Na to, aby vám mohla vaša tlačiareň spraviť úplne všetko, čo od nej žiadate, je veľmi dôležité, aby ste si najprv vybrali presne takú, ktorá sa vám bude hodiť. Či už funkciami, rozmermi alebo dizajnom. Na začiatok by ste si mali odpovedať na základné otázky, ako koľko mesačne budete tlačiť, či chcete tlačiť len čierno-bielo alebo aj farebne, či budete chcieť tlačiť aj fotografie, ako budete tlačiareň pripájať k počítaču alebo aké formáty budete tlačiť. Ak ste si všetko zodpovedali, môžete sa posunúť ďalej. Medzi najdôležitejšie parametre pri výbere sú technológie, ktoré si zvolíte. Výber je na vás, môžete si vyberať z laserových tlačiarní alebo tých atramentových. Rozdiely medzi nimi by ste si mali čo najlepšie naštudovať, aby ste zistili, čo je pre vás lepšie. Ďalej je to typ tlačiarne. Na trhu nájdete klasické tlačiarne, ktoré sú vhodné najmä do domov a na domáce použitie. Následne sú to multifunkčné tlačiarne, ktoré vám okrem tlačenia ponúkajú aj kopírovanie či skenovanie. Nechýba často ani fax. Následne sú to fototlačiarne, ktoré vám vytlačia kvalitnú fotografiu v akejkoľvek veľkosti. Zaujímavosť je aj pripojenie k počítaču. Tá môže byť klasická, cez kábel alebo aj novšia, a to prostredníctvom Wi-Fi technológie, čo vám znižuje výskyt ďalších káblov. A aké funkcie by sa vám mohli ešte hodiť? Napríklad obojstranná tlač, Tlač k okrajom, Skenovanie diapozitívov, Slot na flash disk alebo pamäťovú kartu, vďaka čomu by ste mohli tlačiť aj bez toho, aby ste zapli počítač, alebo napríklad aj funkcia Viac zásobníkov na papier, vďaka čomu by ste nemuseli nastavovať a dopĺňať jeden a ten istý zásobník. Pomocou týchto parametrov si nájdete presne takú tlačiareň, po ktorej budete túžiť.

Vybrať si tú najlepšiu tlačiareň je niekedy naozaj veľmi ťažké. Najnovšie prístroje totižto nielen tlačia dokumenty, ktoré si napíšete, ale takisto sú aj samostatnými zariadeniami, ktoré fungujú aj bez pomoci počítača či notebooku. Vedeli ste, že do tých najnovších môžete zapojiť len USB kľúč a začať tlačiť? Tieto najnovšie tlačiarne vám ponúkajú aj možnosť pravidelného a neustáleho tlačenia bez toho, aby ste museli zapnúť počítač. Pripojenie k tlačiarni pomocou mobilného zariadenia, tabletu alebo len tak tlačenie z USB kľúča alebo pamäťovej karty je dnes úplne bežnou záležitosťou, na ktorú sa môžete spoľahnúť. Tlačiarne sú v dnešnej dobe jednoducho výdobytkom doby, ktoré sa vám vyplatia v každom jednom ohľade. Bez toho, aby ste vôbec rozmýšľali, či si máte nejakú kúpiť alebo nie, odpoveď je určite áno. Tlačiareň by nemala chýbať nikde a nikomu, pretože sa považuje už za jeden zo základných komponentov základnej výbavy počítača. Vďaka širokým funkciám, ktoré vám tlačiarne ponúkajú, sa vám naskytne nespočetné množstvo využitia či už v osobnom alebo firemnom živote. Vďaka tlačiarňam si môžete uchovávať fotografie alebo skenovať rôzne listiny. Výber správnej tlačiarne nielenže ušetrí vaše peniaze, ale ušetrí vám aj čas pri neustálom chodení do miest, kde sa tlačiarne nachádzajú a ponúkajú vám tlač. Na trhu dnes nájdete naozaj nespočetné množstvo, a preto sme si dnes pre vás pripravili recenziu na jednu tlačiareň, ktorú určite oceníte každom jednom spektre vášho života a zamilujete si ju hneď na prvé použitie.

O značke

Značka Canon je rokmi overená značka, ktorá má mnohých priaznivcov. Všetci zákazníci sú spokojní s výberom, pretože ani jedného z nich nesklamal výsledok. Jej meno pozná takmer každý, kto sa aspoň trochu orientuje vo svete fotografie či videa. Ak túžite po krásnych vytlačených dokumentoch alebo fotografiách, no patríte k ľuďom, ktorí nechcú investovať príliš veľké čiastky do svojej novej tlačiarne, mali by ste staviť na multifunkčnú tlačiareň Canon PIXMA MG3650, ktorá patrí medzi tie najlepšie tlačiarne na trhu a radí sa medzi výrobky, ktoré sú vhodné pre úplne každého. Značka Canon má totižto naozaj veľmi veľa fanúšikov, ktorí nie sú len profesionáli, ale takisto aj amatéri, ktorí potrebujú vytlačiť všetko kvalitne a veľmi rýchlo. Tlačiarne značky Canon sa dajú jednoducho a veľmi rýchlo používať každý jeden deň bez problémov. Práve multifunkčná tlačiareň Canon PIXMA MG3650 vám ponúka veľký pokrok, ktorý od svojej tlačiarne určite budete vyžadovať.

Hľadíte multifunkčného pomocníka, ktorý si poradí so všetkým, čo mu zadáte a ešte k tomu bude odetý v elegantnej čiernej farbe? Stavte na tlačiareň Canon PIXMA MG3650, ktorý bude vaším skvelým pomocníkom pr tlači bežných dokumentov, webového obsahu, ale takisto aj fotografií, ktoré budú v perfektnej kvalite. Tlač viac disponuje klasickou kopírkou a skenerom, ktorý v dnešnej dobe stále viac a viac vytláča obyčajné kopírky a z tejto tlačiarne tak robí naozaj multifunkčné zariadenie, ktoré sa vám bude hodiť pri úplne každej jednej činnosti, ktorú robíte.

Jednoduché ovládanie

Ovládanie tlačiarne Canon PIXMA MG3650 je jednoduché, intuitívne a bezproblémové. Nebudete na to potrebovať žiadne príručky alebo letáčiky, ktoré by ste museli mať pri sebe ešte veľmi dlhé mesiace. Aj ten človek, ktorý s tlačením ešte len začína, sa na nej naučí robiť za pár hodín či maximálne dní. Behom chvíľky sa naučíte ovládať všetky kombinácie a zapínať všetky funkcie na tlačiarni, ktoré potrebujete k svojej prácu. Vytlačené texty sú perfektne ostré, predovšetkým pri použití systému kaziet FINE od spoločnosti Canon.

Rozlíšenie tlače je naozaj perfektné a pri tomto modele sa šplhá až na hodnotu 4800 dpi. Je to prednosť tejto tlačiarne, vďaka ktorej si ju kupujú mnohí. Tlač fotografií či obrázkov je sám o sebe veľmi jednoduchú a má vysokú mieru presnosti. Splní takisto všetky vaše požiadavky na detaily. Nechýba ani funkcia bezokrajovej fotografie s rozmermi 10 x 15 centimetrov. Získate tak veľmi slušný čas na tlač, čo je len 44 sekúnd. S rýchlosťami ISO ESAT si tlač dokáže poradiť so všetkými dokumentami a vytlačiť tak až 9,9 obrázkov za minútu a to v čiernobielom prevedení, vo farebnom je to 5,7 obrázkov za jednú jedinú minútu. Na tlač tak nemusíte dlho čakať.

Obrovské množstvo funkcií

Ako sme už vyššie spomínali, najnovšie tlačiarne vám ponúkajú skvelú funkciou, ktorou je pripojenie sa tabletom lebo smartfónom. Tlačiareň Canon PIXMA MG3650 vám ponúka aplikáciu Canon PRINT do vášho mobilu, vďaka čomu ju prostredníctvom tejto palikácie môžete veľmi jednoducho ovládať. A to nielen funkciu tlače, ale takisto aj vášho zariadenia. Vstavaný režim prístupového bodu vytvára automaticky bezdrôtovú sieť, pomocou ktorej budete môcť tlačiť a skenovať všetko v okamih, v ktorý si budete priať a bez nutnosti pripojenia k internetu alebo siete Wi-Fi.

Systém na ukladanie naskenovaných dokumentov

Nechýba ani úložný systém s názvom PIXMA cloud, ktorý vám ponúka ukladanie všetkých skenovaných dokumentov alebo fotografií. Tlačte ihneď obsah, ktorý ste videli na internete alebo jednoduchým úkonom vytlačte fotografiu priamo zo sociálnych sietí, ako sú napríklad Facebook alebo Instagram. Online fotografie vám zas umožnia skenované fotografie opačným smerom ukladať.

Výhodou, ktorá sa bude určite páčiť mnohým ľuďom, ktorí sa zaujímajú o našu planétu je najmä to, že tlač je ekologická. O tlač sa postarajú voliteľné atramentové kazety XL. Nezabúdajte ani na využívanie obojstrannej tlače, ktorou zas ušetríte náklady vynaložené na nákup papieru alebo iných komponentov.