Tlačiarne sa považujú za základné kúsky elektroniky, ktoré by v domácnosti nemali chýbať. Sú v skupine spolu s počítačmi či monitormi. Okrem toho, že sú vhodné na tlačenie dokumentov, často poskytujú aj možnosť tlače fotografií, skenovania alebo kopírovania. Tlačiarní na trhu nájdete niekoľko, väčšinou sa od seba odlišujú výkonom, cenou a značkou.

Na trhu dnes nájdete veľké množstvo rôznych typov tlačiarní. Niektoré vám poskytujú len možnosť tlače, iné taktiež fax alebo skener. Výber je na vás. Čím viac funkcií vám tlačiareň poskytne, tým lepšie sa vám s ňou bude následne pracovať.

Ovládanie tlačiarní je inak jednoduché. Pokyny zadávate spravidla cez počítač, no taktiež cez mobil alebo tablet. V mnohých prípadoch tlačidlá na tele výrobku ani nevyužívate. Nemusí to byť však pravidlom. Hľadáte kvalitnú a dobrú tlačiareň do práce alebo domácnosti? Práve ste jednu našli.

Rýchly náhľad

Hľadáte spoločníka, ktorý by vám vytlačil úplne všetko, čo potrebujete za zlomok sekundy? Práve ste ho našli. Je ním tlačiareň HP Color Laser MFP 178nw, ktorá patrí medzi veľmi obľúbené na trhu. Kombinuje totižto vysoký výkon a príjemnú cenu.

Model HP Color Laser MFP 178nw je vhodný na tlačenie nielen v kancelárií, ale taktiež doma. Okrem tlačenia poskytuje aj ďalšie funkcie ako napríklad skenovanie alebo kopírovanie. Nehovoriac o tom, že má podporu farebnej tlače. Tým pádom vám pokojne vytlačí aj pekné farebné obrázky, ktoré si zamilujete.

Pri farebnej tlači je rýchlosť tlačenia 4 strany za minútu, pri čiernobielej až 18 strán za minútu. Tým pádom je tlačenie plynulé a úplne bezproblémové. Zaujala vás táto tlačiareň? V tom prípade čítajte ďalej!

Ovládanie 

Tlačiarne sa najčastejšie ovládajú cez počítač. Tlačidlá, ktoré sa na nich nachádzajú využívame spravidla na zapínanie a vypínanie. Niektoré modely však poskytujú skvelé výhody ako napríklad tlačenie či skenovanie bez zapnutia počítača. Ak takto tlačiareň využívate, je potrebné sledovať, aké ovládacie prvky ponúka.

Tlačiareň HP Color Laser MFP 178nw môžete ovládať prostredníctvom niekoľkých tlačidiel nachádzajúcich sa na vrchnej časti. Nechýba jej ani displej, na ktorom uvidíte všetky informácie o tlačení, skenovaní alebo kopírovaní.

Výhodou je, že tlačiareň je tak multifunkčná, že dokáže pracovať aj bez zapojenia do počítača. Pokojne ju teda ovládajte buď cez ovládací panel alebo mobilnou aplikáciou HP Smart.

Poprípade využite Apple AirPrint alebo Google Cloud Print na bezdrôtové a priame tlačenie z mobilného telefónu bez použitia aplikácie.

Tlačiareň HP Color Laser MFP 178nw poskytuje široké možnosti, ako ju ovládať a používať. Tým pádom vyjde v ústrety úplne každému používateľovi.

Rozmery 

Dôležitým parametrom, ktorý ovplyvňuje kúpu tlačiarne, sú rozmery. Tie by mali byť kompaktné v prípade, že máte menšiu kanceláriu alebo byt. Na druhej strane, ak rozmery nie sú problémom a môžete si dovoliť aj väčšiu tlačiareň, pokojne siahnite po výkonných a veľkých modeloch. Tie vás dostanú najmä desiatkami funkcií.

Tlačiareň HP Color Laser MFP 178nw sa radí medzi stredne veľké tlačiarne hodiace sa ako do kancelárie, tak aj do domácnosti. Zmestí sa do väčšej pracovne alebo na väčší stôl.

V prípade, že by vás zaujímali presné rozmery, sú takéto:

  • šírka: 40,6 cm
  • výška: 38,9 cm
  • hĺbka: 36,3 cm
  • hmotnosť 12,9 kg

V rámci rozmerov môžeme spomenúť aj dizajn tlačiarne HP Color Laser MFP 178nw, ktorý je štýlový a veľmi pekný. Hodí sa tak do každej jednej miestnosti.

Vrchná časť je tmavosivá a spodná biela. Táto kombinácia farieb spolu skvelo kontrastuje, čím vytvára príťažlivý dizajn.

Hlavné funkcie 

Každá tlačiareň poskytuje iné funkcie. Niektoré ich majú viac, iné menej. Spravidla však platí, že väčšie modely poskytujú viac funkcií a menšie menej.

Tlačiareň HP Color Laser MFP 178nw má niekoľko funkcií, ktoré si jednoducho zamilujete. Jednou z nich je tlač prostredníctvom aplikácií HP Smart, Apple AirPrint, Google Cloud Print alebo Hp WiFi Direct. Výber je na vás. Poprípade využijete klasické tlačenie cez pripojenie počítača.

K HP Smart sa však musíme ešte raz vrátiť. Ide totižto o aplikáciu, ktorá je vhodná ako pre Androidy, tak aj pre mobily s operačným systémom iOS. Po stiahnutí sa používa veľmi jednoducho a intuitívne. Stačí si ju na mobilnom zariadení otvoriť a vybrať jednu z možností podľa toho, čo potrebujete. Na displeji si nastavíte možnosti tlače, skenovania alebo kopírovania.

Kvalitná tlač je ďalšou skvelou funkciou, ktorú si zamilujete. Tlačiarne od značky HP sú vždy zárukou kvality. Práve tento model funguje na základe laserovej technológie. Tá je rýchla a mimoriadne presná. Zaisťuje výborné výsledky pri tlači dokumentov aj obrázkov.

Tento model tlačiarne poskytuje nielen čierno-biele, ale taktiež farebné tlačenie. Pokojne si na nej tlačte dokumenty, obrázky alebo fotografie.

V ponuke máte okrem tlačenia aj možnosť skenovania alebo kopírovania. Na svoje si príde úplne každý používateľ.

Viete o tom, že HP Color Laser MFP 178nw funguje veľmi efektívne a s ohľadom na životné prostredie a vašu peňaženku? Model má efektívnu prevádzku bez vysokých energetický výdavkov. Pokojne ho používajte každý deň bez toho, aby ste premýšľali, koľko energie, farby alebo financií spotrebuje.

A netreba zabúdať na skvelú rýchlosť tejto tlačiarne. HP Color Laser MFP 178nw dokáže vytlačiť až 18 čierno-bielych dokumentov za minútu a 4 farebné. Svojou rýchlosťou pomaly dobieha profesionálne a veľké tlačiarne.

Zaujímavosťou je, že aj napriek všetkým funkciám a výhodám si tento model ponecháva stále svoje kompaktné rozmery. Vďaka nim sa vám zmestí úplne všade. Či už ho položíte do kancelárie, pracovne alebo hocikam v domácnosti. Nehovoriac o tom, že dizajn je štýlový a skvelo splynie s okolím.

Kazety 

Určite viete, že na to, aby tlačiareň mohla tlačiť, potrebuje kazety. Niektoré modely podporujú len čierno-biele tlačenie, iné aj farebné. Od toho sa následne odvíja to, akú kazetu do nich zvolíte. Je však dobré, ak samotná spoločnosť, ktorá tlačiareň vyrobila, poskytuje aj kazety.

Spoločnosť HP patrí práve medzi značky, ktoré majú vo svojom portfóliu okrem tlačiarní aj príslušenstvo do nich. Originálne, vysokokapacitné kazety vydržia dlho a nemusíte ich neustále meniť. Tým šetríte nielen financie, ale aj životné prostredie a svoj čas.

O značke

HP, celým názvom Hewlett-Packard, je nadnárodná spoločnosť s dlhou históriou, ktorá vznikla v roku 1939. Ide o americkú spoločnosť, ktorá má sídlo v Palo Alto, Kalifornia. Známa je najmä vďaka kvalitným počítačom a notebookom. To však nie je všetko. Vo svojom portfóliu má taktiež iné výrobky, ako napríklad tlačiarne, stolné počítače a rôzne doplnky. Tie vyrába nielen pre seba, ale aj pre ďalšie značky ako napríklad Lenovo či Dell.