Kupujete nový notebook a neviete, odkiaľ začať? Na trhu dnes nájdete desiatky rôznych modelov, z ktorých si môžete vyberať. Niektoré sú vhodné pre grafikov, iné pre programátorov. Mnohé sú však univerzálne a poskytujú skvelý výkon pre každého používateľa. Či už hľadáte notebook na voľný čas alebo presne naopak, do práce, vždy sledujte základné parametre. Pomocou nich vyberiete ten najlepší model.

Medzi jedny z najlepších notebookov, ktoré nájdete na trhu, sa radia tie od značky HP. Ide o výkonné a kompaktné počítače, ktoré sa vám zmestia pohodlne do tašky, nebudú zavadzať a nie sú ťažké. Popri tom všetkom stále poskytujú vysoký výkon, neprehrievajú sa a jednoducho sa na nich pracuje. Ak plánujete kúpu nového zariadenia a chceli by ste sa pozrieť na niečo od značky HP, máme pre vás model HP 250 G6, ktorý si zamilujete na prvé použitie.

Rýchly náhľad

HP 250 G6 patrí medzi klasické a veľmi obľúbené notebooky. Poskytuje príjemné a veľmi priateľské rozhranie, vďaka ktorému si príde na svoje nielen používateľ sledujúci filmy alebo seriály, ale aj človek, ktorý píše dokumenty a surfuje po internete.

Notebook je navrhnutý tak, aby bol vhodný pre prácu doma aj v kancelárií. Poskytuje príjemný výkon za skvelú cenu. Najväčšími plusmi sú najmä rýchle reakcie zvyšujúce vašu efektivitu. Na odpoveď nemusíte dlho čakať, čím sa práca zrýchľuje. Nehovoriac o modernom SSD, ktorý celý proces urýchľuje ešte viac.

Zaujal vás notebook HP 250 G6? V tom prípade čítajte ďalej.

Dizajn 

Kým pri mnohých výrobkoch do domácnosti dizajn až tak neriešime, notebooky si v mnohých prípadoch vyberáme podľa výzoru. Chceme mať pri sebe vždy štýlového a pekného pomocníka, ktorý pomôže v každom prípade.

Dizajn modelu HP 250 G6 je úplne klasický. Taký, aký by ste od notebooku za zopár stoviek čakali. Čierne prevedenie v kombinácií s čiernou klávesnicou a veľkou obrazovkou neurazí, no rozhodne nijako špeciálne nenadchne.

Po zatvorení notebook poskytuje čisté línie, ktoré sú skombinované s tmavou farbou. Vhodný je na použitie ako pre ženy, tak aj pre mužov.

A síce dizajn nijako špeciálne neupúta, je tu niečo, čo strhne vašu pozornosť. Ide o kvalitné spracovanie celého tela. Notebook so sebou môžete nosiť takmer všade bez toho, aby ste sa báli, že sa nejakým spôsobom zničí.

Výkon 

Výkon je najhlavnejší parameter, ktorý by vás mal zaujímať v prípade, ak hľadáte kvalitného spoločníka. Pre klasických užívateľov, ktorí budú písať dokumenty alebo surfovať po internete, pokojne stačí nižší. Naopak, ak plánujete programovať alebo robiť nejaké iné grafické úpravy, budete musieť zvoliť vyšší. Ten sa následne odrazí aj na vyššej cene.

Výkon notebooku HP 250 G6 je priemerný. Vhodný je na sledovanie videí, pozeranie filmov alebo surfovanie po internete. Neodporúčame vám ho však kúpiť napríklad na hranie hier, programovanie alebo robenie nejakej grafiky.

Srdcom tohto modelu je procesor Intel Celeron N3060 s dvomi jadrami, 2×48 GHz a 2 MB vyrovnávacou pamäťou. Tej pomáha 4 GB DDR3L RAM a grafická karta Intel HD.

Pevný disk má kapacitu skvelých 500 GB, vďaka čomu si naň môžete ukladať všetky osobné či pracovné súbory.

Vnútro je teda dobré, no rozhodne nestačí na vysokú záťaž.

Displej 

Displej je, rovnako ako pri klasických počítačoch, veľmi dôležitý. Budete naň pozerať celý čas, ako budete notebook používať. Práve preto by mal byť kvalitný, dostatočne veľký a mal by sa vám vedieť prispôsobiť. Ako je na tom displej modelu HP 250 G6? 

Na HP 250 G6 sa nachádza 15,6 palcový displej s Full HD rozlíšením a matnou povrchovou úpravou.

Ide o rozmerný displej, na ktorom uvidíte všetky detaily. Poteší určite milovníkov veľkých notebookov.

Rozmery 

Ako sme už vyššie spomenuli, HP 250 G6 patrí k väčším notebookom, ktoré nemajú príliš kompaktné rozmery. Je masívnejší a väčší, čo je dôvod, prečo sa s ním horšie cestuje. Ak ho neplánujete prenášať každý jeden deň, nebude vám to vôbec vadiť.

Na prekvapenie, notebook značky HP má len 1,86 kg, čo znamená, že sa radí k ľahším modelom. Pokojne ho so sebou môžete vziať napríklad do školy, práce alebo do kaviarne.

Ak by ste chceli jeho rozmery poznať úplne dopodrobna, sú takéto: 376 x 246 x 22,5 mm. Pohodlne sa vám zmestí do väčšej tašky alebo vaku. Poprípade si zaobstarajte praktickú brašňu, v ktorej ho budete vždy prenášať.

Funkcie 

Medzi jedny z najlepších funkcií, ktoré notebook HP 250 G6 poskytuje, je najmä profesionálne zabezpečenie. Vďaka nemu ide o trezor, ktorý nepustí do svojho užívateľského rozhrania nikoho bez oprávnenia. To však nie je všetko.

Numerická klávesnica je veľkým plusom pre tých, ktorí sú na ňu zvyknutí a nevedia si bez nej predstaviť fungovanie. Notebook je veľký, a preto sa doň táto časť klávesnice pokojne zmestila.

Notebook funguje na operačnom systéme Windows, ktorý patrí medzi veľmi obľúbené. Ak ste jeho pravidelným používateľom, pri tomto modeli si prídete na svoje.

Bezdrôtové možnosti počítača potešia nejedno technické srdce. HP 250 G6 podporuje moderný štandard Wi-Fi ac, ktorý dosahuje niekoľkokrát vyššiu prenosovú rýchlosť. Tým pádom vám internet pôjde vždy plynule, rýchlo a hladko.

Ďalším bezdrôtovým pripojením je Bluetooth v úspornej verzií 4.2, ktorý sa stará o nízkoenergetické pripojenie. Šetrí batériu, no poskytuje skvelý výkon.

A nesmieme zabudnúť ani na bohatú ponuku konektorov. V ponuke nájdete USB 3.1, HDMI a čítačku pamäťových kariet. Dokonca, model poskytuje aj optickú mechaniku.

Výdrž batérie 

Batéria je stále kameňom úrazu pre mnohé notebooky. Veľká väčšina modelov poskytuje skvelý výkon, no ich batérie naň nestačia a vydržia len zopár hodín. Práve preto by ste mali vyberať notebooky aj na základe tohto parametra.

Model HP 250 G6 má skvelú batériu, ktorá vydrží až 8 hodín pri väčšej záťaži. Vhodný je tak na sledovanie filmov a seriálov pri cestovaní alebo na prácu.

Nabíjanie nie je príliš dlhé. Z 0 % na 100 % sa nabije za približne 4 hodiny.

O značke

HP, celým názvom Hewlett-Packard, je nadnárodná spoločnosť s dlhou históriou, ktorá vznikla v roku 1939. Ide o americkú spoločnosť, ktorá má sídlo v Palo Alto, Kalifornia. Známa je najmä vďaka kvalitným počítačom a notebookom. To však nie je všetko. Vo svojom portfóliu má taktiež iné výrobky, ako napríklad tlačiarne, stolné počítače a rôzne doplnky. Tie vyrába nielen pre seba, ale aj pre ďalšie značky ako napríklad Lenovo či Dell.