V dnešnom svete si asi nikto z nás nevie predstaviť, že by mal fungovať bez mobilov alebo notebookov. Notebooky sú základnou jednotkou, ktorú používame každý jeden deň, či už kvôli práci, zábave alebo relaxu. Notebooky sa stali veľmi obľúbeným druhom počítačov, na ktoré úplne každý staví, keď potrebuje kvalitný počítač, ktorý môže zobrať so sebou úplne všade. Vďaka tomu, že máte s notebookom možnosť pracovať aj v teréne, je to naozaj veľmi jednoduché používať ho neustále. Mnohé sú takisto aj veľmi výkonné a ich používanie nie je vôbec náročné. Tie najnovšie notebooky nielen vyzerajú skvelo, ale takisto majú aj veľmi nízku hmotnosť a môžete si ich bez problémov vziať do práce alebo do školy každý jeden deň a vždy, keď to budete potrebovať. Nikdy sa nestane, že by ste si nemohli pripraviť nejakú prezentáciu do práce či školy, spraviť si všetky úlohy, ktoré potrebujete alebo si pozrieť film či seriál, ktorý milujete. Všetko je odrazu omnoho jednoduchšie, rýchlejšie a bezproblémovejšie. Mnohí ľudia vyhľadávajú notebooky aj kvôli tomu, že im ponúkajú nejakú voľnosť. Nemusíte sedieť na jednom mieste pri stole. Svoj počítač si môžete vziať do obývačky, do svojej izby, do spálne, do postele alebo napríklad aj do kuchyne. Popri varení alebo pečení môžete sledovať svoj obľúbený seriál alebo nejakú reláciu o varení. Pri tomto druhu počítačov si spravíte nielen svoju prácu omnoho rýchlejšie, ale takisto sa zlepšíte vo veciach, ktoré milujete. Robte to, čo chcete za pomoci tých najlepších a najvýkonnejších a najpraktickejších počítačov, ktoré si zamilujete hneď na prvý pohľad.

Tie najlepšie notebooky sa vyberajú dlho a za pomoci niekoho, kto sa v tomto odbore vyzná. Predsa len, na trhu nájdete dnes veľmi veľa zaujímavých typov a druhov notebookov, ktoré vyzerajú dobre, majú vysoký výkon a takisto ponúkajú veľkú pamäť. Bohužiaľ, mnohé počítače majú len jednu z týchto vlastností a kombináciu všetkých troch základných a veľmi dôležitých parametrov za príjemnú cenu len tak nenájdete. Pri výbere sa treba zamerať nielen na dizajn, ktorý je, samozrejme, veľmi dôležitý, ale takisto aj na výkon alebo na to, akú pamäť vám výrobok ponúka. Často sa totižto stáva, že si ľudia kúpia notebook podľa výzoru alebo podľa toho, ktorý je najlacnejší, čo je jedným z najväčších problémov. Aj keď dnešné moderné notebooky v sebe dokážu skĺbiť niekoľko dôležitých parametrov, existuje len naozaj veľmi málo kusov, ktoré stoja za to. Pri výbere je teda dôležité naštudovať si nejaké tie základné informácie, následne notebooky porovnať a vybrať si ten najlepší. S istotou vám však vieme povedať, že človek, ktorý pracuje na notebooku a využíva najčastejšie textové dokumenty určite nebude potrebovať tak výkonný notebook ako napríklad informatik alebo človek, ktorý používa aj zložitejšie programy a potrebuje vyšší výkon. Medzi základné parametre, na ktoré by ste mali pri výbere a kúpe hľadieť sú operačný systém, operačná pamäť, pevný disk či konektivita. Mnohí si myslia, že posledný spomenutý bod nie je tak dôležitý, no opak je pravdou. Čím viac konektorov na notebooku máte, tým viac externých zariadení doň môžete zapojiť.

Značka HP ponúka spoľahlivý výkon v úplne všetkých notebookoch. Niektoré druhy sú trochu drahšie, iné lacnejšie a niektoré, ako napríklad notebook HP 17-ak040nc sú zlatá stredná cesta. Výkon za primeranú cenu. Značka sa môže pochváliť výrobkami, ktoré majú tie najnovšie procesory a materiály, o ktorých iné značky možno ani len netušia. Značku HP pozná dnes už snáď každý. Na našom trhu sa objavili dávnejšie a patrila medzi prvých výrobcov, ktorí predávali značkové a kvalitné notebooky u nás. Svoje prvenstvo si stále drží a vždy sa snaží prichádzať s novinkami, ktoré vám jednoducho nedajú spávať a vždy po nich budete túžiť. Medzi takéto perfektné novinky patrí aj notebook HP 17-ak040nc, ktorý vás svojimi funkciami a výkonom dostane. Vyberajte si z výrobkov, ktoré vám značka ponúka a zabudnite na iné výrobky, ktoré nie sú v tak príjemnej cene a v perfektnej kvalite, ktorú si zamiluje úplne každý z vás. Ich bezproblémový chod, jednoduchý a minimalistický vzhľad a krásne prevedenie je presne to, čo potrebujete.

Rozmýšľate nad tým, aký notebook by ste si mohli kúpiť? Pri rozmýšľaní by ste možno mali vziať do úvahy aj ten nový, HP 17-ak040nc, ktorý sa medzi svojimi konkurentmi na trhu odlišuje niečím iným. Okrem toho, že ponúka skvelý výkon a jednoducho sa s ním pracuje v rôznych podmienkach, padne vám do oka hneď najmä vďaka jeho sýtej a krásnej červenej farbe, ktorá z neho robí unikát a výrobok, ktorý len tak ľahko nenájdete nikde inde. Spoločnosť HP totižto po dlhoročných skúsenostiach vie, ako zákazníka osloviť.

Najlepší notebook je taký, ktorý je univerzálny a dá sa používať hneď na niekoľko činností a vecí, ktoré vykonávate. HP 17-ak040nc je vhodný nielen na písanie dokumentov a na bežnú, kancelársku prácu, ale takisto zvládne aj hry, ktoré by iný, klasický notebook nemusel zvládnuť. Realizovať na ňom môžete napríklad aj videohovory prostredníctvom kvalitnej webkamery, ktorá sa nachádza na vrchnej časti s názvom HP True Vision HD 720p. Prekvapiť vás môže napríklad aj veľkosť jeho displeja, ktorá má plných 17,3 palca. To znamená, že je notebook o niečo väčší, ako bývajú bežné prenosné počítače, s ktorými väčšinou pracujete. Displej vám okrem veľkosti takisto ponúka aj rozlíšenie 1600 x 900, označované aj ako HD+, čo je omnoho vyššia kvalita, na ktorú sú mnohí používatelia zvyknutí. Plusové body nepochybne nazbiera aj povrchová matná úprava, ktorá bráni nežiaducim odleskom a šetrí takisto aj zrak. Nemusíte sa preto báť, že by vás po dlhej práci s týmto notebookom štípali alebo pálili oči. Strojcom perfektného obrazu, ktorý si okamžite zamilujete je grafická karta Radeon R4.

Srdcom celého notebooku HP 17-ak040nc je najnovšia generácia dvojjadrového procesora AMD A6-9220, ktorý sa postará o to, aby notebook šľapal presne tak, ako má. O perfektnú plynulosť chodu systému sa postará procesor spolu s operačnou pamäťou 8GB. K dispozícií máte takisto aj úložisko s kapacitou 1TB, vďaka čomu spolu s notebookom môžete mať pri sebe všetky dokumenty, fotografie či filmy.

A čo vlastne notebook HP 17-ak040nc ešte ponúka? Okrem skvelého a veľmi prepracovaného jadra či procesoru vám ponúka aj HDD, ktorého rýchlosť dosahuje 5400 otáčok za minútu. To znamená naozaj veľmi rýchly prístup k vašim dátam. Bezdrôtovú komunikáciu zaisťujú funkcie ako Bluetooth 4.2 a Wi-Fi.

Konektivita je veľmi dôležitá nielen pri notebookoch, ale takisto aj pri klasických, stolných počítačoch. Možnosť konektivity rozširujú USB porty, prípadne HDMI konektor. V neposlednej rade je notebook značky HP vybavený aj DVD RW optickou mechanikou. Výdrž batérie je až 8 hodín, čo je naozaj dostatok na to, aby ste na ňom pracovali celý deň. V počítači nájdete operačný systém Windows 10 Home, vďaka ktorému budete mať po ruke všetky obľúbené aplikácie a dôležité veci. Nezabúdajte ani na krásny a štýlový dizajn, ktorý si vďaka matnej povrchovej úprave a červenej farbe zamilujete na prvý pohľad.