Notebooky patria medzi spotrebiče, ktoré preferuje väčšina spotrebiteľov. Dajú sa jednoducho prenášať z miesta na miesto, takže nemusíte byť len na jednom mieste v dome či v byte. Okrem toho si ich môžete vziať do práce alebo do školy a urýchliť si svoju klasickú prácu. Ich výhoda je najmä v tom, že čím novšia verzia modelu príde, tým nižšia hmotnosť daného výrobku je, vďaka čomu vám notebook nikdy nikde nezavadzia, skvelo sa prenáša a pracuje sa na ňom naozaj veľmi jednoducho a bezproblémovo. Ak ste doteraz nemali žiadny notebook alebo potrebujete jeden z nich vymeniť, určite si dajte od nás poradiť. Máme totižto pre vás hneď niekoľko typov notebookov, ktoré si určite zamilujete aj vy.

Notebooky sa stali súčasťou našich životov veľmi rýchlo. Niektorí ľudia nemajú doma len stolové počítače a pracujú skôr na notebookoch, ktoré si môžu nosiť z miesta na miesto a nie sú tak obmedzení tým, že musia sedieť na jednom mieste. Výhodou notebookov je však aj to, že sú veľmi rýchle a mnohé z nich dokážu pracovať nonstop bez prestávky aj niekoľko hodín. Batérie v najnovších notebookoch vám takisto ponúkajú aj istý komfort. Ich výdrž je omnoho dlhšia ako výdrž bateriek, ktoré bývali doteraz v notebookoch. Niet sa ani čomu čudovať. Kvalitné modely sa jednoducho dnes predávajú len s kvalitnými a dobrými batériami, ktoré dokážu vydržať aj dlhé hodiny bez toho, aby ste ich pripojili k elektrickej energií.

Asi neexistuje človek, ktorý by nepoznal značku Apple. Tá sa vyznačuje najmä kvalitnými výrobkami, ktoré predáva za celkom vysoké ceny. Tieto ceny sú však v porovnaní s kvalitou na dobrej úrovni, vďaka čomu sa nemusíte báť investovať. Všetky výrobky sú krásne, minimalistické a jednoduché, vďaka čomu sa páčia väčšine ľudí. Okrem veľkého jablka v strede nenájdete iné logo či nejaké iné vzory na výrobkoch, čo je omnoho výhodnejšie a lepšie, ako si možno myslíte. Ľahkosť a elegancia, ktorú ukazuje Apple je niečo, čo iné značky nemajú a vďaka čomu sa od nich odlišuje. Aj napriek vysokým cenám si čoraz viac ľudí kupuje práve notebooky, mobily či tablety od Apple. Sú nielen štýlové, ale takisto aj výkonné a kvalitné, čo len podporuje celý predaj a miesto číslo jedna na trhu. Dnes máme pre vás recenziu na notebook Apple MacBook Pro.

Notebook Apple MacBook Pro 13″ je zariadenie, ktoré musí mať doma každý, kto sa aspoň trochu vyzná v technike a túži po kvalitnom notebooku, ktorý bude stíhať všetku prácu, ktorú mu zadá. Tento notebook je navrhnutý tak, aby mohol byť po vašom boku prakticky neustále, či už ste doma alebo idete niekam preč. Vybavovať cez tento notebook môžete úplne všetko a to bez väčších problémov. Okrem kvality vám nový notebook Apple MacBook Pro 13″ ponúka takisto aj jednoduchosť, ladnosť a eleganciu, ktorú ocenia aj tí najnáročnejší používatelia, ktorí nechcú len výkonný, ale takisto aj štýlový notebook, ktorý ohromí všetkých naokolo. Tento notebook perfektne zvláda všetky bežné a takisto aj pokročilé nastavenia či úkony, ktoré by iný notebook vôbec nezvládol. Rovnako sa dá používať aj na klasickú a bežnú kancelársku prácu, no nezaostáva ani pri rôznych hrách, ktoré by vás mohli osloviť. Najviac ho však ocenia ľudia, ktorí pracujú s operačných systémom iOS, ktorý sa nachádza v mobiloch značky Apple. Práve notebooky Apple majú operačný systém MacOS, ktorý je veľmi podobný iOS-u a určite sa vám bude na ňom robiť jednoducho a perfektne. Nad rámec vašich očakávaní vám splní všetky úlohy, ktoré budete od neho požadovať.

Na notebookoch je veľmi dôležitý aj displej. Vďaka tomu, že Apple MacBook Pro 13″ je vybavený veľkým a vysokým rozlíšením, bude pre vás úplne všetko jeden veľký zážitok. Každé video, film či fotografie si budete pozerať so zatajeným dychom a nebudete chcieť prestať. Užívatelia, ktorí si zakladajú na veľkých displejoch určite ocenia aj uhlopriečku 13,3 palca s rozlíšením neuveriteľných a ohromujúcich 2560 x 1600 pixelov. Je to niečo, čo si určite zamilujete okamžite. Fanúšikovia filmových večerov tak môžu jasať, pretože si na notebooku Apple MacBook Pro 13″ určite pozrú svoj film v tej najlepšej kvalite aká je možná. Na obrazovke totižto uvidíte každý jeden detail, o ktorý by ste určite nechceli prísť.

Nesmieme však zabudnúť ani na dôležitosť ovládacích prvkov. Práve na tých stavajú každý vývojári notebookov. Ak sa totižto notebook nedobre ovláda, asi sa vám s ním práve najlepšie pracovať nebude, že? Vývojári firmy Apple si dali pri navrhovaní ovládacích prvkov v notebooku Apple MacBook Pro 13″ naozaj záležať. A to nielen v tomto, ale aj v ostatných notebookoch od značky Apple. Dômyselne navrhnutá klávesnica je podsvietená a obsahuje 79 kláves. Vďaka tomu, že klávesnica svieti, perfektne sa vám bude určite písať aj za nižšieho osvetlenia, pretože na nej uvidíte úplne každé písmeno. Na tejto klávesnici sa vám bude každý jeden text písať veľmi jednoducho a príjemne. Klávesnica má perfektný zdvih a je doplnená aj o funkčné klávesy a klávesy so štyrmi šípkami. Niektorí používatelia si možno myslia, že im numerická klávesnica bude chýbať, no verte nám, že nie. Veľmi jednoducho môžete písať čísla pomocou vrchnej časti klávesnice. Okrem toho, keď klávesnica neobsahuje numerickú časť, notebook nie je príliš široký a masívny, vďaka čomu vyzerá naozaj perfektne a minimalisticky. Nechýba ani senzor, ktorý sníma svetlo v okolitom prostredí a podľa toho zapne alebo vypne svetlo na klávesnici. Force Touch Trackpad si zamiluje úplne každý užívateľ, ktorý nie je moc zvyknutý na prácu bez myši. Pomocou tohto veľkého trackpadu ovládate kurzor s úplnou presnosťou bez toho, aby vám behala po obrazovke hore dolu. Trackpad je takisto vybavený aj snímačom tlaku, ktorý umožňuje kliknutie silou.

Pri notebooku Apple MacBook Pro 13″ máte úplne všetko po ruke. Vďaka tomu, že máte na vrchnej časti integrovaný Touch Bar, celú prácu si ešte viac zjednodušíte. Touch bar nahradzuje horný riadoch funkčných kláves a veľmi jednoducho si na ňom nastavíte presne to, čo chcete. Tento sklenený Multi Touch je prevratný nápad, ktorý posunul notebooky o level vyššie. Je na nich založený celý systém a je to všetko aj vidno. Vďaka tomuto Touch Baru máte notebook omnoho praktickejší ako klasickú klávesnicu s funkčnými klávesami. Toto všetko vám ponúka jednoduchšiu orientáciu vo všetkých smeroch a možnostiach, ktoré vám notebook ponúka. Môžete ovládať jas, hlasitosť, emotikony či mnoho ďalšieho, čo vám ponúknu ďalšie programy a aplikácie.

Pozrime sa však aj na vnútro tohto zázraku, pretože jeho “srdce”, čiže procesor vás určite takisto zajíma. Dvojjadrový procesor Intel Core i5 Kaby Lake s frekvenciou 3200 MHz je perfektným a dokonalým pomocníkom pre každého užívateľa, ktorý potrebuje pracovať. V akejkoľvek situácií je tak notebook Apple MacBook Pro 13″ pripravený pracovať a spĺňať vaše úlohy. Všetko v notebooku prebieha plynulo a nič sa nezasekáva aj keď robíte niekoľko vecí naraz. Procesor je doplnený o 8 GB RAM pamäť, ktorá vám, takisto ako procesor, ponúka bezproblémovú prácu nielen doma, ale takisto aj v práci. Sledovanie filmov, hranie hier či práca je odrazu úplne jednoduchá. Pamäť 256 GB poskytuje naozaj dostatok miesta na všetky vaše dokumenty, fotografie a videá.

O operačnom systéme sme sa už na začiatku niečo zmienili, no samozrejme, že vám povieme viac. V notebooku Apple MacBook Pro 13″ nájdete operačný systém macOS Sierra, ktorý je pripravený na úplne všetko. Bez problémov upravíte úplne všetko podľa svojich nadstavení  k dispozícií máte omnoho viac hier či programov, ktoré potrebujete. Všetkému dáva ďalšie plus ešte grafika, o ktorú sa stará Intel Iris Plus Graphic 640.

Noteboook Apple MacBook Pro 13″ je pripravený na rýchle zdieľanie obrazu. Dáta prenesiete do zariadenia alebo naopak. Do prenosných diskov prenesiete všetko pomocou dvoch integrovaných vstupov a to nvoého USB 3.0, vďaka ktorému je prenos dát omnoho rýchlejší. Vďaka najnovšiemu štandardu 802.11ac sa bleskovo pripojíte na WiFi sieť a to až trikrát rýchlejšie, ako doteraz. Môžete tak svoje dáta, fotografie či videá zdieľať naozaj veľmi rýchlo a jednoducho. Ukazujte ich aj svojim priateľom či rodine.

Notebook Apple MacBook Pro 13″ váži len 1,4 kilogramy a má rozmery 304 x 15 x 212 milimetrov, vďaka čomu sa vám zmestí do každého vaku či kabelky. Nie je ani príliš ťažký, a preto jeho nosenie z miesta na miesto nebude pre vás vôbec náročné. Okrem tohto všetkému vám notebook ponúka aj to, že je vyrobený z kvalitných materiálov, vďaka ktorým sa nemusíte báť poškodenia v podobe poškriabania alebo niečoho iného. Nič nenaruší jeho krásny a jedinečný dizajn. Notebook môžete odomknúť aj pomocou odtlačku prsta, ako to bolo doteraz pri mobilných telefónoch. Nechýba ani webkamera, ktorú určite využijete na hovory so svojimi blízkymi a priateľmi.