Premýšľate nad kúpou novej mrazničky? V tom prípade by ste mali vedieť, že na trhu nájdete stovky rôznych modelov. Tie sa od seba odlišujú veľkým množstvo parametrov, ako napríklad dizajnom, rozmermi, funkciami či spotrebou. To však nie je úplne všetko. Vyberte si ten najlepší model pomocou našej dnešnej recenzie.

Pri nákupe mrazničiek je potrebné zamerať sa na dva najdôležitejšie parametre – spotrebu a veľkosť. Spotrebu zistíte podľa toho, do akej energetickej triedy je model zaradený. Veľkosť zas podľa litrov. To však, samozrejme, nie je všetko. Pre uľahčenie výberu sme pre vás vybrali jednu z mrazničiek, ktorá stojí za zváženie.

Rýchly náhľad

Každý, kto má rád klasiku vo forme truhlicovej konštrukcie, si pri mrazničke Liebherr GT 2132 príde na svoje. Tento model má veľký objem, ktorý si užije najmä veľká rodina. Pokojne doň umiestnite mäso, zeleninu, ovocie či iné jedlo. To si zachová svoju charakteristickú chuť, vôňu aj vzhľad, pretože spotrebič poskytuje rôzne špeciálne programy.

Pri tomto modeli si užijete desiatky rôznych funkcií, jednoduché ovládanie, nízku spotrebu a štýlový dizajn. Chcete vedieť o Liebherr GT 2132 niečo viac? V tom prípade čítajte našu recenziu ďalej.

Spotreba 

Najhlavnejším parametrom každej mrazničky je spotreba. Podľa nej by ste si mali jednotlivé modely vyberať. Spotreba sa označuje energetickými triedami a hviezdičkami. Najlepšia je A+++, no pomerne nízku spotrebu poskytujú aj spotrebiče v triede A++, A+ alebo A. Iným triedam sa snažte vyhnúť. Vysoká spotreba by vám mohla robiť neskôr problémy.

Mraznička Liebherr GT 2132 patrí do energetickej triedy A++ a za rok spotrebuje iba 172 kWh energie. To znamená, že sa radí medzi tie najlepšie modely s príjemne nízkou spotrebou. Vhodná je tak pre úplne všetky rodiny, ktoré sa snažia ušetriť výdavky za energie.

Okrem toho, model je označený klimatickou triedou SN-T, čo znamená, že pracuje spoľahlivo aj pri vyššej teplote prostredia od +10 do +43 °C. Pokojne ju tak môžete mať v kuchyni.

Výkon

Výkon mrazničiek zistíte veľmi jednoducho a to pomocou informácie, za aký čas vie zamraziť určitý objem potravín. Niektoré mrazničky majú vysoký výkon a dokážu mraziť kilogramy potravín. Iné presne naopak, majú výkon nižší. Preto je dobré, ak do nich potraviny ukladáte postupne.

Mraznička Liebherr GT 2132 poteší každého, kto hľadá vysoký výkon v kombinácii s minimalistickým vzhľadom. Zvládne zamraziť neuveriteľných 20 kilogramov nových potravín za 24 hodín. To znamená, že sa svojím výkonom zaraďuje medzi modely vhodné pre veľké rodiny, ktoré pravidelne nakupujú veľké množstvo jedla.

V prípade poruchy sa taktiež netreba báť. Mraznička zvládne udržať všetko zamrazené jedlo po dobu až 36 hodín.

Dizajn 

Mrazničky sa často nachádzajú v miestnosti, kde ich nie je vidno. Mnohí ľudia ich majú v pivniciach alebo v špajziach. V prípade, že by ste ju mali na očiach, by ste mali sledovať aj jej dizajn. Svojím výzorom by sa mala hodiť do kuchyne a mala by zapadnúť. Výhodou je, že dnešné mrazničky majú minimalistický biely výzor. Ako je na tom model Liebherr GT 2132?

Mraznička Liebherr GT 2132 má štýlový minimalistický dizajn. Keďže však ide o truhlicový model, je viac ako pravdepodobné, že ju v kuchyni nebudete mať. Nemusíte sa tak báť, či sa vám bude alebo nebude hodiť k zariadeniu.

V prípade, že by ste ju v kuchyni predsa len mali, prispôsobíte ju ostatnému zariadeniu veľmi rýchlo. Je štýlová a minimalistická. Vie sa jednoducho zladiť s celým dizajnom miestnosti.

Pri dizajne však spomenieme aj rozmery. Podľa nich zistíte, kam mrazničku umiestniť. Poprípade, či sa vám zmestí tam, kam ju plánujete dať. Rozmery tohto modelu sú takéto:

  • šírka: 75,0 cm
  • výška: 91,7 cm
  • hĺbka: 75,8 cm
  • hmotnosť: 42 kg

Aj napriek veľkému objemu si mraznička stále ponecháva príjemné rozmery. Vhodná je tak do mnohých domácností, pretože nezaberá príliš veľa miesta.

Objem mrazničky 

Objem mrazničky je dôležitým parametrom, na ktorý by ste mali pri kúpe pozerať. Odvíja sa od veľkosti vašej rodiny. Čím viac členov rodina má, tým väčšiu mrazničku si budete musieť zaobstarať. Objem sa udáva v litroch.

Mraznička Liebherr GT 2132 patrí do kategórie veľkých mrazničiek vhodných do početnejších rodín. Poskytuje totižto objem skvelých 193 litrov. Tým uspokojí aj tých najnáročnejších zákazníkov.

Interiér mrazničky nie je nijakým spôsobom rozdelený. To môže byť nevýhodou pre tých, ktorí majú radi poriadok. Truhlicové mrazničky však nie sú tak delené ako tie stojace.

V interiéri však nájdete jeden košík. Do neho môžete uložiť menšie veci. Vždy ich nájdete rýchlo a jednoducho. Nestane sa tak, že by ste do mrazničky pozerali príliš dlho.

To je výhoda nielen pre vás, ale aj pre samotnú mrazničku. Keď nebude príliš dlho otvorená, nebude musieť po zatvorení vyrovnávať vnútornú teplotu dlhý čas.

Funkcie 

Každá mraznička má iné funkcie. Niektoré ich majú viac, iné menej. Ponuka sa mení v závislosti od modelu, značky či od cenovej relácie. Ako je na tom Liebherr GT 2132?

Mraznička Liebherr GT 2132 má niekoľko zaujímavých funkcií vrátane Super Frost. Tá vám poskytuje rýchlejší odvod tepla z priestoru mrazničky. Tým vám model umožňuje rýchlejšie zmrazenie práve vložených potravín.

Keď sa potraviny zamrazia rýchlo a pri veľmi nízkej teplote (-32 °C ) ponechávajú si svoju charakteristickú chuť, vôňu a vzhľad. Nehovoriac o tom, že si uchovajú všetky nutričné látky.

Mraznička sa k pôvodnej teplote vráti automaticky sama, keď budú všetky potraviny správne zamrazené.

Technológia FrostProtect zas zaisťuje, že mrazničku je možné umiestniť aj do nevykurovaných miestností. Vydrží ako vyššiu, tak aj nižšiu teplotu do až – 15 stupňov. Pokojne ju umiestnite do pivnice alebo garáže, aby vám doma nezavadzala.

Stop Frost poskytuje dve výhody. Tou prvou je fakt, že redukuje námrazu v úložnom priestore. Tým vám odpadá povinnosť námrazu čistiť. Nehovoriac o tom, že sa týmto problémom nezvyšuje spotreba.

Druhou výhodou je zas to, že po otvorení alebo zatvorení veka nevzniká podtlak. Otváranie je tak jednoduché aj vtedy, keď máte plné ruky.

Nevýhodou tejto mrazničky je to, že nemá žiadne osvetlenie. To chýba najmä v podvečerných hodinách. Nehovoriac o tom, že keď niečo v mrazničke hľadáte, sami si cloníte a nebudete do nej dobre vidieť.

Ovládanie

Ovládanie Liebherr GT 2132 je veľmi jednoduché. Poskytuje vám totižto ovládací panel s dotykovými tlačidlami. Na tom si môžete vyberať nielen jednotlivé funkcie a možnosti, ale taktiež vidíte, aká teplota je v interiéri.

K dispozícii je taktiež signalizácia otvorených dverí a teplotný alarm. Vizuálne aj zvukovo vás mraznička upozorní, ak niečo nebude v poriadku.

Rodičia si na svoje prídu v prípade detskej poistky. Tá sa postará o to, aby deti neprepli jednotlivé nastavenia na dotykovom displeji.

Hlučnosť

Mraznička je spotrebič, ktorý sa často nachádza v kuchyni. Na to, aby vás nijakým spôsobom nevyrušoval potrebujete, aby mal nízku hlučnosť. Ako je na tom Liebherr GT 2132?

Liebherr GT 2132 patrí k tým tichším modelom na trhu. Je vhodná do akejkoľvek miestnosti, pretože dosahuje len 38 dB. Vďaka tomu vám nebude vadiť pri sledovaní filmov, počúvaní hudby alebo konverzovaní s priateľmi.

O značke

Liebherr je značka špecializujúca sa na chladenie a mrazenie. Vo svojej ponuke má samostatné chladničky a mrazničky, chladničky v kombinácii s mrazničkou, americké chladničky, domáce vinotéky či vstavené spotrebiče. Všetky produkty v sebe kombinujú najnovšie technológie a nízku spotrebu, ktorá nijako neovplyvní váš rozpočet. Vyskúšajte jeden z výrobkov od značky Liebherr ešte dnes.