Notebooky sú skvelými pomocníkmi v mnohých pracovných semgentoch. Vhodné sú však nielen na prácu, ale taktiež na voľnočasové aktivity či hobby. Na to, aby notebook poskytoval plynulý chod, musí byť výkonný. Pri výbere jednotlivých modelov je preto dôležité sledovať procesor a jadro.

Aj keď dnešné moderné notebooky v sebe dokážu skĺbiť niekoľko dôležitých parametrov, existuje len naozaj veľmi málo kusov, ktoré stoja za to. Pri výbere je teda dôležité naštudovať si nejaké tie základné informácie, následne notebooky porovnať a vybrať si ten najlepší. Medzi základné parametre, na ktoré by ste mali pri výbere a kúpe hľadieť sú operačný systém, operačná pamäť, pevný disk či konektivita.

Dokážete si v dnešnej dobe predstaviť svet bez počítačov, notebookov či smartfónov, ktoré využívame pravidelne, každý deň na prácu, zábavu alebo robenie vecí, ktoré nás bavia? Asi je to zbytočná otázka. Počítače a notebooky spĺňajú množstvo úloh a pomáhajú nám vo fungovaní vo svete. A práve v dobe, kedy používame internet a počítače na dennej báze, je úplne normálne, že sa na trhu nachádza stále viac a viac zaujímavých kúskov, z ktorých si môžeme vyberať. Každý model je v niečom iný a každý novší model ponúka iné, vynovené funkcie, o ktorých sme dovtedy nepočuli. Ako si však nájsť presne taký notebook, ktorý by vám vyhovoval vo všetkom? Niekedy je to totižto omnoho ťažšie, ako si ľudia myslia. My vám však vieme poradiť.

Rýchly náhľad

Acer Chromebook Spin 311 je skvelý malý Chromebook, ktorý má pôsobivú úroveň univerzálnosti a uspokojuje každého používatela. Už len používanie Chromebooku Acer Spin 311 je radosťou. Nehovoriac o jeho dizajne a kvalite.

Dizajn Acer Chromebook Spin 311 je elegantný a jemný, kombinácia čiernej farby mu dodáva estetickosť. Vzor v tvare diamantu zas poukazuje na detaily na zadnej strane obrazovky. Klávesnica a trackpad sa na Chromebooku používajú veľmi ľahko.

Aj napriek tomu, že klávesnica má rovnakú veľkosť ako na iných Chromebookoch, v tomto prípade vyzerá omnoho menšie. Je to vďaka umiestneniu v menšom dizajne. Časom si však určite zvyknete aj na tento stiesnenejší dizajn.

Obrazovka je kvalitná. Poskytuje jasný a ľahko používateľný dotykový displej, ktorý je chránený sklom Gorilla. Je však trochu menší, čo sťažuje používanie.

Nevýhodou displeja môžu byť hrubé rámy. Dizajn notebooku je však elegantný a štýlový. Je robustný, a preto dokáže odolať rôznym úderom alebo pádom.

Dizajn

Acer Chromebook Spin 311 je skutočne kompaktný malý stroj a jeho dizajn, konštrukcia a estetika skvele dopĺňajú jeho veľkosť. Kombinácia čiernych a tmavých odtieňov sa vám bude určite páčiť.

Celkový obal notebooku je robustný a pevný, čo upokojuje tých, ktorí hľadajú odolný Chromebook.

Klávesnica má síce rovnakú veľkosť ako pri väčšom Acer Chromebook 314, jej celkové nastavenie v menšom dizajne však pôsobí, že je omnoho menšia ako pri iných, väčších notebookoch typu Chromebook. Aj napriek tomu poskytuje klávesnica s touchpadom veľmi príjemný komfort a použitie.

Obrazovka technicky spadá medzi typ 11 palcov. Aj napriek tomu sa môže zdať, že je menšia. Na všetko pôsobia hrubšia rámy, ktoré pôsobia robustne.

A čo vstupy? Pri tomto notebooku získate dva USB-C vstupy, dva USB-A vstupy, slot pre microSD karty a zvukový konektor. Všetky vstupy sú rozdelené rovnomerne na každej strane.

Výkon

Prvou vecou, ktorú si môžete pri používaní notebooku Acer Chromebook Spin 311 všimnúť je jednoduché písanie na klávesnici a kvalitný touchpad. Touchpad je pohotový a rýchlo reaguje na všetky dotyky.

Obrazovka poskytuje vysoký jas, čo je síce dobré, ale na druhej strane, je to na úkor životnosti batérie.

Treba však podotknúť, že používanie notebooku ako tabletu tým, že ho otočíte, je veľmi pohodlné a rýchle. Používa sa dobre a môžete ho využiť pri rôznych prezentáciách či pri poznámkovaní vecí v škole.

Na bežné používanie, ako je surfovanie po internete, sledovanie seriálov alebo písanie textu, je Acer Chromebook Spin 311 výkonný a skvelý. Dá sa používať veľmi jednoducho, vďaka čomu patrí medzi obľúbené notebooky za dobrú cenu.

Výdrž batérie

Výdrž batérie Chromebooku Acer Spine 11 celkom dobrá. Pri bežnom používaní notebook vydrží 8 hodín. Problém robí vyššie zaťaženie, kedy sa výdrž batérie rapídne znižuje.

Nabíjanie cez USB-C je veľmi rýchle. Notebook Acer Chromebook 311 je úplne nabitý od nuly do 100 % už za dve hodiny.

Je pre vás vhodný?

Notebook Chromebook Acer Spine 11 je vhodný pre ľudí, ktorí:

  • Potrebujú malý a kompaktný notebook, ktorý sa dá prenášať z miesta na miesto. Chromebook Acer Spine 11 nie je ťažký, vďaka čomu ho môžete mať so sebou všade.
  • Hľadajú malý, no pritom robustný notebook. Chromebook Acer Spine 11 je síce ľahký, no jeho hrubšie rámy pôsobia robustne. Ak teda premýšľate nad novým robustným notebookom, tento model je pre vás ako stvorený.
  • Majú radi modely Chromebook. Tieto modely sú veľmi obľúbené, takže ak ste fanúšikom, je dobré vyskúšať nový typ.

O značke

Acer, celým menom Acer Incorporated, je taiwanská spoločnosť, ktorá patrí medzi päť popredných dodávateľov osobných počítačov. Vznikla v roku 1976. Acer sa zaoberá sa výrobou a vývojom osobných počítačov, serverov, systémov pre uloženie dát, monitorov, periférnych zariadení, digitálnych zariadení a televízorov s LCD obrazovkou