Nákup novej tlačiarne môže byť niekedy ťažší, ako sa zdá. Pri výbere je dôležité zohľadňovať množstvo faktorov, o ktorých možno ani neviete. Je dobré kúpiť si tlačiareň, ktorá má len čierno-bielu alebo aj farebnú tlač? Je potrebné pozerať sa aj na samostatné rozmery, výkon či dokonca dizajn? Odpovede na tieto otázky získate, ak si prečítate našu recenziu.

Na trhu dnes nájdete veľké množstvo rôznych typov tlačiarní. Niektoré vám poskytujú len možnosť tlače, iné taktiež fax alebo skener. Výber je na vás. Čím viac funkcií vám tlačiareň poskytne, tým lepšie sa vám s ňou bude následne pracovať.

Ovládanie tlačiarní je inak jednoduché. Pokyny zadávate spravidla cez počítač, no taktiež cez mobil alebo tablet. V mnohých prípadoch tlačidlá na tele výrobku ani nevyužívate. Nemusí to byť však pravidlom. Hľadáte kvalitnú a dobrú tlačiareň do práce alebo domácnosti? Práve ste jednu našli.

Rýchly náhľad

Hľadáte multifunkčnú tlačiareň, ktorá by vyzerala dobre, mala skvelé funkcie a nikdy by vás nesklamala? V tom prípade by ste sa mali zamerať na model HP Officejet 6950, ktorý sa radí medzi skvelé tlačiarne nielen do domácnosti, ale taktiež do kancelárie. Ponúka atramentovú technológiu tlače a poradí si nielen s čierno-bielym tlačením, ale taktiež s tým farebným.

V jej ponuke nájdete okrem tlačenia tiež kopírovanie a skenovanie. Pre vaše pohodlie a jednoduchú obsluhu poskytuje dodatkové funkcie vo forme Wi-Fi, veľkého zásobníka papieru a vysokej kvality tlače. Zapáčila sa vám tlačiareň HP Officejet 6950? Čítajte našu recenziu ďalej!

Ovládanie 

Tlačiarne sa najčastejšie ovládajú cez počítač. Tlačidlá, ktoré sa na nich nachádzajú využívame spravidla na zapínanie a vypínanie. Niektoré modely však poskytujú skvelé výhody ako napríklad tlačenie či skenovanie bez zapnutia počítača. Ak takto tlačiareň využívate, je potrebné sledovať, aké ovládacie prvky ponúka.

Ovládanie tlačiarne HP Officejet 6950 je jednoduché a môžete to robiť niekoľkými spôsobmi. Tým prvým je čiernobiely dotykový displej, na ktorom si vyberiete všetko nastavenie.

Následne máte možnosť ovládať tlačiareň prostredníctvom počítača. Ide o úplne bežné ovládanie, na ktoré je zvyknutý snáď úplne každý z nás. Tlačiareň stačí len pripojiť cez USB kábel a nainštalovať.

A posledným spôsobom ovládania je mobilná aplikácia HP, ktorú si môžete stiahnuť do mobilu s operačným systémom Android alebo iOS. Následne, prostredníctvom tejto praktickej aplikácie, si vyberiete z nastavenia a vytlačíte potrebný dokument či fotografiu.

Rozmery 

Dôležitým parametrom, ktorý ovplyvňuje kúpu tlačiarne, sú rozmery. Tie by mali byť kompaktné v prípade, že máte menšiu kanceláriu alebo byt. Na druhej strane, ak rozmery nie sú problémom a môžete si dovoliť aj väčšiu tlačiareň, pokojne siahnite po výkonných a veľkých modeloch. Tie vás dostanú najmä desiatkami funkcií.

Tlačiareň HP Officejet 6950 je veľmi praktická a kompaktná. Hodí sa do malých kancelárií, pracovní alebo domácností. Nezaberie príliš veľa miesta, a preto je vhodná pre úplne každého.

Ak by ste chceli vedieť jej presné rozmery, sú takéto:

  • šírka – 46,4 cm
  • výška – 22,9 cm
  • hĺbka – 39 cm
  • hmotnosť – 7,7 kg

Pri rozmeroch však spomenieme aj dizajn tlačiarne. Ten je pomerne dôležitý, pretože tlačiareň je vidieť. Je na očiach a vie pritiahnuť pozornosť. Práve preto by mala byť štýlová a ladiť s okolím.

HP je značka, ktorá má štýlové kúsky, a preto sa rozhodne netreba báť, že by sa vám do pracovne nehodila. Práve naopak. Čierne prevedenie je elegantné a veľmi príjemné. Vďaka tomu sa hodí do každej jednej miestnosti.

Hlavné funkcie 

Každá tlačiareň poskytuje iné funkcie. Niektoré ich majú viac, iné menej. Spravidla však platí, že väčšie modely poskytujú viac funkcií a menšie menej.

Začnime tým, že tlačiareň poskytuje obojstrannú tlač, vďaka čomu viete spotrebu papiera znížiť až o 50 %. Tým pádom sa vám s modelom pracuje omnoho lepšie a praktickejšie.

Po zadaní požiadavok stačí nechať tlačiareň pracovať samostatne. Nemusíte pri nej stáť a nejako ju ovládať. Má totižto svoj vlastný automatický podávač dokumentov, ktorý sa o všetko postará. Nehovoriac o tom, že vďaka nemu je možné kopírovať a skenovať viac stránok naraz.

HP ePrint je ďalšou z funkcií, ktorú ocení úplne každý používateľ tlačiarne. Poskytuje možnosť tlačiť nielen dokumenty, ale tiež fotografie a ďalšie materiály aj keď ste na cestách.

Skenovanie na tejto tlačiarni otvára naozaj široké možnosti. Všetky naskenované dokumenty, fotografie a iné materiály viete posielať z tlačiarne rovno na e-mail bez toho, aby ste museli súbory ukladať do počítača. Práca je efektívnejšia a rýchlejšia.

Pri rýchlosti ešte zostaneme. Tlačiareň patrí medzi tie rýchlejšie modely, ktoré dokážu vytlačiť až 16 čierno-bielych strán za minútu. Pri farebnej tlačiarni je číslo o niečo nižšie, 9 strán za minútu.

Odporúčané mesačné zaťaženie tlačiarne HP Officejet 6950 je 800 listov. To znamená, že nepatrí medzi profesionálne typy, ktoré by ste mohli využívať vo veľkej kancelárii. Aj napriek tomu ju však môžete využívať v pracovni, kde potrebujú dokumenty tlačiť 2 – 3 ľudia.

Zásobník atramentu 

Zásobník atramentu je dnes používaný menej ako klasické kazety. Má však jednu veľkú výhodu. Mnohé značky síce vyrábajú ekologické modely kaziet, ktoré sa dajú veľmi jednoducho recyklovať, no aj napriek tomu, nie sú tak ekologické ako zásobníky. 

Model HP Officejet 6950 funguje na klasickom zásobníku atramentu, ktorý po vyprázdnení znova naplníte atramentom a pracujete ďalej. Dopĺňanie farby však nie je vôbec náročné alebo komplikované. Práve naopak. Dnešné tlačiarne poskytujú jednoduché doplnenie farby za krátky čas. 

O značke

HP, celým názvom Hewlett-Packard, je nadnárodná spoločnosť s dlhou históriou, ktorá vznikla v roku 1939. Ide o americkú spoločnosť, ktorá má sídlo v Palo Alto, Kalifornia. Známa je najmä vďaka kvalitným počítačom a notebookom. To však nie je všetko. Vo svojom portfóliu má taktiež iné výrobky, ako napríklad tlačiarne, stolné počítače a rôzne doplnky. Tie vyrába nielen pre seba, ale aj pre ďalšie značky ako napríklad Lenovo či Dell.