Mraznička je základný spotrebič, ktorý by nemal chýbať v žiadnej domácnosti. Okrem toho, že by mala byť výkonná, by mala mať taktiež viacero funkcií a jednoduchý dizajn hodiaci sa do akejkoľvek miestnosti. Výber tohto spotrebiča môže byť náročný, no ak si dáte pozor na jednotlivé detaily, bude určite úspešný.

Pri nákupe mrazničiek je potrebné zamerať sa na dva najdôležitejšie parametre – spotrebu a veľkosť. Spotrebu zistíte podľa toho, do akej energetickej triedy je model zaradený. Veľkosť zas podľa litrov. To však, samozrejme, nie je všetko. Pre uľahčenie výberu sme pre vás vybrali jednu z mrazničiek, ktorá stojí za zváženie.

Rýchly náhľad

Mraznička Liebherr GP 2733 má nielen štýlový dizajn, ale taktiež desiatky funkcií a zaujímavú, zásuvkovú konštrukciu, ktorú si zamiluje snáď každý jej užívateľ. Model dokáže vyriešiť problémy s nedostatkom miesta pre úplne všetky typy potravín. Je jedno či mrazíte malé nanuky alebo veľké nádoby s jedlom.

Veľký objem, nízka spotreba a tichý chod sú len začiatkom všetkých výhod. Zaujímajú vás aj tie ďalšie? V tom prípade neváhajte a prečítajte si našu recenziu ďalej. Nájdete v nej zaujímavé informácie o jednej z najlepších mrazničiek na trhu.

Spotreba 

Najhlavnejším parametrom každej mrazničky je spotreba. Podľa nej by ste si mali jednotlivé modely vyberať. Spotreba sa označuje energetickými triedami a hviezdičkami. Najlepšia je A+++, no pomerne nízku spotrebu poskytujú aj spotrebiče v triede A++, A+ alebo A. Iným triedam sa snažte vyhnúť. Vysoká spotreba by vám mohla robiť neskôr problémy.

Mraznička Liebherr GP 2733 patrí do energetickej triedy A++. Znamená to, že je zlatou strednou cestou pre každú rodinu, ktorá chce ušetriť. Spotreba energie by sa v takejto triede mala vyšplhať len na 208 kWh za rok. Odhadované náklady mrazenia na rok tak činia len 44 €. Na 5 rokov 219 € a na 10 rokov približne 427 €.

Pri spotrebe je dobré spomenúť aj to, že mraznička patrí do klimatickej triedy ST a T. Čo to vlastne znamená? Trieda ST označuje výrobky, ktoré sú vhodné do teplotných podmienok od 18 do 38 stupňov Celzia. T označuje okolnú teplotu od 18 do až 43 stupňov Celzia.

Mrazničku tak môžete mať aj počas tropických horúčav v kuchyni. Počas zimy jej nebudú vadiť ani nižšie teploty. Vyhnite sa však mrazivým teplotám pod 0 stupňov Celzia. Mraznička by sa mohla poškodiť.

Výkon

Výkon mrazničiek zistíte veľmi jednoducho a to pomocou informácie, za aký čas vie zamraziť určitý objem potravín. Niektoré mrazničky majú vysoký výkon a dokážu mraziť kilogramy potravín. Iné presne naopak, majú výkon nižší. Preto je dobré, ak do nich potraviny ukladáte postupne.

Mraznička Liebherr GP 2733 má skvelý výkon, ktorý ju zaraďuje medzi tie najlepšie a najprofesionálnejšie modely. Za 24 hodín dokáže zamraziť neuveriteľných 22 kilogramov potravín.

Tento výkon len potvrdzuje, že model je vhodný do stredne veľkých aj veľkých rodín, ktoré pravidelne nakupujú veľké množstvo potravín.

Doba skladovania pri poruche je 28 hodín. Mraznička vám poskytuje dostatok času na to, aby ste opravili všetky poruchy alebo problémy bez zničenia potravín.

Dizajn 

Mrazničky sa často nachádzajú v miestnosti, kde ich nie je vidno. Mnohí ľudia ich majú v pivniciach alebo v špajziach. V prípade, že by ste ju mali na očiach, by ste mali sledovať aj jej dizajn. Svojím výzorom by sa mala hodiť do kuchyne a mala by zapadnúť. Výhodou je, že dnešné mrazničky majú minimalistický biely výzor. Ako je na tom model Liebherr GP 2733.

Dizajn mrazničky Liebherr GP 2733 je jednoduchý a minimalistický. Hodí sa do akejkoľvek miestnosti. Pokojne ju postavte hneď vedľa chladničky. Keďže nejde o truhlicový, ale klasický skriňový typ, jednoducho zapadne.

Celý dizajn dotvára štýlová a moderná rukoväť. Tá má dokonca veľmi zaujímavú funkciu. Dokáže sa “odklopiť”. Uľahčuje tak celú manipuláciu, pretože dvierka sa omnoho jednoduchšie otvárajú. Dokonca, otvoríte ich veľmi jednoducho aj vtedy, keď budete mať plné ruky.

Šikovná odklopná rukoväť navyše šetrí tesnenie. Všetko je tak veľmi jednoduché a rýchle.

Ak chcete poznať presné rozmery mrazničky, sú takéto: 

  • šírka: 60,0 cm 
  • výška: 164,4 cm
  • hĺbka: 63,0 cm
  • hmotnosť: 71 kg

Objem mrazničky 

Objem mrazničky je dôležitým parametrom, na ktorý by ste mali pri kúpe pozerať. Odvíja sa od veľkosti vašej rodiny. Čím viac členov rodina má, tým väčšiu mrazničku si budete musieť zaobstarať. Objem sa udáva v litroch.

Mraznička je vhodná do stredne veľkých a veľkých rodín. Disponuje totižto objemom skvelých 226 litrov. Aj napriek tomu, že je tak veľká, sa v nej nestratíte a jedlo bude vždy uložené tak, aby ste ho nehľadali príliš dlho.

O všetko sa starajú priehľadné úložné boxy. Tých je v mrazničke rovno 7. Pokojne ich môžete vyberať a meniť im poradie. Poprípade jeden alebo viacero úplne vytiahnite a nechajte priestor na väčšie potraviny.

Funkcie 

Každá mraznička má iné funkcie. Niektoré ich majú viac, iné menej. Ponuka sa mení v závislosti od modelu, značky či od cenovej relácie. Ako je na tom Liebherr GP 2733.

Prvou funkciou tohto modelu je kvalitné LED osvetlenie. To dokáže osvetliť úplne každú časť mrazničky. Vždy do nej dobre vidíte a nezacláňate si. Z mrazničky sa vám budú potraviny vyberať dobre aj večer.

Druhou skvelou funkciou je Vario Space. Mraznička má vďaka nej variabilný priestor umožňujúci boxy vyberať a vytvárať tak väčší priestor. To sa hodí najmä pri ukladní väčších potravín ako napríklad torty a podobne.

Samozrejmosťou je aj technológia No Frost. Tá sa postará o to, aby mraznička nenamŕzala. Vám odpadá nutnosť čistenia a mraznička nezvyšuje svoju spotrebu.

A ako to mraznička vlastne robí, že nenamŕza? Je to pomerne jednoduchý proces. Technológia No Frost sa spolieha na výparník v špirálach, ktorý obtáča vnútorný priestor mrazničky. Práve vďaka tomu je dosiahnutá rýchla teplotná výmena. A to všetko pri extrémne nízkej spotrebe energie. Pre ešte jednoduchšie čistenie sú vnútorné strany mrazničky hladké.

Super Frost je funkcia umožňujúca rýchlejší odvod tepla z priestoru mrazničky. Vďaka tomu je dosiahnuté rýchlejšie zamrazenie práve vložených potravín. Tie si pomocou tejto funkcie uchovávajú správnu chuť, vôňu aj vzhľad. Nehovoriac o nutričných hodnotách.

Teplota sa pri tejto funkcií spravidla zníži na -32 stupňov Celzia. Akonáhle sú potraviny správne zachladené, teplota sa automaticky vráti na prednastavenú.

Ovládanie mrazničky Liebherr GP 2733 je jednoduché a intuitívne. Na všetko používate dotykový panel a zopár fyzických tlačidiel. Plus, na malom dotykovom displeji uvidíte taktiež nastavenú teplotu.

K dispozícii je taktiež dverová signalizácia a teplotný alarm. Ten vás upozorní zvukovo na to, že ste dvere mrazničky zatvorili nesprávne.

Nechýba ani detská poistka, ktorú ocení každý rodič.

Plus, nesmieme zabudnúť ani na vysokú úroveň hygieny. Mraznička Liebherr GP 2733 má možnosť výmeny tesnenia. Veľkou výhodou je taktiež to, že tesnenie má rovnakú farbu ako kryt chladničky. Vďaka tomu štýlovo zapadne.

Hlučnosť

Mraznička je spotrebič, ktorý sa často nachádza v kuchyni. Na to, aby vás nijakým spôsobom nevyrušovala potrebujete, aby mala nízku hlučnosť. Ako je na tom tento model mrazničky?

Hlučnosť mrazničky Liebherr GP 2733 nepresahuje 40 dB. Pokojne sa tak pri nej rozprávajte, pozerajte filmy alebo počúvajte hudbu. Spotrebič vás nebude nikdy vyrušovať.

O značke

Liebherr je značka špecializujúca sa na chladenie a mrazenie. Vo svojej ponuke má samostatné chladničky a mrazničky, chladničky v kombinácii s mrazničkou, americké chladničky, domáce vinotéky či vstavené spotrebiče. Všetky produkty v sebe kombinujú najnovšie technológie a nízku spotrebu, ktorá nijako neovplyvní váš rozpočet. Vyskúšajte jeden z výrobkov od značky Liebherr ešte dnes.