Plánujete v blízkej budúcnosti kupovať novú tlačiareň? V tom prípade by ste sa mali popozerať po značke Canon. Okrem toho, že je známa predajom kvalitných fotoaparátov, má vo svojej ponuke aj skvelé a výkonné tlačiarne. Tie vedia pomôcť pri tlači nielen čierno-bielych dokumentov, ale taktiež farebných fotografií či iných vecí, ktoré potrebujete.

Na trhu dnes nájdete veľké množstvo rôznych typov tlačiarní. Niektoré vám poskytujú len možnosť tlače, iné taktiež fax alebo skener. Výber je na vás. Čím viac funkcií vám tlačiareň poskytne, tým lepšie sa vám s ňou bude následne pracovať. Ovládanie tlačiarní je inak jednoduché. Pokyny zadávate spravidla cez počítač a v mnohých prípadoch tlačidlá na tele modelu ani nevyužívate. Nemusí to byť však pravidlom. Hľadáte kvalitnú a dobrú tlačiareň do práce alebo domácnosti? Práve ste jednu našli. 

Rýchly náhľad

Potrebujete nového pomocníka, ktorý by sa vám postaral o úplne všetky dokumenty, ktoré potrebujete vytlačiť? V tom prípade sa poobzerajte po modeli Canon PIXMA G7040, ktorý patrí k veľmi obľúbeným na trhu. Poskytuje široké možnosti tlačenia, skenovania a kopírovania. Disponuje taktiež čierno-bielou a farebnou tlačou a vie tlačiť papiere veľkosti A4 úplne bez okrajov.

Model Canon PIXMA G7040 bude pre mnohých zaujímavý najmä tým, že nefunguje na základe kaziet, ale zásobníka atramentu, ktorý sa jednoducho dopĺňa. Pri dopĺňaní však nebudete od farby špinaví. Farba sa dopĺňa rýchlo a prakticky. Zaujala vás tlačiareň a chceli by ste sa o nej dozvedieť niečo viac? V tom prípade si prečítajte dnešnú recenziu.

Ovládanie 

Tlačiarne sa najčastejšie ovládajú cez počítač. Tlačidlá, ktoré sa na nich nachádzajú využívame spravidla na zapínanie a vypínanie. Niektoré modely však poskytujú skvelé výhody ako napríklad tlačenie či skenovanie bez zapnutia počítača. Ak takto tlačiareň využívate, je potrebné sledovať, aké ovládacie prvky ponúka.

Ovládanie tlačiarne Canon PIXMA G7040 je veľmi jednoduché. Vybrať si môžete jeden z troch spôsobov a to buď rovno na nej prostredníctvom ovládacích tlačidiel a displeja. Displej je síce malý, ale všetko je na ňom jednoducho a dobre vidieť. Tlačidlá sú dostatočné veľké.

Druhým spôsobom, ako tlačiareň môžete ovládať, je pomocou mobilnej aplikácie. Tú si stačí stiahnuť do mobilného telefónu so systémom Android alebo iOS a následne si vybrať jednu z mnohých možností.

A v neposlednom rade, tlačiareň ovládate aj prostredníctvom počítača. Ide o klasické ovládanie, kedy tlačiareň zapojíte cez USB kábel, nainštalujete a vyberiete si jednu z možností pre tlačenie, skenovanie alebo kopírovanie.

Dokonca, tlačiť môžete aj z cloudu, takže súbory, ktoré chcete, aby tlačiareň spracovala, nemusia byť uložené v počítači alebo telefóne.

Na výber máte tak veľké množstvo spôsobov, ako tlačiareň ovládať. Je len na vás, ktorý si vyberiete.

Rozmery 

Dôležitým parametrom, ktorý ovplyvňuje kúpu tlačiarne, sú rozmery. Tie by mali byť kompaktné v prípade, že máte menšiu kanceláriu alebo byt. Na druhej strane, ak rozmery nie sú problémom a môžete si dovoliť aj väčšiu tlačiareň, pokojne siahnite po výkonných a veľkých modeloch. Tie vás dostanú najmä desiatkami funkcií.

Rozmery tlačiarne sú pomerne kompaktné. Vhodná je však do väčších miestností alebo kancelárií. Nie je vhodná na časté prenášanie alebo zmenu miesta. Je o niečo ťažšia ako menšie kompaktné tlačiarne vhodné do domácností.

Ak vás zaujímajú presné rozmery tlačiarne, sú takéto:

  • šírka výrobku – 40.3 cm
  • výška výrobku – 23.4 cm
  • hĺbka výrobku – 36.9 cm
  • hmotnosť výrobku – 9.6 kg

Spolu s rozmermi spomenieme rovno dizajn, ktorý je pri tlačiarňach veľmi dôležitý. Tlačiareň, a najmä taká, ako napríklad Canon PIXMA G7040, je veľká a masívna. Zaberie viac miesta, a preto je potrebné, aby sa do miestnosti hodila.

Výhodou je, že značka Canon pri tomto modeli zvolila minimalistickú čiernu farbu, ktorá sa hodí úplne každému. Je jedno, či ju máte v kancelárii alebo niekde doma.

Hlavné funkcie 

Každá tlačiareň poskytuje iné funkcie. Niektoré ich majú viac, iné menej. Spravidla však platí, že väčšie modely poskytujú viac funkcií a menšie menej.

Multifunkčná tlačiareň Canon PIXMA G7040 poskytuje rôzne funkcie. Medzi tie základné sa radí tlačenie, skenovanie a kopírovanie.

Pri tlačení musíme spomenúť jej rýchlosť. Čierno-biele dokumenty vie tlačiť v rýchlosti 13 papierov za minútu. Pri farebných je to 6 listov za minútu. Tým pádom je tlačenie rýchle a bez zbytočného čakania.

Nebaví vás pri skenovaní stáť a podávať listy tlačiarni? Pri modeli Canon PIXMA G7040 to robiť nemusíte. Má totižto ADF podávač na 35 listov, ktorý vás jednoducho nahradí a zjednoduší prácu. Pokojne si robte niečo iné.

To, že je model Canon PIXMA G7040 vhodný do kancelárií potvrdzuje predný zásobník, ktorý má kapacitu 250 papierov a zadný ďalších 100. To znamená, že tlačiareň pokojne spracuje aj viac papierov naraz.

Potrebujete niečo tlačiť obojstranne? Aj o toto sa postará tlačiareň Canon PIXMA G7040, ktorá poskytuje funkciu automatického otáčania stránok. Tú využijete vždy, keď budete chcieť tlačiť veci z oboch strán a šetriť tak papier.

Tlačiareň značky Canon si skvelo poradí nielen s mobilmi, ale taktiež inými zariadeniami, ako napríklad tabletmi. Stačí si stiahnuť aplikáciu Canon Print, ktorá je prispôsobená pre Android a iOS. Následne si vyberte všetky nastavenia, ktoré potrebujete a vytlačte toľko dokumentov, koľko len chcete.

Dnes na to, aby ste niečo vytlačili, nepotrebujete zapínať počítač. Dokonca ho nemusíte ani len mať.

Zásobník atramentu

Zásobník atramentu je dnes používaný menej ako klasické kazety. Mnohé značky síce vyrábajú ekologické modely, ktoré sa dajú veľmi jednoducho recyklovať, no aj napriek tomu, nie sú tak ekologické ako možnosť dopĺňať zásobníky.

Model Canon PIXMA G7040 funguje na klasickom zásobníku atramentu, ktorý po vyprázdnení znova naplníte atramentom a pracujete ďalej. Dopĺňanie farby však nie je vôbec náročné alebo komplikované. Práve naopak. Dnešné tlačiarne poskytujú jednoduché doplnenie farby za krátky čas.

Na jedno naplnenie však tlačiareň dokáže vytlačiť až 18 000 stránok čierno-bielo a 7700 farebne. Tým pádom farbu nemusíte dopĺňať tak často.

O značke

A na koniec by sme si mohli povedať niečo o samotnej značke Canon. Značka Canon je rokmi overená značka, ktorá má mnohých priaznivcov. Jej meno pozná takmer každý, kto sa aspoň trochu orientuje vo svete fotografie či videa. Ak túžite po krásnych záberoch a videách, no patríte len k začiatočníkom, ktorí nechcú investovať príliš veľké čiastky do svojej novej kamery, mali by ste staviť práve na ňu. Okrem fotoaparátov má však v ponuke aj ďalšie výrobky ako napríklad tlačiarne. Vyskúšajte ich ešte dnes.