Tlačiarne sa považujú za jedno z najdôležitejších externých zariadení, ktoré človek pri práci s počítačom potrebuje. Niet sa ani čomu čudovať. Možnosť vytlačiť si fotografie, dokumenty alebo iné, dôležité veci, v pohodlí domova, je komfort, ktorý si v minulosti nemohol dovoliť hocikto. V dnešnej dobe sú tlačiarne naozaj moderné, kvalitne spracované a ponúkajú vám také funkcie, o ktorých by ste možno ani len nesnívali. Tieto funkcie vám zaručujú hladký priebeh, jednoduché ovládanie a hlavne, plynulú prácu, pri ktorej ušetríte čas. Ovládanie nových tlačiarní je dnes jednoduché a intuitívne, vďaka čomu to zvládne naozaj úplne každý a to bez väčších problémov, ktoré by vás mohli zdržať. Povedzme si úprimne, aj napriek tomu, že využívate počítač len zriedka, tlačenie dokumentu čas od času potrebuje snáď každý. Riešiť takéto nutnosti návštevou miest, kde sa nachádzajú profesionálne tlačiarne je len vysokonákladový, pretože si za každý jeden kus pekne priplatíte, no takisto aj zabíjate drahocenný čas, ktorý je pre mnohých dnes omnoho vzácnejší ako čokoľvek iné. Jednoduchšie, pohodlnejšie a najmä lacnejšie riešenie je vo forme kúpy tlačiarne, ktorá vám splní úplne všetky požiadavky, ktoré jej zadáte. Dnešné tlačiarne totižto nielen že tlačia, ale takisto aj kopírujú, skenujú a robia všetky možné úkony za vás. Ak sa bojíte rozmerov, na trhu nenájdete len veľké a rozmerné tlačiarne, ale takisto aj kompaktné s menšími rozmermi, ktoré sa budú hodiť k vám domov alebo do vašej pracovne naozaj perfektne.

Na to, aby vám mohla vaša tlačiareň spraviť úplne všetko, čo od nej žiadate, je veľmi dôležité, aby ste si najprv vybrali presne takú, ktorá sa vám bude hodiť. Či už funkciami, rozmermi alebo dizajnom. Na začiatok by ste si mali odpovedať na základné otázky, ako koľko mesačne budete tlačiť, či chcete tlačiť len čierno-bielo alebo aj farebne, či budete chcieť tlačiť aj fotografie, ako budete tlačiareň pripájať k počítaču alebo aké formáty budete tlačiť. Ak ste si všetko zodpovedali, môžete sa posunúť ďalej. Medzi najdôležitejšie parametre pri výbere sú technológie, ktoré si zvolíte. Výber je na vás, môžete si vyberať z laserových tlačiarní alebo tých atramentových. Rozdiely medzi nimi by ste si mali čo najlepšie naštudovať, aby ste zistili, čo je pre vás lepšie. Ďalej je to typ tlačiarne. Na trhu nájdete klasické tlačiarne, ktoré sú vhodné najmä do domov a na domáce použitie. Následne sú to multifunkčné tlačiarne, ktoré vám okrem tlačenia ponúkajú aj kopírovanie či skenovanie. Nechýba často ani fax. Následne sú to fototlačiarne, ktoré vám vytlačia kvalitnú fotografiu v akejkoľvek veľkosti. Zaujímavosť je aj pripojenie k počítaču. Tá môže byť klasická, cez kábel alebo aj novšia, a to prostredníctvom Wi-Fi technológie, čo vám znižuje výskyt ďalších káblov. A aké funkcie by sa vám mohli ešte hodiť? Napríklad obojstranná tlač, Tlač k okrajom, Skenovanie diapozitívov, Slot na flash disk alebo pamäťovú kartu, vďaka čomu by ste mohli tlačiť aj bez toho, aby ste zapli počítač, alebo napríklad aj funkcia Viac zásobníkov na papier, vďaka čomu by ste nemuseli nastavovať a dopĺňať jeden a ten istý zásobník. Pomocou týchto parametrov si nájdete presne takú tlačiareň, po ktorej budete túžiť.

O značke

A na koniec by sme si mohli povedať niečo o samotnej značke Canon. Značka Canon je rokmi overená značka, ktorá má mnohých priaznivcov. Jej meno pozná takmer každý, kto sa aspoň trochu orientuje vo svete fotografie či videa. Ak túžite po krásnych záberoch a videách, no patríte len k začiatočníkom, ktorí nechcú investovať príliš veľké čiastky do svojej novej kamery, mali by ste staviť práve na ňu. Okrem fotoaparátov má však v ponuke aj ďalšie výrobky ako napríklad tlačiarne. Vyskúšajte ich ešte dnes.

3 v 1

Multifunkčná tlačiareň Canon PIXMA MG5750 je atramentová farebná tlačiareň, skener a kopírka v jednom. Ocenia ju úplne všetci ľudia, ktorí potrebujú jednoduché a intuitívne ovládanie, bezproblémový chod a perfektné výsledky. Tlačiareň funguje na Wi-Fi pripojenie a ponúka vám bezokrajovú aj obojstrannú tlač vo formáte A4 pri rýchlosti 12 strán za minútu čiernobielo a 9 strán za minútu farebne. Je to teda veľmi rýchla tlačiareň, ktorá vám šetrí čas a takisto aj financie. Skener s rozlíšením 1200 x 2400 dpi a praktická kopírka robia z tlačiarne Canon PIXMA MG5750 naozaj multifunkčný výrobok, ktorý je vhodný pre každého človeka, ktorý pravidelne tlačí.

Tlačenie, skenovanie a kopírovanie. Aj toto zvláda tlačiareň Canon PIXMA MG5750 ľavou zadnou. Je efektívna nielen časovo, ale takisto aj ekonomiky. Multifunkčná tlačiareň bola špeciálne navrhnutá pre menšiu kancelárie a domácnosti. Môžete si teda užívať každý jeden deň tlačenie, ktoré bude mať príjemný tichý chod. Medzi užívateľmi je táto tlačiareň obľúbená najmä preto, lebo je kompaktná, má dostatočnú rýchlosť a takisto aj výbornú kvalitu tlače. Zaujímavou je aj technológia FINE s mikroskopickými kvapkami atramentu a tlačovému rozlíšeniu 4800 x 1200 dpi. V tejto cenovej relácií tak dosiahnete vysokú tlačovú kvalitu, ktorá by tam inak možno nemusela byť.

Presnosť a kvalita na prvom mieste

Spoločnosť Canon patrí medzi spoločnosti, ktoré si zakladajú na spokojnosti zákazníkov, na čistote a presnosti. Či už tlačíte fotografie na leskom papieri vo farebnej verzií alebo sú to len dokumenty do školy či do práce, vždy sa môžete spoľahnúť na to, že výsledok bude viac ako uspokojivý. Výhodou je aj funkcia bezokrajovej a automaticky obojstrannej tlače. Tlačiareň Canon PIXMA MG5750 takisto podporuje aj priamu tlač.

Posuňme sa ďalej. Čo vám táto multifunkčná tlačiareň značky Canon ponúka? Väčšina má svoje dáta v dnešnej dobe neustále pri sebe. Toto vie aj značka Canon a práve preto sa rozhodla, že tlačiareň Canon PIXMA MG5750 vám bude ponúkať tlač priamo z cloudových webových úložísk, ktoré sú dnes naozaj rozšírené. Samozrejme, tlačiť môžete aj prostredníctvom Wi-Fi pripojenia a takisto aj prostredníctvom vašich tabletov alebo smartfónov. Tlačiareň podporuje operačné systémy Windows a Mac a takisto aj mobilné operačné systémy Android a iOS.

Rýchle prevedenie vašich dokumentov do elektronickej podoby je jednoduché a bezproblémové. Plochý skener dokáže naskenovať dokument veľkosti A4 už za 19 sekúnd. To všetko v optickom rozlíšení perfektných 1200 x 2400 dpi. Vďaka USB portu môžete naviac skenovať dáta priamo do počítača. Dokonalú multifunkčnosť tak zaisťuje kopírka, ktorá vám umožní naozaj rýchlu produkciu plnohodnotných kópií.

Informačný displej

Tlačiarni Canon PIXMA MG5750 nechýba ani informačný displej, ktorý vám prácu zjednodušuje a urýchľuje. Tlačiareň môžete takisto ovládať aj priamo z webu za pomoci programu Easy Web Print EX. Predný zásobník pojme 100 listov papierov. Tlačiť môžete vo veľkosti formátu A4 a s maximálnou gramážou 300g/m2. Tlačiareň však nemusíte pripájať len pomocou Wi-Fi technológie, ale takisto aj pomocou USB 2.0 portu.