Mraznička je základným kúskom každej domácnosti. Pri jej nakupovaní je potrebné zohľadniť viaceré parametre. Každému sa totižto hodí iný model. Kým niekto potrebuje malú mrazničku, iný hľadá truhlicový typ s veľkým objemom. Či už hľadáte jedno alebo druhé, máme pre vás jeden tip.

Pri nákupe mrazničiek je potrebné zamerať sa na dva najdôležitejšie parametre – spotrebu a veľkosť. Spotrebu zistíte podľa toho, do akej energetickej triedy je model zaradený. Veľkosť zas podľa litrov. To však, samozrejme, nie je všetko. Pre uľahčenie výberu sme pre vás vybrali jednu z mrazničiek, ktorá stojí za zváženie.

Rýchly náhľad

V prípade, že hľadáte malú mrazničku, ktorá je vhodná pre menšiu rodinu alebo jedného človeka, ste na správnom mieste. Mraznička Liebherr G 1213 poskytuje príjemný objem 98 litrov, úspornú energetickú triedu a skvelé rozdelenie interiéru pomocou úložných boxov.

Liebherr G 1213 má veľké množstvo funkcií, ktoré si zamiluje každý používateľ. Okrem klasiky Smart Frost tu nájdete aj funkciu Vario Space a množstvo ďalších. Zaujal vás tento model? Čítajte recenziu ďalej.

Spotreba 

Najhlavnejším parametrom každej mrazničky je spotreba. Podľa nej by ste si mali jednotlivé modely vyberať. Spotreba sa označuje energetickými triedami a hviezdičkami. Najlepšia je A+++, no pomerne nízku spotrebu poskytujú aj spotrebiče v triede A++, A+ alebo A. Iným triedam sa snažte vyhnúť. Vysoká spotreba by vám mohla robiť neskôr problémy.

Mraznička Liebherr G 1213 patrí do úspornej energetickej triedy A+. Na tak malú mrazničku je to viac ako dobrá spotreba. Dokáže zamraziť dostatok potravín a pritom ušetriť vašu peňaženku.

Energetická trieda A+ predstavuje spotrebu 199 kWh na rok, čo je v prepočte približne 42 € na rok, 209 € na päť rokov a 418 € na desať rokov.

Okrem toho, model je označený klimatickou triedou SN-T, čo znamená, že pracuje spoľahlivo aj pri vyššej teplote prostredia od +10 do +43 °C. Pokojne ju tak môžete mať v kuchyni.

Výkon

Výkon mrazničiek zistíte veľmi jednoducho a to pomocou informácie, za aký čas vie zamraziť určitý objem potravín. Niektoré mrazničky majú vysoký výkon a dokážu mraziť kilogramy potravín. Iné presne naopak, majú výkon nižší. Preto je dobré, ak do nich potraviny ukladáte postupne.

Mraznička Liebherr G 1213 poskytuje veľmi dobrý výkon. Na to, aká je malá, dokáže za 24 hodín zamraziť až 11 kilogramov potravín. Tým sa radí medzi stredne výkonné mrazničky vhodné pre menšie rodiny, prípadne jedného alebo dvoch ľudí v domácnosti.

Dobré je však spomenúť aj dobu skladovania pri poruche. Ak by sa niečo stalo, mraznička dokáže udržať všetky potraviny v chlade až 26 hodín. Pokojne tak vyriešte všetky poruchy či iné problémy.

Dizajn 

Mrazničky sa často nachádzajú v miestnosti, kde ich nie je vidno. Mnohí ľudia ich majú v pivniciach alebo v špajziach. V prípade, že by ste ju mali na očiach, by ste mali sledovať aj jej dizajn. Svojím výzorom by sa mala hodiť do kuchyne a mala by zapadnúť. Výhodou je, že dnešné mrazničky majú minimalistický biely výzor. Ako je na tom model Liebherr G 1213?

Mrazničku budete mať s veľkou pravdepodobnosťou niekde na očiach. Je však malá, a preto sa netreba báť, že by vám zavadzala alebo by sa niekam nezmestila. Práve naopak.

Dizajn Liebherr G 1213 je minimalistický a jednoduchý. Veľmi podobný ako na väčšine iných mrazničiek. Neposkytuje žiadnu rukoväť, takže ju otvárate pomocou “žľabu” nachádzajúceho sa na vrchnej časti.

Na vrchnom paneli následne nájdete tlačidlá ovládania, pomocou ktorých si vyberáte jednotlivé režimy, funkcie alebo teplotu. Mraznička neposkytuje žiaden displej.

Konštrukcia je kvalitne spracovaná, takže vydrží dlho. Značka Liebherr si dala záležať aj na tých najmenších detailoch. Spotrebič sa dokonca chváli aj certifikátom Vario Space. Ten vám poskytuje možnosť skladovania väčších kusov potravín.

Ak chcete poznať presné rozmery mrazničky, sú takéto:

  • šírka: 55,3 cm 
  • výška: 85,1 cm
  • hĺbka: 62,4 cm
  • hmotnosť: 38 kg

Objem mrazničky 

Objem mrazničky je dôležitým parametrom, na ktorý by ste mali pri kúpe pozerať. Odvíja sa od veľkosti vašej rodiny. Čím viac členov rodina má, tým väčšiu mrazničku si budete musieť zaobstarať. Objem sa udáva v litroch.

Ako sme už vyššie spomenuli, mraznička Liebherr G 1213 má objem príjemných 98 litrov. Pri tomto stredne veľkom objeme stále poskytuje kompaktné rozmery. Hodí sa do každého, aj toho najmenšieho bytu.

Aj malý objem si však vyžaduje určitý systém. Model Liebherr G 1213 vám poskytuje rozdelenie do troch úložných boxov. Tie môžete pokojne vyťahovať, kombinovať alebo z mrazničky úplne vytiahnuť.

Boxy sú transparentné. Vždy viete, čo sa v nich nachádza. Do mrazničky tak nebudete príliš dlho pozerať a premýšľať, kde sa vec, ktorú hľadáte, nachádza. Výhoda to je nielen pre vás, ale aj pre samotnú mrazničku. Po zatvorení jej nebude dlho trvať, kým vyrovná vnútornú teplotu.

Posledná možnosť sa hodí najmä vtedy, keď chcete mraziť väčšie výrobky. Práve to zaručuje aj spomínaný špeciálny priestor Vario Space.

Mrazte tak všetko, čo potrebujete bez toho, aby ste boli obmedzovaní priestorom alebo teplotou.

Funkcie 

Každá mraznička má iné funkcie. Niektoré ich majú viac, iné menej. Ponuka sa mení v závislosti od modelu, značky či od cenovej relácie. Ako je na tom Liebherr G 1213?

Veľmi obľúbenou funkciou je Smart Frost. Tá zamedzuje tvorbe námrazy vďaka rovnomernému rozdeleniu teplôt. Tým vám odpadá povinnosť námrazu čistiť. Nehovoriac o tom, že sa týmto problémom nezvyšuje spotreba.

Spomínaná funkcia Vario Space umožňuje skladovať väčšie kusy potravín. Nerobí vám tak problém uložiť do mrazničky mäso či zeleninu.

Nevýhodou tejto mrazničky je to, že nemá žiadne osvetlenie. To chýba najmä v podvečerných hodínách. 

Hlučnosť

Mraznička je spotrebič, ktorý sa často nachádza v kuchyni. Na to, aby vás nijakým spôsobom nevyrušovala potrebujete, aby mala nízku hlučnosť. Ako je na tom tento model mrazničky?

Liebherr G 1213 sa radí medzi mrazničky s nízkou hlučnosťou. Dosahuje len 38 dB. Pokojne pri nej sledujte seriál alebo film, počúvajte hudbu alebo konverzujte s priateľmi.

Mraznička je malá, takže je veľká pravdepodobnosť, že ju budete mať vo vnútri. Jej proces mrazenia je však aj pri vyšších teplotách tichý. Neprehrieva sa a nebude vám robiť žiadne problémy. Pokojne ju preto postavte pri chladničku alebo kuchynskú linku.

O značke

Liebherr je značka špecializujúca sa na chladenie a mrazenie. Vo svojej ponuke má samostatné chladničky a mrazničky, chladničky v kombinácii s mrazničkou, americké chladničky, domáce vinotéky či vstavené spotrebiče. Všetky produkty v sebe kombinujú najnovšie technológie a nízku spotrebu, ktorá nijako neovplyvní váš rozpočet. Vyskúšajte jeden z výrobkov od značky Liebherr ešte dnes.