Nájsť ten najlepší notebook, ktorý poskytuje všetko, čo potrebujete, je niekedy ťažké. Každý z nás má totižto iné nároky. Niekomu stačí výrobok s nižším výkonom, iný potrebuje pre programovanie vysoký výkon, ktorý ho nebude v ničom obmedzovať. Či už patríte do prvej alebo druhej skupiny, mali by ste vedieť, že kvalitný notebook sa vyberá na základe mnohých dôležitých parametrov.

Pri výbere notebookov je dôležité sledovať nielen jeho dizajn a rozmery, ale mnohé ďalšie parametre, od ktorých sa odvíja napríklad výkon. Ten by mal byť dostatočne vysoký na to, aby vám utiahol činnosti ako surfovanie po internete, sledovanie filmov alebo hranie hier. V prípade, že plánujete programovať, budete potrebovať notebook z vyššej cenovej a taktiež výkonnostnej kategórie. 

Medzi jedny z najlepších notebookov, ktoré nájdete na trhu, sa radia tie od značky Asus. Ide o výkonné a kompaktné počítače, ktoré sa vám zmestia pohodlne do tašky, nebudú zavadzať a nie sú ťažké. Popri tom všetkom stále poskytujú vysoký výkon, neprehrievajú sa a jednoducho sa na nich pracuje. Ak plánujete kúpu nového zariadenia a chceli by ste sa pozrieť na niečo od značky Asus, máme pre vás model Asus Zenbook 14 UX433FAC-A5113R, ktorý si zamilujete na prvé použitie.

Rýchly náhľad

Nájsť tie najkvalitnejšie notebooky je niekedy náročné. Značka Asus to vie, a preto vytvára modely, ktoré sú vhodné pre každého. Ide o zlatú strednú cestu, ktorá je za skvelé ceny. Medzi takéto notebooky sa radí aj model Asus Zenbook 14 UX433FAC-A5113R. Ten je štýlový, má vysoký výkon a jednoducho sa ovláda.

Notebook Asus Zenbook 14 UX433FAC-A5113R poskytuje veľmi príjemný displej a rozmery, ktoré sa zmestia do každej kabelky. Jednoducho ho prenášate z miesta na miesto a výhodný je nielen na písanie dokumentov a surfovanie po internete, ale taktiež na pozeranie filmov, hranie jednoduchých hier alebo ukladania veľkého množstva súborov.

Dizajn 

Kým pri mnohých výrobkoch do domácnosti dizajn až tak neriešime, notebooky si v mnohých prípadoch vyberáme podľa výzoru. Chceme mať pri sebe vždy štýlového a pekného pomocníka. Výhodou je, že dnešné notebooky sú všetky odeté do minimalistického dizajnu, ktorý sa hodí každému.

Dizajn notebooku Asus Zenbook 14 UX433FAC-A5113R je veľmi zaujímavý. Poskytuje tmavý výzor, ktorý sa pri rôznych uhloch mení na iné farby. Najviac na ňom môžete vidieť tmavú modrú.

Telo je vyrobené z ľahkého materiálu, vďaka čomu vám v taške alebo brašni neoťažie. Jednoducho sa nosí z miesta na miesto.

V rámci dizajnu a odolnosti musíme spomenúť aj životnosť pántov. Notebook pokojne otvárajte a zatvárajte. Vydrží dlho bez toho, aby sa zničil.

Výkon 

Výkon je najhlavnejší parameter, ktorý by vás mal zaujímať v prípade, ak hľadáte kvalitného spoločníka. Pre klasických užívateľov, ktorí budú písať dokumenty alebo surfovať po internete, pokojne stačí nižší. Naopak, ak plánujete programovať alebo robiť nejaké iné grafické úpravy, budete musieť zvoliť vyšší. Ten sa následne odrazí aj na vyššej cene.

Kľúčovou vlastnosťou notebooku Asus Zenbook 14 UX433FAC-A5113R je najmä štvorjadrový procesor Intel Core i7-10510U, ktorý sa kombinuje s operačnou pamäťou veľkosti 16 GB.

Všetky svoje súbory alebo aplikácie si ukladáte do vnútornej pamäte, ktorá je veľká 512 GB. Nikdy tak nemáte problém s tým, že by vám notebook neposkytoval dostatok priestoru na uloženie osobných vecí.

Displej 

Displej je, rovnako ako pri klasických počítačoch, veľmi dôležitý. Budete naň pozerať celý čas, ako budete notebook používať. Práve preto by mal byť kvalitný, dostatočne veľký a mal by sa vám vedieť prispôsobiť. Ako je na tom displej modelu Asus Zenbook 14 UX433FAC-A5113R?

Tento notebook sa nemusí za nič hanbiť. Jeho displej je aj napriek kompaktným rozmerom celého tela veľký. Má 14”, čím zaberá úplne celé miesto a neposkytuje takmer žiadny priestor pre okraje.

Displej predstavuje Full HD rozlíšenie, ktoré si užijete najmä pri sledovaní seriálov, filmov alebo videí.

Pri displeji nesmieme zabudnúť ešte na kvalitu farieb. Tú si vychutnáte najmä vďaka 100 % RGB a širokému pozorovaciemu uhlu 178° v kombinácií s Full HD rozlíšením.

Rozmery

Ako sme už vyššie spomenuli, notebook Asus Zenbook 14 UX433FAC-A5113R má veľmi kompaktné rozmery, ktoré si zamiluje úplne každý. Oceníte ich najmä vtedy, keď budete ho prenášať z miesta na miesto.

Inak povedané, notebook má hrúbku len 15,9 mm a váži 1,09 kilogramu. Je zhruba o 13 % menší ako predchádzajúce generácie ZenBookov.

Funkcie 

Prvou vecou, ktorú musíme pri funkciách spomenúť, sú pánty ErgoLift, ktoré vám zaistia tú najlepšiu pozíciu na sledovanie filmov, seriálov alebo videí.

Pánty sa však postarajú nielen o lepšiu pozíciu pre filmy alebo písanie, ale taktiež o optimalizované chladenie a vylepšený zvukový výkon. Pánty fungujú na základe toho, že keď sa notebook otvorí, celé telo jemne naklonia.

Model Asus Zenbook 14 UX433FAC-A5113R síce neposkytuje numerickú klávesnicu, no nahrádza vám to NumberPadom. Čo to znamená? Namiesto klasického touchpadu, ktorým notebook ovládate, si ho môžete zmeniť na numerickú klávesnicu, kde budete vyťukávať čísla. Celá klávesnica aj NumberPad sú podsvietené, vďaka čomu sa na nich skvelo pracuje aj počas noci.

Hlasové ovládanie si zamiluje každý, kto rád využíva hlasových asistentov. V tomto prípade vám pomôže Alexa. Tá je pripravená zaznamenávať všetky úlohy, hľadať odpovede na vaše otázky a množstvo ďalšieho.

Notebook Asus Zenbook 14 UX433FAC-A5113R funguje na základe operačného systému Windows 10, ktorý je pre mnohých veľmi známy.

Zaujať vás môže dostupná Wi-Fi sieť, ktorá má až 12-krát vyššiu rýchlosť ako pri iných štandardných notebookoch. Tým pádom je prenos dát rýchlejší a práca plynulejšia.

Ďalšou funkciou v rámci notebookov je webová kamera poskytujúca HD rozlíšenie pre tie najlepšie videohovory. Okrem toho má aj dva mikrofóny. Viete tak volať s rodinou či so svojimi priateľmi bez rozdielu kde sa nachádzate.

A netreba zabudnúť ani na vysokú konektivitu. Notebook poskytuje audio konektor, USB 2.0, čítačku microSD kariet, vstup na adaptér, HDMI, USB 3.1 alebo USB-C.

Výdrž batérie 

Batéria je stále kameňom úrazu pre mnohé notebooky. Veľká väčšina modelov poskytuje skvelý výkon, no ich batérie naň nestačia a vydržia len zopár hodín. Práve preto by ste mali vyberať notebooky aj na základe tohto parametra.

Notebook Asus Zenbook 14 UX433FAC-A5113R však s batériou nemá žiaden problém. Práve naopak. Poskytuje skvelú výdrž až 14 hodín. Pokojne si ho so sebou vezmite na dlhé cesty do vlaku alebo auta.

O značke

AsusTek Computer Inc., v skratke Asus, je taiwanský výrobca počítačov známy po celom svete. Jeho výrobky sú zamerané najmä na základné dosky, grafické karty, optické mechaniky, PDA, notebooky, servery a sieťové prvky. Spoločnosť bola založená v roku 1989 v Taiwaine. Dnes má pobočky takmer po celom svete a jeho výrobky sú obľúbené medzi miliónmi zákazníkov. Okrem toho, že Asus poskytuje svoje vlastné výrobky, produkuje taktiež komponenty pre iné známe značky ako napríklad Sony, Apple, Plam, HP či Alienware.