Máte radi zmrzlinu, nanuky alebo si radi mrazíte nejaké potraviny, ktoré potrebujete dobre uskladniť? Presne pre vás sa hodia mrazničky, ktoré sú nielen dostatočne veľké, ale takisto aj výkonné a dokážu spraviť veľkú časť práce za vás. Pri vysokom výkone mnohých napadajú aj také myšlienky, ako je napríklad vysoká cena za energie. Toho sa však nemusíte báť, pretože vďaka tomu, že mnohé spotrebiče patria do vysokých energetických tried, nemáte žiaden dôvod, platiť vysoké čiastky za faktúry. Práve mrazničky sú spotrebičom, ktorý mnohí ľudia majú doma a potrebujú ho na uskladnenie viacerých vecí. Mrazničky, ktoré majú ľudia v domácnostiach sú väčšinou veľké, aby dokázali zamraziť všetko, čo je potrebné. Takisto však musíte uznať, že len malá časť, ktorá sa “dostáva” k chladničkám, akou je výparník, nestačí na to, aby ste si zamrazili úplne všetko, čo potrebujete. Nestačí to určite jednej veľkej rodine, ktorá má veľa jedla a potrebuje si ho uskladniť na dlhšiu dobu, než len na niekoľko dní do chladničky. Ak máte väčšiu rodinu, o ktorú sa musíte postarať, je dôležité, aby ste mali dostatočne veľkú mrazničku, v ktorej budete mať uložený úplne každý jeden kúsok jedla alebo nejakého nápoja. Pri výbere tak treba dbať nielen na spomínaný výzor, ale najmä na spotrebu, funkcie, ktoré vám ponúka a rôzne iné maličkosti a detaily podľa ktorých zistíte, či sa mraznička do vašej domácnosti hodí alebo by ste mali radšej pozrieť niečo nové, čo by bolo pre vás ešte lepšie.

Výber mrazničky je niekedy omnoho ťažší, ako si jeden človek môže myslieť. Práve to je dôvod, prečo by ste si predtým, ako pôjdete do obchodu, mali zistiť, na aké parametre je dôležité pozerať a čo by ste si mali všímať v informačnom liste. Medzi veľmi základné a dôležité parametre totižto nepatrí len dizajn, ktorý je v mnohých smeroch dôležitý. To najdôležitejšie, čo by vás, ako laikov mohlo zaujímať, je kapacita. Treba vziať do úvahy nielen počet osôb v domácnosti, ale takisto aj to, aké sú u vás doma stravovacie návyky a životný štýl. Ak ste vášnivý záhradkár, asi budete potrebovať o niečo väčšiu mrazničku na všetko ovocie a zeleninu, ktorú budete chcieť skladovať v mraze, ako človek, ktorý býva v meste. Rovnako si zvoľte aj to, aké rozmery by mraznička mala mať. Predsa len, musíte vedieť, či sa vám do miestnosti, kde ju chcete mať, zmestí. Energetická trieda vám zas povie, koľko mraznička spotrebuje a koľko financií by ste si mali vyčleniť na jej prevádzku. Na trhu dnes síce nájdete mrazničky, ktoré nespotrebujú toľko energie, no vždy sa na to pre istotu pýtajte alebo zisťujte túto informáciu. Je to veľmi dôležité najmä z toho dôvodu, že trieda A++ je vždy lepšia ako trieda A. Na výber máte hneď z niekoľkých, veľmi zaujímavých typov ako zásuvkový, pre niekoho známy skriňový, typ mrazničky alebo pultový, inak známy pod názvom trhulicový. Zásuvkový je prehľadnejší, no pultový má omnoho väčšiu kapacitu v mnohých ohľadoch. Nezabúdajte ani na také veci, ako to, že kapacita mrazničky sa udáva v litroch a na osobu sa ráta zhruba 40-50 litrov. To teda vynásobte počtom osôb a následne vyberajte.

O značke

Značka Whirlpool patrí medzi kvalitné a veľmi známe značky, ktoré ponúkajú spotrebiče do všetkých kuchýň a kúpeľní. Značka vznikla v roku 1911, no na Slovensko sa dostala až v roku 1991, kedy bola podpísaná zmluva o založení budúceho spoločného podniku na výrobu práčok v Poprade pod názvom Whirlpool Tatramat medzi bývalým československým podnikom Tatramat a celosvetovou korporáciou Whirlpool. Od začiatku pôsobenia získala spoločnosť Whirlpool viacero ocenení, ako „Best in Europe“ v súťaži Trade Partners Satisfaction, titul „Najlepší exportér“, „Zamestnávateľ ústretový k rodine v kategórii Rovnosť príležitostí žien a mužov“, „Firma roku“, „Via Bona“, „Dodávateľ roka“ udeľované obchodným združením Euronics.

Veľká mraznička pre veľké rodiny

Riešite neustále ten istý problém s malou kapacitou mrazničky? Problém s tým, že nemáte kam dávať svoje zamrazené jedlo je úplne normálny. Mnohí ľudia totižto riešia problém nedostatočného priestoru nielen v domácnosti, ale takisto aj v spotrebičoch. Ak ste mali doteraz malú mrazničku a hľadáte niečo väčšie, mraznička Whirlpool WHM25112 je niečo pre vás. Táto pultová mraznička sa radí medzi tie najlepšie mrazničky, ktoré sa nachádzajú na trhu a ponúka vám dostatočný priestor. Vďaka svojim skladným rozmerom sa vojde prakticky všade a patrí medzi mrazničky, ktoré sú vhodné aj do menšieho bytu. Zároveň vás však prekvapí aj jej príjemný objem, ktorý je omnoho väčší, akoby ste si pri rozmeroch predstavovali.

A aký je ten úžasný objem? Objem činí 255 litrov, čo je priestor, ktorý uspokojí potreby nielen malej, ale aj stredne veľkej domácnosti. Vonkajšie rozmery mrazničky nepresahujú ani jeden meter, a preto je vhodná aj do menších bytov. Môžete ju umiestniť kdekoľvek, nezaberie vám žiadne miesto. Je vodná aj do častí domu ako napríklad garáž alebo záhradná kuchyňa. Určite vám však nebude zavadzať ani vo vnútri bytu.

Nízka spotreba

Poďme si však povedať niečo o energetickej triede, ktorá je veľmi dôležitá pre úplne všetkých. Táto mraznička patrí do energetickej triedy A++, takže nebude šetriť len vaše priestory v domácnosti alebo potraviny, ale takisto aj vyše výdaje. Pri svojej nízkej spotrebe však nijako neobmedzuje mraziaci výkon, ktorý je až 18 kilogramov za 24 hodín. Nechýba ani funkcia rýchlo-mrazenia. No a samozrejme, ak ste v byte a potrebujete ju mať vo vnútri, nebude vás rušiť pri spaní alebo pozeraní televízie ani jej chod, pretože je veľmi tichý.

Termostat aj kompresor

Mraznička Whirlpool WHM25112 je vybavená kompresorom a takisto aj termostatom a požadovaná teplota mrazenia je nastaviteľná, takže si ju môžete prispôsobiť presne podľa vás. Na konštrukcií nechýbajú ani zadné kolieska, vďaka čomu vám spotrebič umožňuje jednoduché premiestnenie. Rovnako vám spotrebič ponúka aj príjemnejšiu obsluhu vďaka rukoväti.

V prípade nepredvídateľných situácií, ako je napríklad výpadok prúdu alebo iná, nepríjemná skutočnosť, vám mraznička Whirlpool WHM25112 ponúka udržanie teploty až na 45 hodín! Nemusíte sa tak báť, že by sa vaše potraviny pokazili.

Mraznička Whirlpool WHM25112 je konštrukciou voľne stojaca, a preto nemusíte byť obmedzovaní tým, kam ju umiestníte. Praktické otváranie, ktoré je konštruované zvrchu vám umožní jednoduché nakladanie a vykladanie bez zbytočných únikov chladu. Tento spôsob otvárania je obľúbený aj preto, že umožňuje omnoho prehľadnejšie a logickejšie ukladanie mrazených pokrmov. Pre drobnejšie alebo častejšie využívané pokrmy je v mrazničke pripravený aj praktický košík, ktorý tieto predmety oddeľuje od ostatných. Tie tak máte vždy po ruke a nemusíte dlho hľadať.