Dokážete si v dnešnej dobe predstaviť svet bez počítačov, notebookov či smartfónov, ktoré využívame pravidelne, každý deň na prácu, zábavu alebo robenie vecí, ktoré nás bavia? Asi je to zbytočná a pre niekoho možno čudná otázka, pretože každý využíva tieto elektro spotrebiče denno denne bez toho, aby sa zamyslel, čo by sme vlastne bez nich robili. Keď sa na to pozrieme z druhej stránky, vďaka vzniku počítačov a vynálezu internetu dnes môžeme vykonávať aj také práce, o ktorých sa nám niekedy nesnívalo. Uverejňovanie článkov na web stránkach, spravovanie sociálnych sietí, marketing či iné veci sa jednoducho bez počítačov, mobilov a internetu nedokážu vykonávať. A práve v dobe, kedy používame internet a počítače na dennej báze, je úplne normálne, že sa na trhu nachádza stále viac a viac zaujímavých kúskov, z ktorých si môžeme vyberať. Každý model je v niečom iný a každý novší model ponúka iné, vynovené funkcie, o ktorých sme dovtedy nepočuli. Niektoré aplikácie a vlastnosti sú pre nás dôležité, iné k životu nepotrebujeme, pretože sú až príliš komplikované. Ako si však nájsť presne taký notebook, ktorý by vám vyhovoval vo všetkom? Niekedy je to totižto omnoho ťažšie, ako si ľudia myslia. Niektorí si mylne myslia, že prídu do obchodu, kúpia prvý, celkom lacný notebook a odídu. Pravdou je však to, že väčšina ľudí si pred kúpou notebooku prezrie všetky parametre a porovná niekoľko modelov, kým sa dostane k tomu svojmu vysnívanému. Niektorí dokonca využijú aj pomoc odborníka.

Výber notebooku je niekedy omnoho ťažší, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Na začiatku by ste si mali vždy uvedomiť, či chcete počítač alebo notebook. V mnohých prípadoch práve počítač dokáže uniesť ťažšiu grafiku a pre mnohých je pohodlnejší, no mnohé notebooky dnes dokážu vytvoriť rovnako perfektný výkon ako aj stolové počítače a sú praktickejšie v tom, že si ich môžete kedykoľvek preniesť a vziať so sebou kamkoľvek idete. Pri kúpe by ste sa mali zamerať najmä na to, na čo bude vlastne notebook využívaný. Dôležitý je nielen dizajn, ale takisto aj veľkosť disku, možnosť CD a DVD mechaniky alebo čítačku odtlačkov prstov, čo sa v dnešnej dobe prenáša z mobilov pomaly na notebooky. Nesmiete zabudnúť ani na mnohé ďalšie, veľmi dôležité parametre ako sú napríklad procesor, operačný pamäť RAM či grafická karta. Všetko toto tvorí jeden celok, ktorým je váš notebook. Ak si vyberiete správny a veľmi výkonný prenosný počítač, môžete si byť istí, že vám vydrží bez problémov niekoľko rokov. Treba si však vyberať vždy rozumne a svoje rozhodnutie zvážiť a nechať rozležať v hlave aspoň pár dní. Mohlo by sa totižto stať, že by ste v návale emócií kúpili notebook, ktorý sa vám len páči, no nemá práve to, čo ste potrebovali. A to je neskôr veľmi veľkým problémom, ktorý nemusíte tak ľahko vyriešiť.

Značka Asus je známou značkou na slovenskom trhu, ktorú slovenský spotrebiteľ veľmi dobre pozná. Táto značka sa u nás objavila pred niekoľkými rokmi a počas nich sa dostala na omnoho vyššie priečky. Niekedy boli výrobky Asus dosť podceňované, no značka sa aj napriek tomu držala. Dnes patrí medzi tie najlepšie, ktoré ponúkajú elektroniku a najmä notebooky za skvelé a nízke ceny. Okrem toho vám značka ponúka aj kvalitu, ktorú len tak u iných, konkurenčných značiek nájsť nemusíte. Výrobky sú spracované kvalitnými technológiami a materiálmi, vďaka čomu budete mať istotu, že ste stavili na ten najlepší výrobok, po ktorom istotne túžite. Mnohí zákazníci, ktorí stavili na značku Asus by určite nemenili a niet sa ani čomu čudovať. Ich výrobky sú naozaj kvalitné a to, že by ste ich vracali, sa stáva len v ojedinelých prípadoch, ktorých je naozaj veľmi málo. Práve preto vám dnes prinášame recenziu na perfektný notebook Asus F550VX-DM588T, ktorý sa vám určite zapáči hneď na prvé vyskúšanie a na prvý pohľad!

Počuli ste už o notebookoch značky Asus, ktoré patria do série F? Presne v tejto sérií sú notebooky, ktoré splnia všetky vaše požiadavky a všetko, čo potrebujete v každodennom a bežnom živote. Či už ste doma a surfujete na internete alebo pracujete, notebook Asus F550VX-DM588T vám bude k dispozícií vždy. Disponuje totižto novou, vylepšenou konštrukciou tela, ktoré je až o 5% štíhlejšie. Komfortnejšiu prácu vám potom zaručuje aj väčší touchpad, na ktorom sa vám bude pracovať naozaj skvelo, pretože má vyvinutú špeciálnu opierku dlaní, ktorá vďaka technológií Ice Cool garantuje, že sa notebook nebude v tejto oblasti prehrievať, aj keď na ňom budete mať položené ruky.

V tele notebooku Asus F550VX-DM588T sa skrýva procesor Interl Cole, ktorý spolu s 8 GB operačnou pamäťou a modernou grafickou kartou NVIDIA® GeForce with CUDA® GTX 950M 2GB GDDR5 vám zaručujú, že notebook bude pracovať naozaj perfektne a to nielen pri bežnej kancelárskej práci, ale takisto aj s menej náročnými grafickými hrami, ktoré na ňom budete hrať. Toto zariadenie je tak skvelé pre tých ľudí, ktorí potrebujú spoľahlivosť v každodennom a bežnom živote.

Všetky dáta, ktoré potrebujete budú zálohované na otáčkový disk, ktorý má kapacitu 1TB a je vybavený rýchlosťou neuveriteľných 7200 otáčok za minútu. Týmto máte zaistený optimálny chod operačného systému. V tomto prípade sa jedná o Windows 10. Naviac sa notebook vie veľmi rýchlo prebudiť aj z režimu spánku, takže môžete začať pracovať okamžite. Funkcia, ktorá mu túto možnosť umožňuje má názvom Instant On. Práca s notebookom  Asus F550VX-DM588T je omnoho jednoduchšia, ako si môžete na prvý pohľad myslieť. Rovnako je práca aj veľmi efektívna a nikdy sa nestane, že by ste niečo nemali hotové vtedy, keď potrebujete.

Práca je nielen efektívnejšia, ale zároveň aj veľmi pohodlná, pretože vám notebook ponúka veľký touchpad a ešte väčší displej, ktorý má veľkosť neuveriteľných 15,6 palcov! Táto veľkosť je skvelým a rozumným kompromisom medzi veľkosťou a mobilitou. Jednoducho si notebook prenesiete z miesta na miesto, no rovnako naň budete veľmi dobre pozerať. Jemné rozlíšenie 1920×1080 (Full HD) je úplným štandardom a niečím, čo v tomto notebooku nesmie chýbať. To, čo tu takisto nesmie chýbať je aj web kamera, pomocou ktorej môžete pravidelne volať cez Skype či iné aplikácie. Pri notebookov v F sérií, ako je aj tento, je bežnou záležitosťou aj matná povrchová úprava, vďaka čomu notebook vyzerá moderne, štýlovo a elegantne. Svoj vizuálny zážitok si môžete aj maximalizovať, pretože notebook Asus F550VX-DM588T je ľahko pripojiteľný do televízie pomocou HDMI portu. O kvalitnú konektivitu sa starajú zas 3 USB porty, klasické možnosti pripojenia cez Wi-Fi alebo Bluetooth. Tento model sa dočkal dokonca aj optickej DVD±R/RW mechanikou.

Toto všetko a omnoho viac môžete získať aj vy, ak si zakúpite notebook Asus F550VX-DM588T, ktorý je vhodný pre naozaj každého!