuje extrémny výkon. Je totižto navrhnutý pre hráčov hier a to tak, aby zvládol úplne všetko. Výkonná kombinácia šesťjadrového procesoru Intel Core s grafickou kartou NVIDIA GeForce RTX vás jednoducho musia presvedčiť. Výsledkom tejto kombinácie je dôraz na každý jeden detail. V rovnakom duchu sa nesie aj obrovská operačná pamäť s veľkosťou 16 GB.

Perfektný displej

A čo očakávať od displeju? Veľkosť 15,6 palca určite ocení každý jeden hráč. Tento displej disponuje aj Full HD rozlíšením a IPS technológiou. Táto technológia vylepšuje podanie farieb a každý pozorovací uhol. Takto nielen oceníte schopnosti nových hier, ale zároveň môžete pracovať aj v programoch s grafikou a byť tak maximálne presní.

Okrej displeja aj perfektný zvuk

Dokonalý zážitok z hrania hier ešte podčiarkuje samotný zvuk. Model HP Omen 15-dc1040nc poskytuje stereo reproduktory, ktorých zvuk vyladila značka Bang & Olufsen.

Štýlový dizajn

Jednou z veľmi potrebných vecí, ktorú musí mať každý jeden notebook, je štýlový dizajn. Prenosný počítač totižto so sebou beriete takmer všade, ukazujete ho na verejnosti. To je aj dôvod, prečo mnohí siahnu radšej po štýlovosti ako kvalite. Notebook značky HP vám však poskytuje oboje. Tú najlepšiu a najvyváženejšiu kombináciu kvality, štýlového dizajnu a množstva iného.

Zaujímavosťou na tomto modeli je najmä jeho “spojenie”. To pritiahne pozornosť nielen vás, ale taktiež ľudí naokolo. Nie je to však len displej, ktorým zaujmete. Je to aj klávesnica. Tá je farebne podsvietená.

Bezdrôtové pripojenia

Samozrejmosťou je aj pripojenie Bluetooth a Wi-Fi, vďaka ktorým môžete byť v spojení s okolitým svetom. Celý počítač vám ponúka operačný systém Windows 10. Ten sa ovláda veľmi jednoducho a prídete si v ňom určite na svoje. Ak ste doteraz neboli zvyknutí na Windows 10 a používali ste veľmi dlho siedmu generáciu, povieme vám veľmi dobrú správu. Nová aktualizácia ponúka známe prostredie a veľmi jednoducho sa používa. V mnohých veciach je veľmi rovnaká ako siedma generácia.

Notebook sa veľmi jednoducho spúšťa a takisto aj prebúdza zo spánku. Má veľa integrovaných funkcií a zabezpečení, ktoré vás budú chrániť. Vo Windows 10 sú predinštalované skvelé aplikácie ako napríklad Mapy, Fotky, Pošta a kalendár, hudba, Filmy a TV programy. Všetko tak máte po ruke.

Notebook HP Omen 15-dc1040nc  vám ponúka vyvážený pomer výkonu a sympatickej ceny, ktorá sa vám bude určite páčiť.

O značke

Značka HP ponúka spoľahlivý výkon v úplne všetkých notebookoch. Niektoré druhy sú trochu drahšie, iné lacnejšie a niektoré sú zlatá stredná cesta. Výkon za primeranú cenu. Značka sa môže pochváliť výrobkami, ktoré majú tie najnovšie procesory a materiály, o ktorých iné značky možno ani len netušia. Značku HP pozná dnes už snáď každý. Na našom trhu sa objavila dávnejšie a patrila medzi prvých výrobcov, ktorí predávali značkové a kvalitné notebooky u nás. Svoje prvenstvo si stále drží a vždy sa snaží prichádzať s novinkami, ktoré vám jednoducho nedajú spávať a vždy po nich budete túžiť.