Dokážete si v dnešnej dobe predstaviť svet bez počítačov, notebookov či smartfónov, ktoré využívame pravidelne, každý deň na prácu, zábavu alebo robenie vecí, ktoré nás bavia? Asi je to zbytočná a pre niekoho možno čudná otázka, pretože každý využíva tieto elektro spotrebiče denno denne bez toho, aby sa zamyslel, čo by sme vlastne bez nich robili. Keď sa na to pozrieme z druhej stránky, vďaka vzniku počítačov a vynálezu internetu dnes môžeme vykonávať aj také práce, o ktorých sa nám niekedy nesnívalo. Uverejňovanie článkov na web stránkach, spravovanie sociálnych sietí, marketing či iné veci sa jednoducho bez počítačov, mobilov a internetu nedokážu vykonávať. A práve v dobe, kedy používame internet a počítače na dennej báze, je úplne normálne, že sa na trhu nachádza stále viac a viac zaujímavých kúskov, z ktorých si môžeme vyberať. Každý model je v niečom iný a každý novší model ponúka iné, vynovené funkcie, o ktorých sme dovtedy nepočuli. Niektoré aplikácie a vlastnosti sú pre nás dôležité, iné k životu nepotrebujeme, pretože sú až príliš komplikované. Ako si však nájsť presne taký notebook, ktorý by vám vyhovoval vo všetkom? Niekedy je to totižto omnoho ťažšie, ako si ľudia myslia. Niektorí si mylne myslia, že prídu do obchodu, kúpia prvý, celkom lacný notebook a odídu. Pravdou je však to, že väčšina ľudí si pred kúpou notebooku prezrie všetky parametre a porovná niekoľko modelov, kým sa dostane k tomu svojmu vysnívanému. Niektorí dokonca využijú aj pomoc odborníka.

Pri výbere toho najlepšieho notebooku je dôležité, aby ste si zistili, čo vlastne potrebujete. Človeku, ktorý na notebooku robí úplne základné veci, ako napríklad prezentácie, píše dokumenty alebo počúva hudbu, je úplne zbytočný veľmi výkonný notebook vhodný napríklad pre grafika alebo človeka, ktorý pracuje ako informatik. Takéto notebooky sú totižto omnoho drahšie a pre “normálneho” človeka, tzv. laika, sú úplne zbytočné. Ak ste sa rozhodli, že chcete kvalitný notebook, ktorý bude ľahký, štýlový a výkonný, no budete na ňom robiť len tie základné veci, mali by ste sa zamerať na základné parametre ako je procesor, grafická karta, operačná pamäť RAM, úložisko, displej, konektivita (na ktorú mnohí zabúdajú), operačný systém (ktorý je vo väčšine notebookov rovnaký) a samozrejme, cena. Od týchto všetkých základných parametrov sa odvíja celý notebook. Rovnako je potrebné uvedomiť si, že v dnešnej dobe nové, tenšie a ľahšie notebooky už neponúkajú možnosť vloženia CD, čo je pre niektorých úplne normálne, pretože CD už nepoužívajú, no niektorí by to radi využili. Ak si nechcete kupovať ďalší externý prístroj, pomocou ktorého by ste vložili do notebooku CD, určite si vyberajte notebooky, ktoré vám túto možnosť ponúkajú. Kupovanie laptopov je niekedy naozaj omnoho ťažšie, ako si mnohí myslia, a preto je skvelou možnosťou aj to, keď si dáte poradiť od niekoho skúsenejšieho.

O značke

Značka HP ponúka spoľahlivý výkon v úplne všetkých notebookoch. Niektoré druhy sú trochu drahšie, iné lacnejšie a niektoré, ako napríklad notebook HP 15-db0040nc sú zlatá stredná cesta. Výkon za primeranú cenu. Značka sa môže pochváliť výrobkami, ktoré majú tie najnovšie procesory a materiály, o ktorých iné značky možno ani len netušia. Značku HP pozná dnes už snáď každý. Na našom trhu sa objavili dávnejšie a patrila medzi prvých výrobcov, ktorí predávali značkové a kvalitné notebooky u nás. Svoje prvenstvo si stále drží a vždy sa snaží prichádzať s novinkami, ktoré vám jednoducho nedajú spávať a vždy po nich budete túžiť. Medzi takéto perfektné novinky patrí aj notebook HP 15-db0040nc , ktorý vás svojimi funkciami a výkonom dostane.

Jednoduchá práca

O tom, aké výhody prinášajú notebooky asi netreba diskutovať. Môžete ich prenášať z miesta na miesto, môžete na nich pracovať aj v teréne vďaka tomu, že vydržia niekoľko hodín bez napájania a takisto sú skvelé pri pracovaní z postele či iného miesta, kde by ste svoj stolný počítač mať nemohli. Výhodou notebookov je takisto aj ich veľkosť, ktorá nie je príliš malá, vďaka čomu budete mať zážitok z pozerania vždy, no takisto nie sú ani príliš veľké, vďaka čomu vám nebudú zavadzať pri prenášaní. Notebook HP 15-db0040nc  sa bude vždy usilovať pomôcť vám v každom jednom smere. Je to univerzálny pomocník pri každodennej práci a aj pri chvíľach relaxu a odpočinku. Jednoducho si na ňom vychutnáte svoj obľúbený film, vypočujete hudbu alebo zahráte nejakú hru. Sľubuje vám takisto aj zázemie s dlhodobým výkonom, batériou, ktorá má dlhú výdrž a takisto aj kvalitné a rýchle pripojenie k internetu, ktoré nikdy nebude robiť problémy.

Štýlový dizajn

Pri notebookoch však nie je dôležitý len výkon, ale aj ich dizajn. Notebook HP 15-db0040nc je atraktívny nielen zvnútra, vďaka silnému procesoru, ale aj zvonka. Poďme sa najprv pozrieť na vnútorné vybavenie, ktoré sa skladá z výkonného dvojjadrového procesora AMD A9-9425 so základnou frekvenciou 3,1 GHz, ďalej je to operačná pamäť vo veľkosti 8GB a nechýba ani grafická karta AMD Radeon 520 s vyhradenou pamäťou 2 GB. Krok s dobou si notebook drží aj so systémom Windows 10 Home, ktorý je prispôsobený presne pre klasického používateľa.

Vonkajší dizajn je naozaj krásny. Môžete si všimnúť jemné záhyby a detaily, na ktoré si značka HP dáva záležať. V zlatom prevedení vám notebook HP 15-db0040nc  bude nielen univerzálnym pomocníkom, ale takisto aj šperkom, s ktorým sa veľmi radi pochválite všetkým v okolí.

Výkon, ktorý si zamilujete

Solídny výkon sa bez kvalitného obrazu nestretne s takým pochopením, ako by ste chceli. Práve preto vám notebook HP 15-db0040nc  ponúka 15,6 palcový displej s Full HD rozlíšením, vďaka ktorému sa vám bude pracovať naozaj kráľovsky. Ostatným sa môžete pochváliť aj s WLED podsvietením, ktoré je podporované vysokým dynamickým kontrastom a nízkou spotrebou energie. Nechýba ani antireflexná úprava. Čo viac si pri takomto perfektnom notebooku priať? Asi už len perfektnú cenu a pevný disk s kráľovskou kapacitou, ktorá je až 1 TB. Zálohujte filmy, dokumenty, fotografie či videá. Vždy na to budete mať priestor!

Pri práci s počítačom potrebujeme často rýchlu odozvu a bezproblémový chod. Práve to vám notebook HP 15-db0040nc  všetko ponúka. Touchpad je naozaj ústretový voči viacerým dotykom a multitasking preň nie je vôbec cudzie slovo. Svoje výtvory si tak môžete dokonca zálohovať aj na optickom dosku, vďaka tomu, že vám notebook poskytuje aj DVD mechaniku. Aby toho nebolo málo, k dispozícií máte aj slot na pamäťové karty microSD, konektor USB 2.0. vysokorýchlostný konektor USB 3.1, ktorý príde vhod pri presune veľkoobjemových dát.

Funkcie, ktoré vám notebook ponúka

Prístup na internet vám v tomto prípade ponúka nielen Wi-Fi pripojenie, ale takisto aj LAN konektor, pomocou ktorého sa na internet môžete pripojiť cez kábel. Online hovory webkamerou nie sú ničím, čo by ste nepoznali. Môžete si byť preto istí, že vždy, keď budete potrebovať, notebook HP 15-db0040nc  sa o vás postará. Nechýba mu totižto ani funkcia Bluetooth pre spárovanie s ostatnými notebookmi, tabletmi či telefónmi. Užitočný vám príde aj HDMI vstup alebo kombinovaný konektor slúchadiel a mikrofónu. Notebook využíva pre prácu 3-článkovú lithium-ionovú batériu, ktorá vám ponúka funkciu rýchlonabíjania a výdrž viac ako 10 hodín.