Dokážete si v dnešnej dobe predstaviť svet bez počítačov, notebookov či smartfónov, ktoré využívame pravidelne, každý deň na prácu, zábavu alebo robenie vecí, ktoré nás bavia? Asi je to zbytočná a pre niekoho možno čudná otázka, pretože každý využíva tieto elektro spotrebiče denno denne bez toho, aby sa zamyslel, čo by sme vlastne bez nich robili. Keď sa na to pozrieme z druhej stránky, vďaka vzniku počítačov a vynálezu internetu dnes môžeme vykonávať aj také práce, o ktorých sa nám niekedy nesnívalo. Uverejňovanie článkov na web stránkach, spravovanie sociálnych sietí, marketing či iné veci sa jednoducho bez počítačov, mobilov a internetu nedokážu vykonávať. A práve v dobe, kedy používame internet a počítače na dennej báze, je úplne normálne, že sa na trhu nachádza stále viac a viac zaujímavých kúskov, z ktorých si môžeme vyberať. Každý model je v niečom iný a každý novší model ponúka iné, vynovené funkcie, o ktorých sme dovtedy nepočuli. Niektoré aplikácie a vlastnosti sú pre nás dôležité, iné k životu nepotrebujeme, pretože sú až príliš komplikované. Ako si však nájsť presne taký notebook, ktorý by vám vyhovoval vo všetkom? Niekedy je to totižto omnoho ťažšie, ako si ľudia myslia. Niektorí si mylne myslia, že prídu do obchodu, kúpia prvý, celkom lacný notebook a odídu. Pravdou je však to, že väčšina ľudí si pred kúpou notebooku prezrie všetky parametre a porovná niekoľko modelov, kým sa dostane k tomu svojmu vysnívanému. Niektorí dokonca využijú aj pomoc odborníka.

Tie najlepšie notebooky sa vyberajú dlho a za pomoci niekoho, kto sa v tomto odbore vyzná. Predsa len, na trhu nájdete dnes veľmi veľa zaujímavých typov a druhov notebookov, ktoré vyzerajú dobre, majú vysoký výkon a takisto ponúkajú veľkú pamäť. Bohužiaľ, mnohé počítače majú len jednu z týchto vlastností a kombináciu všetkých troch základných a veľmi dôležitých parametrov za príjemnú cenu len tak nenájdete. Pri výbere sa treba zamerať nielen na dizajn, ktorý je, samozrejme, veľmi dôležitý, ale takisto aj na výkon alebo na to, akú pamäť vám výrobok ponúka. Často sa totižto stáva, že si ľudia kúpia notebook podľa výzoru alebo podľa toho, ktorý je najlacnejší, čo je jedným z najväčších problémov. Aj keď dnešné moderné notebooky v sebe dokážu skĺbiť niekoľko dôležitých parametrov, existuje len naozaj veľmi málo kusov, ktoré stoja za to. Pri výbere je teda dôležité naštudovať si nejaké tie základné informácie, následne notebooky porovnať a vybrať si ten najlepší. S istotou vám však vieme povedať, že človek, ktorý pracuje na notebooku a využíva najčastejšie textové dokumenty určite nebude potrebovať tak výkonný notebook ako napríklad informatik alebo človek, ktorý používa aj zložitejšie programy a potrebuje vyšší výkon. Medzi základné parametre, na ktoré by ste mali pri výbere a kúpe hľadieť sú operačný systém, operačná pamäť, pevný disk či konektivita. Mnohí si myslia, že posledný spomenutý bod nie je tak dôležitý, no opak je pravdou. Čím viac konektorov na notebooku máte, tým viac externých zariadení doň môžete zapojiť.

Značka HP ponúka spoľahlivý výkon v úplne všetkých notebookoch. Niektoré druhy sú trochu drahšie, iné lacnejšie a niektoré, ako napríklad notebook HP 15-bw054nc sú zlatá stredná cesta. Výkon za primeranú cenu. Značka sa môže pochváliť výrobkami, ktoré majú tie najnovšie procesory a materiály, o ktorých iné značky možno ani len netušia. Značku HP pozná dnes už snáď každý. Na našom trhu sa objavili dávnejšie a patrila medzi prvých výrobcov, ktorí predávali značkové a kvalitné notebooky u nás. Svoje prvenstvo si stále drží a vždy sa snaží prichádzať s novinkami, ktoré vám jednoducho nedajú spávať a vždy po nich budete túžiť. Medzi takéto perfektné novinky patrí aj notebook HP 15-bw054nc , ktorý vás svojimi funkciami a výkonom dostane. Vyberajte si z výrobkov, ktoré vám značka ponúka a zabudnite na iné výrobky, ktoré nie sú v tak príjemnej cene a v perfektnej kvalite, ktorú si zamiluje úplne každý z vás. Ich bezproblémový chod, jednoduchý a minimalistický vzhľad a krásne prevedenie je presne to, čo potrebujete.

To, čo vám vieme o notebooku HP 15-bw054nc povedať hneď je to, že mu nechýba nič dôležité, čo by mal mať. Práve toto je notebook, o ktorom sme hovorili hneď na začiatku. Výrobcovia dokázali do jedného výrobku skĺbiť vysoký výkon, dlhú životnosť batérie a takisto aj pútavý dizajn, vďaka ktorému sa vám výrobok určite zapáči.

Mnoho notebookov, ktoré ľudia využívajú, pracujú na základe dvojjadrového procesora. Tento procesor je postačujúci na všetky základné a takisto aj pokročilé funkcie. Notebook HP 15-bw054nc  vám však ponúka neuveriteľný, štvorjadrový procesor, ktorý dokáže doslova zázraky. Nezanedbateľnou mierou sa na jeho chode podieľa aj RAM pamäť, ktorá je veľmi podobne dôležitá, ako procesor. Veľkosť RAM pamäte je 8 GB. Na chode sa nejakou časťou podieľa aj SSD disk. Tento disk ponúka oproti bežným diskom výhodu najmä vo vysokej rýchlosti, ktorá vás niekedy až prekvapí. Samozrejmosťou je aj tichý chod, ktorý vám zaručí, že notebook nebude príliš hlučný, ak s ním budete pracovať v miestnosti s inými ľuďmi. Kapacita SSD disku je obrovských 128 GB. Nechýba však ani úložisko v podobe štandardného otáčkového disku, ktorý má 5400 otáčok a kapacitu 1 TB. Môžete si byť istí, že vďaka notebooku HP 15-bw054nc  máte po ruke úplne všetko vrátane dát ako je hudba, filmy, fotografie či pracovné dokumenty.

Veľmi dôležitým parametrom notebookov je aj displej. Čím väčší, tým lepší. Notebook HP 15-bw054nc  vám ponúka displej veľký 15,6 palca. Je to štandardná veľkosť displejov, ktorými dosponujú dnešné prenosné počítače. Displej je tak dostatočne veľký a ponúka vám dobrú mobilitu. Zároveň vás však nijak neobmedzuje pri práci. Jeho rozlíšenie je 1920 x 1080, inak povedané Full HD, ktoré sa dnes nachádza takmer vo všetkých notebookoch. Matná povrchová úprava obrazovky uľavuje očiam a vy sa tak ani po niekoľkých hodinách nebudete cítiť unavení. Na veľkom displeji tohto notebooku si užijete všetky filmy, upravíte fotografie a prezriete každé jedno video.

Ruka v ruke s novým notebookom ide aj operačný systém. Notebook HP 15-bw054nc  si vyslúžil Microsoft Windows 10, ktorý sa radí medzi najnovšie. V prevádzke vám vydrží až sedem hodín. Mimo neostávajú ani bezdrôtové funkcie ako Wi-fi alebo Bluetooth. Konektivitu rozširujú aj USB porty a HDMI port. Nechýba ani základ ako webkamera či DVD RW optická mechanika, ktorá sa dnes z notebookov pomaly vytráca. Stavte aj vy na kvalitný notebook, vďaka ktorému si užijete svoje voľné dni a budete môcť pracovať bez problémov niekoľko hodín v kuse a to aj bez pripojenia k elektrickej energii.