Mraznička je základným spotrebičom, ktorý by vám v domácnosti nemal chýbať. Vhodný je ako do veľkého domu, tak aj do menšieho bytu. Na trhu totižto nájdete množstvo modelov. Niektoré sú menšie, iné väčšie. Viete si ich tak presne prispôsobiť podľa svojich potrieb. Pri výbere je dôležité sledovať jednotlivé parametre. Tie vám napovedia, či je mraznička pre vás vhodná.

Pri nákupe mrazničiek je potrebné zamerať sa na dva najdôležitejšie parametre – spotrebu a veľkosť. Spotrebu zistíte podľa toho, do akej energetickej triedy je model zaradený. Veľkosť zas podľa litrov. To však, samozrejme, nie je všetko. Pre uľahčenie výberu sme pre vás vybrali jednu z mrazničiek, ktorá stojí za zváženie.

Rýchly náhľad

Hľadáte samostatne stojacu skriňovú mrazničku s príjemnými rozmermi, ktorá sa zmestí aj do menších bytov alebo domov? V tom prípade stavte na model Liebherr GN 2323. Ten vám poskytuje vnútorný objem príjemných 185 litrov.

Skvelé rozmery a dostatočná veľkosť však nie sú všetko. Mraznička vyniká aj radom inovatívnych funkcií a úspornou prevádzkou. Vďaka nej sa dostala do energetickej triedy A+. Zaujala vás Liebherr GN 2323 a chceli by ste o nej vedieť niečo viac? V tom prípade čítajte recenziu ďalej!

Spotreba

Najhlavnejším parametrom každej mrazničky je spotreba. Podľa nej by ste si mali jednotlivé modely vyberať. Spotreba sa označuje energetickými triedami a hviezdičkami. Najlepšia je A+++, no pomerne nízku spotrebu poskytujú aj spotrebiče v triede A++, A+ alebo A. Iným triedam sa snažte vyhnúť. Vysoká spotreba by vám mohla robiť neskôr problémy.

Mraznička Liebherr GN 2323 sa radí do energetickej triedy A+, čo znamená, že jej spotreba nie je príliš vysoká.

Okrem toho, model je označený klimatickou triedou SN-T, čo znamená, že pracuje spoľahlivo aj pri vyššej teplote prostredia od +10 do +43 °C. Pokojne ju tak môžete mať v kuchyni.

Výkon

Výkon mrazničiek zistíte veľmi jednoducho a to pomocou informácie, za aký čas vie zamraziť určitý objem potravín. Niektoré mrazničky majú vysoký výkon a dokážu mraziť kilogramy potravín. Iné presne naopak, majú výkon nižší. Preto je dobré, ak do nich potraviny ukladáte postupne.

Liebherr GN 2323 poskytuje príjemný výkon. Ak ho porovnáme s cenou a spotrebou, viac by sme od mrazničky očakávať ani nemohli.

Za 24 hodín dokáže zamraziť 16 kilogramov potravín. Takýto mraziaci výkon si užije každá menšia a stredne veľká rodina do štyroch členov.

V rámci výkonu musíme spomenúť ešte jednu vec. Ak by náhodou nastal výpadok elektrického prúdu, mraznička dokáže potraviny udržať v zamrazenom stave po dobu 24 hodín.

Dizajn

Mrazničky sa často nachádzajú v miestnosti, kde ich nie je vidno. Mnohí ľudia ich majú v pivniciach alebo v špajziach. V prípade, že by ste ju mali na očiach, by ste mali sledovať aj jej dizajn. Svojím výzorom by sa mala hodiť do kuchyne a mala by zapadnúť. Výhodou je, že dnešné mrazničky majú minimalistický biely výzor. Ako je na tom model Liebherr GN 2323?

Mraznička značky Liebherr patrí medzi väčšinu mrazničiek s minimalistickým a jednoduchým dizajnom. Odetá je do bielej farby. Na vrchnej časti sa nachádza strieborný názov značky. Na ľavej strane nájdete bielu rúčku. Pomocou nej spotrebič otvárate.

Model Liebherr GN 2323 má tzv. Swinf Line Design vyznačujúci sa dokonalým tvarom dverí s bočnými skosenými hranami. Celému jednoduchému dizajnu dominuje spomínané výrazné logo.

V rámci dizajnu spomenieme aj dôležité rozmery. Liebherr GN 2323 patrí medzi pomerne kompaktné modely hodiace sa do menších domácností. Ak šetríte miesto, tieto rozmery vás potešia:

  • šírka: 60 cm
  • výška: 144,7 cm
  • hĺbka: 63,0 cm
  • hmotnosť: 68,5 kg

Objem mrazničky

Objem mrazničky je dôležitým parametrom, na ktorý by ste mali pri kúpe pozerať. Odvíja sa od veľkosti vašej rodiny. Čím viac členov rodina má, tým väčšiu mrazničku si budete musieť zaobstarať. Objem sa udáva v litroch.

Mraznička Liebherr GN 2323 poskytuje vnútorný objem 185 litrov. Hodí sa tak do menších alebo stredne väčších rodín. Poskytuje dostatok miesta na uloženie všetkých potravín.

Objem mrazničky je využitý veľmi dobre. Vo vnútri nájdete 6 oddelených transparentných priehradiek. Potraviny sú vždy uložené tak, aby ste ich vedeli rýchlo nájsť. Nechýba ani možnosť pohodlného vytiahnutia a zasunutia zásuvky. O to sa stará stará funkcia teleskopických výsuviek.

Ak by vám vysunutie zásuviek nestačilo, pri úplnom otvorení dvierok, ich môžete celé vytiahnuť. Lepšie tak uvidíte, čo sa v nich nachádza.

Úložné boxy sú extra vysoké a skvelo uzatvárateľné. To znamená, že z nich chlad príliš rýchlo neuniká ani po otvorení hlavných dvierok. Ako sme už spomenuli, sú priehľadné. Dokonca aj ich predná strana.

Plus, nesmieme zabudnúť na to, že v rámci interiéru je možné využiť variabilnú úpravu priestoru. Jednotlivé zásuvky môžete vybrať a poukladať ich inak. Poprípade na väčšie potraviny môžete niektoré zásuvky vybrať úplne.

LED osvetlenie

K ľahkej orientácii v mrazničke Liebherr GN 2323 pomáha nielen transparentnosť jednotlivých boxov, ale taktiež LED osvetlenie. To je tak silné, že osvetlí úplne celú mrazničku.

Po každom otvorení vidíte na všetky potraviny. Rýchlo tak nájdete všetko, čo potrebujete. Nemusíte do interiéru spotrebiča pozerať príliš dlho. Tým nenarúšate zmenu teploty a jedlo je stále kvalitné. Nehovoriac o tom, že mraznička nemusí toľko pracovať, aby znova teplotu vyvážila.

Funkcie

Každá mraznička má iné funkcie. Niektoré ich majú viac, iné menej. Ponuka sa mení v závislosti od modelu, značky či od cenovej relácie. Ako je na tom model Liebherr GN 2323?

Mraznička značky Liebherr má veľké množstvo funkcií. Rozhodne si ich užijete. Tým prvým je vonkajší digitálny ukazovateľ teploty Magic Eye. Ten vás bude spoľahlivo informovať o tom, čo sa vo vnútri mrazničky deje bez toho, aby ste ju otvorili.

Spotrebič je vybavený akustickým signálom. Upozorní vás vždy, ak zabudnete zatvoriť dvierka. Nikdy sa nestane, že by ste si znížili kvalitu potravín zlým chladením.

V prípade, že máte v domácnosti deti, si prídete na svoje pri funkcii detská poistka. Tá zabráni každému nežiaducemu prestaveniu alebo vypnutiu spotrebiča. Funkcia je vhodná aj vtedy, ak máte domáce zvieratká.

Veľmi obľúbenou technológiou je aj No Frost. Tá sa dnes nachádza už snáď v každej modernej mrazničke a chladničke. No Frost zabraňuje vytváraniu námrazy vo vnútri spotrebiča a na potravinách. Tým odpadáva nutnosť ručného odmrazovania a zvýšenia spotreby.

Super Frost funkcia je ďalšou skvelou vychytávkou. Poskytuje rýchle a efektívne zamrazenie potravín. Stačí potraviny do mrazničky vložiť a nechať spotrebič, aby za vás všetko ostatné urobil. Ak by vás zaujímalo, ako táto funkcia funguje, radi vám to vysvetlíme.

Po uložení potravín dochádza k veľkému zníženiu teploty, až na -32 stupňov Celzia. Potraviny si rýchlym zamrazením ponechávajú svoju arómu, farbu aj chuť. Funkcia sa sama automaticky vypne.

Kvalitné držadlo a otváranie na stranu, akú chcete

Mraznička Liebherr GN 2323 má patentované držalo poskytujúce pohodlné otváranie dvierok za každých okolností. Je jedno, či máte ruky prázdne, alebo v nich držíte potraviny.

Dvierka sa vedia otvoriť aj pri minimálnom vynaložení sily. Nikdy sa tak nestane, že by ste potraviny alebo iné predmety museli z rúk položiť.

Plus, mraznička poskytuje aj skvelú možnosť zmeny otvárania dverí. Ak vám nevyhovuje smer doprava, jednoducho ho zmeňte na ľavú stranu.

Hlučnosť

Mraznička je spotrebič, ktorý sa často nachádza v kuchyni. Na to, aby vás nijakým spôsobom nevyrušoval potrebujete, aby mal nízku hlučnosť. Ako je na tom model Liebherr GN 2323?

Mraznička značky Liebherr má nízku hlučnosť. Dosahuje len 42 dB. V jej blízkosti môžete pokojne sledovať televíziu, počúvať hudbu alebo dokonca aj spať.

O značke

Liebherr je značka špecializujúca sa na chladenie a mrazenie. Vo svojej ponuke má samostatné chladničky a mrazničky, chladničky v kombinácii s mrazničkou, americké chladničky, domáce vinotéky či vstavené spotrebiče. Všetky produkty v sebe kombinujú najnovšie technológie a nízku spotrebu, ktorá nijako neovplyvní váš rozpočet. Vyskúšajte jeden z výrobkov od značky Liebherr ešte dnes.