Tlačiarne patria v dnešnej dobe medzi základné vybavenie domácnosti alebo kancelárie. Pomáhajú nám vytlačiť dôležité dokumenty na rôzne typy papiera, od toho bežného cez hrubšie typy až k tmavším. Niektoré tlačia len čierno-bielo, iné poskytujú aj farebné možnosti. Pri výbere je to jeden z hlavných parametrov, ktorý rozhoduje nielen o následnom používaní, ale aj o cene.

Na trhu dnes nájdete veľké množstvo rôznych typov tlačiarní. Niektoré poskytujú len možnosť tlače, iné taktiež fax alebo skener. Výber je na vás. Čím viac funkcií vám tlačiareň poskytne, tým lepšie sa vám s ňou bude následne pracovať.

Ovládanie tlačiarní je inak jednoduché. Pokyny zadávate spravidla cez počítač, no taktiež cez mobil alebo tablet. V mnohých prípadoch tlačidlá na tele výrobku ani nevyužívate. Nemusí to byť však pravidlom. Hľadáte kvalitnú a dobrú tlačiareň do práce alebo domácnosti? Práve ste jednu našli.

Rýchly náhľad

Tlačiarne sa v dnešnej dobe môžu považovať za malé počítače. S počítačmi síce často spolupracujú, no niektoré majú tak veľa funkcií, že ich viete používať úplne samotné. Jednou z takýchto je aj multifunkčná tlačiareň HP LaserJet Pro M521dw vhodná nielen do domácnosti, ale taktiež do kancelárie.

Po pripojení k počítaču vie model pracovať rýchlo a plynulo. Dokonca, počítač v mnohých prípadoch ani nepotrebujete. Pokojne tlačiareň ovládajte prostredníctvom dotykového intuitívneho displeja, ktorý sa nachádza na vrchnej časti. Zaujal vás model HP LaserJet Pro M521dw a chceli by ste o ňom vedieť niečo viac? Prečítajte si našu recenziu.

Ovládanie

Tlačiarne sa najčastejšie ovládajú cez počítač. Tlačidlá, ktoré sa na nich nachádzajú využívame spravidla na zapínanie a vypínanie. Niektoré modely však poskytujú skvelé výhody ako napríklad tlačenie či skenovanie bez zapnutia počítača. Ak takto tlačiareň využívate, je potrebné sledovať, aké ovládacie prvky ponúka.

Multifunkčná tlačiareň HP LaserJet Pro M521dw má dotykový farebný displej, ktorý sa ovláda jednoducho a intuitívne. Je dostatočne veľký, takže na ňom vidíte všetky informácie.

Dokonca, v ponuke máte aj prístup k rýchlym príkazom. Ide o príkazy, ktoré pužívate najčastejšie alebo ktoré si uložíte. Namiesto toho, aby ste si z ponuky vždy zdĺhavo vyberali to, čo potrebujete, ich máte hneď po ruke. Tlačenie, skenovanie alebo iné úkony sú plynulé a rýchle.

V rámci ovládania netreba zabúdať ani na aplikáciu HP Web Jetadmin, ktorá je vhodná pre Andorid a iOS zariadenia. Pomocou nej tlačiareň ovládate a taktiež monitorujete jej stav.

Rozmery

Dôležitým parametrom, ktorý ovplyvňuje kúpu tlačiarne, sú rozmery. Tie by mali byť kompaktné v prípade, že máte menšiu kanceláriu alebo byt. Na druhej strane, ak rozmery nie sú problémom a môžete si dovoliť aj väčšiu tlačiareň, pokojne siahnite po výkonných a veľkých modeloch. Tie vás dostanú najmä desiatkami funkcií.

Medzi tlačiarne s mnohými funkciami sa radí aj model HP LaserJet Pro M521dw, ktorý nemá kompaktné rozmery. Práve naopak. Je masívny a potrebuje veľké množstvo miesta. V prípade malého bytu sa mu vyhnite a siahnite po inej tlačiarni.

Ak by vás zaujímali úplne presné rozmery, tlačiareň ich má takéto:

  • šírka – 60 cm
  • výška – 73 cm
  • hĺbka – 59 cm
  • váha – 40 kg

Hlavné funkcie

Každá tlačiareň poskytuje iné funkcie. Niektoré ich majú viac, iné menej. Spravidla však platí, že väčšie modely poskytujú viac funkcií a menšie menej.

Jednou z hlavných funkcií modelu HP LaserJet Pro M521dw je najmä rýchlosť tlače. Pri najvyššom nasadení vie tlačiť až 40 strán za minútu. Odporúčaný mesačný objem tlače činí až 2000 – 6000 strán. Týmto pádom sa tlačiareň zaraďuje medzi profesionálne modely.

Zásobník tlačiarne je veľký, vďaka čomu ho nemusíte neustále dopĺňať. Na jedno naplnenie pojme až 600 listov. V prípape potreby ho môžete rozšíriť na 1100 listov. Výstupný zásobník je o niečo menší, no stále postačujúci. Dokáže poňať až 250 listov.

Skenovanie s dvojitou hlavou a jedným priechodom vám zaisťuje rýchlejšie a plynulejšie pracovanie za každých okolností. Môžete pokojne skenovať toľko dokumentov, koľko len potrebujete. Vzniknuté dokumenty následne odosielajte ako e-mail alebo si ich ukladajte na cloud či USB. Je to na vás.

To, čo mnohí berú ako jednu z najväčších výhod je možnosť obojstrannej tlače. Text sa tlačí automaticky na obe strany, čím šetríte nielen papier, ale aj svoj čas. Sami si totižto nemusíte strany prevracať.

A čo všetko tlačiareň HP LaserJet Pro M521dw vlastne zvládne? Okrem tlače poskytuje aj funkcie ako kopírovanie, skenovanie a faxovanie. Za veľmi krátky čas máte všetku prácu hotovú.

Počuli ste už o technológií HP Smart Install? Ak nie, veľmi radi vám ju predstavíme. Ide o technológiu, ktorá zaistí rýchle nainštalovanie tlačiarne bez potreby CD.

Ďalšou skvelou službou je HP ePrint, pomocou ktorej môžete tlačiť súbory aj zo svojho smartfónu. Stačí sa prostredníctvom služby k tlačiarni pripojiť a vybrať to, čo potrebujete dať na papier.

A nechýba ani možnosť tlačiť z USB alebo z pamäťových kariet.

Kazety

Určite viete, že na to, aby tlačiareň mohla tlačiť, potrebuje kazety. Niektoré modely podporujú len čierno-biele tlačenie, iné aj farebné. Od toho sa následne odvíja to, akú kazetu do nich zvolíte. Je však dobré, ak samotná spoločnosť, ktorá tlačiareň vyrobila, poskytuje aj kazety.

Spoločnosť HP patrí práve medzi značky, ktoré majú vo svojom portfóliu okrem tlačiarní aj príslušenstvo do nich. Originálne, vysokokapacitné kazety vydržia dlho a nemusíte ich neustále meniť. Tým šetríte nielen financie, ale aj životné prostredie a svoj čas.

Ekológia na prvom mieste

Vedeli ste o tom, že aj tlačiarne sa starajú o životné prostredie? Ak nie rozhodne by ste mali. Model HP LaserJet Pro M521dw vám poskytuje možnosť recyklovania použitých kaziet. To znamená, že všetky kazety sú znova použité na výrobu tých ďalších.

Okrem tejto možnosti má tlačiareň aj HP EcoSMART. Ide o technológiu s možnosťou nastavenia úspory energie. Pomôžete svojej peňaženke a životnému prostrediu.

O značke

HP, celým názvom Hewlett-Packard, je nadnárodná spoločnosť s dlhou históriou, ktorá vznikla v roku 1939. Ide o americkú spoločnosť, ktorá má sídlo v Palo Alto, Kalifornia. Známa je najmä vďaka kvalitným počítačom a notebookom. To však nie je všetko. Vo svojom portfóliu má taktiež iné výrobky, ako napríklad tlačiarne, stolné počítače a rôzne doplnky. Tie vyrába nielen pre seba, ale aj pre ďalšie značky ako napríklad Lenovo či Dell.